Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2011.01.31 0 0 6551

Illetve nem is itt kellene, de ezt már ne ragozzuk.

Előzmény: Törölt nick (6550)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.31 0 0 6550

Kösz, ez így segített. Bár mondjuk jó lenne, ha a savecred menne a jobb egér gombos run as admin-ra is.

De most ez így ok.

Előzmény: apca (6549)
apca Creative Commons License 2011.01.31 0 0 6549

Nem tudom, a w7-en van-e runas. Ha igen, akkor az a megoldás, legalább is nálam - XP-n így müxik.

Csináltam egy cmd-t az alábbi tartalommal:

 

runas /user:Rendszergazda /savecred "ide beírod a futtatandó programot az elérésí útjával egyetemben"

 

Ezek után már csak ezt a progit kell futtatnod. Legelső futáskor fogja kérni a jelszót, utána már nem.

Előzmény: Törölt nick (6547)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.31 0 0 6548

Kettes számú kérdés:

 

win7 ultimate.

Az eszközök és nyomtatóknál a nyomtatók és faxok szépen egy nagy sárga háromszöggel, benne felkiáltó jellel jelennnek meg. Néha ez átmegy normálisba, de akkor is azt mondja, ha meg szeretném nézni egy adott nyomtató nyomtatári sorát, hogy a nyomtatáskezelő nem fut.

 

Namost, erre van valakinek valami ötlete?

 

Törölt nick Creative Commons License 2011.01.31 0 0 6547

Szevasztok,

 

adott egy digitálisan nem aláírt szoftver. Ez szépen települ a c:program files alá.

Van 2 felhasználó, az egyik admin jogkörrel, a másik simán általános felhasználó.

 

Hogyan tudom megadni az általános felhasználónak, hogy rendszergazdaként fusson a szoftver.

(Jobb egér gomb, meg futtatás rendszergazdaként, meg speciális és ott, ezeken már túl vagyok.)

A dolog lényege az lenne, hogy ne kelljen beírnia rendszergazdai jelszót.

 

Szerintem azért hisztizik, mert 3rd party nem aláírt cuccról van szó.

 

Valakinek ötlet?

srf Creative Commons License 2011.01.30 0 0 6546

XP alól, DiskManagement-ből nem lehet neki  betűjelet adni és láthatóvá tenni?

Előzmény: xynorbi (6544)
tütyüke Creative Commons License 2011.01.30 0 0 6545

Tegyél be egy Live Linux-ot és másold ki ami kell.

 

Előzmény: xynorbi (6544)
xynorbi Creative Commons License 2011.01.30 0 0 6544

Köszi a választ, csak az a baj, hogy a javító látja is azt a particiót, de az indítási hibát nem tudja kijavítani. Ennek oka lehet, hogy ennek a particiónak nincs betüjele mivel letiltott állapotban(hidden) van. De nem tudok adni új betüjelet. De köszi a tippet.

Előzmény: smith (6543)
smith Creative Commons License 2011.01.30 0 0 6543

Először is ökölszabály, mindig a régebbi rendszert telepítjük előbb, ha egymás mellett kell létezniük.

Másodszor jó eséllyel egyszerűbb lett volna az XP-mode vagy hasonló virtualizált megoldás, különösen a használati kényelmet tekintve.

Újratelepítés nélkül marad a helyreállító konzol a win7 telepítőjéről indítva.

Előzmény: xynorbi (6542)
xynorbi Creative Commons License 2011.01.30 0 0 6542

Sziasztok! Egy kis agytorzáztató kérdéssel zavarnék. Adott egy win 7, mellé szerettem volna egy xp-t különböző okok miatt. A végeredmény az lett, hogy boot-nál nem találta a ntldr-t. Xp újra telepítése után már indúlt a rendszer, de a win 7 partició a Partition magic szerint "Hidden" állapotba került. Ebből nem tudom kibillenteni. Csak az a baj, hogy fontos infó van rajta így a telepítését kihagynám. XP lemezkezelő látja, de imeretlen particióként ismeri fel és a formázáson kívül mást nem hagy. Szóval nagyon fontos lenne a megoldás, ki tud segítsen. Köszönöm.

homewards Creative Commons License 2011.01.29 0 0 6541

Sziasztok! Van egy netbookom, rajta gyárilag egy Windows 7 Starter.
Két általam - az első bekapcsolás utáni telepítéskor - létrehozott felhasználó van rajta: egy Admin, root jogokkal és egy másik, korlátozott jogokkal.

Az a problémám, hogy nem tudok létrehozni e kettő mellé új felhasználói fiókot.

Illetve ez így nem teljesen igaz, mert látszólag létrejön az új fiók, de nem jön létre hozzá a Felhasználók/Users mappában a fiók home mappája, a registryben az UserProfiles pontban nem jelenik meg a hozzátartozó bejegyzés, egyedül a Vezérlőpult Felhasználó kezelőjében és indításkor a fiók listában látom, hogy ott van (és parancssorból is tudom kezelni a net user paranccsal, anélkül, hogy bármi hatása lenne, vagy hibaüzenetet kapnék).

Ha viszont be akarok lépni az új fiókba, akkor a következő hibaüzenetet kapom:


„A Felhasználói profil szolgáltatás nem tudott bejelentkezni. A felhasználói profilt nem sikerült betölteni”

 

(Ahogy megfigyeltem, ilyekor létrejön egy TEMP mappa a Felhasználók/Users mappában.)

A hibaüzenet alapján keresgélve a Microsoft oldalán esik erről szó, de a hiba leírása nem fedi az én problémámat.
Nekem nem egy már létező fiókom hibásodott meg, hanem egyáltalán nem jön létre új. A leírt javítást sem tudom megcsinálni, hiszen nincs registry bejegyzés, nincs hibás fiók, stb..

Kezdetben arra gondoltam, hogy megint belefutottam egy Starter korlátozásba, de sehol nincs arra utalás, hogy a Starter ezügyben is le lenne butítva.

Járt már valaki így? Esetleg valakinek van valamilyen ötlete?

Törölt nick Creative Commons License 2011.01.26 0 0 6540

Próbálj ki egy partíció javító programot pl ezt : http://www.partitionwizard.com/partition-wizard-bootable-cd.html

Nálam fordult elő hasonló akkor a win 7 RAW formátumban látta a külső meghajtómat.

Vagy másik megoldás, másold át az adataidat egy másik partícióra a sérültet utána formázd le win 7 alatt.

Előzmény: StohlBuci2 (6539)
StohlBuci2 Creative Commons License 2011.01.26 0 0 6539

Üdv!

 

 Látom senkinek nincs átütő ötlete a külső (saját tápos) merevlemezekkel kapcsolatos problémámra:):)

Én is rém tanácstalan vagyok.Töprengjünk együtt:)Lehet egy op. reinstall lesz a megoldás?:)

giovanni54 Creative Commons License 2011.01.26 0 0 6538

Mondjuk alaphangon idegesítő, hogy valakinek egyszerűbb idehányni egy kérdést, mint beírni a gugliba "telnet ügyfél". Csak magyar nyelvű találatból van 3890 db, az első 50-ben releváns, a kérdés megvilágítására alkalmas magyarázatokkal.

Előzmény: berklac (6536)
giovanni54 Creative Commons License 2011.01.26 0 0 6537

Ha az alapismeretekkel ennyire hadilábon állsz, akkor nem kéne windózert optimalizálni.

Úgy baszod el az oprendszered, ahogy akarod, de minek nyúlsz bele egy működő rendszerbe, ha semmit sem tudsz róla.

Előzmény: berklac (6536)
berklac Creative Commons License 2011.01.26 0 0 6536

Köszönöm a választ.

 

Még annyit, mi a fene az a telnet ügyfél, ebből is van vagy 3 fajta ?

 

Addig is köszönöm.

 

 

berklac

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2011.01.25 0 0 6535

De mivel most már írtál konkrétumot mit is szeretnél :  Ezen művelethez a Windows 7 már egy remek eszközzel rendelkezik.  írjuk be a Start menübe a „Windows szolgáltatások” kulcsszót, majd válasszuk ki a Windows-szolgáltatások be- és kikapcsolása opciót. A megjelenő ablakban ezt követően egyszerűen kiiktathatjuk a számunkra felesleges dolgokat. Így például a nyomtatási funkciókat, a Táblaszámítógép összetevőit, a Windows minialkalmazásait, az XPS elemeket, vagy éppen a beépített Internet Explorer böngészőt, akkor egyszerűen kapcsoljuk ki azokat is. Majd akkor aktiváljuk őket újra, ha szükségünk lesz rájuk, legalább addig sem terhelik a processzort és a memóriát.

 

másik : Gépeljük be a Start menübe a „szolgáltatások” kulcsszót, üssünk [Enter]-t, ennek hatására megjelenik majd egy hasonló nevű ablak, ahol jól áttekinthető képet kapunk majd a Windows 7 által kezelt szolgáltatásoktól.

 

 e ponton fontos hangsúlyozni, hogy az nem árthat meg, ha a buherálás előtt biztonsági másolatot készítünk rendszerünkről. Az ördög nem alszik.

Előzmény: berklac (6533)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.25 0 0 6534

Nem neked szántam (írtam a kérdésedre is ) számomra is tanulságos a cikk

 mivel én is rendszeres Windows buheráló vagyok - voltam .

Saját káromon tanulok én is ezért raktam fel ezt a cikket.

Előzmény: berklac (6533)
berklac Creative Commons License 2011.01.25 0 0 6533

Uraim !

 

Köszönöm, de nem akartam a regisztryben kutakodni,csak pl :ha nincs az embernek nyomtatója,akkor mi a f.-nek nyomtató ,fax szolgáltatás stb.

 

Igy hát nem lettem  okosabb.

 

 

Köszi.

 

berklac 

3x Creative Commons License 2011.01.25 0 0 6532

(Hehe, én is most állítottam vissza a tweakelt registryben azt, hogy a parancsikonok bal alsó sarkából vegye le a nyilat. Ezt itt ajánlották, és működött is sokáig, de tegnap az ikonok bal alsó kb. kétharmadában egy nagy feketeség jelent meg. Nem tudom, mitől, de akkor inkább a "bazi nagy" nyíl...)

Előzmény: Törölt nick (6531)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.25 0 0 6531

 A Windows 7 hosszú életének titka :

Találtam egy érdekes cikket, bár nem mindenben értek vele egyet, sokaknak mégis hasznos lehet :

 

,, A legtöbb galibát az okozza, hogy a felhasználó okosabbnak hiszi magát a rendszertől, ők még rosszabbak, mint a tudatlanabb felhasználók. Ez az a réteg, amelyik MINDEN beállítást megkérdőjelez, naponta túrja a registry-t , agyon Tweakeli a rendszert, és mindenféle „Optimalizálókat” használ a „Gyorsabb” rendszer elérése érdekében. Nem arról van szó, hogy nem szabad testre szabni a beállításokat, meg csak gyári beállításokkal lehet cirkálni Windows-zal, hanem arról, hogy mindennek van egy ésszerű határa, amit sokan átlépnek, és vadul el-tweakelik a Windowst...

 Ha már témánál vagyunk, akkor CCleaner és hasonló karbantartók. Rengeteg hibát lehet vele orvosolni, megkönnyíti a Windows tisztán tartását, de annak, aki nem ért hozzá halálos fegyverként is funkcionálhat. Szerintem felesleges a használata. Ha azt akarjuk, hogy a rendszer normálisan működjön tökéletesen elég a beépített lemezkarbantartó. Teljesen hülye gondolat azt feltételezni, hogy a Windows hobbiból „felesleges” fájlokat rejteget, a meghajtó mélyén. A legtöbb fájl okkal van ott. A Lemezkarbantartó pedig tudja hogy melyik fájlokat lehet biztonságosan eltávolítani. CCleaner nem mindig. ... "

 

 ,, A felhasználók szeretnek nagyon okosan beletúrni a Windows háttérszolgáltatásaiba. Nincs azzal semmi baj, ha kikapcsoljuk a nekünk haszontalan dolgokat. De legyünk nagyon körültekintőek, hagyjuk békén a biztonsági központot, ne kapcsolgassuk a tűzfalat, és ne kapcsoljunk ki olyan szolgáltatásokat, amiktől függ egy csomó másik, mert annak is Windows telepítés lesz a vége, mert a Windowsban nincsen alapállapotra állás, nem úgy tervezték, hogy minden user oda piszkáljon, aki nem ért hozzá az hagyja békén. Bevett szokás az UAC letiltása is. Ezt is csak indokolt esetben tegyük, mert a kikapcsoljuk, a rendszert Windows XP biztonságúra butítottuk egyetlen kattintással. Használjuk az UAC-t mert megóv minket bizonyos támadásoktól. Nem felesleges idegesítő macera, mert ha már van egy kialakult szoftver rend a gépen nagyon ritkán fog kérdezni, inkább napi 1 két igent kibír az ember, mint hogy megtörténjen a baj....  " 

 

 

   Teljes cikk: 

http://dirtywindows.ucoz.ru/publ/blogs/nameless/microsoft_windows_7_a_hosszu_elet_titka/7-1-0-326

Törölt nick Creative Commons License 2011.01.25 0 0 6530

Természetesen több lehetőség is létezik a rendszerrel induló programok kordában tartására. 

Egyik a Rendszerkonfiguráció, amelynek az Automatikus indítás fülén egyszerűen ki kell venni a pipát azok elől az elemek elől, amelyeknek nem kell elindulnia a rendszer indulásakor.
Természetesen a regisztrációs adatbázisban is letiltható az automatikus indulás....

 

Alternatíva az automatikusan induló programok beállításaihoz :

 

Autoruns for Windows: részletes leírást ad szinte minden automatikusan induló elemről, kezeli a programokat szolgáltatásokat, a hálózatokat, az Internet Explorer Browser Helper Object-eket és a toolbarokat. 32- és 64 bites rendszeren is fut :
    http://technet.microsoft.com/en-us/sysinternals/bb963902

 

Általában néha fogalmunk sincs, hogy a listában szereplő fájl melyik programot, szolgáltatást indítja el. Így aztán abban sem lehetünk biztosak, hogy kell-e az a fájl a Windows-nak (vagy nekünk), esetleg egy kifejezetten kártékony programról van-e szó.

Erre kínál megoldást egy weboldal (sajnos angol nyelvű, de ez nem igazán probléma). Jelenleg majdnem 230000 fájlt sorol fel, melyek szerepelhetnek az automatikusan induló programok között. Minden fájlnál megadja a folyamat nevét, az elinduló fájl nevét, szükséges-e, hogy együtt induljon a rendszerrel, vagy kifejezetten káros és ad róluk leírást is. Természetesen tartalmaz keresőt is, mellyel egyszerűen megtalálhatod annak a fájlnak a leírását, amelyre kíváncsi vagy.   http://www.sysinfo.org/startuplist.php

Előzmény: berklac (6528)
berklac Creative Commons License 2011.01.25 0 0 6528

Tisztelt Win. 7 Guruk !

 

Segítene valaki beállitani a szolgáltatások menűben kiszedni azokat ami felesleges egy hétkönapi használat során.

 

Már próbálgattam, de mindig valami balul sül el.

 

Köszönöm

 

berklac 

SpacePrince Creative Commons License 2011.01.25 0 0 6526

Sziasztok!

 

Fél éve hibernálásal használom a gépet, mert így gyorsabban üzemkész. Frissítéskor van csak újraindítás. De néhány napja egy windows frissítés utáni újraindítás óta nem hajlandó hibernálódni. Azaz kattintok a hibernálásra, elsötétül a kép, majd semmi. Ha megmozdítom az egeret, vagy lenyomok egy billentyűt, a bejelentkező oldalon találom magam.

A hiba újratelepítés után továbbra is fennáll. Ugyanazok a softwerek futnak rajta amivel eddig, és nincs vírus sem egyéb kártékony program a gépen.

 

Próbáltam hibaüzenetet keresni a naplókban, de a hibernálás idejéből semmi.

azonban ilyen hibákkal van tele a rendszer napló:

": A beágyazott vezérlő (EC) nem válaszolt a megadott határidőn belül. Ez az beágyazott vezérlő hardverének vagy belső vezérlőprogramjának hibáját jelezheti, vagy a BIOS nem megfelelően éri el a beágyazott vezérlőt. Ellenőrizheti, hogy a számítógép gyártójánál elérhető-e BIOS-frissítés. Bizonyos esetekben ez a hiba a számítógép nem megfelelő működését okozhatja."

 

Okozhatja ez a fent említett jelenséget?

krysztasz Creative Commons License 2011.01.23 0 0 6525

Köszi, megnézem.

Előzmény: Kövezett (6513)
StohlBuci2 Creative Commons License 2011.01.23 0 0 6524

szia!nincs vírus a eset szerint.az alaplap és táphiba sem hiszem hogy előfordulhatna,mert nincs 2 éves egyik sem és aránylag minőségi dolgokat válogattam össze.és plussz információnak ott van az az adat is hogy mindkét külső ház saját tápegységgel rendelkezik.szóval rejtély rt a dolog.

Előzmény: Gavriel (6521)
3x Creative Commons License 2011.01.23 0 0 6523

Köszönöm, sikerült.

Előzmény: Gavriel (6520)
3x Creative Commons License 2011.01.23 0 0 6522

Ezeket tudtam kinyomozni, de nem tudom megoldani:

 

      

 

 

Előzmény: 3x (6519)
3x Creative Commons License 2011.01.23 0 0 6519

Most nekem lenne egy elég lammernek tűnő problémám:

 

A külső hard diskem volt korábban a belső (csak kicsi volt). Ezen volt egy XP installálva. Most már jó ideje használom a 7-est, és úgy döntöttem, már nem történhet olyasmi, ami miatt visszatérnék az XP-re. Ezért elkezdtem letörölni a WINDOWS foldert a külső hard diskről. Persze nyavalygott, hogy rendszerfile, meg régi Windows mentések, meg hidden file, meg minden. Most odáig sikerült eljutnom, hogy egyedül ez maradt a ledarált WINDOWS folderben:

 

E:WindowsSystem32MacromedFlashFlash10b.ocx

E:WindowsSystem32MacromedFlashFlashUtil10b.exe

 

Ezeket képtelen vagyok leszedni, semmilyen módszerrel nem engedi.

giovanni54 Creative Commons License 2011.01.23 0 0 6518

Ha a tápod jó, akkor fél-egy éven belül alaplapot fogsz cserélni.

Előzmény: Stohl Buci (6516)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!