Keresés

Részletes keresés

Sir Balamber Creative Commons License 2014.06.03 0 0 33851

:D LOL cseppet se zavarjon, hogy Ciolkovszkij 1857-ben született és 1935-ben hallt meg. 1903 és 1914 között publikált. Volt két teljes éve, hogy lekoppintsa az 1912-ben született von Braun zseniális ötleteit :)

Előzmény: Politikai hacker (33848)
Antisystem Creative Commons License 2014.06.03 0 0 33850

Alighanem Ciolkovszkij is Braunból indult ki

Egyre jobb....:))))

 

Ne zavarjon egy percig se, hogy amikor ezt Ciolkovszkij 1914-ben publikálta, von Braun kerek 2 (KETTŐ) éves volt:))))

 

ÜdV

Előzmény: Politikai hacker (33848)
Sir Balamber Creative Commons License 2014.06.03 0 0 33849

a két csapat ugyanonnan indult. Az oroszok azért nyertek, mert presztízs kérdés volt és a pénz nem számított. A nagy durranás ebben az, hogy nem agyelszívással hanem a saját oktatási rendszerükre építve a saját eszközeikkel a saját iparukat használva csinálták meg úgy, hogy előtte végigment rajtuk a háború és sztálin paranoiája. Ennek ellenére a mai napig is övég a legmegbízhatóbb űrtechnika. (tudom, lehet cinikusan röhögni, hogy ők is robbannak, de ugye más többet). Viszont kiesett nekik úgy 25 (gazdasági és politikai káosz) év azóta.. és hogy aktuálpolitizáljunk teljességgel érthető, ha az USA rossza szemmel nézi a gazdasági megerrősödésüket amelynek az egyik pillére az EU-nak eladott gáz, ugyebár.

Most az a legnagyobb bajuk, hogy a legjobbak elmennek, mert mindenhol szívesen látják őket. Van az orosz űrsikló programban dolgozott ismerősom dojcslandi kutatóintézetben, szerintetek jó ajánlás? A KAUST tele van velük, de akárhová mész ott vannak. http://misti.mit.edu/mit-russia

Tök hülyeség az USA részéről hogy a kulturálisan teljesen eltérő és kiszámíthatatlan Kína helyett pont őket bactatja..

Előzmény: Antisystem (33839)
Politikai hacker Creative Commons License 2014.06.03 0 0 33848

von Braun amerikai lett - London tiltakozása ellenére - és megtervezte az Apollo -programot. Az 1944-45-ben emlegetett német csodafegyver a V-2 rakéta volt, nem az atombomba. Dolgoztak rajta, de fényévnyire. A V-.2 még kezdeti stádiumban volt, szintén fényévnyire a mai irányítható robotrakáétáktól, ezért nem fordítthatta me4g a frontot. Alighanem Ciolkovszkij is Braunból indult ki, egy fizikusnak, ha megkapja aleírást, könnyű átlátni a lényeget, hogy mi kell még hozzá, ha nincs háború és van idő kidolgozni.

Előzmény: Antisystem (33839)
perkelto Creative Commons License 2014.06.03 0 0 33847

Az ukrán hadsereg egyre intenzívebben lép fel az orost szeparatisták ellen.

 

Egy ukrán katona elesett, 13 megsebesült,  amikor a szeparatisták Szlovjanszk környéki állásokat támadtak.  Az ukrán belügyminisztérium szerint a szeparatisták ellenőrzőpontjait a várok körül megsemmisítették. A szeparatisták egy vadászgép, egy helikopter, s több páncélos megsemmisítését jelentették, de ezt független források nem erősítették meg.

 

Öt terrorista meghalt, 8 megsebesült a városközpont elleni támadásban.

 

Tegnap 500 orosz fegyveres támadott meg egy ukrán határőrlaktanyát, szintén hétfőn felrobbant a luhanszki terület adminisztrációs épülete, több halálesetet jelentettek (erről az épületet korábban elfoglaló szeparatisták tehettek, akik nagy mennyiségű robbanóanyagot halmoztak fel az épületben. Viszont az EBESZb jelentése szerint az épületet rakétával támadták.

 

Az új ukrán elnök Petr Porosenko minél hamarabb szeretné lezárni a kelet-ukrajnai harcokat.

messzehordó mordeháj Creative Commons License 2014.06.03 0 0 33846

Ukrajna kitart amellett, hogy $268 legyen az orosz gáz ára
Teljes szöveg: http://hungarian.ruvr.ru/news/2014_06_03/Ukrajna-kitart-amellett-hogy-268-legyen-az-orosz-gaz-ara-7261/

 

Remek módszer. Holnap a boltban magam is kitartok amellett, hogy adják féláron a cuccokat, különben összehúzom a szemöldököm. Kivi vagyok mit lépnek erre a merész húzásra?

Antisystem Creative Commons License 2014.06.03 0 0 33845
Előzmény: Törölt nick (33843)
Antisystem Creative Commons License 2014.06.03 0 0 33844

Loptak maguknak egy fél kontinens az őslakosoktól, akiket később részint kiírtottak, részint meg rezervátumba tereltek...

Aztán felcsaptak a rabszolgakereskedők orgazdáinak, hogy legyen, aki termeli a profitot...

(bár ez igaztalan vád, a Manhattan szigetért is adtak vagy 2 marék üveggolyót:)))

 

ÜdV

Előzmény: szerda7 (33842)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.03 0 0 33843

Azért Ciolkovszkij szerepét se polirozzuk túl. 

Amit ő nagy hangon pampogott, azt egy csendes angol (Newton) már néhány évvel korábban leirta (hatás ellenhatás törvénye), az I. kozmikus sebességet hellyel-közzel jól kiszámolta az öreg tróger, de ez ment volna Von Braunnak is, önerőből. 

 

Előzmény: Antisystem (33839)
szerda7 Creative Commons License 2014.06.03 0 0 33842

Már ne is haragudj, teljesen más történelmi korszakról volt szó és önerős fejlődésről. Amint az USA kifejlődött a kőkorszakból, stb.

 

Nem fejlődött semmiből. Kivált.

Előzmény: Sir Balamber (33840)
Antisystem Creative Commons License 2014.06.03 0 0 33841

Khmmm.... azért az USA-tól sem idegen a törvénytelen és pofátlan lopás, csak éppen nem állami szinten, hanem - lévén magángazdaság - a cégek szintjén... emlékezz a DOS 6.22 történetére:))))

 

ÜdV

Előzmény: Sir Balamber (33840)
Sir Balamber Creative Commons License 2014.06.03 0 0 33840

Ez is egy szemellenzős nézőpont. Az USA-ba önként és dalolva mennek/mentek az emberek, mert jólét van, biztonság van, lehetsz nyíltan zsidó, arab, néha még muszlim is.  Ez az a fajta szabadság (anyagi is) ami sokaknak hiányzik más országokból.

 

A kínai lopás az más. Az totál pofátlan és törvénytelen. Japán is másolással indított, de ők főleg ötletet vittek el és tökéletesítették a végtelenségig. Bejött nekik az is, hogy szükösek a természeti erőforrásaik és kis autókkal, mikroelektronikával "kellett" foglalkozniuk.

 

Kína kilóra megveszi a nyugati csúcstechnikát, beerőszakolja magát és az embereit a helyi cégekbe, megszerzi a helyi gyártás során a technolóiát (a maradékot a kinai titkosszolgálat lopja el) és az így ellopott terméket elkezdi saját néven árulni, konkurenciát teremtve az eredeti terméknek. A legjobb példa rá a japán szuper vonat, amit olyan pofátlanul loptak el tolómércével, hogy csak ihaj. És most árulják.

Előzmény: szerda7 (33821)
Antisystem Creative Commons License 2014.06.03 0 0 33839

Ugye Németországban von Braun és csapata Ciolkovszkíj (a nagy amerikai, mi más lenne:)) elméleti kutatásából indult ki - meg az oroszok (Koroljov és csapata) is ugyanabból indultak ki... (az igazsághoz azért hozzátartozik, hogy ők is szétkapnak és megnéztek 1-2 V-2-t akkortájt, ha már a mérnök és a tervek meg a rakéták zöme az USA-nak jutott...)

Az USA meg hát - hadizsákmányolt... hogy finom legyek...

 

ÜdV

Előzmény: Sir Balamber (33833)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.03 0 0 33838

És te úgy gondolod, hogy neked "ellenállási jogod" van, - maradva az Aranybullánál? 

 

Nem kell, hogy úgy gondolja. Van neki anélkül is. 

És az aranybulláig sem kell visszamászni. Elég a felvilágosodás koráig.  Rousseau és haverjai. 

Tudod, népfelség elve, stb. 

 

Előzmény: kátyja66 (33832)
perkelto Creative Commons License 2014.06.03 0 0 33837

Nem kellett megköszönni, hadizsákmány volt. A szovjetek is kivették a részüket a tengelyhatalmak vagyonából, így pl. a szovjetek is kaptak hajókat az olasz flottából.

Előzmény: Antisystem (33831)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.03 0 0 33836

Ez kétségtelen. Loptak az usákok is böcsülettel. 

 

Őssze is vesztek a koncon az orosszal, aztán lett a nagy sértődésből kelet- meg nyugatberlin. 

 

Előzmény: Antisystem (33831)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.03 0 0 33835

A NEMZETNEK van ellenállási joga.

De ahhoz, hogy nemzetnek tekinthető legyen a nép Szent-Korona, mint minden hatalom és jog forrása szemszögéből, ahhoz nemzetként kellene funkcionáljon és működjön.

Előzmény: kátyja66 (33832)
szerda7 Creative Commons License 2014.06.03 0 0 33834

Valószínűleg még él benned a komenyista rendszer történelemtanítása és ezért nem vagy dolgokkal tisztában.

 

 

Előzmény: Törölt nick (33808)
Sir Balamber Creative Commons License 2014.06.03 0 0 33833

Azért ez a zsigeri lenézés egy atom nagyhatalommal szemben elég nevetséges. Egy ország tudományos/ipari fejlettsége meg erősen az anyagi lehetőségek függvénye. A szovjet időkben a pénz nem számított. Meg is nyerték az úrversenyt, ráadásul úgy, hogy már az ötvenes évek elején elhajtották az összes német rakétamérnököt haza. Sztálin paranoiája volt. Mindent a nulláról találtak ki ők is. Nagyon ötletesek tudnak lenni. Az MIT nagyon gyakorlatias filozófiája (Mens et Manus) oroszországban napi kényszer és gyakorlat. :)

Előzmény: Törölt nick (33815)
kátyja66 Creative Commons License 2014.06.03 0 0 33832

"Az azóta született alaptörvények a mindenkori uralmi struktúra és világhatalmi függés mocskos és szennyes lepedőjét borították rá.

De nem tudták hatályon kívül helyezni, ennek közjogi, politikai és történelmi okai vannak."

 

És te úgy gondolod, hogy neked "ellenállási jogod" van, - maradva az Aranybullánál?

Csak úgy kíváncsiságból kérdem...

Előzmény: Törölt nick (33827)
Antisystem Creative Commons License 2014.06.03 0 0 33831

Tényleg, a Németeknek megköszönték már? 

Vagy a lopott tervrajzokat nem illik/szokás megköszönni? 

 

Khmmmm... nagyon szeretnél "Vadász-Vadász" érmet??? :)

 

A háború után ez a rakéta az összes katonai nagyrakéta alapja lett.

1945-ben von Braun mérnökcsapatával és családjával együtt az amerikaiaknak adta meg magát, s magával vitt sok kutatási eredményt is. (Az amerikai hadsereg Németország veresége után ötven láda tervrajzot és több mint száz rakétát vitt magával. Von Braunnal együtt 150 német tudós került Amerikába.)

 

Tényleg, a németeknek megköszönték már? 

Vagy a lopott tervrajzokat nem illik/szokás megköszönni? 

 

 

ÜdV

Előzmény: Törölt nick (33826)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.03 0 0 33830

...a kolléga ezt a folyamatot úgy próbálta beállítani, hogy igazából a diák oktatta a tanárát és nem fordítva.

Én nem így értettem őt, hanem úgy hogy a diák mélyebbről indulva többet fejlődött, mint ugyanannyi idő alatt a tanára,aki eleve magasabb szintről indult. Egyszerűen könnyebb a hegymenetben 0-tól tízig jutni, mint tíztől tizenötig. Tehát adott esetben lehet mondani hogy a mélyebbről induló 10 lépésnyit haladt, míg az előtte haladó csak ötöt. Ettől az elöl lévő még elől marad. Baj akkor van, ha a hátul mászó utoléri az elölhaladót és mégis nagyobb tempót diktál mert ez az elöl haladó erőnlétének a bajaira utal.

Előzmény: Törölt nick (33820)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.03 0 0 33829

Nem néz ki rosszul. 

Ezt melyik pajtából lophatták? 

 

Előzmény: messzehordó mordeháj (33822)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.03 0 0 33828

Wernher von Braun

Előzmény: Törölt nick (33826)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.03 0 0 33827

Na akkor kicsit tanulmányozd még az Aranybullát és a Szent Korona-tant, mert a lényegét nem értetted meg.

Sőt súlyos tárgyi tévedésben vagy az ellenállási záradékot illetően.

Órákig lehetne mesélni a konkrétumokról, jogokról, kötelezettségekről, ami a mindenkori koronás főt és a nemzetet illette és terhelte.

Igazából fingod nincs a kérdésről. Ezt a wiki-ből tényleg nem fogod tudni megérteni, sem megismerni.

Kicsit több alázatot kérek tőled, mert ha már mindenképpen jogászkodni akarsz, akkor tudd meg, hogy az eredeti történelmi Magyar Alkotmányt SOHA nem helyezték hatályon kívül.

Az azóta született alaptörvények a mindenkori uralmi struktúra és világhatalmi függés mocskos és szennyes lepedőjét borították rá.

De nem tudták hatályon kívül helyezni, ennek közjogi, politikai és történelmi okai vannak.

Előzmény: Politikai hacker (33813)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.03 0 0 33826

a Szputnyik fellövésével a Szovjetunió megmutatta a világnak, hogy rakétáival a világ bármelyik pontjára képes csapást mérni.  

 

Tényleg, a Németeknek megköszönték már? 

Vagy a lopott tervrajzokat nem illik/szokás megköszönni? 

 

Előzmény: Antisystem (33811)
kátyja66 Creative Commons License 2014.06.03 0 0 33825

"Bár persze figyelemre méltó a Nyugat görcsös fingszagú igyekezete is, hogy az ellentmondáson felülkerekedve megteremtse a demokráciának látszó diktatúrát, a "demokratikus elitizmust" vs "elitista demokráciát".... szerintem minden ismert szisztéma legocsmányabbikát, mert amellett, hogy diktatúra, még sunyi is.

 

ÜdV"

 

Oszd meg és uralkodj!!!

 

:))))))

Előzmény: Antisystem (33789)
szerda7 Creative Commons License 2014.06.03 0 0 33824

Removed bz the user.

Előzmény: Törölt nick (33810)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.03 0 0 33823

Aham, pl. az USA honnan lopta az acélgyártást? A számítástechnikai fejlesztéseit...és sorolhatnám....alapanyagot lopott, de a hozzáadott érték a fontos.

Előzmény: szerda7 (33821)
messzehordó mordeháj Creative Commons License 2014.06.03 0 0 33822
Előzmény: Törölt nick (33815)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!