Keresés

Részletes keresés

loding Creative Commons License 2014.03.15 0 0 13260

Pedig ha teljes képet szeretnél, akkor sanszos, hogy több oldalt meg kell kérdezni.

Gondolom valamelyik itthoni "celeb" :-) véleménye is kielégítő lehet.

Előzmény: yaouank (13255)
Grigorij Sandorovics Creative Commons License 2014.03.15 0 0 13259

Nezd - ez a maganyvelemenyed - az ido megmutatja.

De pl. Israel eppen most kezdte el targyalni a vamunioba valo belepeset.

 

S foleg - az nevet aki utoljara nevet.

Ennek a hejzetnek meg nincs vege, de mar gyanitom - hogy egyaltalan nem az lesz, ami be lett tervezve kenyelmes fotelokban.

 

yaouank Creative Commons License 2014.03.15 0 0 13257

Ha majd kicsit jobban tájékozódsz a két történetről, akkor beszélgethetünk erről

 

ya

Előzmény: Törölt nick (13253)
Grigorij Sandorovics Creative Commons License 2014.03.15 0 0 13256

Egy kicsit rosszul olvasod.

Nalunk a koltsegvetes 0 szaldosra van kiszamitva, persze altalaban nem ugy teljesul - de altalaban a minusz minimalis. Ja es hozzatennem, hogy Oroszorszag gyakotlatilag MINDEN tartozasat kiegyenlitette. Meg a Lend Lizt is, bizony, aki nem tudna, usanak EZ UZLET volt, kurva magas kamat mellet. Csak a 2000 evek elejere lett torleszrve (~60 ev).

Mindezt azert irom - hogy szamolni azt tudunk.

 

Ami a vasutat illeti. Egy kicsit melleneztel. Nincs szo ujrol. Ott van a Transszib (Cari idok vilagmegrengeto beruhazasa) es a BAM. Ezeket kene felpofazni es egy EU-Azsia-Japan tehertengejt letrehozni. Gondolom meglesz - mert ebbe az iranyba mar sok minden meg lett csinalva.

 

Csecsenfold? Morgas van. Pletykakban - mert amint utananezel a dolgoknak komojan (szamokban) kijon, hogy csecsenek dotalt terseg - de a mezony kozepeben. De pl. nemreg talaltak arany es ezust retegeket - s lehet hogy par even belul dotalo terseg lesz.

Mindenesetre a gazdasagi fejlodesuk meglepo, sokkal jobb mint pl. Dagesztanban, ahol most sokkal komojabbak a problemak.

Előzmény: Tiran-V (13251)
yaouank Creative Commons License 2014.03.15 0 0 13255

Én nem Putyintól kérdezném, hogy mi a véleménye saját magáról. Az nagyjából sejthető :-))

 

ya

Előzmény: loding (13252)
loding Creative Commons License 2014.03.15 0 0 13252

http://eng.kremlin.ru/news

 

itt az illetékes hely :-)

Előzmény: yaouank (13250)
Tiran-V Creative Commons License 2014.03.15 0 0 13251

 

 

Egy kérdés ha megengeded.

 

Naponta olvasok a sajtóban bombasztikus bejelentéseket fejlesztésekről: 2020-ig lesz ez, lesz az etc...

 

Összeadva, (gazdasági teljesítményt nézve) mintha Merkel bejelentené, 2020-ig építenek anyahajót, flottát, haderőt, utasszállítókat, még egy vasutat Szibériába?

Állami pénzből.

 

Ott ha bejelentené ezt, a Bundestag minimum megkérdezné:

-Miből, kisasszony?

 

Azután hívnák az orvost...

 

De oroszföldöről nem olvasok semmi ilyent.

 

Még egy érdekelne: Van-e arrafele morgás a Csecsenföldbe és hasionló helyekbe beleólt milliárdok miatt?

 

Előzmény: Grigorij Sandorovics (13249)
yaouank Creative Commons License 2014.03.15 0 0 13250

Én azért azt is megkérdezném, hogy mi a vélemény Putyinnak a Kurszk katasztrófájával vagy a csecsenföldi népírtással kapcsolatos viselkedéséről, meg sok mindent még Putyin előéletével, gazdagodásával kapcsolatban

 

ya

Előzmény: Törölt nick (13243)
Grigorij Sandorovics Creative Commons License 2014.03.15 0 0 13249

Orosz szemmel? Talan a PR alacsony szintje - idegesito.

Abbol - amit elmeseltel - csak a "car atyuska" igaz. Ebben van sok minden - talan ez az orosz mentalitasban van.

 

Amit te latsz Putinrol - en teljesen maskent latom. Latom, hogy rohadtul munkakepes. Lattam amikor egy nap volt az orszag (vilag) harom mas pontjaban - es nekem nem egett a pofam mint a reszeg Jelcinert. Latom hogy kenytelen sok mindent "kezi" uzemben - maga iranyitani. Ez tenyleg rossz, de felolem jobb igy, mint sehogy.

 

Inkabb elmondom mit nem tetszik.

Van egy vonasa. Nagyon puhan banik a nagy es kozepes beosztasu vezetokkel (ugy csinovnik). Nalunk nagyon lassan megy a vezeto posztok rotacioja. Csak ugy nem dobalodzik az emberekkel.

De ezert is, nafyon sok az erdekes es megmagyarazhatatlan kocsog - meg miniszteri poszton is.

Ijenek voltak az elozo kabinetben a hadugy, kulturalis, egeszsegugy, oktatasi miniszer. Harom le lett valtva - de az oktatsugyi - meg mindig egy hulyegyerek :((.

 

Hozzairnam, hogy az usakok is erre a puhasagara epitettek mind a ket piszkalos orszagmenti kavarast (a nagyobbakat veszem - mert voltak ugye pl Kirgiz kiserletek is). Es eleg erosen meg voltak/vannak lepodve az eleg hatarozott fellepesre :))

Igazabol a Kurszk ugyeben - mint fiatal elnok - nagyon gyavan lepett, gondolom akkori ora szamitottak tovabb is. 

Előzmény: Törölt nick (13243)
perkelto Creative Commons License 2014.03.15 0 0 13248

Már napok óta megsértették helikopterekkel az ukrán légteret, de most ki is raktak egy időre egy 40 fős deszant alakulatot.

Előzmény: perkelto (13245)
perkelto Creative Commons License 2014.03.15 0 0 13247

Arra emlékezteti Putyint, hogy 1944-ben a Szovjetunió felszabadította az elnyomott ruszinokat, s most azt kéri, hogy támogassa őket egy autonóm ruszin Kárpátalja megteremtésében, hogy ne legyenek kiszolgáltatvan a galíciai ukrán fasisztáknak.

Előzmény: Törölt nick (13223)
loding Creative Commons License 2014.03.15 0 0 13246

:-) gondolom csökkent a nyomás a vezetékben és ilyenkor ez a normális protokol

Előzmény: perkelto (13245)
perkelto Creative Commons License 2014.03.15 0 0 13245

Egy orosz deszant alakulatot letettek helikopterekről a Herszoni területen. Az ukrán egységek "elkergették" őket.

A hely közelében van a Csernomornyeftyegaz egyik platformja.

 

 

The Ukrainian military says it has “repelled” an effort by the Russian military to land in southern Ukraine, just outside Crimea.

"Units of Ukraine's armed forces today ... repelled an attempt by servicemen of the armed forces of the Russian Federation to enter the territory of Kherson region on Arbatskaya Strelka," a statement from the Defense Ministry said. "This was repelled immediately."

loding Creative Commons License 2014.03.15 0 0 13244

:-))) egyszerű ez, zsák a foltját effektus ;-), így van aki King doktor :-) reinkarnációját, vannak akik pedig a csodarabbit kérik.

Mindenki megkapja ami neki jár... :-DDDD

 

Előzmény: Törölt nick (13243)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.15 0 0 13243

Úgy látszik, van az orosz és a magyar népben egy közös vonás: mindkettő igényli maga fölé a bölcs, mindentudó, tévedhetetlen vezért, akit imádni lehet. Egy szóval: a vezérelvűség.

Az oroszoknak mindig kell egy cár atyuska?

Ha megnézed a Vremját, csak Putyint látod. Beszédet tart, jópofizik az emberekkel, sportol, okosakat mond vagy megrendezett tárgyalásokat tart a beosztottaival. Az illető miniszter vagy egyéb vezető illedelmesen beszámol a fejleményekről, Putyin meghallgatja és megmondja a megoldást. A beosztott hálás a tanácsért.

Orosz szemmel nem idegesítő?

Előzmény: Grigorij Sandorovics (13238)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.15 0 0 13242

Ne vágjad  hátba  a krimi  medvét  mert megfordul  és utána  nem emlékszel

semmire.

Suleica4 Creative Commons License 2014.03.15 0 0 13241
Cubaipeti_ Creative Commons License 2014.03.15 0 0 13240

Moszkvai tüntetők, Ukrajna mellett.

 

yaouank Creative Commons License 2014.03.15 0 0 13239
Grigorij Sandorovics Creative Commons License 2014.03.15 0 0 13238

Hat, ez kilometeres lesz :))/

Kezdjeuk onnan, hogy a 90-esek elejen en is ott voltam a barrikadokon, demokrata mamor - kommunistak "hess".

Ateltem a zavaros 90-eseket. Mindez itt ment a szemem elott.

Es demokratabol az evezred elejere konszervator lettem. Mivel volt mit mivel osszehasonlitani.

Soha se voltam Putyin parti - de megbecsulom, mint az elnokomet (foleg Jelcin szintje utan). Eleg jol vagyok informalva errol-arrol :)) - ez mas kerdes...

Es ekkor kellett dontenem - kire szavazzak. Egyszer szavasztam Mironov "eszerjere (СПРАВЕДЛИВАЯ РОССИЯ)"| Gyorsan kiabrandultam. Es ekkor utananeztem - mi szimpatizal az en megitelesemmel. Ennek jol jott a Szergej Kurginjan ideologiaja.

Ez egy volt kommunista - az epeszukbol. Az ideologia alapja egy szocializmis 2.0 gondolat - persze sokkal szelesebb ertelemben.

Roviden ez a demokratizmus es szocializmus keresztezese. Megprobalni innen es onnan kivenni a jo oldalakat es szintetizalni.

Alacsonyabb szinten a Nyugatorientalt liberalisok hujesegeit kivedeni. Ojanokat mint a gejdolgok s nalunk most itt megy a nagy oktatasi reform (butitas) problemaja.

 

Ennyi - ha roviden.

Előzmény: Peter Altenberg (13236)
rich.mond Creative Commons License 2014.03.15 0 0 13237

Ez azért nem egészen így van. Kárpátaljára mindig a Kárpátokon túlról kellett szélsőségeseket "importálni", helyben nem igazán voltak szélsőségek.

Szerencsére az elukránosodás sem  teljesen igaz, mert vidéken meg egyre több a magyar iskola és óvoda -továbbá a beregszászi járásban emelkedett a születések száma.

Lásd itt

Aki magyarul akar középiskolát végezni, az átjár V.naményba, Kisvárdára, Záhonyba, Fehérgyarmatra, M.szalkára.

Előzmény: Beléndekmag (13226)
Peter Altenberg Creative Commons License 2014.03.15 0 0 13236

Üdv. Én Putyin budapesti emberének rikácsolására gondoltam, de váltsunk.

Érdekel a mondott "középellenzék". Informálnál (és a topikot) ennek céljairól?

Előzmény: Grigorij Sandorovics (13234)
Grigorij Sandorovics Creative Commons License 2014.03.15 0 0 13234

Ha Szergej Kurginjanrol beszelsz - soha se volt "Putyin" embere.

Kozepellenzek - a "суть времени" (ido ertelme) mozgalom alapitoja es vezetoje.

Nejem a mozgalom tagja :))

 

A beszedmodora elegge kulonos, de hozza lehet szokni.

 

Miben lehetek meg rendelkezesedre?

Előzmény: Peter Altenberg (13233)
Peter Altenberg Creative Commons License 2014.03.15 0 0 13233

Pár perce valaki szorított hangon, olykor rikácsolva beszélt valami szónoklatként. Putyin embere volt? Elzártam, és ebben a topikban kérdezem, hogy félmondatot mondott a külpolitikai veszélyekről?

Törölt nick Creative Commons License 2014.03.15 0 0 13232

Akcióban a nyugat által támogatott kijevi eunácik: botokkal verték a zsidó rabbit
2014. március 14. 22:14



Két támadó antiszemita sértéseket kiáltozva, botokkal verte meg Hillel Cohen rabbit, majd egy autóval elmenekültek a támadás helyszínéről - jelentette a kijevi rendőrségre hivatkozva az Interfax-Ukraina hírügynökség pénteken.

Törölt nick Creative Commons License 2014.03.15 0 0 13231

Jelenlegi formájában történő elfogadása esetén a készülő új ukrán nyelvtörvény a mostani helyzethez képest jelentősen szűkítené a kárpátaljai magyarság nyelvhasználati jogait Tóth Mihály, Kijevben élő kisebbségjogi szakértő, az Ukrajnai Magyar Demokrata Szövetség (UMDSZ) tiszteletbeli elnöke szerint.

Beléndekmag Creative Commons License 2014.03.15 0 0 13230

Szerintem igen, bár Putyin keze nem fog odáig elérni. A ruszin talán még a magyarnál is megvetettebb nép az ukrán nacionalista szemében. Ráadásul a magyaroknak van választási lehetőségük, amit (szerencsére) adminisztratíve egyszerűsítettek is. A ruszinok előtt nincsenek opciók. A gazdasági csőd rendszerint fokozza a szélsőségesek és nacionalisták aktivitását, akik a saját nyomorúságuk okát mindíg egy másik nemzet létében vélik megtalálni.

Előzmény: Törölt nick (13227)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.15 0 0 13229

Ha népszavazás lenne -ami nem lesz- akkor szerintem még most is billegne a mérleg mutatója és lehet hogy Magyarország  javára.

A ruszinok -Rákóczi népe- 1920-ban határozottan álltak ki a Magyarországhoz való tartozás mellett, népszavazást követeltek ami persze nem történt meg akkor sem, de elsöprő többséggel maradt volna Kárpátalja magyar. Akkor egymillió volt a ruszinok létszáma Kárpátalján, többi magyar meg szlovák, ukrán meg jelentéktelen.

Előzmény: RIKA424 (13225)
kemenesalja2013 Creative Commons License 2014.03.15 0 0 13228

A ruszinoknak az EU-tól kéne segítséget kérniük. 

Az új nacionalista hatalom ellen.

Vajon mit válaszolna a hoch-demokratikus, jóságos EU?

 

Előzmény: Beléndekmag (13226)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.15 0 0 13227

Ruszinok nacionalizmustól való félelemmel indokolják ezt?

Előzmény: Beléndekmag (13226)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!