Keresés

Részletes keresés

pataporc Creative Commons License 2000.06.27 0 0 994
akkor stimmel, az lehetett. Elvileg delutan 6-ig tartott a buli!!!!!!!! Mar ha nem aztak ronggya a resztvevok...
Előzmény: Gödény (993)
Gödény Creative Commons License 2000.06.27 0 0 993
Amíg nem akartam aludni, adni nem volt ellene semmi kifogásom, néha még élveztem is a számokat. De ez az állapot nem tart másnap reggelig :-)

Budaörs / Budapest határán.

Előzmény: pataporc (992)
pataporc Creative Commons License 2000.06.27 0 0 992
Megorul a cucc es kitepte a hozzaszolasomat a kezeim kozul... Folytatom. Godeny: Tenyleg hallottad a partit? Es nem tetszett? :(((( Merrefele laksz?
pataporc Creative Commons License 2000.06.27 0 0 991
Kivi: A borzsonyi resszel semmi problema nincs. Nograd mellett van mondjuk egy fakultativ susnyas (dzsungeljaro stilusban), de mi csak figyelmetlensegbol jartunk arrafele. Ha ismered a pilisi reszt, akkor megoszthatnad velunk a tapasztalatokat, mert nekem eleg zavarosnak tunt ket eve. Vagy lenne uj festes?
outcyber Creative Commons License 2000.06.27 0 0 990
Ezért a bejárás. Meg a prospektus. :)
Előzmény: altvizsla (989)
altvizsla Creative Commons License 2000.06.27 0 0 989
beac maxi: Nagyon vigyázzatok, kegyetlen sok helyen el lehet tévedni. Beac teljesítők mondták: "aki fizikailag végig tud menni annak 50%-a eltéved, így teljesítése sikertelen lesz !". Szóval vigyázzatok a beac nem KINIZSI !!!
Gödény Creative Commons License 2000.06.27 0 0 988
Miután egész éjszaka alig tudtunk aludni a városban az üvöltő zenétől, érdekelne, hogy mi a szösz volt ez a Frankhegyi parti.
Előzmény: pataporc (975)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2000.06.27 0 0 987
Nem számolok én semmivel, csak álmodozom...

A börzsönyi rész szerintem elég jól ismert részeken megy, és nappal. És ott még tényleg sűrűbb a mezőny. A bringásoknak uaz az útvonal? Látom lelki szemeimmel, amint megkerekezi valaki a Csóvit, aztán átlejt a Hideghegyre... Brrr!

Előzmény: kivi (986)
kivi Creative Commons License 2000.06.27 0 0 986
Ha eddig nem lett volna világos, én kerékpárral vágok majd a Beac Maxinak. Imádom a gyalogos telj. túrákat is, de a mountain bike-ot még jobban, így hát csak akkor gyalogolok, ha nem tudok biciklizni.
Gyalogosan mennyi idővel számoltok? Nektek is 13 órán belül lesz, mint a tavalyi srácnak? :)

Szerintem a Pilisi rész elég egyértelmű (igaz, hetente járok arra). Engem sokkal inkább aggaszt a börzsönyi rész. Van valaki köztetek aki jól ismeri a Börzsönyt? Félek, hogy sok időt el fogok ott fecsérelni.

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2000.06.26 0 0 985
Na, 2. próba, az előbb ettől fagyott le a neccképem. :-(

Visegrádi buszmenetrend

Meg még egy, de ez nem olyan jó.

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2000.06.26 0 0 984
>Ha már SK-val ilyen jól megbeszéltük a prospektust, véleményem szerint csináljuk is meg.

No tessék, egy picit tervezget az ember, máris szaván akarják fogni. :-)

>Másnap írtam egy emlékeztetőt, hogy melyek voltak a veszélyes eltévedési pontok, de lehet, hogy elhagytam a papírt. :-(

Én a jelzésekkel kapcsolatos észrevételeimet az atlaszba írom, az egyik reklám helyére ragasztott lapra.
De csinálhatnánk egy olyan mpg-t, ami azt mutatja be, ahogy eltévedünk. :-)))

>Megnéztem a túraútvonalat. Kár, hogy fejből már nem nagyon megy, hogy melyik része a
Pilis.

Hát Nagymaros meg Visegrád között halad a Duna. :-) De igazából csak a Visegrádi-hg. kezdődik ott. A Pilis határa a Kétbükkfa-nyergen át nagyjából északnyugat-délkelet irányban húzódó két patakvölgy vonala. A MAXI-n nagyjából Csikóváraljáig vagy a V-hg.-ben, utána a Pilisben. Kevély-nyeregből lemászva átkelsz a tízes úton (Bécsi út), az a Pilis és a Budai-hg. határa, onnan már a Budaiban vagy.

>Azt hiszem holnap eltolom az arcom egy térképboltba, néhányat muszáj lesz megvennem.

Mármint ha a térképet akarod megvenni :-))), akkor ajánlom a spirálatlaszt Börzsönyből és Pilisből is, nagyon megéri az árkülönbözetet, ha valaki sokat túrázik.

Pataporc: meg kellene nézni abban a korábbi útmutogatóban, hány km Visegrádtól. Akkor fogjuk látni, reális-e az esti visszaérés egy korai indulással. Szükség esetén szétbonthajuk két részre a bejárást, amúgy is abnormális táv Visegrádtól Hűvösvölgyig egy bejáráshoz, az önmagában is egy nagyon kemény teljesítménytúra.

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2000.06.26 0 0 983
No csak, pár órát nem nézek be, milyen érdekes társalgásból maradok ki!
Az a helyzet, hogy szegény anyukámat már beizgattam, hogy most van az a hétvége, amikor nincs túra (ilyet hónapok óta nem mondtam neki), mirefel rögtön családi program szervezésébe kezdett. Na most ebben az órában már nem merek telefonálni neki, holnap igyekszem megtudni, elfogadta-e a rokon az időpontot.

Lehet, hogy a BEAC-ig újjászületek, hogy nekem is akkor legyen a születésnapom... Hú, ez így nem megy... pedig milyen buli lenne :-( :-)))

Egyértelműen a pilisi résszel kellene foglalkoznunk szerintem is.

Előzmény: outcyber (982)
outcyber Creative Commons License 2000.06.26 0 0 982
Hát nem. De kábé erre számítottam a régi tapasztalatok alapján. Másnap írtam egy emlékeztetőt, hogy melyek voltak a veszélyes eltévedési pontok, de lehet, hogy elhagytam a papírt. :-(
Megnéztem a túraútvonalat. Kár, hogy fejből már nem nagyon megy, hogy melyik része a Pilis.
A Pilisszentlászló-Dobogókő-Lajos forrás szerintem menni fog, ez Eötvös útvonal - legalábbis érinti az is.
Azt hiszem holnap eltolom az arcom egy térképboltba, néhányat muszáj lesz megvennem.
Előzmény: pataporc (981)
pataporc Creative Commons License 2000.06.26 0 0 981
Mi a Pilisben kavarogtunk, meg Dobogoko elott. Az hiszem, remlik valami az Eotvos kapcsan a festesekrol... Nem voltak tul jok, igaz?
Előzmény: outcyber (980)
outcyber Creative Commons License 2000.06.26 0 0 980
Hát én sem úgy gondoltam, hogy az egészet. :-) Gondolom a táv második felére kellene koncentrálni, egyrészt mert az elején még úgy-ahogy együtt mennek az indulók, másrészt a végére lesz sötét. Bár ez csak az én meglátásom, te inkább tudod, hol keveredtetek el anno.
Előzmény: pataporc (979)
pataporc Creative Commons License 2000.06.26 0 0 979
Jo. Megprobalom elobogaraszni a regi fuzeteket. Meglatjuk... Viszont nekem estere, azt hiszem, vissza kell ernem Pestre (Diosdra). Valahogy igazodjunk ehhez!
Előzmény: outcyber (977)
outcyber Creative Commons License 2000.06.26 0 0 978
Megkockáztatok egy negyed literes pezsgőt pár papírpohárral. :)
Előzmény: pataporc (976)
outcyber Creative Commons License 2000.06.26 0 0 977
szombaton jo nektek a bejaras?

Noszóval. Nézem a naptáram: ez a hétvége félelmetesen üres, utána viszont csak aug. 26-27 vagy szept 1-2, ami üres nálam.
Ha már SK-val ilyen jól megbeszéltük a prospektust, véleményem szerint csináljuk is meg. Arra meg kell pár nap. Főleg, hogy gépem csak hétvégén elérhető számomra (tunerkártya), úgyhogy jobb lenne minél előbb!
Szóval én benne vagyok ebben a hétvégében!

Csak kellene túraútvonal is. Régebbről nem maradt neked ilyen? Mert ez:
Magyarkút-Nógrád-Csóványos-Nagy-Hideg-hegy etc. kevésnek tűnik. Valami olyasmire gondolok, amit túrán adnak túraút jelzésekkel együtt.

Előzmény: pataporc (975)
pataporc Creative Commons License 2000.06.26 0 0 976
Nekem szepte,ber 7. Buli lesz!
Előzmény: outcyber (974)
pataporc Creative Commons License 2000.06.26 0 0 975
Hetvegi elmeny: Frankhegyi parti. Off, de van benne egy hegy, ugyhogy ideirom. Ha meg nem oregedtetek meg tulsagosan, es nem irtoztok a tucctucctol, meg a reszelos tancmozdulatoktol, akkor mindenkeppen menjetek el ra! (iden meg lesz egy) Tehat: Frankhegy. Csodalatos panorama, tanc a szolotokek kozott, es egy rettenetes feloras kaptato a parkolotol felfele. A turak meghalaltak magukat, ket sraccal mentem, akik a vegen mar csak horogni birtak a Gete-szeru hegyecske utjain... A legjobb az volt, hogy bevackoltuk magunkat egy godor melle, es tippeltunk, hogy ki esik bele. Na, az osszes Szoke beleesett... hoho... Szoval ajanlom mindenkinek, aki hegyet szeretne vegyiteni zenevel.
Mas: hetvege - szombaton jo nektek a bejaras? Visegradtol valameddig. Ugy 60 kilometer a budai resz.
outcyber Creative Commons License 2000.06.26 0 0 974
1. Június 8. Convin János Emléktúra Ki jön? SK-n kívül nem volt nagy érdeklődés.
2. Augusztus 20. Szent István napi emléktúra. Eddig pataporc, SK és én jeleztük részvételi szándékunkat. Még kellene 2 (inkább 3) jelentkező.
3. Szeptember 9-10. BEAC Maxi 110. Jelentkezők? Engem már csak azért is érdekel, mert
a. ki kellett hagynom a K100-at és szeretném kipróbálni magam.
b. szeptember 9-én lesz a születésnapom. :)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2000.06.26 0 0 973
>Az a szomorú helyzet, hogy a szomszédban (Városi és elővárosi közlekedés topic) balhé van.

Nemt'om, itt is figyel a Nagytesó?
Elolvastam az utsó 9 oldalt, és rohadtul nem értem. Valakit kinyírt a BKV a topicból? És jól látom, hogy talán maguk a tagok sem egészen vannak tisztában vele, hogy kit és miért? Az emberek egy része nem ért semmit, a másik konspirál és magánlevelez meg telefonál, miközben megint más kimoderáltatja a saját hozzászólásait és minden olyan információ, amely összefüggést teremtene ebben a káoszban, ki van golyózva. Például hogy jönnek be a píárnak címzett levelek? Semmi előzmény. Hmmm. Még szerencse, hogy mi itt mind hobbiból vagyunk turisták, legalábbis azt hiszem. Ugye így van? Ha netán idetéved közénk valaki, aki főmunkaidőben turizmussal foglalkozik, az is számíthat rá, hogy vegzálni fogják az itteni szerepléséért?

Bocs az offért, de csak annyit értek, hogy valami nagyon szomorú dolog történik odaát, pedig az egész indexes terefere olyan ártalmatlannak látszik, kinek piszkálja a csőrét? Ha ez egy helyen megtörténhet, akkor bárhol.

Azért elmentem magamnak ezt a szösszenetet, hátha eggyel előrébb csúszik estére az utána jövő sorszám. :-(

Előzmény: Gödény (966)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2000.06.26 0 0 972
Szuper!

Bár a fotós oldalához nem értek, azt majd Pataporc elbírálja :-), de felismerhetőség szempontjából tökéletes. Szerintem nekifoghatnánk. Még a végén ebből a topicból is kialakul valami értelmes IRL tevékenység... (Láttam már ilyent az Indexen!) De azért van egy olyan érzésem, hogy valakinek ezért hálásnak kellene lennie. Legalább egy ingyen nevezés erejéig... :-) No végül is eldönthetjük, ha kész van, hogy magunknak csináltuk, vagy mindenkinek!

Előzmény: outcyber (971)
outcyber Creative Commons License 2000.06.26 0 0 971
Hogyne. Nem olyan vadnehéz az. Gerecsén is végigcipeltem, bár alig öt perc anyag készült vele.

Ilyen képet tudok produkálni:
Eötvös 50 kitűző
Persze itt elég gyatra a megvilágítás...
Szóval rajtam ne múljon. Akár minden elágazásról csinálhatunk képet, aztán szépen feliratozzuk a gy.k., hogy itt most balra, ott a kis ösvényen, etc.

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (970)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2000.06.26 0 0 970
Ha cipeled... :-)
Azért úgy heccből egyszer tényleg érdemes lenne egy ilyen színes prospektust megcsinálni webes formában. De mi lenne, ha mondjuk a K-100 éjszakai szakaszát adnánk ki bőrkötésben, ha már K-100 topic? Persze a MAXI is érdekes lenne.
Előzmény: outcyber (969)
outcyber Creative Commons License 2000.06.26 0 0 969
BEAC bejárás.

Én is benne vagyok. Videokamera biztosított, tuner kártya szintén, úgyhogy akár színes prospektust is készíthetünk a túrára. :)

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (962)
Gödény Creative Commons License 2000.06.26 0 0 968
Hát igen, az US-International kevés helyen van kiválasztva.
Ez megkülönbözteti a jobb és a bal ALT gombot.
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (967)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2000.06.26 0 0 967
>Ha véletlenül a jobb ALT még le van nyomva, amikor a t-t leütöm,
Én is ezzel próbálkoztam először! Erre feljött egy necckép ablak, hogy hány aktív kapcsolat van meg hány URL áll sorban. (Sok nullát írt ki, néhány mélyértelmű indexelőnek biztos teszene!)
Előzmény: Gödény (964)
Gödény Creative Commons License 2000.06.26 0 0 966
Az a szomorú helyzet, hogy a szomszédban (Városi és elővárosi közlekedés topic) balhé van. Elment némi időm.

De nyugi. A teljesítők - egy-két apró javítás híján - már aktuálisak, a többit meg úgyis olvastad papíron.

Előzmény: altvizsla (965)
altvizsla Creative Commons License 2000.06.26 0 0 965
Gödény: Mikor kerül már fel az új Kinizsi honlap ?
Előzmény: Gödény (964)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!