Keresés

Részletes keresés

Artemis Entreri Creative Commons License 2014.03.10 0 0 11918

Azért ezt nem mondanám. McCarthy? Mond ez a név Neked valamit? Biztos, hogy tisztában vagy azzal, hogy mi is történt akkoriban.

 

Azt gondolom, de méginkább úgy érzem, hogy sokkal nagyobb az egyén hagyományos értelemben vett szabadsága, mint a hidegháború időszakában. Ami pedig a modern technikai vívmányok által okozott szabadságdeficitet illeti...nos...az egy másik kérdés.

Előzmény: Antisystem (11917)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.10 0 0 11917

Én meg úgy vélem, hogy addig van nekem a relatív legnagyobb szabadságom, amíg a 2 dudás egymással van elfoglalva...  és ez nem privát habók, nézd meg, hogy csökkent Nyugaton is az átlag szabadsága, amióta nincs másik dudás, és konkurrencia-kényszer...

 

ÜdV

Előzmény: Artemis Entreri (11916)
Artemis Entreri Creative Commons License 2014.03.10 0 0 11916

Az a baj a makarenkói dolgokkal, hogy ismervén, milyen súlyos a medve mancsa, akár még túl nagyot is adhat, aminek megisszuk a levét...én inkább néznék egy nagy erős dudást egy csárdában és hallgatnám a zenéjét, bármennyire is szarul játszik, mint azt nézzem, hogy két erős dudás verekszik és közben szétverik a kocsmát.

Előzmény: Antisystem (11913)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.10 0 0 11915

Khmmmm... az elnöknek valóban, az közszereplő - és Putyin nem is fenyegette semmivel őket legalábbis hivatalosan biztosan nem. A felesége meg a tornásznő nem közszereplők ha nem töltenek be politikai funkciót. Próbálj az USA-ban valami egetverőt kamuzni Obama feleségéről, és meglátjuk, másnap találsz-e kiadót a lapodnak...

(őszintén remélem, hogy NEM, a sajtószabadságba nem értendő bele a rágalmazás joga)

 

ÜdV

Előzmény: Törölt nick (11912)
El Qradi Creative Commons License 2014.03.10 0 0 11914

"A Moszkovszkij Koreszpondent azt írta, Putyin külföldön titokban el akarta venni szeretőjét. Az elnök szörnyű haragra gerjedt, vadul cáfolta a hírt, s nem sokkal később a lap megszűnt.

Így megy ez arrafelé..

Oroszoknak kell még egy-két évtized a demokratizálódáshoz. 

Putyin nélkül.."

 

 

Igazad van:

http://hvg.hu/itthon/20101220_elfogadtak_mediatorvenyt

"Januártól bárki feljelentheti a neki nem tetsző újságokat és orgánumokat a Médiahatóság elnöke által kinevezett biztosnál, mindezt úgy, hogy adatai zárt kezelését kérheti. Tehát egy nevét nem vállaló bejelentő elindíttathat egy eljárást, amelyben a biztos az „érdeksérelemmel összefüggő” minden adatot elkérhet a kiadótól, még akkor is, ha az információ üzleti titoknak minősül. Az újság vezetői 15 napot kapnak az adatok átadására, igaz, a határozatot megtámadhatják a Fővárosi Bíróságon. Az ellenszegülő kiadókra akár 50 millió forintos bírság is kiszabható. A törvény értelmében több tíz-, esetenként százmilliós bírságokkal sújthatja a jogsértést elkövető orgánumokat, súlyos esetben törölheti a médiaszolgáltatókat a nyilvántartásból, vagy felmondhatja a velük kötött szerződést"

 

 

Így megy ez errefelé..

Nekünk is kell még egy-két évtized a demokratizálódáshoz. 

 

Előzmény: Törölt nick (11905)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.10 0 0 11913

Erre nem tudok őszinte választ adni. Ennek az oka annyi, hogy amíg az eszem azért ordít, hogy nem, nem ez az irány, másfelől viszont a szívem rühelli a "winner-mentalitást", szóval kb azóta, amióta a Nyugat felrúgta a Helsinki folyamat kompromisszumait, és előhúzta a cilinderből a csillagháborús kamut azért, mert "győztes akart lenni" - szóval kb azóta remegek azért, hogy belefusson pár emberes sallerba, ahol visszakapja ugyanezt kamatostul. Szóval mást mond az eszem, és mást a szívem...

Szóval hajlok arra a kompromisszumra, hogy nem, általánosságban nem ez a jó irány, de az önmagától elszállt Nyugatnak most nagyon kell pár ilyen "makarenkói"...

 

ÜdV

Előzmény: Artemis Entreri (11910)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.10 0 0 11912

 

Közszereplőnek tűrnie kell az ilyesmit. 

Diktatúrákban, persze nem.. 

 

Előzmény: Antisystem (11909)
Artemis Entreri Creative Commons License 2014.03.10 0 0 11911

Ez olyasmi, amikor az állami tévében követelte Hodorovszkíj elítélését. Végül is..."csak" üzent. Rogán "Jó Tanítvány" Antal is ilyesmivel próbálkozott...sőt a főnöke is.

Előzmény: Törölt nick (11905)
Artemis Entreri Creative Commons License 2014.03.10 0 0 11910

Igazságod vagyon, de nekem ez picit olyan bosszúállás szagú. Ez lenne az irány? :(

Előzmény: Antisystem (11903)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.10 0 0 11909

Lévén, hogy egy éve sincs, hogy valójában elvált, szóval az említett álhír 5 évvel előzte meg a valóságot... egyébként a megszűnésnek valóban volt politikai oka, de nem Putyin, hanem egyszerűen Putyin felesége meg a cikkben említett hölgy befenyegette a kiadót, hogy leperlik a gatyát is róla az álhírért... szóval nem demokrácia-deficit hanem szimpla "piacgazdasági ok"...

 

ÜdV

Előzmény: Zoxo Whitney (11906)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.10 0 0 11908

Lehet, hogy épp a hír miatt. 

 

Sokat köszönhet a lapnak. 

 

Előzmény: Zoxo Whitney (11906)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.10 0 0 11907

http://www.bumm.sk/18224/cikk.html

http://www.emasa.hu/cikk.php?id=3759

 

ÜdV

 

ps: a világon mindenhol ez történne, ha a laptulaj valamiért úgy dönt, hogy nem kell tovább neki a lap.

Előzmény: Törölt nick (11905)
Zoxo Whitney Creative Commons License 2014.03.10 0 0 11906

Viszont Putyin azóta sem nősült meg...

Előzmény: Törölt nick (11905)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.10 0 0 11905

A Moszkovszkij Koreszpondent azt írta, Putyin külföldön titokban el akarta venni szeretőjét. Az elnök szörnyű haragra gerjedt, vadul cáfolta a hírt, s nem sokkal később a lap megszűnt.

 

Így megy ez arrafelé..

 

Oroszoknak kell még egy-két évtized a demokratizálódáshoz. 

Putyin nélkül..

 

 

 

Előzmény: Artemis Entreri (11901)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.10 0 0 11904

Nem ismeri el a krími parlament Oleh Abszaljamov kinevezését az Ukrán Biztonsági Szolgálat (SZBU) krími részlegének élére – jelentette hétfőn az UNIAN hírügynökség a parlament sajtóosztályára hivatkozva. Arról is beszámoltak, hogy a krími Bahcsiszerájban oroszbarát önkéntesek elrabolták a helyi ukrán laktanya parancsnokát.

 

http://www.atv.hu/kulfold/20140310-ukrajna-elraboltak-egy-laktanya-parancsnokat-a-krimben

Antisystem Creative Commons License 2014.03.10 0 0 11903

Nézd, itt is volt egy EU-hoz közeledési folyamat, ami nagyjából törvényes alapokon nyugodott, ha eltekintünk mondjuk a Sorosék és az amcsi republikánusok által közösen pénzelt narancsos izétől... de alapvetően választásokon nyugvó döntések, ami ellen sem az oroszok, sem a Krím nem balhéztak különösképp, ők is maradtak a demokrácia formális keretei között, max ők is pénzeltek (valszeg) pár orosz-párti dolgot, szervezetet, hasonlóan a túloldalhoz ... most viszont a Majdan-tömeg akar irányt szabni a Krímnek... szerinted ez ellen mit tudnak tenni azon kívül, amit tesznek?

Nyilván, ha Janukovics bukása utána  mese arról szólt volna, hogy jó, akkor most csináljunk egy népszavazást korrekt kampányokkal arról, hogy orosz vámúnió vagy EU-partnerség, akkor ez a történet nem itt tartana... azt gondolom.

 

ÜdV

Előzmény: Artemis Entreri (11901)
loding Creative Commons License 2014.03.10 0 0 11902

kaptak-e enni azota az állatok az otthon?

:-)

Előzmény: Artemis Entreri (11883)
Artemis Entreri Creative Commons License 2014.03.10 0 0 11901

Nagyjából erről van szó, de aprócska különbségként annyit azért leírnék, hogy a Baltikumban annó nem volt egy csomó NATO katona, hogy kikényszerítsék azt a szabad választást. Ráadásul ott azért volt egy kevés átmenet, amíg az ottani országok a katonaságaikat, jogrendszereiket felkészítették a csatlakozásra. Szóval, nem arról volt szó, hogy ide nekem a Baltikumot, bármi áron (ide nekem a Krímet bármi áron), hanem adott volt egy elszakadt Baltikum és lehetőségek sora, hogy csatlakozzon. A Krím meg gyakorlatilag még a látszatot is elkerülve, szinte pánikszerűen fog levállni és csatlakozni Oroszországhoz. Szóval, a különbség számomra "csak" ennyi.

Előzmény: Antisystem (11899)
El Qradi Creative Commons License 2014.03.10 0 0 11900

"Miert mi van akkor, ha a gázmező mondjuk a szerbeknél van, de 10-15 kilóméterrel mélyebben van egy kis kapu, ahol átszivárog magyar területről?"

 

 A jelenlegi magyar gyakorlat szerint különadót vetnek ki a gázra, hogy ne érje meg neki átszivárogni Szerbiába.

Ha mégis átszivárog, akkor majd a NAV gyakrabban fogja ellenőrizni, és addig bünteti, amíg itthon nem marad.

 

Előzmény: Artemis Entreri (11838)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.10 0 0 11899

OK, akkor ha megengeded, megpróbálom értelmezni a magam módján, amiről beszélsz... szóval az EU azért negálja a Krím demokratikus kiválási jogát - szemben Koszovóval és Skóciával - mert attól retteg, hogy a Birodalom megteszi vele ugyanazt, amit ő tett meg a Birodalommal szemben, amikor a Birodalomból demokratikus módon elszakadni hagyott Baltikumot becummantotta a saját katonai tömbjébe???

 

Nézd, ebben a Krím hidegháborúcskában egyet tökéletesen el kell ismernek, azt, hogy Oroszország revansista attitűdöt folytat. Nagyon szisztematikusan, tűhegy pontossággal tolja a Nyugat arcába mindazt a fekáliát, amit az elkövetett az elmúlt évtizedekben ellene, vagy az érdekköre ellen. Ez egyértelmű.

 

ÜdV

Előzmény: Artemis Entreri (11898)
Artemis Entreri Creative Commons License 2014.03.10 0 0 11898

Nem mondtam, hogy EU tag marad. Azt mondtam, hogy az orientációja nem változik. 

Előzmény: Antisystem (11897)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.10 0 0 11897

Tudtommal a skót elszakadás-pártiak is az EU-szkeptikusságuk okán azok, sőt már az EU is bejelentette, hogy az esetleges elszakadás után Skócia nem marad automatice az EU tagja - ha jól tudom.

 

ÜdV

Előzmény: Artemis Entreri (11896)
Artemis Entreri Creative Commons License 2014.03.10 0 0 11896

Nem tök hasonló lesz. Ott egy EU-n belüli állam válik kvázi kétfelé, de az orientációja megmarad. A Krímben az a gond, hogy adott egy jelenleg nyugat felé orientálódó ország, nevezetesen Ukrajna, amiről jó eséllyel le fog szakadni a Krím és csatlakozik a nagymedvéhez. Mert ne legyenek illúzióink, önmagában a Krím életképtelen és ha nem is azonnal, de rövid idő belül Oroszország a keblére öleli.

Előzmény: Antisystem (11895)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.10 0 0 11895

, de valójában valószínűleg etruszk fegyveresek azonnal lebuknának. Ide a bökőt, hogy amint ezek a fegyveresek elhagyják a Krímet, az EBESZ be fog tudni jutni...és megtalálja a nagy semmit.

Tényleg nem értem, hogy miért kell az oroszokat annyira baleknak nézni, hogy ne tudnák előadni teljesen valóságosan a "Disznó-öböl koreográfiát" a nem a birodalmi hadseregbe tartozó fegyveres önkéntesekkel.... 

 

Mondjuk arra is kiváncsi vagyok, hogy ha az EU most ennyire hisztizik a krími népszavazás ellen, akkor mit fog kezdeni a tök hasonló skót népszavazással...

 

ÜdV

Előzmény: Artemis Entreri (11886)
Artemis Entreri Creative Commons License 2014.03.10 0 0 11894

Nah várjuk ki a holnapi bejelentést :)

Előzmény: Antisystem (11893)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.10 0 0 11893

Nézd, Janukovics NEM KERÜLHET vissza a helyére, ezt az oroszok is tényként kezelik... legfeljebb pár hétre, amíg aláír ezt-azt, ami elmaradt, esetleg kivár egy népszavazást, de ez a max. Janukovics bukott ember, szimpla politikai kártya...

 

ÜdV

Előzmény: Artemis Entreri (11889)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.10 0 0 11892

Ja... volt rá számos példa számos helyen... a SZU esetén is egyébként...

 

ÜdV

Előzmény: Artemis Entreri (11890)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.10 0 0 11891

Szerintem meg ha tőlük kérnék, simán beengednék őket... ezért azután meg se fogják próbálni kérni, max a szavazás előtti napon, amikor ugye már technikailag kivitelezhetetlen, de mutogatni jó, hogy "mi ezt is megpróbáltuk."

Ígérem, hogy ha az EBESZ mondjuk 3+ nappal a szavazás előtt kérni fogja a krími kormányzattól, és visszautasítást kap, revidiálni fogom az ezzel kapcsolatos megérzéseim...

 

ÜdV

Előzmény: Artemis Entreri (11886)
Artemis Entreri Creative Commons License 2014.03.10 0 0 11890

(Vagy mondjuk a Don kanyarba a magyar érdekeket...)

Előzmény: Antisystem (11888)
Artemis Entreri Creative Commons License 2014.03.10 0 0 11889

Ez lenne a logikus. Bár sokkal durvább forgatókönyvek is elképzelhetőek. Mondjuk egy 200E-es orosz sereg élén bevonul Ukrajnába vagy valami hasonló.

 

Tényleg, hogyan kezelné Janukovics azt a helyzetet, ha mondjuk orosz segítséggel visszakerülne a hatalomba, de ennek az ára a Krím lenne. Mennyire lenne stabil a helye, hogy mondjuk nevét adta az országcsonkoláshoz?

Előzmény: Antisystem (11885)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!