Keresés

Részletes keresés

Antisystem Creative Commons License 2014.03.19 0 0 14514

OFF: Nézd, lehet szidni a Jobbikot sok mindenért a megfelelő belpol topicban, de az ontopichoz kapcsolódóan azt kell mondjam, magyar politikusi viszonylatban zsenik... ugye szemben az SZDSZ romjain és az MSZP maradékain összeálló "minek nevezzelek?" csapattal - ami úgy mellesleg a mai magyar "bal" - állítólag - és mint ilyen a "saját oldalam" (erős idézőjel)

Ugye utóbbinak az ember x-szer elmondta, hogy hacsak nem szuicidek, akkor a kampányukban kerüljék el a "P"-betűs témákat (Paks, Putyin...) mert pont a  legfegyelmezettebb törzsszavazóiknak tekinthető rétegnek ezekről gyökeresen más a véleménye, mint az "europer értelmiségi" párteliteknek. De nem, ők a jó szóra soha nem hallgatnak... a Jobbik viszont jó érzékkel megorrontotta, hogy ez a réteg, HA átszavaz, AKKOR nem a FIDESZ-re fog, hanem rájuk, és kifogástalan stratégiai érzékkel elkezdték azt mondani ezekről a témákról, amit ez a réteg gondol róla, vagy szeretne hallani - és még véletlenül se a Právik mellé álltak (újabb P:)), hanem Putyinék mellé.

Következmény: ha lenne még 2 hónap a választásokig, realitássá válna, hogy  Vona hívja ki Orbánt a legnagyobb ellenzéki erőként - mert jönnek fel mint a talajvíz a kormányváltókhoz, vagy mi az ördöghöz képest...

Namost az, hogy a "saját oldalam" think tank-ja már megint se**hülye, és százalékokat passzíroz át önként és dalolva a jól helyezkedő Jobbiknak, azért spec nem tudok a Jobbikra haragudni... pláne, hogy ugyanezt az őrültséget a hazai kvázi-bal már egyszer elkövette a "népszavazás a szocializmusról" betegségével...  de a jelek szerint képtelenek tanulni bármiből is... áhhhhh... reménytelen... akkor lesz a magyar baloldalból valami, ha a 2010 előtti nevekből nagyjából 1 se lesz a listájukon...

 

ÜdV

Előzmény: Zoxo Whitney (14506)
Lux In Tenebris Creative Commons License 2014.03.19 0 0 14513

LoL

 

írj még sokat, nagyon jó! :-))

Előzmény: Grigorij Sandorovics (14504)
Grigorij Sandorovics Creative Commons License 2014.03.19 0 0 14512

OFF

Regen kikapcsoltalak - a modorod...

Ezen bejegyzesed nyoman latom - halvany fogalmad sincs se a tokerol, se hogy mukodik se a gazdasagrol.

S attol, hogy egy mas allam elnoket kisbetuzod es stb csak hujebben es primitivebben nezel ki.

Gondolom anyad nem tanitott minimalis kulturara - de ez az o baja. Csak nem ertem, miert gondolod - hogy te itt kellesz a hujesegeiddel?

ON

Előzmény: Törölt nick (14507)
Grigorij Sandorovics Creative Commons License 2014.03.19 0 0 14511

Hozzatennem.

Talan paradoksz - de jol jonnenek az igazi szankciok - azok jol folrazna(ekezet)k es egyszeruen kenyszeritenek a rendszerunket egy eros ugrashoz.

 

Utolso hirek

1. Krimnek 1 evre hejben hagyjak az osszeszedett adoikat, de van mar indiyvany ezt 5 evre szelesiteni. 

2. Az Ukran flotta bazisat elhagytak a tisztek. Foleg polgari ruhaban (neztem majdnem online-ban). Ez az a hej, ahol ejjel mesterloveszek sajnos megoltek 2 embert (1-1 mindket oldalrol - osveros?) es nehanyat sebesitettek.

Kijev rogton (perceken belul) elrendelte a fegyverek hasznalatat polgarok ellen. Engem ez jol elgondolkodtatott. szvsz onnan fuj a szel...

3. Repulobazison a teljes allomany atallt.

 

Ha jol ertelmezem - tobb egyseg mar nincs.

Előzmény: Antisystem (14505)
kritttt1888 Creative Commons License 2014.03.19 0 0 14510

Á valószínűbb szerintem, hogy a Vasember és Batman kiveri a Krímből az orosz hadsereget. Közben pedig a Spiderman megmerényeli Putyint, akiről leleplezik persze, hogy homokos volt és Hitler rajongó.

 

Aztán Hodorkovszkij és a Pussy Riot koalíciós kormányt alkot és majd él mindenki boldogan az örök világbékében.

Előzmény: Törölt nick (14507)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.19 0 0 14509

Lesz a nyugdíjakra pénz. putyin utalni fog mint a vaddisznó! 

Sőt, örülne, ha utalhatna és megúszhatná ennyivel. 

Nem fogja. 

 

Előzmény: RIKA424 (14498)
Artemis Entreri Creative Commons License 2014.03.19 0 0 14508

"Korrupcomentes ovezet lesz (elhiszem)."

 

Hesus Maria....

Előzmény: Grigorij Sandorovics (14504)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.19 0 0 14507

Megmondom mi lesz: 

 

A nyugati tőke szép óvatosan kisettenkedik a ruszkiktól, aztán amikor az érdekeltségei nem rúgnak többre mint három rozzant városszéli trafik hozadéka, akkor úgy tarkón bassza putyint, hogy amaz kínjában lenyeli a saját szemöldökét. 

 

Zoxo Whitney Creative Commons License 2014.03.19 0 0 14506

Szvoboda, Rosszabbik:

Egyik kutya, a másik eb...

Előzmény: blumpen (14493)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.19 0 0 14505

Ez szerintem egyáltalán nem hangzik rosszul... kérdés, mi tud megvalósulni belőle...

 

ÜdV

Előzmény: Grigorij Sandorovics (14504)
Grigorij Sandorovics Creative Commons License 2014.03.19 0 0 14504

Amit mar hihetoen tudok (na legyen 95%).

1. Kulonleges gazdasagi ovezet lesz.

2. Korrupcomentes ovezet lesz (elhiszem).

 

Igazabol meg senki se nezte meg kik jottek ott hatalomhoz. Nem akarok elfogult lenni, de a Kijevi bohocok szinjen - ezek komoj felnott emberek.

Tegnap eppen arrol volt szo hogy itt kell megprobalni "tiszta laprol" felepiteni egy mintagazdasagot - amit aztan anyaorszagra atvinni. Ojan jo ertelemben kiserleti labor :))

Előzmény: Antisystem (14503)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.19 0 0 14503

Ízlés kérdése... engem egy idő óta a privatizáció riaszt, és az államosítás nyugtat:) - ez persze részletek és arányok kérdése mindig... szóval végre egyszer nem az ideákat kellene ráerőszakolni az életre, hanem az élethez igazítani az ideákat... és megtalálni az ottani gazdaságnak és társadalomnak legmegfelelőbb tulajdoni szerkezetet... na mindegy...

 

Putyintól most igen jó stratégia lenne, ha csinálna a Krímből egy "kis NDK"-t, kihasználva, hogy az ukránok ha bele döglenek se tudnak kontra "NSZK-t" csinálni... szóval a kirakat-politika most Putyinnak állna, amint a dolgozó és a nyugdíjas azzal szembesül, hogy a haverja a túlvégen oroszéknál többet kap és kisebb a számlája, mint neki a büszke EU és USA "védnöksége" alatt...

 

ÜdV

Előzmény: Grigorij Sandorovics (14501)
El Qradi Creative Commons License 2014.03.19 0 0 14502

"Ugyanakkor Jurij Prodan üzemanyag- és energetikai miniszter bejelentette, hogy a Nemzetközi Valutaalappal az ország pénzügyi támogatásáról folytatott tárgyalásokat követően megemelik a lakossági gázárakat."

 

 

Mondom én, hogy hamarosan tuti biznisz lesz a lámpavas

és akasztófakötél export Ukrajnába.

Csak most a majdani verekedős legények meg az őket

támogató "nyugatos" politikusok lesznek a megkínálva.

 

A berkut meg szépen végignézi, mert ők már nem kellenek

a jelenlegi hatalomnak.....

Előzmény: RIKA424 (14498)
Grigorij Sandorovics Creative Commons License 2014.03.19 0 0 14501

Mert ez sokmindentol fugg.

Ha volt Ukrajnai allami vagyont allamositanak - az egy tema.

Ha netan maganvagyont koboznak az teljesen mas opera.

Ez kb. a ket szelszoseges pont - kozte is sok az arnyalat.

Per pillanat errol keves az info - de riaszto.

Előzmény: Artemis Entreri (14500)
Artemis Entreri Creative Commons License 2014.03.19 0 0 14500

Amit perpillanat nem ertek es nem tetszik - allamositasi hirek. Nem tudom mirol van szo, de ez rosszul nez ki.

 

És mit nem tetszik érteni? A csatlakozás nem puszira ment. Ára volt. És most szépen behajtják.

Előzmény: Grigorij Sandorovics (14494)
Grigorij Sandorovics Creative Commons License 2014.03.19 0 0 14499

Nemetek humora.

Van angol felirat is.

Mert mi itt nagyon  elfogultak vagyunk - ok azert kevesbe.

RIKA424 Creative Commons License 2014.03.19 0 0 14498

Most viszont az a gond, hogy mi lesz a nyugdíjakkal. Azokat ugyanis eddig Kijevből kapták a krímiek, de a sajnálatos események miatt az ukrán hatóságok nem tudják átutalni.

 

---------------

 

Az a legkevesebb, legkisebb gond most.

 

Putyin nagyvonalúan megoldja a krími nyugdíjasok ügyét.

Nem nagy összeg, van miből megoldani.

 

A nagyobb gond, a valódi nagy gond, hogy az Ukrajnában maradt sok millió nyugdíjasnak miből lesz nyugdíja áprilistól és meddig lesz nyugdíja.

 

Ha jól tudom (??) most olyan 28.000 forintnak megfelelő hrivnya az átlagnyugdíj Ukrajnában.

 

--------------------

 

Újabb népszerűtlen intézkedések Ukrajnában

2014. március 01.

Az új ukrán kormány nem fogja eltörölni a nyugdíjreformot – jelentette be a február 27-ei kormányülésen Arszenyij Jacenyuk miniszterelnök.

nyugdíjreform = nyugdíj csökkentés


– Nem tudunk egyetlen populista határozatot sem hozni, mivel az államkincstár üres. Nem lehet napirenden a nyugdíjreform eltörlése, mert az hazugság volna, s mi nem fogunk hazudni az embereknek – mondta Jacenyuk.

 

Később hozzátette: jelenleg a bérek és a nyugdíjak kifizetése a legfőbb feladat. Ugyanakkor Jurij Prodan üzemanyag- és energetikai miniszter bejelentette, hogy a Nemzetközi Valutaalappal az ország pénzügyi támogatásáról folytatott tárgyalásokat követően megemelik a lakossági gázárakat. 

Előzmény: perkelto (14482)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.19 0 0 14497

Hogy mit érez, az tökmindegy, a nyugdíjbiztosítás az egy szerződés, akkor is, ha névre szólóan köttetik, akkor is ha törvényeken alaulva ráutaló magatartással jön létre, mondjuk valaki nyugdíjjárulékot fizet. Egy polgári szerződés teljesülésében meg ha valaki az államhatárt emlegeti, azt harsányan kiröhögik... a nyugdíj az nem egy "adható" szociális juttatás, nem adomány...

 

ÜdV

Előzmény: rich.mond (14495)
rich.mond Creative Commons License 2014.03.19 0 0 14496

Így van, ők később a Talibán ellenségei voltak. Az amerikai beavatkozáskor már erős defenzívában voltak, az ország 10%-át sem uralták, de a Talibánnal szembeállítva "nyugatosok" voltak - mondjuk azokhoz képest nem kunszt.

Előzmény: El Qradi (14477)
rich.mond Creative Commons License 2014.03.19 0 0 14495

Khm, és Ukrajna mégis miért érezné úgy, hogy fizetnie kéne egy nyugdíjakat, amikor éppen odanőtt egy államhatár és Józsi Bácsi úgy szavazott, hogy Kijevet többé nem érzi kompetensnek a helyi postahivatalban?

Előzmény: Antisystem (14492)
Grigorij Sandorovics Creative Commons License 2014.03.19 0 0 14494

Megkapjak az uj orosz nyugdijat rubelben, ami kb 2 - 3 x.

Remelem sikerul ijen gyorsan attalitani az egesz rendszert (gondoljatok bele, mirol vab szo). Legfeljebb kitalalnak valamijen ideiglenes megoldast.

Mindenesetre a Krimi kozponti bank mar letrejott es gozerovel dolgozik.

 

Amit perpillanat nem ertek es nem tetszik - allamositasi hirek. Nem tudom mirol van szo, de ez rosszul nez ki.

Előzmény: Antisystem (14492)
blumpen Creative Commons License 2014.03.19 0 0 14493

https://www.youtube.com/watch?v=-Wxq_vDjpXg&feature=share

 

Ezeket az ukránokat véditek, pártoljátok?

Antisystem Creative Commons License 2014.03.19 0 0 14492

Most viszont az a gond, hogy mi lesz a nyugdíjakkal. Azokat ugyanis eddig Kijevből kapták a krímiek, de a sajnálatos események miatt az ukrán hatóságok nem tudják átutalni.

 

EJEB

 

ÜdV

 

ps: minden esetleges tévhittel szemben mind Oroszország mind Ukrajna tagja az Európa Tanácsnak, és elismeri az EJEB joghatóságát emberi jogi ügyekben. Márpedig a politikai helyzetre hivatkozva nem fizetett nyugdíj, az bizony annak tűnik, alapjog sérelmének. Ráadásul ukrán részről egy jó nagy kamu is, mert Ukrajna és a Krím nincs hadiállapotban, attól mert nőtt közéjük egy államhatár, attól még ugyanott maradt a bank is, a posta is, meg a Józsi bácsi háza is.... a német nyugdíjbiztosítónak sem szokott gondot okozni, hogy a nálunk letelepedett német nyugdíjas megkapja  a nyugdíját... pedig nem 1 határ van köztünk..

 

Előzmény: perkelto (14482)
BVNG25 Creative Commons License 2014.03.19 0 0 14491

Helyes.

Előzmény: Törölt nick (14481)
El Qradi Creative Commons License 2014.03.19 0 0 14489

"a hozzád hasonló emberek végtelenül szívtelenek és önzők, mint maga Sztálin elvtárs is volt."

 

Sztálin elvtárs nagyon jószívű volt, mint azt a következő

példa is bizonyítja:

 

Beszédet tart a Putyilov gyárban Sztálin elvtárs,

közben valaki egy hatalmasat tüsszent.

- Ki volt az?

Néma csend, nincs jelentkező.

Berontanak erre a GRU-sok, kihajtják az udvarra

az első sorból az embereket és agyonlövik őket.

Folytatja Sztálin a beszédet, ismét tüsszent valaki.

- Ki volt az?

Néma csend, nincs jelentkező.

Ismét berontanak erre a GRU-sok, kihajtják az udvarra

a második sorból az embereket és agyonlövik őket.

Folytatja Sztálin a beszédet, ismét tüsszent valaki.

- Ki volt az?

Feláll erre Sztyepan Sztyepanovics, az öreg hegesztő:

- Hát.... Sztálin elvtárs, bevallom, én voltam,

  meg az előbb kétszer is én voltam......

- És miért tüsszent Sztyepan Sztyepanovics elvtárs,

   csak nem beteg?

- De bizony az vagyok Sztálin elvtárs.

- Na de kedves Sztyepan Sztyepanovics elvtárs,

  akkor látogassa meg az orvost és kezeltesse magát,

  mert mint ön is tudja, a szocializmusban a legfőbb érték az ember....

Előzmény: Törölt nick (14479)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.19 0 0 14488

Románia támogatja Moldova integrációjának gyorsítását
Forrás: MTI | 2014. 03. 19. 15:04:00



Románia azt kéri az Európai Uniótól, hogy mielőbb írja alá a tavaly parafált társulási és szabadkereskedelmi egyezményt a Moldovai Köztársasággal, amelynek területi épségét különböző, Oroszországhoz csatlakozni szándékozó területrészek elszakadási törekvése fenyegeti - jelentette be szerdán Traian Basescu román államfő, miután Jászvásáron (Iasi) találkozott Nicolae Timofti moldovai elnökkel.

Törölt nick Creative Commons License 2014.03.19 0 0 14487

Van  ország  amelyik  2000  , kettöezer  év  után kapta  vissza  a  bibliai  területét,

 

el  is  fogadta,  jutalmul  ensz  határozatokat nem  hajt végre,  precedens az 

 

precedens,  nyugi  fiuk ,  a  dolog  ébren  van  tartva,  ha  fáj ,  ha  nem....

járok egyet Creative Commons License 2014.03.19 0 0 14486

Zsiri a kis földosztó. Vissza adhatná Erdélyt is, meg a Felvidéket is. Sőt, ha már, akkor Fiumét is.

Előzmény: Törölt nick (14481)
El Qradi Creative Commons License 2014.03.19 0 0 14485

"Zsirinovszkij: eljött az idő, hogy Budapest visszavegye Kárpátalját, hiszen az magyar föld!"

 

Mondta ő már azt is, hogy Moldávia ősi orosz föld....

aztán még mindig nem az....

Előzmény: Törölt nick (14481)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.19 0 0 14484

Megkezdődött Beregszász erőszakos elukránosítása - a kitelepített felvidékiek sorsára juthatnak a kárpátaljai magyarok

Az européer gyarmatosítók és a háttérhatalom által támogatott ukrajnai puccskormány megkezdte a kárpátaljai magyarság központjának számító Beregszász elukránosítását az etnikai arányok brutális megváltoztatásával. Az ősi magyar földre több száz eltérő kultúrájú krími ukránt akarnak telepíteni. Az atlantistáknak behódoló magyar diplomácia ekozben meg Ukrajna területi egységéért aggódik.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!