Keresés

Részletes keresés

loding Creative Commons License 2014.02.28 0 0 4428

most kerestem rá erős felindulásból :-), mivel emlékeztem hogy valami abnormális nukleáris fegyvergyártásuk volt, és igen erről sincs egy szó sem:

 

http://www.yuzhmash.com/

 

kisebb fajta üzem :-DDD, ha esetleg ürrakétát akarsz venni :-))

 

Dnyepropatrovszban van, hát ezek kellenek gondolom :-)))

Gyakorlatilag a volt Makarov :-))

 

Előzmény: Frontsebesz (4425)
Platon Creative Commons License 2014.02.28 0 0 4427

Van ott más is :)

 

 

 

Peter Altenberg Creative Commons License 2014.02.28 0 0 4426

200 ilyen katona nem-reguláris ellenféllel szemben 3 nap alatt az egész Krimet megtisztítja.

Előzmény: perkelto (4422)
Frontsebesz Creative Commons License 2014.02.28 0 0 4425

Ez is hozzatartozik a modern propagandahadviseleshez. Olyan image-t akarnak kialalkitani, mint az arab tavasz lazadoirol a nyugati mediaban megejelent kep. A nepbol sza'rmazo, a neppel kommunikalo modern gondolkozasu, fiatal es dinamikus politikus, akinek (es ugyenek) gonosz ellenfelei a maradi es nagyhatalmu  erok.

 

A latszat epitgetese foleg a nyugati valasztoknak szol, de persze a sajat tamogatok is celcsoportkent szerepelnek. Ha tovabb bonyolodnak a dolgok, lathatsz esetleg meg olyan kommenteket is a kozossegi oldalakon, ahol a "hiteles" szemtanuk beszamolnak majd arrol, hogy lattak putyint ovodakon athajtani a kerekekkel felszerelt es duma-tagok altal volgai hajovontato stilusban mozgatott Patyomkin cirkaloval.

 

Előzmény: loding (4416)
loding Creative Commons License 2014.02.28 0 0 4424

fél európa velük seftel, tele van német, meg egyéb érdekeltségekkel, szóval ez nem érv, inkább nyugaton kéne szétnézni, ott van a nagyobb gang ;-)

nameg a kaftánok, meg a pribékjeik :-))))

Előzmény: Törölt nick (4420)
perkelto Creative Commons License 2014.02.28 0 0 4423

Szegény Iljin szívrohammal tegnap kórházba került. Nincs abban a helyzetben, hogy vezesse az ukrán hadsereget.

Előzmény: El Qradi (4411)
perkelto Creative Commons License 2014.02.28 0 0 4422

 

Orosz katona gépfegyverrel Szimferopolban 

Törölt nick Creative Commons License 2014.02.28 0 0 4421

Nem véletlenül beszél Orbán helyett Szikorszkíj. Nagy szarba kerültünk, ebben a helyzetben minden nyilatkozat csak ürügy lehet a homlokráncolásra. Utólag persze lehet okoskodni, de meg kellett volna gondolni ezeket a keleti elkötelezettségeket.

Előzmény: Törölt nick (4420)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.28 0 0 4420

Bizony ám! Pl. a vegyes ukrán-orosz tulajdonú cégekre. Vnyesekomon Bank és Tyimosenkó oligarchái. Kis magyar minden párti egyetértéssel megvalósult privatizációk.

Előzmény: Peter Altenberg (4417)
El Qradi Creative Commons License 2014.02.28 0 0 4419

"Ha megoldatlanul gennyesedik tovább az ukrán válság, annak lesz gyors hatása a magyar gazdaságra, pénzre, piacra?"

 

Lesz.

Főleg ha az oroszoknak ez a célja.

Energia ellátási problémák, tőzsdei problémák, valuta piaci problémák, bizalmi válság a gazdaságban.

 

Első körben nem fog a magyar állam hitelhez jutni, mert nem fogják a kötvényeit megvenni.

Előzmény: Peter Altenberg (4417)
El Qradi Creative Commons License 2014.02.28 0 0 4418

"Hangsúlyozta, hogy azt, ami a szevasztopoli repülőtéren történik, fegyveres behatolásnak és megszállásnak, mindenféle nemzetközi norma és megállapodás megsértésének tekinti."

 

 

Akkor hajrá generalpolkovnyik Avakov, tessék odaküldeni ukrán egységeket rendet csinálni.

Ja, hogy nem meri.....

Akkor ez megint egy internet szamuráj, aki f@szbook-on támad hősiesen....

Előzmény: loding (4416)
Peter Altenberg Creative Commons License 2014.02.28 0 0 4417

Ha megoldatlanul gennyesedik tovább az ukrán válság, annak lesz gyors hatása a magyar gazdaságra, pénzre, piacra?

loding Creative Commons License 2014.02.28 0 0 4416

a belügyminiszter a facebookon üzenget, én nem tudom, de ez olyan ... izé ... komolytalan

már tegnap figyeltem, valamit bedobtak egy virtuális dologra hivatkozva

itt valami nincs rendben

 

itt egy cikk ami pl az MTI-re hivatkozik:

 

"A belügyminiszter orosz megszállásnak tekinti a Krímben történteket

2014. február 28.

Az ukrán belügyminiszter Oroszország fegyveres behatolásának és megszállásnak tekinti a Krími Autonóm területen pénteken történteket.

Arszen Avakov Facebook-oldalán kijelentette, hogy „az orosz hadiflotta egységei blokád alá vonták” a Belbek szevasztopoli nemzetközi repülőteret.

„A repülőtéren belül ukrán katonák és határőrök tartózkodnak. Kívül álarcos fegyveres katonák jelzés nélküli egyenruhában vannak, nem titkolva ugyanakkor hovatartozásukat” – írta a miniszter.

Hangsúlyozta, hogy azt, ami a szevasztopoli repülőtéren történik, fegyveres behatolásnak és megszállásnak, mindenféle nemzetközi norma és megállapodás megsértésének tekinti.

„Ez nyíltan a fegyveres vérontás kiprovokálását szolgálja egy szuverén állam területén” – szögezte le Avakov.

MTI"

 

 

Előzmény: Frontsebesz (4413)
Platon Creative Commons License 2014.02.28 0 0 4415

Persze hogy nem jogosult. A de iure azt jelenti hogy jog szerint. Jog szerint Janukovics auz elnök, csak ő gyakorolhatja jogszerűen az elnöki hatalmat. 

 

Ettől még követhetnek el jogsértést a hatalom de facto (tényszerű) birtokosai.

Előzmény: El Qradi (4414)
El Qradi Creative Commons License 2014.02.28 0 0 4414

"De iure tehát Janukovics az elnök, de nem ér vele semmit ha ténylegesen nem tud hatalmat gyakorolni."

 

Az, hogy a legitim elnök nem tudja a hatalmat gyakorolni, az még nem jelenti,

hogy az illegitim kormány és illegitim elnök jogosult a hatalmat gyakorolni és törvénykezni...

Előzmény: Platon (4410)
Frontsebesz Creative Commons License 2014.02.28 0 0 4413

Az vezet akinel a hatalom van. Ha elonyoket remelnek tole, akkor a nagyhatalmak ugyis elismerik az illeto politikust vagy szervezetet legitimnek a kesobbiekben.

 

Ameddig az erdekei azt kivantak, az eu janukovicsot is legitimnek tekintette.

 

Előzmény: Peter Altenberg (4406)
El Qradi Creative Commons License 2014.02.28 0 0 4412

"Azt is elmondta, hogy nem kér katonai segítséget Oroszországtól, „semmilyen katonai akciót nem tart elfogadhatónak."

 

Lefordítom újbeszélre:

nem kell kérni a katonai beavatkozást, az nélkülem is meg fog történni.

Előzmény: Antisystem (4403)
El Qradi Creative Commons License 2014.02.28 0 0 4411

"az ukrán hadsereg vezérkari főnökét (Jurij Iljint) leváltották"

 

Ha egy "forradalmár" barmot tesznek a helyére, akkor nagyon pofán

fogják vágni az oroszok az ukránokat.

Előzmény: perkelto (4393)
Platon Creative Commons License 2014.02.28 0 0 4410

De facto az az elnök aki az elnöki hatalmat gyakorlolja ténylegesen. Na ilyen ma úgy néz ki nincsen, de legalábbis zavaros a helyzet, még azt se lehet tudni hogy a hadsereg részben vagy egészében mit gondol hol áll.

 

De iure pedig az az elnök akit a törvényes formaságok betartásával annak választottak, és törvényesen attól a hatalomtól nem fosztották meg.

 

De iure tehát Janukovics az elnök, de nem ér vele semmit ha ténylegesen nem tud hatalmat gyakorolni.

Előzmény: Peter Altenberg (4406)
Antisystem Creative Commons License 2014.02.28 0 0 4409

Nagyhatalomból spec egy is elég... lásd Oszétiát... amiért most revansot próbál venni a West...

Érdekesség abból lehet, ha az egyik nagyhatalom az egyikkel, a másik meg a másikkal áll csak szóba...

 

ÜdV

Előzmény: Peter Altenberg (4406)
Peter Altenberg Creative Commons License 2014.02.28 0 0 4408

Minden párhuzam és analógia töprengést kelt.

Előzmény: Platon (4407)
Platon Creative Commons License 2014.02.28 0 0 4407

Na ez aztán anno sokat segített a Dalai Lámán. 

Előzmény: Peter Altenberg (4406)
Peter Altenberg Creative Commons License 2014.02.28 0 0 4406

Az az illető ország elnöke és kormánya, akit és amelyet több nagyhatalom hivatalosan elismer. Akit nem ismernek el, az nem tényező.

Előzmény: Antisystem (4403)
Platon Creative Commons License 2014.02.28 0 0 4405

Igen. Az EU-ban nem tűnt fel mivel játszanak. 

 

Ebből sitty sutty polgárháború lehet ezek meg azt hiszok hogy majd jön egy EU barát kormány és minden rendben

Előzmény: Antisystem (4403)
pert2 Creative Commons License 2014.02.28 0 0 4404

"Ukrajna kéri az ENSZ BT-t, hogy foglalkozzanak a kibontakozó krími válsággal."

 

erősen csodálkoznék ha a BT bármire is jutna krími válság ügyben

Előzmény: perkelto (4393)
Antisystem Creative Commons License 2014.02.28 0 0 4403

Igen, már a Ctrl C után vagyok:

 

- Hogyan fog harcolni Ukrajnáért?

Amikor lehetősége lesz arra, és kap megfelelő garanciákat a biztonságára, akkor rögtön visszatér Ukrajnában, ismételte meg. „A nyugatnak magára kell vállalni a felelősséget az általám aláírt szerződés nem teljesítése miatt. Ez az álláspontom, és ezt nem adom fel" – mondta. Azt is elmondta, hogy nem kér katonai segítséget Oroszországtól, „semmilyen katonai akciót nem tart elfogadhatónak."

 

Ez a maffiózó se a kedvencem egyébként, de tökéletesen egyetértek mind a nyugat felelősként megnevezésével, mind azzal, hogy nem kér katonai segítséget.

ÜdV

Előzmény: Platon (4402)
Platon Creative Commons License 2014.02.28 0 0 4402

Nem. 

 

Éppen most mondta

Előzmény: Antisystem (4391)
Antisystem Creative Commons License 2014.02.28 0 0 4401

Látod, ha én hagytam volna magam lefösteni a zasszonynak, és vinné a sarokba épp a képet, az is kb így nézne ki, ha nem lenne rajtam a szemüveg, gyanakodnék--- de a zasszony soha nem hordja egy oldalon a haját, ez szerencsére szembe szökő különbség:))))))

 

ÜdV

Előzmény: Törölt nick (4400)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.28 0 0 4400

My fight

 

Előzmény: Antisystem (4399)
Antisystem Creative Commons License 2014.02.28 0 0 4399

Ez az interjú az egységsugarú amcsi nézőknek szól:)

Magasan a legtöbbet elhangzó kifejezés a "my family"...

:)))

 

ÜdV

Előzmény: Platon (4392)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!