Keresés

Részletes keresés

balkan_kobra Creative Commons License 2014.02.19 0 0 1002

La Gran Puerta de Kiev

Előzmény: balkan_kobra (999)
Lux In Tenebris Creative Commons License 2014.02.19 0 0 1001

És mi jót kapunk kárpótlásul cserébe azért, hogy a mi lemondásunkkal megszakadjon a konfliktusok láncolata?

Mert az nekem kevés, hogy a románok meg a szlovákok nem érzik igazságtalanságnak a történteket.

 

 

Ez a probléma lényege. Egyrész, hogy személyes "nagyságodat" összekötöd az ország nagyságával. Ezzel két probléma van: semmi köze a te nagyságodnak, az ország méretéhez. Valamint az ország méretének semmi köze annak nagyságához.

 

Másrészt, ha már emberi nagységról beszélünk, akkor az, hogy egozimusodról lemondva a béke, a boldogság, a konflukutskerülés érdekében képes vagy elfogadni egy helyzetet, akkor sokkal nagyobb leszel, mint az általad lakott ország méretétől.

Előzmény: morcos csodagyerek (955)
balkan_kobra Creative Commons License 2014.02.19 0 0 1000

The Great Gates Of Kiev

Előzmény: balkan_kobra (999)
balkan_kobra Creative Commons License 2014.02.19 0 0 999

Lux In Tenebris Creative Commons License 2014.02.19 0 0 998

Látod, pont erről írtam. Te kizárólag a saját egoista szemszögödből vagy képes mérlegelni a dolgokat: Én nagyobb akarok lenni, az én nagyságomat az ország nagyságával azonosítom, számomra ez az igazságosság. Közben észre se veszed, hogy bármilyen határrevizióval összességében mégnagyobb igazságtalanságot okozol.

 

Inkább törekedj arra, hogy minden ember éljen a lehető legjobban független attól, hogy hol él, milyen nyelven beszél stb. 

Előzmény: morcos csodagyerek (943)
Becses Bryganti Creative Commons License 2014.02.19 0 0 997

Azt, hogy Mo 3 millió koldus ÉS depressziós országa, még Trianon előtt írta gy eszement irodalmár, fegyelemfelhívóként. Lehet, hogy jót akart, de baromság volt. A többi kb stimmel, tehát a II. Vh és a mai revíziós böszmeségek.

Előzmény: Antisystem (993)
nünüke88 Creative Commons License 2014.02.19 0 0 996

Aha, de ha már elszakított honfitársaink jönnek ide, és pl. szavaznak, ha már van ilyen joguk, akkor egyből megkülönbözteted őket határon túliakra és azon belüliekre, ugye?

 

Én nem megyek el Debrecenbe szavazni az ottani polgira, ők sem jönnek el hozzánk. Ennek ellenére honfitársaim. Így van ez a határon túliakkal is.

Honfitársaimnak tekintem őket, de nem megyek el szavazni az ő lakhelyükre, az általuk ismert politikusok közül valakire, és ez így lenne fair vica versa is.

Képzeld el, mit szólnának a székelyek, ha megkapnák az autonómiát, és mennének az anyaországi magyarok szavazni oda, mondván, hogy hát ők is magyarok, és magyar-magyar.

Előzmény: morcos csodagyerek (957)
Farizeusz Creative Commons License 2014.02.19 0 0 995

legalább most már a 4 millió koldus országa vagyunk, magyarország jobban teljesít :)))

Előzmény: Antisystem (993)
loding Creative Commons License 2014.02.19 0 0 994

:-))) ez a rögeszméjük, egyszerűen nem hiszem el, vaze az hogy a szevasztopoli támaszpont, a fekete-tengeri flotta, a stratégiai egyensúlyok megborulnak, a köolaj földgáz árak, közvetlenül az orosz expot (gyakorlatilag már csak az van :-))) ),  bebukik egy halom vállalat, munkanélküliek tömege - agyhalál, és ez a téma, vaze bal jobb egyformán ezzel a provinciális hülyeséggel foglalkozik.

:-DDD

 

Előzmény: nünüke88 (990)
Antisystem Creative Commons License 2014.02.19 0 0 993

"Pedig annakidején, mikor még "hárommillió koldus országa" voltunk, egy emberként akarta a társadalom a revíziót." - gyökeresen más helyzet van egy határ meghúzása után 5 meg 90 évvel... persze, hogy "egy emberként" akarta a társadalom a imperialista trianon-békediktátum revizióját mondjuk 1930-ban, amikor az ember sógora-komája került egy drót túloldalára, amikor a gazdasági válságot jól besúlyosbította a Budapesttel egyensúlyt tartó decentrális társadalmi-gazdasági központok elszakítása... ez akkor kb úgy nézett ki, mint ha most lecsatolnák Miskolcot, Szegedet, Szombathelyt...

A II. VH után kiépülő gaqzdaság viszont már ehhez a helyzethez alkalmazkodott, és a ma élő generációk már ezek között a drótok között születtek meg 90+%-ban...

 

Persze, az odáig az én komcsi szememmel is tökéletesen igaz, hogy Trianon gyakorlatilag belelökte Magyarországot a revizionista politikába, és ezzel a II. VH-ba is... AKKOR.

Viszont MA MA van, ma a revizionista politikának nincs semmi épkézláb gazdasági se társadalmi alapja, ez a gazdaság és ez a társadalom már ezekhez a határokhoz alkalmazkodott, ma már Magyarországon valszeg 100-nál kevesebb olyan ember él - olyan 100 éves kor körül - aki még azokhoz a határokhoz szocializálódott akármennyire is...

 

ÜdV

Előzmény: morcos csodagyerek (972)
nünüke88 Creative Commons License 2014.02.19 0 0 992

Simán lehetne, ha nem szerencsétlen, balf.sz, csak a maguk zsebét néző vezetőink lennének.

Előzmény: morcos csodagyerek (983)
loding Creative Commons License 2014.02.19 0 0 991

mán 6 oldalt írtak ezzel a dologgal tele, de egyszerűen ez nincs napirenden, bár lehet még magyarország kérdése is rendezésre kerülhet a végén :-DDD

Előzmény: Becses Bryganti (987)
nünüke88 Creative Commons License 2014.02.19 0 0 990

A visszacsatolással az lenne a gond, hogy azokon a területeken többségben már nem magyarok élnek. Pl. visszacsatolják Erdélyt, ok. Na de Székelyföldet leszámítva Erdély többsége már román...Mit kezdenél velük? Amit vissza lehetne kapni, az csakis határmenti, magyar többségű terület lehetne, de az sem valószínű.

Ha egy délszláv háború után, ahol a szerbek egész Európának megmutatták, milyen is a kisebbségekhez való viszonyuk, nem kaphattuk vissza az odacsatolt területeket, akkor esélytelen, hogy az ukrán felfordulás kapcsán visszaadják Kárpátalját.

A II. vh. békerendszere megtörhetetlen, emellett kivették a kisebbségvédelmi szempontokat, mint hivatkozási jogalapot egy esetleges revízióra, mert Hitler többek közt a kisebbségi németek szar helyzetére hivatkozva kezdte meg annó a dolgait.

Előzmény: morcos csodagyerek (950)
Toilet Duck Antilimescale Creative Commons License 2014.02.19 0 0 989

Nem ezen múlik, bőven van itt mit tenni és jobban csinálni.

Nem tudom meddig lehet, jó lenne egyszer úgy kitalálni magunkat (Hankiss Elemérnek volt egy műsora, a találjuk ki Magyarországot)

amit végigvíve 10-20 tudom is én x év múlva majd prosperálunk.

Az elmúlt húszonévben csak a kapkodó ötlettelen bohóckodás ment és a saját vérünk szívása.

Szóval meddig mehet?

Ötlettelenül, megvalósítható és követekezetessen végrehajtott tervek nélkül a végtelenig, soha nem fog sikerülni!

 

Előzmény: morcos csodagyerek (983)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.19 0 0 988

A szemben állók mennyire orosz/ukrán törésvonal mentén szerveződnek. Ez a kérdésem.

Előzmény: Becses Bryganti (987)
Becses Bryganti Creative Commons License 2014.02.19 0 0 987

Túldimmenziálódtak a témák. Mi nagyon ukrán-orosz, Kárpátalja,vagy a mostani konfliktus? Tk mindkettő nagyon.

Előzmény: Törölt nick (978)
loding Creative Commons License 2014.02.19 0 0 986

:-DDD reggel óta azt a légpuskás gyereket mutatják, kíváncsi leszek reggelre milyen állapotban lesz, remélhetőleg lepattan még mielőtt jön a friendly fire :-)) a komáitól

 

Előzmény: morcos csodagyerek (981)
voks02 Creative Commons License 2014.02.19 0 0 985

In saecula saeculorum, ahogy a művelt ukránok mondják.

Előzmény: morcos csodagyerek (983)
Toilet Duck Antilimescale Creative Commons License 2014.02.19 0 0 984

Csak nem lenézed a falusiakat

 

Dehogy nézem csak szerettem volna rámutatni, hogy a a fene nagy nemzetieskedésre gyógyír lehet, ha az ember elpályázik olyan boldogabb helyekre ahol nála intelligensebb emberek élnek és ezt a békaperspektívát már úgy sikerült meghaladniuk, hogy közben semmit nem vesztettek nemzeti identitásukból!

Általában az ilyen helyek multikultúrális nagyvárosok.

Szóval csak ki kell ugrani abból a gumicsizmából oszt felszállni arra a buszra!-.)

Előzmény: morcos csodagyerek (957)
morcos csodagyerek Creative Commons License 2014.02.19 0 0 983

"Békét és nyugalmat és a prosperitás lehetőségét!"

 

S meddig lehet prosperálni 93000 km2-en, tengerektől és nyersanyagforrásoktól elzárva? Vagy inkább vegetálást akartál írni?

Előzmény: Toilet Duck Antilimescale (975)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.19 0 0 982

Most azt irják leváltották a katonai főakárkit.

Előzmény: morcos csodagyerek (981)
morcos csodagyerek Creative Commons License 2014.02.19 0 0 981

"Szerintetek mennyire orosz-ukrán, én még mindig itt járok.

Szakadhat a hadsereg?"

 

Azt nem tudom, de pár órája hallottam a TV-ben, hogy már fegyverek is kerültek a felkelők kezére, mert valahol kifosztottak valami laktanyát vagy rendőrörsöt.

Előzmény: Törölt nick (978)
voks02 Creative Commons License 2014.02.19 0 0 980

Lenne. Ha nem egy olyan kormányzat lenne, amelyik csak szavakban nemzeti. És egy olyan szélsőjobb, amelyik mégannyira se. Ha megértenék, hogy a nemzeti nem a süket szócséplés, a turulos sírvavigadás, a "mindig mindenki az életünkre tör" hagymáza, hanem Európa, béke, nyugalom, együttműködés és normalitás. Lenne.

Előzmény: morcos csodagyerek (972)
morcos csodagyerek Creative Commons License 2014.02.19 0 0 979

"Technikailag hogy gondoltad? Ez a porta mienk, mert magyarlakta, ez nem, mert románlakta, ez megint jöhet, ésatöbbi...."

 

Miért, te házról házra járva akarsz megbizonyosodni, hogy egy területen kik laknak?

Nekem elég egy ilyen térkép is:

Előzmény: déizvel (976)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.19 0 0 978

Szerintetek mennyire orosz-ukrán, én még mindig itt járok.

Szakadhat a hadsereg?

Toilet Duck Antilimescale Creative Commons License 2014.02.19 0 0 977

Ha nem "lopják" el, ma nem lenne Szlovákia, úgyhogy valahol jogosan féltik.

De azt kéne elérni, hogy ne féltsék mert mi nem akarjuk tőlük visszavenni!

Speciel nekem teljesen mindegy, hogy pontosan minek is hívják, ha ott béke, nyugalom és virágzás van, mind a gazdaságban, mind az emberi jogok területén.

Ettől messze vagyunk, de pont a közös félelmeink akadályoznak ebben.

Előzmény: balkan_kobra (961)
déizvel Creative Commons License 2014.02.19 0 0 976

Miért lenne igazságtalanság a magyarlakta területek visszaszerzése?

 

Technikailag hogy gondoltad? Ez a porta mienk, mert magyarlakta, ez nem, mert románlakta, ez megint jöhet, ésatöbbi....

 

 

Szép kis közigazgatás lesz ebből.

Előzmény: morcos csodagyerek (960)
Toilet Duck Antilimescale Creative Commons License 2014.02.19 0 0 975

És mi jót kapunk kárpótlásul cserébe azért, hogy a mi lemondásunkkal megszakadjon a konfliktusok láncolata?

 

Békét és nyugalmat és a prosperitás lehetőségét!

Ez sem kevés hidd el!

 

Mert az nekem kevés, hogy a románok meg a szlovákok nem érzik igazságtalanságnak a történteket.

 

Biztos voltam benne. Megvannak a te "klónjaid" azokban az országokban is ezt is hidd el nekem!

Azon klónok miatt szívnak ottani magyar embertársaink, mert azok meg ott nemzetieskednek unalmukban.

Egyébként én speciel leszarom, hogy neked meg az ottani klónoknak mi kevés, akkor lesz gebasz ha elszaporodtok és le akarjátok majd játszani mert akkor vér és könnyek, pusztítás, aminek a végén majd valaki megint igazságtalannak érez valamit és így tovább.

Előzmény: morcos csodagyerek (955)
Becses Bryganti Creative Commons License 2014.02.19 0 0 974

Voltál már Kárfpátalján? Sztem nem.

Előzmény: morcos csodagyerek (972)
Becses Bryganti Creative Commons License 2014.02.19 0 0 973

Ez az egész rémálom nem let volna, ha a narancsszínű forradalom jtán Juscsenko és Tyimosenko képes a hatalommegosztásra és az együtt kormányzásra.

Előzmény: voks02 (971)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!