Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2014.05.24 -1 0 31568

Jó, nyilván rizikós oldalakat egy igazán jó vírusirtóval sem látogatnék, ha nem frissített WinXP-m vagy azelőtti Win verzióm van...

Előzmény: Törölt nick (31562)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.24 -1 0 31567

Tegyük félre amit a sárgákról mondtam (úgysem tudnád igazán perspektívába illeszteni, mint ahogy a többi nagyotmondó sem), ám ettől még mindaz, amit a nyugat-ázsiai ("termékeny félhold"), ógörög/római és a reneszánsz óta nyugat-európai civilizáció hatásáról és nagyságáról írtam, még fennáll.

 

És bármennyire is divat mostanában újra felfedezni a kínaiakat, meg az oroszokat... túl jól ismerjük ezt a történetet. Igazán sok sebből vérzik.

És ez nem "ruszofóbia" kérdése. Sokkal inkább a józan reális elemzőkészségé... no meg azé is, hogy tudjuk, honnan jöttünk, mi tett bennünket naggyá (hát sajna nem a keletiek timur lenges mindent meghódítani vágyása és kegyetlensége)...

Előzmény: El Qradi (31558)
loding Creative Commons License 2014.05.24 0 0 31566

ITAR-TASS, kínai - orosz gázüzlet

szal a távolkeleti részt fogja ellátni úgy tűnik:

 

http://en.itar-tass.com/infographics/7218

 

Törölt nick Creative Commons License 2014.05.24 0 0 31565

 

A 'ruszofób hülyeségei' azért elég találóak, Ciolkovszkijt speciel még fel is dicsérte. 

 

Előzmény: El Qradi (31558)
Grigorij Sandorovics Creative Commons License 2014.05.24 0 0 31564

Tudod, egy hivatasos gazdanal ez nem igy van :))

1. Nalam nem jarkalnak munkaidoben akarhova. Nem is szeretnek ezert, nekem nem a szeretet a munkamon a vagyam :)). Inkabb nyugalom...

2. Sajnos megbizhato site-kon is vannak fertozesi lehetosegek*.

3. Erre valo a visszalito rendszerem - 5-10 perc s a munkarendszer 100% allapotban "visszatekerve" (evente 2-3-szor hasznalom fel).

4. A kozponti gate-n (gateken) nem art neha megnezni a kifele meno aktivitast se :))

 

ui. Persze minden van. *Ojan ot eve az en kozponti admin munkagepemre kaptam egy virust. Rogton elfogtam es kitisztitottam - de a kurva bemaszott (admin hozzaferes) es ledontotte az osszes szervert. Egy ejjelembe telt a visszatekeres...

Előzmény: Sir Balamber (31536)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.24 0 0 31563

 

Úgy 7-8000 évet tévedsz, a sárgákat illetően.

Előzmény: Törölt nick (31556)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.24 0 0 31562

Egy igazán jó vírusirtó mindentől megvéd...

 

Ennek azért fuss neki még1szer!

Előzmény: Törölt nick (31554)
Wingate Creative Commons License 2014.05.24 0 0 31561

Azért kérdeztem.:DD

Előzmény: El Qradi (31560)
El Qradi Creative Commons License 2014.05.24 0 0 31560

Az Azovi-tengert keverte össze az Aral-tóval....

Előzmény: Wingate (31559)
Wingate Creative Commons License 2014.05.24 0 0 31559

Hányasod volt földrajzból?

Előzmény: szerda7 (31550)
El Qradi Creative Commons License 2014.05.24 0 0 31558

"Nem egészen, amit nem igazán tud a történelemtudomány: a sárgáknak volt valamikor Kr.e. 12-14.000 év táján egy csúcspontjuk, amikor tényleg elértek egy igen magas szintet."

 

Te, olyannyira nem tud erről a történelemtudomány, hogy Kr.e. 12-14.000

között vidáman éppen a JÉGKORSZAK közepe volt....

 

Folytassam ezek után a russzofób hülyeségeid elemzését, vagy

máris elfogadsz egy "Vadász, vadász" kitüntetést...???

Előzmény: Törölt nick (31556)
szerda7 Creative Commons License 2014.05.24 0 0 31557

Álmok, álmok.

Előzmény: Törölt nick (31555)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.24 -1 0 31556

Nem egészen, amit nem igazán tud a történelemtudomány: a sárgáknak volt valamikor Kr.e. 12-14.000 év táján egy csúcspontjuk, amikor tényleg elértek egy igen magas szintet. Annak a korszaknak volt az utólagos hírnöke a selyemkészítés, a porcelán, a papír és a puskapor.

 

Ilyen csúcspontja a szlávoknak és jelesül közülük az oroszoknak sosem volt, Mengyelejev és Ciolkovszkij csak amolyan "kivétel erősíti a szabályt" alapon, meg "zseni bármely országba születhet, ahol elég nagy a népesség ahhoz, hogy kitermelje" alapon adódtak.

 

Aztán az ókor vége után az arabok voltak azok, akik az ógörög/római civilizáció vívmányait átmentették (akik a nyugat-ázsiai termékeny félhold kultúráinak szellemi örökösei lettek)... és emiatt nagyobb vitalitást biztosítottak maguknak egy darabig... de miután a Nyugat a reneszánsz táján felébredt, ez az előny elolvadt... és az arabok azóta se, a szlávok pedig mindig inkább keletre kacsingatva... tehát esélyük sem volt azt a fejlődési pályát befutni, amit a Nyugatnak megadatott az elmúlt 600 évben.

 

Előzmény: El Qradi (31380)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.24 0 0 31555

Rogogyin Kisinyov helyett a Kisjenő nevet használja. Kis fricska a romány tesvíreknek:-)

Törölt nick Creative Commons License 2014.05.24 -1 0 31554

Pláne akkor, ha semmilyen MS Office programot nem használ, csak magát az op rendszert és mindenféle más ingyenes szoftvert alatta.

Egy igazán jó vírusirtó mindentől megvéd... pláne úgy, hogy a hackerek sokkal inkább a Win7-et fogják mostantól célpont alá venni... mivel az lesz jó ideig a legelterjedtebb op rendszer... céges és magán vonalon egyaránt.

Előzmény: Törölt nick (31530)
szerda7 Creative Commons License 2014.05.24 0 0 31553

Én nem örülnék korán.

Előzmény: Törölt nick (31551)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.24 0 0 31552

Novo Rosszija. 

Amúgy a románok ettől félnek:

Window on Eurasia: Russian Analyst Calls for Dividing Up Romania Following Partition of Ukraine

http://windowoneurasia2.blogspot.ro/2014/05/window-on-eurasia-russian-analyst-calls.html?m=1

Törölt nick Creative Commons License 2014.05.24 0 0 31551

Mert a végső cél anovo Rosszija, az pedig a pirossal jelölt terület.

Előzmény: szerda7 (31550)
szerda7 Creative Commons License 2014.05.24 0 0 31550

 

De bepirosozta valaki a fél Ukrajnát izgalmában! Abból csak a 2 Aral-tótól ÉK-re lévő megye az, amiről szó van.

 

 

Előzmény: turulkakas (31532)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.24 0 0 31549

Ez azért kicsit öngyilkos hozzáállás. 

Ha így, akkor legalább  a kilépő szervered legyen linux alapú. 

Előzmény: Grigorij Sandorovics (31531)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.24 0 0 31548

"lévén egy profitorientált burzsi-cég, és teremtett egy olyan kényszerhelyzetet, amivel globális gazdasági erőfölényével visszaélve kikényszerítette ezen beruházások realizálását, ami végig fog menni a hardwer és egyéb szoftver frontokon is...

 

Szerintem meg előállított több olyan terméket, amik sokkal szebbek, jobbak, hatékonyabbak, mint a korábbiak és ennek sajnos ára van. Értem én, hogy némelyek leragadtak a DBF mocsarában, de én valahogy mégis jobban szeretem pl. az SQL vagy a NoSQL alapú adatbázisokat. Ezek kifejlesztése viszont sok ezer szoftverfejlesztőnek adott, ad és sokáig adni is fog munkát. Ezzel ezt a vitát is befejeztem, mert nem tudok olyasvalakivel vitatkozni, aki mindenfajta technológia fejlődést burzsoá összeesküvésnek állít be, miközben maga is élvezi eme technológia vívmányok java részét. 

Előzmény: Antisystem (31547)
Antisystem Creative Commons License 2014.05.24 0 0 31547

Persze, nincs is ezzel semmi gond - ha az ember nem kényszerből teszi, hanem mert úgy véli, itt az ideje a cserének, és pénze is van rá, meg a feltételek is adottak hozzá.

Az ilyen módot viszont beírnám a Btk-ba, mert voltaképp a zsarolás vegytiszta esete. A magánszemély még hagyján - bár abból nemigen van bődületes profit az M$-nél, lévén a magánszemélyek otthoni gépein az egész világ nagyobbik részén zömmel balkézről való rendszerek futnak. Egy cég viszont szélső esetben ilyenkor nem csak a hardver és az oprendszer, hanem rossz esetben a komplett ügyviteli rendszerének lecserélésére is rákényszerül, na és ez az átállás jelentkezik horror pénzekben...

 

És igen, valszeg el fog olvadni ilyen körülmények között a 25% elég hamar - és pont ezekért a dolgokért vallom azt, hogy a gazdasági kényszerek milliószor aljasabbak és undorítóbbak mint a törvényiek - bármennyire is az ellenkezőjét sulykolják a mainstream politikai-gazdasági elitek -  mert ha ugyanez egy paragráfban jött volna kis, akkor egyszerűen mindenki lexarná, mert megtehetné, és kész... a gazdasági kényszert viszont nem lehet, egy határon túl...

 

És igen, lehet dumálni, de itt a valós ok egyszerűen annyi, hogy a gazdasági válság miatt minden cég tolta és tolta a számítástechnikai beruházásait, az M$ meg profitot akart, lévén egy profitorientált burzsi-cég, és teremtett egy olyan kényszerhelyzetet, amivel globális gazdasági erőfölényével visszaélve kikényszerítette ezen beruházások realizálását, ami végig fog menni a hardwer és egyéb szoftver frontokon is...

 

ÜdV

Előzmény: Törölt nick (31538)
halaloszto Creative Commons License 2014.05.24 0 0 31546

Ez a hozzaallas, hogy kielegitem az igenyeimet es utanna iszom egy sort (" megcsinálja, amire szüksége van, és kész") ez biztos recept a bukasra. Mindig lesz valaki akinek ez nem eleg, es ennek a valakinak egyszercsak lesz olyan eszkoze, amivel leigazza a belenyugvosakat.

 

Lehet mondani hogy en nem is versenyeztem, es akkor tenyleg nem vagyok vesztes, de attol a csajok meg a gyoztesen lognak.

 

Vajk

Előzmény: Antisystem (31369)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.24 0 0 31545

Egyébként nem értem teljesen, hogy termelésben résztvevő gépeken minek egyáltalán bármiféle internet kapcsolat....bár azt nem pontosan tudom, hogy miféle termelésről lehet szó.

Előzmény: El Qradi (31541)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.24 0 0 31544

Önmagában az is egyfajta agyrém, hogy windows vonalon, napi X órában folyamatosan működő számítógépek vannak....

Előzmény: El Qradi (31541)
El Qradi Creative Commons License 2014.05.24 0 0 31543

"Ráadásul akinek nem szívügye a Windows, használhat ingyenes os-t is. Jah, hogy nem ért hozzá....szelaví"

 

Most teszteljük a Linux-ra az átállást. Az lesz ám a szelavi...

Előzmény: Törölt nick (31540)
perkelto Creative Commons License 2014.05.24 0 0 31542

Ez szerintem jó, mert az azt jelenti, hogy Ukrajnában nem történt közben megint valami szörnyűség.

Előzmény: Törölt nick (31540)
El Qradi Creative Commons License 2014.05.24 0 0 31541

A Win7 termelésben agyrém, nálunk 40 gépre megy vissza az XP.

Az nem állapot, hogy a nyomtató gép megáll, mert neki most éppen

frissíthetnékje van, a művelet vége előtt 97%-nál.

Letiltottuk a frissitést, de az a sz@r amikor keres a tiltás ellenér, akkor

nem folyamatos az adatátvitel.

XP-vel ilyen gond nincs.

 

Előzmény: Törölt nick (31538)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.24 0 0 31540

Megint elment offba az egész. Lényeg a lényeg, aki nem szereti az újabb Windows verziókat vagy ipari hulladék a számítógépe és nem bír el az új verzókkal, az használjon régit. De ebből azt kihozni, hogy gonosz multik, profit meg hanyatló Nyugat ópiuma...pfff..

Ráadásul akinek nem szívügye a Windows, használhat ingyenes os-t is. Jah, hogy nem ért hozzá....szelaví

perkelto Creative Commons License 2014.05.24 0 0 31539

Nem kell megengedni az automatikus frissítést. S persze már a 8.1-et kellene telepíteni.

 

Előzmény: El Qradi (31537)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!