Keresés

Részletes keresés

loding Creative Commons License 2014.02.28 0 0 4382

;-) kezdődik a piramis játék :-DDD

 

(a kezét :-)  )

Előzmény: 5496 (4376)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.28 0 0 4381

Incirlikben meg Amasyan biztos riadó van...

Előzmény: Törölt nick (4379)
Antisystem Creative Commons License 2014.02.28 0 0 4380

Szerintem meg pont fordítva van a valóság... az EU-nak legfeljebb anti-érdeke egy újabb csődtömeget magára venni a meglévők mellé... a "narancsos", meg "rózsás" marhaságok kifejezetten egy USA érdeket kiszolgáló, USA doktrinából eredeztethető dolgok.... az EU a válság óta egyértelműen deklarálta, hogy túl gyors volt az elmúlt évek bővítési politikája, és nem kívánja ugyanazt folytatni.

 

ÜdV

Előzmény: Törölt nick (4379)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.28 0 0 4378

Teljesen elviszi a "show-t" Ukrajna, szinte nincs is magyar kampány.

Törölt nick Creative Commons License 2014.02.28 0 0 4377

Még jó, hogy vége lesz a télnek.

 

Gáz lesz, csak máshogy.

5496 Creative Commons License 2014.02.28 0 0 4376

Nekem ez a Lada De Luxe jobban teccik.

 

Előzmény: pert2 (4354)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.28 0 0 4375
soha többé szdsz Creative Commons License 2014.02.28 0 0 4374

Szvsz!

 

Ukrajna helyzete megpecsételődött!

Gazdaságilag amúgy is ingott már rég a léc, és azzal az autoriter, oligarchikus felépítéssel nem is lehet fejlődni.

Mára viszont ez eltörpül a politikai hatások mellett, amelyek sokkal nagyobb nemzetközi hullámokat gerjesztenek annál mint sem hogy fent lehetne lebegtetve tartani a kérdést. Gyakorlatilag a hidegháború köszönhet vissza ha nem rendeződik, ami a mai világgazdasági térben félelmetes hatással bírna. De az ott élő emberek is tálegységenként megosztottak a kérdésben.

Keleten túl sok az orosz és oroszbarát egység ahoz hogy a véleményük eszkaválódhasson.

 

Nincs mese! Ukrajna szakadni fog!

 

A kérdés csak hogy földrajzilag hol!

 

Törölt nick Creative Commons License 2014.02.28 0 0 4373

Elképzelhető, hogy az egyik fedélzetén Viktor Janukovics szökésben lévő volt elnök tért vissza Oroszországból Ukrajnába - jelentette a zn.ua hírportál.

 

Valamit otthagyott?

Előzmény: Peter Altenberg (4369)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.28 0 0 4372

A karatéssal?

Előzmény: halkergető (4371)
halkergető Creative Commons License 2014.02.28 0 0 4371

"Martonyiék találkoztak Klicskóval. ..."

Akkor épp' ideje, hogy a kinti hátralévő idejében, és az egyensúly érdekében találkozzon a Janukovics egyik emberével.

Előzmény: Peter Altenberg (4366)
Peter Altenberg Creative Commons License 2014.02.28 0 0 4369

Csak nem Martonyi ijesztésére röpülnek?

Előzmény: Törölt nick (4368)
Antisystem Creative Commons License 2014.02.28 0 0 4367

Kevésbé mint a West:))) - mondjuk paradox módon pont azért, mert huszonéve megszabadult a kvázi-gyarmatbirodalmától, amit az utóbbi meg pont építgetett...  úgyhogy aminek negyedszázada zabálta a koncát, annak manapság kénytelen inni a levét is...

Egyébként lássuk be, Putyin - ha akarna - viszonylag nyugodtan elindulhatna akár Kijev felé "békefenntartani", az irtózatos ricsajon kívül nem történne a világon semmi... természetesen nem fog, mert nem hülye.

(Kína meg kussol és keres a folyamatokon, a békén is, meg a háborúságon is)

 

ÜdV

Előzmény: Peter Altenberg (4364)
Peter Altenberg Creative Commons License 2014.02.28 0 0 4366

Martonyiék találkoztak Klicskóval. Martonyi ráadiónyilatkozata.

Peter Altenberg Creative Commons License 2014.02.28 0 0 4365

John Kerry megszólalt. Közhelyeket, semmit mondott.

Előzmény: Peter Altenberg (4361)
Peter Altenberg Creative Commons License 2014.02.28 0 0 4364

Persze ő is a gazdasági, pénzügyi helyzet foglya.

Előzmény: Antisystem (4363)
Antisystem Creative Commons License 2014.02.28 0 0 4363

...addig melyik csatát épp ki "nyeri"...

Privát meglátásom szerint minden ellenkező híreszteléssel szemben az 1985 utáni Moszkva túlontúl naiv, hiszékeny úriember a Nyugattal szemben... mondjuk a mélypont a Jelcin regnálása volt, Putyin (kit a világ külpolitikai újságírói fölényes szavazással választottak meg a világ legbefolyásosabb politikusának tavaly) már sokkal inkább reálpolitikus.

 

ÜdV

Előzmény: Peter Altenberg (4355)
Peter Altenberg Creative Commons License 2014.02.28 0 0 4362

Más: igaz, hogy az elűzött elnök ma orosz területen ukrán elnökként deklarálva magát beszédet mond?

Peter Altenberg Creative Commons License 2014.02.28 0 0 4361

Állítólag USA-Kerry volt elnökjelölt viszonylag tehetséges politikus. Most mit lép?

Előzmény: Bradanek F (4359)
Antisystem Creative Commons License 2014.02.28 0 0 4360

Csak ismételni tudom topictársunk meglátását: valszeg Kína a surranó-pályán...

 

ÜdV

Előzmény: Peter Altenberg (4352)
Bradanek F Creative Commons License 2014.02.28 0 0 4359

Egyre feszültebb a helyzet a Krím félszigeten.

 

 

Egyre feszültebb a helyzet a Krím félszigeten, a Fekete-tengeri Flotta egy hajója elállta a balaklavai kikötőből a tenger felé vezető kijáratot, miközben egyre több fegyveres tűnik fel a szárazföldön is. Az ukrán parlament már korábban felszólította Oroszországot, hogy állítsa le az Ukrajna területi integritását fenyegető lépéseket. Ezen kívül az ENSZ Biztonsági Tanácsa rendkívüli ülésének összehívását kérte az országban kialakult helyzet megvitatására, valamint az elfogadott határozatban felkérte az Egyesült Államokat és Nagy-Britanniát, hogy garantálják Ukrajna szuverenitását. A belügyminiszter Oroszország fegyveres behatolásának és megszállásnak tekinti a krími autonóm területen pénteken történteket. Turcsinov összehívta a nemzetbiztonsági szervek vezetőit.

– Olekszandr Turcsinov ideiglenes ukrán elnök sürgősséggel összehívta a nemzetbiztonsági szervek vezetőit, hogy rendkívüli ülés keretében tekintsék át a legutóbbi fejleményeket.

– Arszen Avakov ukrán belügyminiszter kijelentette, hogy „az orosz hadiflotta egységei blokád alá vonták” a Belbek szevasztopoli nemzetközi repülőteret, a történést megszállásnak minősítette.

– A Krímbe vezető utak mentén géppisztolyokkal felfegyverzett ismeretlenek ellenőrző pontokat állítottak.

– Az Egyesült Államok támogatja az ukrán vezetést abban, hogy kikerüljön a politikai válságból, helyreállítsa a rendet, reformokat vezessen be az egészséges gazdaság kialakítása érdekében, tartsa tiszteletben nemzetközi kötelezettségeit és jó viszonyt alakítson ki szomszédaival.

pupoka Creative Commons License 2014.02.28 0 0 4358

Casus belli.

 

Mert ürügyet mindig lehet kreálni. Hogy csak a közelmúltat vizsgáljuk; németek, szovjetek, az USA mind-mind találtak okot a beavatkozásra/bevonulásra. A legkézenfekvőbb: nemzetbélieink, akik ott élnek, vagy  arra kirándultak, vagy ott dolgoztak, vagy csak a fene tudja miért vannak ott, de  veszélyben vannak! Oda kell mennünk és meg kell védenünk a testvéreinket! Teljes fegyverzetben!

 

Persze előbb be kell szivárogni a jelzett vidékre. És szivárogni nagyon tudunk! Az oroszok úgy meglátogatták  pl a balti államokat, hogy itt-ott többen vannak, mint a háziak!

 

Szar ügy.

 

De a világ tele van ilyen példákkal! És még lesz is.

Az oroszok most  megvédik a testvéreiket - meg egyébként  azért   hadikikötőt  is bérelnek ott - a Krímben és kihasítanak egy jókora darabot Ukrajnából.

Ahogy hajdanán a finneket is azért kellett megtámadni, mert stratégiailag veszélyes volt Leningrád fekvése.

 

Szóval ürügy lesz mindig!

 

A nato meg jobb, ha kussol! Az unióval együtt!

 

Egyébként pedig a rasszizmust a félelem szüli?  

Jó-jó, hogy itt vannak a kedves vendégek, de már kicsit régóta, kicsit túl sokan és egy kicsit többet akarnak, mint azt az illendőség megengedné? Kicsit nagyon otthon érzik magukat és nagyon helyet akarnak cserélni a gazdával?

 

És ha azt találod mondani, hogy most már tessen szépen hazamenni, akkor az csak udvariatlanság? Vagy annál azért több?

loding Creative Commons License 2014.02.28 0 0 4357

:-) feleződünk

viccet félretéve, ez így Eurázsia elég nagy falat

Előzmény: Peter Altenberg (4355)
loding Creative Commons License 2014.02.28 0 0 4356

szokásos off-om bocs,

 

http://www.youtube.com/watch?v=dkSh_X3IYmw

 

figyelmesen

Peter Altenberg Creative Commons License 2014.02.28 0 0 4355

Hja, 30 év múlva. De addig?

Előzmény: loding (4353)
pert2 Creative Commons License 2014.02.28 0 0 4354

A Russian spy ship docked in Havana on Wednesday, and neither Cuba nor Russia offered any mention or explanation of the mysterious visit that is reminiscent of the Cold War.

 

http://www.dailymail.co.uk/news/article-2568959/Blast-past-Mystery-surrounds-Russian-spy-ship-docked-Havana-no-explanation-US-warns-Moscow-war-games-Ukraine.html

 

Érdekes, az amcsi turisták már szerdán fényképezkedtek vele

Előzmény: 5496 (4346)
loding Creative Commons License 2014.02.28 0 0 4353

:-) Kína

Előzmény: Peter Altenberg (4352)
Peter Altenberg Creative Commons License 2014.02.28 0 0 4352

Ki győz?

Előzmény: Antisystem (4351)
Antisystem Creative Commons License 2014.02.28 0 0 4351

Á, ők meg amcsikat tárolnak, és nem ideiglenes, hanem állandó jelleggel... ugye most megy a felhördülés, hogy Moszkva így meg úgy, na ehhez képest Washington evidensen ott van folyamatosan a Perzsa öböltől Japánig és Európáig sok helyen...

 

ÜdV

Előzmény: messzehordó mordeháj (4348)
loding Creative Commons License 2014.02.28 0 0 4350

szerinten pár éve már folyik, ha megnézed a média agymosást az utóbbi években nekem erre utal

Előzmény: Antisystem (4341)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!