Keresés

Részletes keresés

Antisystem Creative Commons License 2014.03.16 0 0 13361

Drezda bombázása ugyanúgy terrorcselekmény volt definiálható katonai cél nélkül... csak hát amíg a veszteseket többnyire (megérdemelten) felelősségre vonják, a győztesek esetén ez el szok maradni:(((

 

ÜdV

Előzmény: Törölt nick (13356)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.16 0 0 13360

Ezt Európára vélem igaznak. Usa más eset.

Előzmény: Antisystem (13355)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.16 0 0 13359

Nézd, én a bosszút nem tartom cél szentesítette eszköznek... a japán hadsereg követett el háborús bűnöket, nem az adott 2 város civil lakossága.

 

ÜdV

Előzmény: Törölt nick (13350)
Platon Creative Commons License 2014.03.16 0 0 13358

Szimferopol :)

 

 

Ez nagyon kemény. :)

Platon Creative Commons License 2014.03.16 0 0 13357

Ez a hajó már elment. Mindenki (nyugaton) megmondta világosan, hogy nem lesz fegyveres támogatás.

Előzmény: El Qradi (13354)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.16 0 0 13355

Az orosz cél tiszta, a nyugati a kérdéses.

Szerintem ennél egyszerűbb a helyzet... a nyugati cél valszeg annyi, hogy "ne az oroszok!" - ezen túl nincs olyan. Pár napja még én is méltatlankodtam, hogy a nyugat eleve döntetlenre játszónak tűnik, mert nem rajzolódik ki se a győzelmük célja, se az oda vezető stratégia, de azóta rájöttem, hogy azért nem rajzolódik ki ilyesmi, mert nincs ilyen. A nyugat perpill azt se tudja, hogy mivel járna jobban, azzal, ha elviszik előle Ukrajnát, vagy azzal, ha a nyakába rakják...

 

ÜdV

 

Előzmény: El Qradi (13351)
El Qradi Creative Commons License 2014.03.16 0 0 13354

"Nézd, háború akkor lesz ha az Ukrán puccsisták kellő erőt éreznek hozzá.

Na most az hogy nagy hirtelen kénytelenek voltak nemzeti gárdát csinálni a szektoros és szvobodás verőlegényekből az nem azt jelzi hogy bármi befolyásuk is lenne az Ukrán hadseregre."

 

A puccsisták akkor érzik elég erősnek magukat, ha

az euroatlantista blokk megetetik őket támogatás

lehetőségével.

Előzmény: Platon (13352)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.16 0 0 13353

Szerintem ez hibás helyzet értékelés. Az oroszok a krímet már elvitték, és ha akarják viszik dél, és kelet Ukrajnát is.

Nézd, legyünk őszinték, Oroszország Kelet-Ukrajnát meg a Krímet az elmúlt cc. 15 évben nagyjából bármikor vihette volna... legfeljebb az volt a  változó, hogy milyen áron...

Tehát ebben nem különbözik a mostani helyzet a mondjuk 10 évvel ezelőttitől...

 

Ukrajna többi részében pedig a nyugati befolyás csak illúzió.

A nyugati befolyás az nem illúzió, hanem erős permanens szándék, ugye Ukrajna NATO-partnersége volt, hogy csak szavazási vétón múlott... az egy másik kérdés, hogy ez a szándék valamin mindig félresiklik, ez a bicska valamibe mindig beletörik... most pl. abba, ami az efféle "forradalmak" generikus hibája, hogy nem tudnak mit kezdeni a saját szélsőségeseikkel, akik végül is rájuk telepedve kinyírják az egészet. Tán két napja írtam is már, hogy az ukrán kormányzat papíron létezik, Ukrajna valójában a permanens szétesés állapotában van, nincs semmiféle erő az úgymond kormányzati szándékok mögött. Ami evidensen oda vezet, hogy Ukrajna sorsát külső érdekek és egyensúlyok fogják eldönteni. Mert hát most van egy ország kormányzat nélkül, és mellette van egy kormányzat ország nélkül.

 

Az biztos hogy ha a szvoboda és a pravij szektor verőlegényei el akarják távolítani Turcsinovot akkor megteszik és nem tud senki semmit tenni.

Ez zicher, az ő választása ugye annyi, hogy Marat, Robespierre, vagy Saint Just lesz... az utak ugyanoda vezetnek... (ha ma már nem is szó szerint)

 

A hadsereg világosan megmondta hogy kimarad az utcai harcokból, és szerintem tartani is fogja magát hozzá.

Na, eza  témában elhangzó egyetlen 100%-osan hihető igéret... ami praktice nincs, az ugye könnyen tartja távol magát bármitől...

 

ÜdV

Előzmény: Platon (13339)
Platon Creative Commons License 2014.03.16 0 0 13352

Nézd, háború akkor lesz ha az Ukrán puccsisták kellő erőt éreznek hozzá.

 

Na most az hogy nagy hirtelen kénytelenek voltak nemzeti gárdát csinálni a szektoros és szvobodás verőlegényekből az nem azt jelzi hogy bármi befolyásuk is lenne az Ukrán hadseregre.

Előzmény: El Qradi (13351)
El Qradi Creative Commons License 2014.03.16 0 0 13351

"Oroszország tárgyalásos rendezést akar. 

Szerintem el is fogja érni."

 

Az orosz cél tiszta, a nyugati a kérdéses.

Kiszabadították a szellemet a palackból, csak

nem úgy, ahogy ők szerették volna.

Előzmény: Platon (13348)
loding Creative Commons License 2014.03.16 0 0 13349

Fogalmam sincs, de maga a NATO is "Észak Atlanti Szövetség" :-D, nyilván a déli féltekén már mások az érdekek - csak mint példa. De most hogy, mondjuk ha a USA-ból vezérlik az EU energiaárakat, az mondjuk mennyire érdeke Jürgennek például. Vagy a Norvégok ajándékba fogják adni a gázt? Ugyan már.

Azt viszont már elérték, hogy szépen egy É-D irányú alakulat lesz akár marad egyben Ukrajna akár szétválik. Ez nekünk miért jó?

 

Előzmény: kemenesalja2013 (13344)
Platon Creative Commons License 2014.03.16 0 0 13348

Oroszország tárgyalásos rendezést akar. 

 

Szerintem el is fogja érni.

Előzmény: El Qradi (13343)
Platon Creative Commons License 2014.03.16 0 0 13347
O.. Creative Commons License 2014.03.16 0 0 13346

Putyin annyit fog lefaragni ukrajnából, hogy ne maradjon fekete tengeri határa.

99%

 

Előzmény: El Qradi (13343)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.16 0 0 13345

Alapvetően egyetértek a lehetőségekkel, meg az esélyekkel.

 

ÜdV

Előzmény: El Qradi (13343)
kemenesalja2013 Creative Commons License 2014.03.16 0 0 13344

Ok.

Akkor mi is a  helyes fogalmazás?

Előzmény: loding (13342)
El Qradi Creative Commons License 2014.03.16 0 0 13343

"Ukrajna ebből a szempontból jó hely.

Kellően messze van az USA-tól.

Logisztikailag a közelben lévő NATO partnerek miatt könnyebb ellátni."

 

Ha a nyugat nem vesz vissza az alattomos sz@rkeverésből,

akkor minimum polgárháború lesz Ukrajnában.

Ha nincs szerencsénk, akkor nemzetközi konfliktus.

 

Verzija A

Putyin megáll a Krímnél, és meghagyja a maradék Ukrajnát.

Esély nulla

 

Verzija B

Népszavazással kisebb villongás után leválnak a keleti és déli megyék a Krím után

Ennek adok 40%-ot

 

Verzija V

A nyugat feltüzeli sunyi módon segítség beígérésével

a puccsista ukrán vezetést, és komoly polgárháború

alakul ki az oroszoknak megfelelő végkifejlettel

Ennek adok 50%-ot

 

Verzija G

Putyin katonai erővel leválasztja a keleti és déli megyéket

a Krím után, komoly katonai konfliktust okozva

Itt a nyugat fog provokálni, az ukrán puccsista vezetést

felhasználva

Ennek adok 10%-ot

Előzmény: RIKA424 (13338)
loding Creative Commons License 2014.03.16 0 0 13342

Ezt a "Nyugat" kifejezés dolgot lassan kukázni kéne - semmi köze nincs égtájakhoz a gazdasági csoportok kavarásának. Az EU meg Oroszország be van támadva, ennyi, az hogy borz van mindkét helyen szerintem lényegtelen.

Előzmény: kemenesalja2013 (13340)
El Qradi Creative Commons License 2014.03.16 0 0 13341

"Majd bele lesz írva az alkotmányba, hogy a dolárt 152 Ft-os árfolyamon kell az államadósságnál számítani, aztán el is van intézve a dolog."

 

Én is 50 Mrd USD ALATTI orosz államadósságról tudok.

Az Economist térképe meg erősen megkérdőjelezhető,

mert 2015-re Szaud-Arábiát az erősen eladósodott országok

közé tesz. Plusz a bjelaruszok is évi 25%-kal csökentik

az államadósságot (a térkép szerint).

Előzmény: Beléndekmag (13310)
kemenesalja2013 Creative Commons License 2014.03.16 0 0 13340

A Nyugat azért provokálta ki a kievi fordulatot, hogy a NATO közelebb kerüljön az orosz határokhoz.

Csak szokás szerint nem számoltak a következményekkel. Azzal hogy hatalom közelbe hozzák az ukrán nacionalistákat és Ukrajna a folyamatos káosz állapotába kerül.

A gázellátásunk biztonsága minden esetre elég nagy bajban van, ideje gyorsán feltölteni a gáztárolókat, talán erre is jut a rezsicsökkentésből...

 

Előzmény: Platon (13339)
Platon Creative Commons License 2014.03.16 0 0 13339

az oroszok viszik a Krímet, a nyugat meg cserében azt tesz Ukrajnában amit akar

 

Szerintem ez hibás helyzet értékelés. Az oroszok a krímet már elvitték, és ha akarják viszik dél, és kelet Ukrajnát is.

 

Ukrajna többi részében pedig a nyugati befolyás csak illúzió. A szvoboda és a szektor nem jó bábok, márpedig náluk a fegyver és a hatalom, bárki is az illegitim ideiglenes elnök.

 

Az biztos hogy ha a szvoboda és a pravij szektor verőlegényei el akarják távolítani Turcsinovot akkor megteszik és nem tud senki semmit tenni.

 

A hadsereg világosan megmondta hogy kimarad az utcai harcokból, és szerintem tartani is fogja magát hozzá.

Előzmény: Antisystem (13308)
RIKA424 Creative Commons License 2014.03.16 0 0 13338

A nyugat most elkezdi majd húzni az ukránokat,

fegyvereket fog adni a szélsőségesek kezébe, és

szép lassan polgárháborús övezetté alakítja a

vegyes lakosságú területeket.

Tűzfészket hagynak az oroszok füle mögött, ami

nagyon sok energiáját le fogja kötni Putyinnak.

 

------------------

 

Irak mint háború megszünt.

Afganisztán mint háború rövidesen megszűnik.

 

Kell helyettük valami.

 

Ukrajna ebből a szempontból jó hely.

Kellően messze van az USA-tól.

Logisztikailag a közelben lévő NATO partnerek miatt könnyebb ellátni.

 

Semmilyen komoly szövetségnem nem tagja.

A demokrácia védelme miatt még nemzetközi felhatalmazás is kapható a beavatkozásra.

Ha nem közvetlen (amerikai katona) akkor közvetett beavatkozás:

 - USA katonai tanácsadók az ukrán nacionalisták mellé,

 - hadianyag szállítás,

 - hirközlési infók átadása,

 - stb.

 

 

 

Egy dél-szudáni konfliktusba a szomáliai fiaskó óta nem szívesen bonyolódnának bele.

Szíriában meg az ellenzék győzelme nagyobb veszély, mintha Asszad maradna még 30 évig.

 

 

Előzmény: El Qradi (13334)
Platon Creative Commons License 2014.03.16 0 0 13337

Ugyanis Kievnek nem érdeke most a béke.

Politikailag nem érdeke.

 

Ha béke marad, akkor egyetlen puskalövés nélkül, Krím után a kettő kelet-Ukrajnai megye is át-népszavazza magát Oroszországhoz.

 

Ez nagyon igaz, azonban ez a kisebbik problémájuk.

 

A nagyobbik az az hogy a de facto államcsőd okán nyugat Ukrajna is pillanatokon belül fellázad ellenük a megszorítások miatt, hacsak nem tudnak valami ellenség képre mutogatni.

 

Előzmény: RIKA424 (13327)
Beléndekmag Creative Commons License 2014.03.16 0 0 13336

Nem tudjuk, mekkora lökést adnak a krími események Ukrajna többi részében, mindenesetre látványosan hiányzik a kievi kormányzat önálló politikai fellépése, eddig tulajdonképpen nem csináltak mást, mint az USA-ban és az EU-ban szövettségeseket kerestek. Valószínüleg ez a jelenlegi vezetés nem mer felvállalni egy oroszokkal való tárgyalást és (a realitásokon alapuló) kiegyezést, mert azt a saját radikálisaik nem fogadnák el. Viszont azt azért tudniuk kellene, hogy a donyecki iparvidékek nélkül Ukrajna gazdasági jövője kilátástalan, mindenképpen annak a megtartása lenne az elsődleges prioritásuk. Ez pedig az oroszokkal való tárgyalás és megegyezés nélkül nem megy.

Előzmény: RIKA424 (13332)
Platon Creative Commons License 2014.03.16 0 0 13335

Ez persze benne van a pakliban, de nem túl valószínű. 

Az egyetlen felfegyverezhető csoport az a Pravij szektor és a Szvoboda.

 

Iszlám szélsőségeseknek még csak csak adnak fegyvert, de a nácik az túl erős tabu. Imho. 

 

Persze tévedhetek is.

Előzmény: El Qradi (13334)
El Qradi Creative Commons License 2014.03.16 0 0 13334

"Ennek a konfliktusnak már vége."

 

Nekem kezd nem úgy tűnni. És nem az oroszok miatt.

A nyugat most elkezdi majd húzni az ukránokat,

fegyvereket fog adni a szélsőségesek kezébe, és

szép lassan polgárháborús övezetté alakítja a

vegyes lakosságú területeket.

Tűzfészket hagynak az oroszok füle mögött, ami

nagyon sok energiáját le fogja kötni Putyinnak.

 

Ami biztos, hogy Ukrajna szétesik, csak a határok a

kérdésesek.

Előzmény: Platon (13307)
Zoxo Whitney Creative Commons License 2014.03.16 0 0 13333

Csakhogy az ukrán szélsőjobb -- amelyik benne van a "kormányban" is -- nem fog fellépni a felfegyverzett szélsőjobb ellen!

Előzmény: Beléndekmag (13331)
RIKA424 Creative Commons License 2014.03.16 0 0 13332

Ha nincs fegyveres konfliktushelyzet,

 

-----------------

 

Ha nincs fegyveres konfliktus akkor a kettő Kelet-Ukrajnai Kormányzó/helytartó/akárki kiír egy-egy helyi  népszavazást a két terület hovatartozásáról és akkor csendben, BÉKÉ-ben, puskalövés NÉLKÜL, elveszített Ukrajna két megyét.

Beléndekmag Creative Commons License 2014.03.16 0 0 13331

Szerintem meg éppenhogy Kiev érdeke lenne a béke, mert ha ropognak a fegyverek, akkor az oroszok könnyebben megindulnak az "orosz polgárok" védelme érdekében. Ezt már többször is kinyilatkoztatták. Ha nincs fegyveres konfliktushelyzet, ilyesmire nehezebb hivatkozni, és még Putyinnak is adnia kell a látszatra. 

Az oroszoknak a Krím mindenképpen kell, elsősorban a katonai támaszpontok és a flotta miatt. Már a gázhercegnő is belengette, hogy a bérleti megállapodást azonnali hatállyal fel kellene mondani, és egy csak picikét nacionalistább kormánytól egy ilyen lépés nem volna váratlan. Nyilvánvaló, hogy Moszkva el szeretne kerülni egy ilyen helyzetet, és erre most itt az alkalom.

Egyébként milyen jópofa is ez a nemzetközi szerződésesdi: Ausztria nem léphet be a Nato-ba a II Vh-s békeszerződés miatt, hogy egy semleges "pufferzóna" szerepét játszhassa, viszont tőle keletebbre, minket is beleértve, már szinte mindenki Nato tag, néhány volt SZU tagköztársaságot is beleértve.

Előzmény: RIKA424 (13327)
RIKA424 Creative Commons License 2014.03.16 0 0 13330

Köszönöm.

 

Nem mindíg öröm, ha igaza van valakinek...................:-(((

 

 

Előzmény: Grigorij Sandorovics (13329)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!