Keresés

Részletes keresés

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2000.07.05 0 0 1098
Szóval, a moderátor válasza:

Lehet hogy kihagyott egy sorszámot, amikor nagyon terhelt a szerver vagy ISE van akkor
ugorhat /úgy tesz mintha beírná, aztán mégse/. A lesz e 2000 2000ig topic tele van össze
vissza ugráló sorszámokkal. A törölt hozzászólások között nincs semmi 9 és 11 közötti
időponttal.

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (1097)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2000.07.05 0 0 1097
Nem tudom, de ha te tudod, hogy az enyém, akkor olvastad is? Ez furcsa! Szerintem nem volt benne kimoderálnivaló. Ha megvan, írd vissza légy szíves. Amúgy csak arra utaltam benne, hogy az AV #1074 hozzászólásában foglaltakat már egy ideje előre jeleztük, és most a MAXI topicban zajlik az élet. Nekem személy szerint nagy dolog a Kinizsi, de rosszul érezném magam, ha egész évben csak egy dologra tudnék gondolni. Hidd el, AV, két Kinizsi között is sok értelmes és izgalmas dolog zajlik körülöttünk!

Az történt, hogy megnyomtam az OK-t. Erre órákon át csak várt a gép a válaszra. Megszoktam, hogy ez máskor is van, szemét a vonal vagy az index, és ilyenkor általában mátr elfogadta a hozzászólást, csak nem jelzett vissza. Azt hittem, most is így van, és "backeltem", mert ketyegett a telefonszámla. Na, erre reload után látom, nincs sehol. De ezek szerint neked meg bejött. Furcsa!

Előzmény: Ermak (1093)
outcyber Creative Commons License 2000.07.05 0 0 1096
Ezért csináljuk a bejárást.
Erről készültek képek is.
Tesztverzió:
BEAC bejárás
Vigyázni a megtekintéssel, mert >1.6mb. 1024x768 ajánlott.

És ne felejtsük el, hogy ez még csak az éjszakai szakasz fele! Szóval bőséges képanyag segíti az embert a nem-eltévedésben.

Előzmény: altvizsla (1095)
altvizsla Creative Commons License 2000.07.05 0 0 1095
Ermak: De nem ám ! Az az igazság még nem kaptam kedvet a beachoz, pontosabban mindig az 50-es résztávján indultam eddig. Az biztos hogy 110-en addig el nem indulok amíg nem ismerem az utat tökéletesen. Szerintem kegyetlen lehet eltévedni a 90. km-nél... ezt nem kívánom senkinek...
Előzmény: Ermak (1092)
Ermak Creative Commons License 2000.07.05 0 0 1094
azaz az 1076-dik, 1075 számú.
Előzmény: Ermak (1093)
Ermak Creative Commons License 2000.07.05 0 0 1093
Más: Hová tűnt SK 1076-os számú hozzászólása???
Ermak Creative Commons License 2000.07.05 0 0 1092
Neked nem játszik a Maxi.?
Tudom, nem egy Százas, de szintentartó edzésnek talán jó. ;-)))
Előzmény: altvizsla (1090)
pataporc Creative Commons License 2000.07.05 0 0 1091
Nem fogytunk ki, csak atlenyegultunk Beacba. Most az aktualis!
Előzmény: altvizsla (1090)
altvizsla Creative Commons License 2000.07.05 0 0 1090
Gyerekek, kifogytatok a Kinizsi témából ?
Egyébként már csak 325 nap van hátra ! Ha bármikor tudni szeretnétek még mennyi akkor
ezzel a sorral megtudhatjátok:
select to_char(to_date('2001.05.26','yyyy.mm.dd'),'j')-to_char(sysdate,'j') "K100" from dual;
Remélem mindenkinél rendelkezésre áll egy SQL-es adatbázis :-))
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2000.07.04 0 0 1089
BEAC: itt van e'. Így talán könnyebb megtalálni. Rákerestem a beacra, és kijött egy csomó beach. :-) Estére fenn lesz a link az SK honlapon is.

Ermak: lesz vezető, kösz.

HEV: kösz a tippet, megnézem.

Előzmény: pataporc (1086)
Ermak Creative Commons License 2000.07.04 0 0 1088
Hallomásból úgy tudom, hogy gondok vannak a közbiztonsággal, a hegyekben is (csempészek, bűnözők, szóval tiszta vadkelet). Helyismerettel rendelkező vezető szerrintem emiatt nagy előny.
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (1085)
HEV Creative Commons License 2000.07.04 0 0 1087
Megjartuk a Hoverlat (vagy valami hasonlo)cimmel az MTSZ honlap alatt reszletes utielmeny beszamolot talalhatsz sok hasznos informacioval.
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (1085)
pataporc Creative Commons License 2000.07.04 0 0 1086
Itten kozlom szeretett topictarsaimmal, hogy megnyitottam a BEACos topicot. Rogton elboritottak a nullak... a dogok.
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2000.07.04 0 0 1085
Ismeri valaki a kárpátaljai hegyeket?
Július közepén megyünk, és van a programban egy 30 km-s túra vagy a Hoverlára, vagy a Pietroszra. Magasságban 40 méter a különbség, és választani kell közülük. (Sajnos nem valószínű, hogy mindkettő összejöjjön.)
outcyber Creative Commons License 2000.07.03 0 0 1084
SK! Ha esetleg előbb topikolnál, mintsem a leveleidet olvasod, akkor: írtam egy levelet! Készen van a BEAC 1. szakasz képes beszámoló.
HEV Creative Commons License 2000.07.03 0 0 1083
Ha valaki meg nem tudna rola, letezik egy TURA lista kimondottan a termeszetjaroknak, beleertve abba minden agat: Itt az Archivum:

http://www.iit.bme.hu/pipermail/tura/

Kb. 200-an vagyunk most rajta, a kozerdeklodesre szamottarto irasokat ide is kuldhetitek:
a lista cime: tura@itt.bme.hu

Es itt kell feliratkozni a listara, ha irni akarsz ra:

http://www.iit.bme.hu/mailman/listinfo/tura

HEV Creative Commons License 2000.07.03 0 0 1082
Jo, hogy itt is megjelent a KVTE felhivasa, csak nehany nap van az akcioig , akit nem erdekel annak PgUp vagy valami hasonlo:-))
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2000.07.03 0 0 1081
Ermak: de.
>Reggel 9-től du. 5-ig 27 km-be ez is, az is belefér...

Csak az "ez"... :-)

Miért kellene leszúrni valakit? Hogy vérezzen? Annyira azért nem off, de a Kéktúráról nem is tudtam, jó, hogy kiderült. Előbb-utóbb össze kellene szedni ezeket a túra jellegű topicokat!

Előzmény: Ermak (1078)
Ermak Creative Commons License 2000.07.03 0 0 1080
Altvizsla (és mindenki)!!!

LÁTTAD MÁR???

Gödény Creative Commons License 2000.07.03 0 0 1079
Ha egyetértek, minek szaporítsam a szót ?
Előzmény: Ermak (1078)
Ermak Creative Commons License 2000.07.03 0 0 1078
Hja igen, a népszerűség átka. :-)) Egyébként igazad van. 1053-ra semmi reakció?
Előzmény: Gödény (1077)
Gödény Creative Commons License 2000.07.03 0 0 1077
Márpedig megérdemli a leszúrást, mert létezik egy Kéktúrázók topic, és oda még nem írta be.
Előzmény: altvizsla (1076)
altvizsla Creative Commons License 2000.07.03 0 0 1076
Ugye elvárjátok tőlem hogy én szúrjam le kvte-t ezért az off-topic hozzászólásért ? Nagy csalódást okozok ha azt mondom: szúrjátok le Ti ?
Előzmény: kvte (1075)
kvte Creative Commons License 2000.07.03 0 0 1075
Sziasztok!

Jövo héten hétfon indulnánk az Alföldi Kéktúra Bács-Kiskun és Tolna megyei
szakaszát bejárni. Az eredeti létszám 8 fo lett volna - természetesen
mindenki "biztosra" mondta, hogy jön. Tapasztalt túravezetoként még ekkor is
számoltam a visszalépésekre, de hogy ennyien, és ilyen késon szólnak, arra
nem - 3-an maradtunk. Turatársakat keresünk: a megfelelo felkészültséggel
bárkit szívesen látunk.

SÜRGOS!

Magunkról röviden: ketten 25 év körül vagyunk, illetve egyikünk 35 körül
jár. Több, mint tíz éve túrázunk, az Országos Kéktúrát, és a Dél-Dunántúli
Kéket már teljesítettük, jelen túrával az Alföldi Kék utolsó szakasza a cél.

A túráról:

július 10-16. - ALFÖLDI KÉKTÚRA 5. (Gyalogos vándortábor)

BÁCSKA - SÁRKÖZ - GEMENC (145 km)
ÚTVONAL:
(1. nap - 31 km) Petróczi iskola (Csongrád és Bács-Kiskun megye határa) -
Kisszállás - Balota - Kunfehértó
(2.nap - 15 km) Kunfehértó - Kéleshalom
(3. nap - 24 km) Kéleshalom - Boszorkány-h. - Császártöltés - Hajósi
pincék - Érsekhalma
(4. nap - 21 km) Érsekhalma - Szentgyörgy eh. - Józseftelek - Sükösd
(5. nap - 18 km) Sükösd - Ósükösd - Baja
(6. nap - 36 km) Baja - Lassi - Szomfova - Keselyus - Szekszárd (részben
kisvasúttal)
(7. nap:) Szekszárd - pihenonap, hazautazás

A hétnapos gyalogtúrával befejezzük Magyarország körbegyaloglását, melyet
Koszegnél keztünk még 1987-ben. Az útvonal az Alföldi Kéktúra Bács-Kiskun és
Tolna megyei szakaszát foglalja magában. Változatos szépségu alföldi tájak,
valamint a vándortúrázás utolérhetetlen hangulata vár.

TALÁLKOZÓ: július 10-én (hétfon) reggel 7.30 Békéscsaba,
Autóbusz-pályaudvar, a pécsi busznál.
Más helyen is csatlakozhatsz (pl: Szeged), mi a Békéscsaba - Pécs közvetlen
(menetrend szerinti) busszal utazunk. Ez kb. 10.00-kor indul Szegedrol.
Leszállás: Bács-Kiskun és Csongrád megyék határánál, az 55-ös számú
(Szeged-Baja) muút öttömösi leágazásánál (Petróczy iskola).

SZÁLLÁS: Iskolákban, tornatermekben, de saját hálózsák szükséges.
Szállásdíjak: 2000 Ft/fo a hat éjszakára ÖSSZESEN (500 Ft, 0 Ft, 0 Ft, 0 Ft,
750Ft, 750 Ft)

ÉTKEZÉS: Egyénileg. Lehetoség szerint közös ebéd is lesz (2, 3, 5, 6.
napokon).
Ennek díja többnyire a helyszínen derül ki, kb 400 Ft/alkalom - ezt akkor
kell fizetni.
Regeli, vacsora: egyénileg. Boltok mindenütt vannak.

FIGYELEM: A túrát a nagyobb csomag (hálózsák), valamint a napközbeni
forróság miatt csak felkészültebb résztvevoknek ajánljuk. Kényelmes cipo
alapfeltétel!

Elozetes jelentkezés KÖTELEZO legkésobb JÚLIUS 5-én (szerdán) DÉLIG.
A részvétel díja: 2000 Ft szállásra.
Az étkezést, illetve az utazást egyénileg intézzük.

INFORMÁCIÓ, JELENTKEZÉS: Vidovenyecz Zsolt, (06-1) 220-19-15 (napközben),
(06-1) 322-89-23 (este).
E-mail-en nem fogadok el jelentkezést!

Kedvcsináló az Interneten: http://www.c3.hu/~kvte/ak/ak.htm

Még egyszer: bárkit szívesen látunk, aki elég felkészültnek érzi magát, és
MIHAMARABB jelentkezik.

Üdv:
------------ Vidovenyecz Zsolt ------------
Körösök Völgye Turista Egyesület - Békéscsaba
http://www.c3.hu/~kvte

***************

Bocs a kissé offtopicért...

V. Zsolt

Gödény Creative Commons License 2000.07.03 0 0 1074
Mi azért engedhetjük meg magunknak, hogy a seprűnk beérjen időre, mert van mögöttük egy pótseprű. Rögtön az első évben nyilvánvalóvá vált: az éjszakai szakaszon a még beérők mögött van egy nagy űr, sokszor fél óráig-egy óráig senki nem jön, aztán vánszorognak be azok, akik a következő ponton feladják. Ha mögöttük megy a seprű, akkor néha egy tucatnyi-fél tucatnyi embert kísér csak, viszont a pont után reménytelenül le van maradva a következő ilyen leszakadó csoport mögött, akik között a legnagyobb valószínűséggel van segítségre szoruló. Vagyis az igazi, biztonsági, segítségnyújtó seprűnk a pótseprű, aki csak résztávot megy, pontzáráskor indul, és mindegy, hogy mikor ér a következő pontra, de senkit nem hagyhat az úton. A következő pontról meg már záráskor elindult a következő pótseprű. A végigmenő seprű - bár ők sem unatkoznak - törődhet azzal, hogy beérjen időre, és aki képes rá, azt még behúzza magával. Meg van azért egy pici elvi jelentősége is, hogy tőlünk is megcsinálja valaki.
(Erre az egész dupla seprésre csak a túra második felén van szükség. Bár mostanában Dorogról indítjuk az első pótseprűt, Mogyorósbányára azért még elég kis időkülönbséggel szoktak beérni a hosszú seprűvel. Bár volt már olyan is, hogy valakinek a veseköve jelentkezett a Gete csúcsán, és Tokodra csigatempóban kísérte be a pótseprű).

Szóval, hogy az egyetlen seprű miért megy lassabban, mint a szintidő, az világos: ő nem hagyhat hullát az úton. De hogy más miért nem veszi komolyan a szintidőt - miért fogadja el a seprű idejét még teljesítésnek - ezt tőlük kell megkérdezni, ebbe én nem ártom bele magam.

Előzmény: altvizsla (1071)
outcyber Creative Commons License 2000.07.03 0 0 1073
Visegrádi kompátkelő.

Tudom, hogy itt mindenki html guru, de figyelni kell arra, hogy a kiterjesztés NAGYBETŰ. :)
Amúgy az index is lassúúúúúú....

Előzmény: outcyber (1072)
outcyber Creative Commons License 2000.07.03 0 0 1072
Tegnap elkészültek a (nyers)képek a szombati bejárásról. 122 darab, úgyhogy jól dokumentált.
Nézzétek meg ezt (vicces, jól):
Visegrádi kompátkelő. :-))) (Úgy veszem észre, az extra elég lassú ma. Persze mindig az, de most még inkább. Pár nap és új helyre költözöm.)
A véglegesítés folyamatban, kb. egy-két nap. SK beszámolóját leszedem hozzá.

altvizsla Creative Commons License 2000.07.03 0 0 1071
Gödény: Az 5 perc az szerintem is korrekt. Nem lehet vitatkozni, hogy az én órám szerint..., viszont megtartjátok a szigorú 24 órát is. Én is ilyesmi információról tudtam azelőtt.
Csak azt nem értem egyes túrákon miért veszik komolytalanul a szintidőt a rendezők ? Olyan túra is van ahol a seprük lassabban mennek mint ahogy a szintidő engedi, de aki még a seprüvel ér be annak elfogadják a teljesítését.
Előzmény: Gödény (1067)
Ermak Creative Commons License 2000.07.03 0 0 1070
Vélemény a bejárás-leírásról, a topic első számú kritikusától :-))

1. A helyismeretnél nincs jobb dolog, szóval hasznos dolog a bejárás. Más kérdés, hogy én szívesebben hallgatok ősi, vad öszöneimre, amelyek az esetek nagy részében megsúgják, merre kell továbbmenni - legalábbis eddig egy tt-n sem kevertem komolyabbat (>1 km).

2. A bejárásról leírást készíteni szintén hasznos dolog - annak a számára, aki ott is volt a bejáráson, vagy nagyjából ismeri a terepet.

3. Bejárásról szóló leírást olvasni helyismeret nélkül - számomra - nem valami gyümölcsöző dolog. Nem SK leírásával van a gond, az korrekt annyira, amennyire egy ilyen leírás az lehet, egy-két helyen még talán ki is segítene (és akkor végül is már hasznos volt), de összességében ilyen mennyiségű kép- és térinfot szövegesen nem bír az agyam feldolgozni.

Mindazonáltal el fogom olvasni a további részeket is.

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (1059)
Ermak Creative Commons License 2000.07.03 0 0 1069
Reggel 9-től du. 5-ig 27 km-be ez is, az is belefér...

Csak nehogy kimoderáljanak sexist behaviour miatt. :-))

A jövő évi Kinizsivel kapcsolatban: szól-e bármilyen objektív érv Szárliget ellen, illetve Tata mellett? A Szárliget mellettieket nagyjából megbeszéltük már a topicban, a Szárliget elleni korábbi fő érvek (a bánya miatt nagy patak Kisegyházapuszta előtt és a szűkös cél) nem aktuálisak. Résztvevőként egyetlen dolgot látok, ami valamennyire Tata mellett szól: aki 91 előtt nem volt Százason, annak Tata volt az 'igazi' cél.

Előzmény: Gödény (1068)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!