Keresés

Részletes keresés

pert2 Creative Commons License 2014.02.28 0 0 4354

A Russian spy ship docked in Havana on Wednesday, and neither Cuba nor Russia offered any mention or explanation of the mysterious visit that is reminiscent of the Cold War.

 

http://www.dailymail.co.uk/news/article-2568959/Blast-past-Mystery-surrounds-Russian-spy-ship-docked-Havana-no-explanation-US-warns-Moscow-war-games-Ukraine.html

 

Érdekes, az amcsi turisták már szerdán fényképezkedtek vele

Előzmény: 5496 (4346)
loding Creative Commons License 2014.02.28 0 0 4353

:-) Kína

Előzmény: Peter Altenberg (4352)
Peter Altenberg Creative Commons License 2014.02.28 0 0 4352

Ki győz?

Előzmény: Antisystem (4351)
Antisystem Creative Commons License 2014.02.28 0 0 4351

Á, ők meg amcsikat tárolnak, és nem ideiglenes, hanem állandó jelleggel... ugye most megy a felhördülés, hogy Moszkva így meg úgy, na ehhez képest Washington evidensen ott van folyamatosan a Perzsa öböltől Japánig és Európáig sok helyen...

 

ÜdV

Előzmény: messzehordó mordeháj (4348)
loding Creative Commons License 2014.02.28 0 0 4350

szerinten pár éve már folyik, ha megnézed a média agymosást az utóbbi években nekem erre utal

Előzmény: Antisystem (4341)
Peter Altenberg Creative Commons License 2014.02.28 0 0 4349

!

messzehordó mordeháj Creative Commons License 2014.02.28 0 0 4348

Moszkva szerdán bejelentette, engedélyt kér Kubától és más latin-amerikai, ázsiai és egyéb kontinensekhez tartozó országoktól, hogy hadihajói használhassák kikötőiket.

 

Kíváncsi lennék Japán hogy reagálna...

Előzmény: 5496 (4346)
Peter Altenberg Creative Commons License 2014.02.28 0 0 4347

CCCP reloaded! Urrááááááá!!!!!

Előzmény: 5496 (4346)
5496 Creative Commons License 2014.02.28 0 0 4346

Orosz hadihajó dokkolt csütörtökön a havannai kikötőben, egy nappal azután, hogy az orosz védelmi miniszter bejelentette, Oroszország kiterjeszti katonai jelenlétét a világban.

Az orosz hadiflotta egyik Visnya osztályú hajója, az általában hírszerzés céljára használt Viktor Leonov CCB-175 a kikötő óvárosi utastermináljánál kötött ki.

Mind az orosz, mind a kubai zászló látható volt a feszítőkötelein. A kubai hivatalos média egyelőre nem tett említést az orosz hadihajóról.

Moszkva szerdán bejelentette, engedélyt kér Kubától és más latin-amerikai, ázsiai és egyéb kontinensekhez tartozó országoktól, hogy hadihajói használhassák kikötőiket.

Kubának és a Szovjetuniónak szoros gazdasági és katonai kapcsolatai voltak a hidegháború idején, de a vasfüggöny lehullása után ezek meggyengültek.

A CCB-175 jelű orosz hadihajó állítólag fejlett elektronikai figyelőrendszerrel, Igla fedélzeti légelhárító rakétarendszerekkel és 30 milliméteres gépágyúkkal van felszerelve.

hvg.hu

5496 Creative Commons License 2014.02.28 0 0 4345

Moszadosok orosznak tettetve.

Előzmény: Peter Altenberg (4343)
5496 Creative Commons License 2014.02.28 0 0 4344

Az arab tavasz ennek volt a főpróbája, mert amit a narancsos műbalhéban elqrtak, azt most igyekeznek jól csinálni. Ukrajna sem számíthat jobbra, mint az arab tavasznak áldozatul esett országok. Káosz a köbön.

Előzmény: Antisystem (4341)
Peter Altenberg Creative Commons License 2014.02.28 0 0 4343

orosz vagy ukrán géppisztolyosok? Ez véletlenül kimarad a cikkben.

Előzmény: turulkakas (4339)
turulkakas Creative Commons License 2014.02.28 0 0 4342

A nemzetközi helyzet fokozódik...

 

Szerintem csak a kardcsörtetésnél tartunk.

Kérdés kinek fontos a tovább lépés.

Előzmény: perkelto (4340)
Antisystem Creative Commons License 2014.02.28 0 0 4341

Na kirobbantja-é a Nyugat narancsszínű xarkeverése a III. VH-t?

(0 valószínűséget adok neki egyébként, csak jól esik a felelős megnevezése:))

 

ÜdV

 

 

Előzmény: perkelto (4340)
perkelto Creative Commons License 2014.02.28 0 0 4340

Már nem csak a kijevi helyzet fokozódik.

 

Ha az oroszok és ukránok fegyveresen egymásnak esnek, akkor ebből Magyarországnak semmi jó sem fog származni. Az ukrán hatóságok első dolga a gáz- és olajvezetékek elzárása lesz. Még szerencse, hogy már lassan vége a télnek...

Előzmény: turulkakas (4338)
turulkakas Creative Commons License 2014.02.28 0 0 4339

Géppisztolyosok szállták meg a repülőteret a Krím félszigeten

 

Az orosz parlament elnöke, Szergej Nariskin a Velencei Bizottságtól, az Európa Tanács alkotmányossági ügyekben illetékes testületétől szeretne véleményt kérni Ukrajna új kormányának a legitimitásáról. Oroszország és Ukrajna is tagja a 47 tagú Európa Tanácsnak.

turulkakas Creative Commons License 2014.02.28 0 0 4338

http://mno.hu/kulfold/ez-ukrajna-megszallasa-1213341

 

Az ukrán parlament felszólította Oroszországot pénteken, hogy állítsa le az Ukrajna területi integritását fenyegető lépéseket.

Dunit Creative Commons License 2014.02.28 0 0 4337

 Minek állandóan szajkozni, hogy egységes Ukrajna   ?

 

Jobb ha darabjaira hullik !

El Qradi Creative Commons License 2014.02.28 0 0 4336

".....nem is akarják titkolni hovatartozásukat."

 

Orosz razvedcsik egyenruhában elég nehéz titkolni a hovatartozást.....

Előzmény: Platon (4335)
Platon Creative Commons License 2014.02.28 0 0 4335

Közben lassan az index is kapcsol, és beszámol a tegnapi eseményekről.

 

Krím-félsziget: Fegyveresek a repülőtérnél

Katonai teherautók és oroszbarát fegyveresek vigyázzák az utat a szevasztopoli repülőtérnél. Tovább »

forrás: Index.hu

 

 

El Qradi Creative Commons License 2014.02.28 0 0 4334

"Már úgy néz ki,hogy a nyelvtörvény eltörlését  sem írja alá az ideiglenes elnök."

 

Végre valakinek eszébe jutott, hogy talán nem kellene magas labdát adni

az oroszoknak, mert akkor máris megkezdik az ország feldarabolását.

Mindenképpen szét fog szakadni Ukrajna, de ha most, akkor az oroszok

fogják a határokat megszabni, ami nem jó az ukránoknak.

Előzmény: turulkakas (4332)
5496 Creative Commons License 2014.02.28 0 0 4333

Jacenyuk. A tekertfejű rezsiemelő edzője, Besenyő Pista bácsija.

Előzmény: Törölt nick (4329)
turulkakas Creative Commons License 2014.02.28 0 0 4332

Úgy sejtem,hogy az egyes uniós vezetők még a választások előtt bizonyítani akartak a megbízóiknak azzal, hogy szereznek egy új kuncsaftot.....

Csakhogy a legitimitással kis problémák lesznek.

Már úgy néz ki,hogy a nyelvtörvény eltörlését  sem írja alá az ideiglenes elnök.

 

Előzmény: El Qradi (4330)
arnys2 Creative Commons License 2014.02.28 0 0 4331

A magyar turistaprospektusokban szoktak azzal dicsekedni, hogy Egerben van a világ legészakibb történelmi minaretje. De ez nem igaz, mert Kelet-Lengyelország tatárok lakta falvaiban is van néhány szerény fa mecset és minaret (az idegenrendészeti ügyről elhíresült ukrajnai Kamjanec-Podilszkijben pedig egy jelentékenyebb minaret is).

Előzmény: perkelto (4323)
El Qradi Creative Commons License 2014.02.28 0 0 4330

"Én úgy olvastam,hogy a szakértők szerint Janukovics leváltása nem az érvényben lévő törvények szerint történt.

Viszont a felálló új vezetést,szereplőket a "demokratikus nyugat" elismeri."

 

A szaértők ezt kivételesen jól tudják, a törvény szerint Janukovics az elnök.

Ami a nyugat ostobaságát mutatja, hogy a puccsistákat ismeri el a törvényes

hatalomnak, amiből nemsokára komoly gondok lesznek.

Ha visszatér egy oroszbarát vezetés, az összes eddigi intézkedésüket azonnal

hatályon kívül tudja helyezni egy pillanat alatt, mert nem volt felhatalmazásuk a

törvényeket meghozni.

 

 

 

"A legnagyobb probléma,hogy még nincs meg az a személy,aki behívná az IMF-et,pedig már nagyon jönnének segíteni.:-)))"

 

A tekertfejű gázhercegnő lesz az, csak még nem sikerült legitimálni a luvnyát.

Most az ukránok legnagyobb gondja az lesz, hogy honnan szereznek gyorsan pénzt,

vagy részleges államcsődöt kell jelenteniük március közepén.

Előzmény: turulkakas (4324)
Platon Creative Commons License 2014.02.28 0 0 4328

Jelenleg az Ukrán törvények szerint Janukovics az elnök. Az IMF nem szokott bizonytalan státuszú vezetők kezébe pénzt adni, szóval legkorábban a választások után jöhet onnan pénz szerintem.

 

Persze az IMF is léphet meglepőt.

Előzmény: 5496 (4326)
Platon Creative Commons License 2014.02.28 0 0 4327

A jelek szerint az Oroszok azt csinálják mint Dél Oszétiában.

 

Nem lépnek fel agresszívan csak egy kellő erejű haderővel biztosítják a területet, védik az orosz ajkú lakosságot, aztán ha az Ukránok támadni próbálnak akkor azonnal bedobják az erősítést és kedvező pozícióból harcolnak.

 

Dél Oszétiában egy nyamvadt kétsávos alagúton keresztül is sikerült egy nap, másfél nap alatt felfejlődniük. Itt repterek, kikötők tömege várja őket. Őszintén remélem hogy forradalmárjaink lehiggadnak és nem lépnek fel agresszívan. 

Előzmény: Peter Altenberg (4319)
5496 Creative Commons License 2014.02.28 0 0 4326

még nincs meg az a személy,aki behívná az IMF-et

 

Én e miatt nem vagyok kétségbe esve, és erre az IMF-nek sincs semmi oka. Mi már látjuk a kuncsaftját, aki némi leesőért feláldozza magát. és behívja.

 

 

(A gyengébbek kedvéért a kép bal oldalán van az IMF nagy reménysége, egyben az ukránok átka)

Előzmény: turulkakas (4324)
turulkakas Creative Commons License 2014.02.28 0 0 4324

Én úgy olvastam,hogy a szakértők szerint Janukovics leváltása nem az érvényben lévő törvények szerint történt.

Viszont a felálló új vezetést,szereplőket a "demokratikus nyugat" elismeri.

 

A legnagyobb probléma,hogy még nincs meg az a személy,aki behívná az IMF-et,pedig már nagyon jönnének segíteni.:-)))

Előzmény: El Qradi (4322)
perkelto Creative Commons License 2014.02.27 0 0 4323

A lengyel-litván közös államhoz tartozott annak idején a mai Ukrajna jó része. A krími tatárok egy részét lengyel és litván területen telepítették le, ma is élnek (ha nem is nagy számban) Kelet-Lengyelországban és Litvániában tatárok.

Előzmény: 5496 (4286)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!