Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2014.03.15 0 0 13242

Ne vágjad  hátba  a krimi  medvét  mert megfordul  és utána  nem emlékszel

semmire.

Suleica4 Creative Commons License 2014.03.15 0 0 13241
Cubaipeti_ Creative Commons License 2014.03.15 0 0 13240

Moszkvai tüntetők, Ukrajna mellett.

 

yaouank Creative Commons License 2014.03.15 0 0 13239
Grigorij Sandorovics Creative Commons License 2014.03.15 0 0 13238

Hat, ez kilometeres lesz :))/

Kezdjeuk onnan, hogy a 90-esek elejen en is ott voltam a barrikadokon, demokrata mamor - kommunistak "hess".

Ateltem a zavaros 90-eseket. Mindez itt ment a szemem elott.

Es demokratabol az evezred elejere konszervator lettem. Mivel volt mit mivel osszehasonlitani.

Soha se voltam Putyin parti - de megbecsulom, mint az elnokomet (foleg Jelcin szintje utan). Eleg jol vagyok informalva errol-arrol :)) - ez mas kerdes...

Es ekkor kellett dontenem - kire szavazzak. Egyszer szavasztam Mironov "eszerjere (СПРАВЕДЛИВАЯ РОССИЯ)"| Gyorsan kiabrandultam. Es ekkor utananeztem - mi szimpatizal az en megitelesemmel. Ennek jol jott a Szergej Kurginjan ideologiaja.

Ez egy volt kommunista - az epeszukbol. Az ideologia alapja egy szocializmis 2.0 gondolat - persze sokkal szelesebb ertelemben.

Roviden ez a demokratizmus es szocializmus keresztezese. Megprobalni innen es onnan kivenni a jo oldalakat es szintetizalni.

Alacsonyabb szinten a Nyugatorientalt liberalisok hujesegeit kivedeni. Ojanokat mint a gejdolgok s nalunk most itt megy a nagy oktatasi reform (butitas) problemaja.

 

Ennyi - ha roviden.

Előzmény: Peter Altenberg (13236)
rich.mond Creative Commons License 2014.03.15 0 0 13237

Ez azért nem egészen így van. Kárpátaljára mindig a Kárpátokon túlról kellett szélsőségeseket "importálni", helyben nem igazán voltak szélsőségek.

Szerencsére az elukránosodás sem  teljesen igaz, mert vidéken meg egyre több a magyar iskola és óvoda -továbbá a beregszászi járásban emelkedett a születések száma.

Lásd itt

Aki magyarul akar középiskolát végezni, az átjár V.naményba, Kisvárdára, Záhonyba, Fehérgyarmatra, M.szalkára.

Előzmény: Beléndekmag (13226)
Peter Altenberg Creative Commons License 2014.03.15 0 0 13236

Üdv. Én Putyin budapesti emberének rikácsolására gondoltam, de váltsunk.

Érdekel a mondott "középellenzék". Informálnál (és a topikot) ennek céljairól?

Előzmény: Grigorij Sandorovics (13234)
Grigorij Sandorovics Creative Commons License 2014.03.15 0 0 13234

Ha Szergej Kurginjanrol beszelsz - soha se volt "Putyin" embere.

Kozepellenzek - a "суть времени" (ido ertelme) mozgalom alapitoja es vezetoje.

Nejem a mozgalom tagja :))

 

A beszedmodora elegge kulonos, de hozza lehet szokni.

 

Miben lehetek meg rendelkezesedre?

Előzmény: Peter Altenberg (13233)
Peter Altenberg Creative Commons License 2014.03.15 0 0 13233

Pár perce valaki szorított hangon, olykor rikácsolva beszélt valami szónoklatként. Putyin embere volt? Elzártam, és ebben a topikban kérdezem, hogy félmondatot mondott a külpolitikai veszélyekről?

Törölt nick Creative Commons License 2014.03.15 0 0 13232

Akcióban a nyugat által támogatott kijevi eunácik: botokkal verték a zsidó rabbit
2014. március 14. 22:14



Két támadó antiszemita sértéseket kiáltozva, botokkal verte meg Hillel Cohen rabbit, majd egy autóval elmenekültek a támadás helyszínéről - jelentette a kijevi rendőrségre hivatkozva az Interfax-Ukraina hírügynökség pénteken.

Törölt nick Creative Commons License 2014.03.15 0 0 13231

Jelenlegi formájában történő elfogadása esetén a készülő új ukrán nyelvtörvény a mostani helyzethez képest jelentősen szűkítené a kárpátaljai magyarság nyelvhasználati jogait Tóth Mihály, Kijevben élő kisebbségjogi szakértő, az Ukrajnai Magyar Demokrata Szövetség (UMDSZ) tiszteletbeli elnöke szerint.

Beléndekmag Creative Commons License 2014.03.15 0 0 13230

Szerintem igen, bár Putyin keze nem fog odáig elérni. A ruszin talán még a magyarnál is megvetettebb nép az ukrán nacionalista szemében. Ráadásul a magyaroknak van választási lehetőségük, amit (szerencsére) adminisztratíve egyszerűsítettek is. A ruszinok előtt nincsenek opciók. A gazdasági csőd rendszerint fokozza a szélsőségesek és nacionalisták aktivitását, akik a saját nyomorúságuk okát mindíg egy másik nemzet létében vélik megtalálni.

Előzmény: Törölt nick (13227)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.15 0 0 13229

Ha népszavazás lenne -ami nem lesz- akkor szerintem még most is billegne a mérleg mutatója és lehet hogy Magyarország  javára.

A ruszinok -Rákóczi népe- 1920-ban határozottan álltak ki a Magyarországhoz való tartozás mellett, népszavazást követeltek ami persze nem történt meg akkor sem, de elsöprő többséggel maradt volna Kárpátalja magyar. Akkor egymillió volt a ruszinok létszáma Kárpátalján, többi magyar meg szlovák, ukrán meg jelentéktelen.

Előzmény: RIKA424 (13225)
kemenesalja2013 Creative Commons License 2014.03.15 0 0 13228

A ruszinoknak az EU-tól kéne segítséget kérniük. 

Az új nacionalista hatalom ellen.

Vajon mit válaszolna a hoch-demokratikus, jóságos EU?

 

Előzmény: Beléndekmag (13226)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.15 0 0 13227

Ruszinok nacionalizmustól való félelemmel indokolják ezt?

Előzmény: Beléndekmag (13226)
Beléndekmag Creative Commons License 2014.03.15 0 0 13226

A ruszinok Putyintól kértek segítséget. Mástól nem is tudnának, de még Putyin keze sem fog elérni odáig. Borítékolható, hogy nagyot fognak szívni, mert elég jelentős kisebbség, és nem nagyon van hova menniük, ha úgy alakul. Magyarok egyre kevesebben élnek Kárpátalján, elég gyorsan ukránosodik el a terület. Kb 30 éve 4-5 magyar nyelvű általános iskola volt Beregszászon, ma egy magyar és egy vegyes iskola van, a többi mind ukrán. Beregszászon kívül más városokban ennél lényegesen roszabb a helyzet. Az ukrán nacionalizmus jelenléte mindig is erős volt, ami leglátványosabban a magyar emlékművek rendszeres megrongálásában jelentkezett. Ezt persze szóban elítélte a mindenkori hatalom, de ennél több aztán nem is történt. A korrupció (és szervezett bűnözés) még általunk sem elképzelhető volumenben folyik.

Előzmény: Törölt nick (13223)
RIKA424 Creative Commons License 2014.03.15 0 0 13225

Szerintem Kárpátalja nem kíván se Magyarországhoz se Oroszországhoz csatlakozni.

 

Ők annak örülnének ha mindenki békén hagyná őket.

 

Ők maradhatnának a seggükön, Ukrajnában, s minden kevergő eltakarodna onnan, tőlük.

 

 

Előzmény: perkelto (13222)
RIKA424 Creative Commons License 2014.03.15 0 0 13224

Teljesen logikus hogy az ukrán erők nyugat-Ukrájnából átküldtek/átküldenek pár száz főt, lövöldözni, provokálni kelet-Ukrajnába.

 

Ha nem teszik, előfordulhat, hogy kelet-Ukrajna kettő megyéje, békésen elválik Ukrajnától.

Puskalövés nélkül.

 

Ez nem érdekük.

 

No de harcok vannak/lesznek akkor már lehet menni az ENSZ-hez, a Nőtanácshoz, az EU-hoz, mindenkihez, hogy segítsenek mert azok a gaz oroszok ott lőnek.

 

Persze kussolni kell de nagyon arról, hogy amíg a nyugat-ukrajnaiak oda nem mentek, nem lőtt ott, senki, senkire.

 

 

Előzmény: Törölt nick (13207)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.15 0 0 13223

Sajnálatos de én ebből egy szót nem értek.

Lennél olyan jó, hogy pár mondatban összefoglalnád.

Előzmény: perkelto (13222)
perkelto Creative Commons License 2014.03.15 0 0 13222

Nem úgy tűnik, hogy a ruszinok Magyarországhoz szeretnének csatlakozni. Inkább Oroszországtól, konkrétan a nagyra becsült Putyin elnöktől kérnek segítséget az autonóm Podkarpatszka Rusz megteremtéséhez.

Előzmény: perkelto (13195)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.15 0 0 13221

A kérdés, hogy a Régiós szavazók mint gondolnak.

Előzmény: perkelto (13220)
perkelto Creative Commons License 2014.03.15 0 0 13220

A 2010-es krími választás eredményei:

 

Régiók Pártja 80 képviselő

Ukrán Kommunista Párt 5 képviselő

Kurultaj-Ruh 5 képviselő

Szojuz 5 képviselő

Orosz Egység 3 képviselő

Erős Ukrajna 2 képviselő

 

Ebből az Orosz Egység vezetője lett most a krími elnök.

Előzmény: perkelto (13219)
perkelto Creative Commons License 2014.03.15 0 0 13219

Csak a Krímre számolva.

 

A száztagú krím parlamentben először három, aztán négy helyük volt. A vezetőjük Szergej Akszjonov nem is a Krímből származik, Moldovából áttelepült orosz, aki a szovjet időkben katonaiskolába járt, aztán a kilencvenes években az egyik krími bűnszervezet vezetőjeként,  Goblin álnéven lett ismertté. Onnan lovagolt át a politikába mint az Orosz Egység nevű szélsőséges párt vezetője.

Előzmény: Láma291 (13205)
Grigorij Sandorovics Creative Commons License 2014.03.15 0 0 13218

Ez igy van.

De valamit ki lehet hamozni.

 

1. Lovoldoznek.

2. Vannak sebesultek.

3. Sajnos vannak halottak.

 

Ezek tenyek. Ebbol en mit tudok levezetni bizonyosan?

Engem nem is erdekel, ki kivel. Minden oldalon vannak durva es nyers erok.

Hogy az allam rendszer nem tudja szavatolni allampolgarai jogait es biztonsagat. Tehat a fordulat utan, per pillanat minden fronton rosszabb a hejzet. Sot azert, amiert a fama szolt (oligarcha rendszer) is szepen le van szarva.

 

Nyugat, ahejett hogy probalna kezelni a dramai hejzetet, meg mindig az "oroszok a rosszak" szindarabot jatsza, holott az EU az orra ala kapott egy loporhordot.

Sot, meg van amiben be is segit.

Most mar csak az a kerdes, kinek lesz fajosabb ennek a hordonak a robbanasa.

Vagy talan meg idoben megjon mindenki esze, eloltani es elasni ezt a hordot?

 

Előzmény: Láma291 (13206)
loding Creative Commons License 2014.03.15 0 0 13217

...és úgy tűnik e szerint végződött is,

 

"Operation to free hostages in Kharkov is over"

 

http://en.itar-tass.com/world/723658

 

"“Some 30 people have been detained. We are now counting the exact number. We will now establish their identities: they have no passports. We will take fingerprints from weapons that remain in the building,” Dmitriyev told an Itar-Tass correspondent. "

 

:-))))

Előzmény: Törölt nick (13207)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.15 0 0 13216

...és addigra a nagydarab mókusból meg legyőzhetetlen moszat-ügynök lesz! :D:)

Előzmény: nagyanyo5:0 (13215)
nagyanyo5:0 Creative Commons License 2014.03.15 0 0 13215

Persze addig jó ez így, amíg a székelygyerek nem jön vissza drónozottgéppiszpuskával:DDD

Előzmény: Törölt nick (13210)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.15 0 0 13213

Amiben az az új és nagyszerű, hogy ha egyet leszednek vagy lesüketítenek, a többi ennek megfelelően változtatja a helyzetét. Vagyis nem feltétlenül szükséges földi beavatkozás vagy irányítás. Na, ez már nem kincstári süketelés, ez eredmény, teljesítmény.

Előzmény: Törölt nick (13212)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.15 0 0 13212

Ez is valami? A mi egyetemistáink egész rajt gyártottak, önálló kommunikációval.

Előzmény: JAWA CZ/SK (13204)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.15 0 0 13211

mittudomén

Előzmény: perkelto (13200)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!