Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2014.04.12 0 0 20188

Megnézném hogy életbe lép-e mondjuk a mi esetünkben... 

Előzmény: Becses Bryganti (20186)
Becses Bryganti Creative Commons License 2014.04.12 0 0 20187

Liberális ellkenzéke régót mondja, hogy cárrá akarja koronáztatni magát:) Így szülőhelye, Sztpétervár iis visszakap valamit a fővárosi státuszból. Nemrég jogilag is kib-ta öregecskedő, mangalica feleségét. Ha igaz is, hogy Anasztázia túlélte a jekatyerinburgi mészárlást, 113 évesnek kellene lennie, ami valószerűtlen. Majd prezentál egy "hitelesített" lányunokát:))

Előzmény: kátyja66 (20169)
Becses Bryganti Creative Commons License 2014.04.12 0 0 20186

Egy NATO-ország megtámadásakor életbe lép az n5. cikkely:) Ki a f mondana üdvözlő beszédet?:) Ezt nem a németek mondták, hanem pesti vicc volt, úgy 1939-41-ben.

Előzmény: A810 (20118)
Sir Balamber Creative Commons License 2014.04.12 0 0 20185

20041 ben meg ott az eredeti kep, ahol oroszul az van, hogy a pravij szektornak hozta a penzt dojcslandbol ami nemileg csavar a sztorin, mar ha erted miert.

Előzmény: Kuruc71 (20184)
Kuruc71 Creative Commons License 2014.04.12 0 0 20184

Nem tudom hogy volt e mar ?

 

Kövér freitamásozás az orosz tévékben

Két műsorban is feltűnt, csak máshogy mesélte el, mit tettek vele a gonosz és szélsőséges ukránok. Tovább »

forrás: Index.hu

 

 

 

ertelem szeruen mindenki gondolhatta hogy az orosz kissebbseg nem magatol tette amit tett hanem oroszorszag biztatasara es tamogatasaval. 

A sok agiprop azonban a szokott modon felfeslik ( meg a legjobb szervezes melett is ) es idonkent kilog a lolab.

 

 

Antisystem Creative Commons License 2014.04.12 0 0 20183

.... viszont látom, a nap végére Jacenyukhoz valaki hozzávágott végre egy doboz cigit:)))

Jacenyuk több hatalmat adna a régióknak

Helyi népszavazásokról, a regionális tanácsok befolyásának növeléséről beszélt az ukrán miniszterelnök. Tovább »

forrás: Index.hu

 

ÜdV

Antisystem Creative Commons License 2014.04.12 0 0 20182

A sületlenségekről meg tudod annyit, hogy egyszer gondold már át - az összes piachívővel együtt - hogy ha ilyen borzalmas volt a valóság, ahogy lefested, akkor HOVA tudott zuhanni... ja igen, a winner-mentalitású zaccnak az a szabadság hiánya és a legmélyebb borzalmasság, ha ők gátoltak az önérdek-érvényesítésben.. tudod, pont mint az ontopic EUROMajdan PR zöme, akiknek fontosabb a saját luivutton táskájuk, meg a saját gyerekük nyugati elitiskolája, mint honfitársai alapvető egzisztenciája....

 

És hogy hogy jutsz el onnan aránylag kevesebb áldozattal a részleges piaci viszonyokig? Nem kell hozzá nagy fantázia, elég Kínára nézni... ahol szerencsére meghiusították a Majdan-analógot, ami a Mao utáni helyzetből indulva valszeg többtízmillás genocidiumhoz vezetett volna abban az országban. Ilyenkor a társadalmi krízis megakadályozása és a fokozatosság pontosan az irányított demokrácia eszközével, modelljével valósítható meg, ami sokkal kevesebb áldozathoz vezet összességében, mint a neokon-neolib szabad(piac)rablás...

 

És hogy ki finanszírozza - hát nyilván a társadalom maga, aminek ez sokkal olcsóbb összességében, mint a neoizék (konok-libek) gátlástalan önérdekérvényesítése...

 

Szóval sajnálattal közlöm, hogy itt nem elméletekről van szó, hanem különböző, a gyakorlatban megvalósított utakról, azokról, ahol a rohadt tőke le tudta magáról rúgni a társadalmi kontrollt, és a tőkének lettek társadalmai (K-Európa, Oroszo. Jelcin alatt) illetve azokról, ahol az állam vaskézzel fenntartotta a kontrollt a  tőke felett (Kína, Vietnam, Oroszország Jelcin után) Eldöntendő, hogy melyik út a sikeresebb, melyik út jár kevesebb társadalmi áldozattal, hol van több esélye túlélni az alsó kvadránsnak IS.

 

A kérdés ontopic apropója meg még mindig az, hogy most Ukrajna pont ezen a válaszúton áll.

 

ÜdV

 

ps: persze tény, a "kínai útnak" is vannak áldozatai:

http://index.hu/kulfold/2014/04/11/ongyilkossagba_menekulnek_kinaban_a_korrupt_vezetok/

tudod, én sem vagyok tökéletes, mert valahogy őket jóval kevésbé sajnálom, mint bármely "alulképzett" kétkezi melóst...

Előzmény: Törölt nick (20180)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.12 0 0 20180

Adaptáció? Hol? Végül is a lengyelek feloldották a szükségállapotot 86-ban, talán Romániában is kevesebben fagytak meg télen, ha enyhébb volt az idő. Nálunk is faszán működött az új gazdasági mechanizmus. De mégis milyen adaptációról beszélsz? Nem véletlenül teszem fel ezeket a kérdéseket. Hátha beugrik, hogy mekkora sületlenségeket írsz.

Előzmény: Antisystem (20177)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.12 0 0 20179

A kommunizmus lényege az volt, hogy senkinek nem kellő termékek előállítására pocsékolták el az erőforrásokat. A piacot a tervhivatal helyettesítette, ahol a kontraszelektált vezetők kitalálták, hogy a jónépnek mire van szüksége. Helyesebben nem találták ki. Na most innen hogy jutsz el a piaci alapú termeléshez zökkenőmentesen? És mennyi idő alatt? És ki finanszírozza?

Előzmény: Antisystem (20173)
Antisystem Creative Commons License 2014.04.12 0 0 20178

Aha... elkényeztette... az élhetetlennek beállított rendszer.... értem...

 

ÜdV

Előzmény: Törölt nick (20176)
Antisystem Creative Commons License 2014.04.12 0 0 20177

Nézd, itt szó sincs semmiféle vágyálomról, itt volt egy jól, hatékonyan zajló természetes ütemű adaptációs folyamat - egész addig, amíg nem a neokon agybaj keverte a lapokat - ez ennyi. Ontopicnak meg azért ontopic, mert EZT (a 20173-ban beidézett koreográfia ismétlődését) kellene most megakadályozni Ukrajnában, ahol az első körben sikerült ezt valamennyire megúszni... ahhoz meg vitán felül az kell, hogy ne a tőkénél, ne a Nyugatnál legyen a karmesteri pálca...

 

ÜdV

Előzmény: Törölt nick (20175)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.12 0 0 20175

Ez tök jó, hogy megosztod velem a vágyálmaidat, aminek a realítésa 0. Ha nem 0 lenne akkor talán valahol, valamikor a meg is valósult volna. Egyébként mennyi ideig tartott volna ez a közeledés? És hogyan? Ki finanszírozta volna? Ceausescuval megbeszélted volna Te, személyesen? Esetleg kaptak volna csökkenő számú kilövési engedélyt az NDK-ás határőrök? És nyugaton milyen jogokat vontál volna meg a közeledés jegyében?

Előzmény: Antisystem (20171)
sunstr. Creative Commons License 2014.04.12 0 0 20174

Ugyanabba a hintába nem szabad beleülni amibe ők ülnek miszerint sajátos módon összekeverik a gazdaságot és annak hatásait a politikával.
Gyakorlatilag 89 előtti politikai ideológián alapuló gazdpol miatt tartunk ott ahol.
 

Előzmény: Törölt nick (20170)
Antisystem Creative Commons License 2014.04.12 0 0 20173

De találtam egy darabot a cikkből, amit 2009-ben már beidéztem:

 

A privatizáció egymillió áldozata

A kutatók becslése szerint egyébként legalább egymillió aktív korú férfi halt meg a tömeges privatizációs gyakorlat által okozott gazdasági sokk következtében.

A szovjet rezsim felbomlását követően a kilencvenes évek elején mindössze két év alatt az állami vállalatok negyedét magánosították, a tömeges privatizációt pedig az elhalálozás 12,8 százalékos növekedése kísérte. A kutatás az elhalálozások növekedését a munkanélküliség 56 százalékos növekedésével hozta összefüggésbe.

Az átmeneti időszak vesztese Oroszország, Kazahsztán, Lettország, Litvánia és Észtország volt, ezekben az államokban ugyanis 1991 és 1994 között megháromszorozódott a munkanélküliség és 42 százalékkal emelkedett a férfiak halálozási aránya.... 

 

ÜdV

Előzmény: Törölt nick (20170)
Antisystem Creative Commons License 2014.04.12 0 0 20172

Na ya... a vicc az, hogy semmi köze a liberalizmushoz a dolognak... rá kell jönnünk, hogy Madách egy látnok volt, amikor a Tragédiában gyönyörűen leírta a magasztos eszmék kifordíthatóságát és elaljasíthatóságát... a XX. század gyakorlatilag erről szólt, az eszmék kifordításáról és elaljasításáról - mindez a kufár-uralom, a tőke mindenféle társadalmi meg demokratikus kontroll alól való felszabadítása érdekében. A marxi elméletből lett a sztálini gyakorlat, Kölcsey és Deák liberalizmusából a neoliberális szabadrablás, a fontolva haladás konzervativizmusából a neokon küldetéstudatos hatalmi gőg. 

 

ÜdV

Előzmény: kátyja66 (20166)
Antisystem Creative Commons License 2014.04.12 0 0 20171

http://www.hirszerzo.hu/cikk.a_munkanelkuliseg_ol_butit_es_nyomorba_dont.94129.html

- volt a linkje anno... Hogy a drága jó magyar neokon portál, a hirszerzo.hu elhunyta óta hol lehet megtalálni, azt passzolom.

A "kommunista" - sosem volt az, nem is állította magáról - rendszert meg nem fenntartani kellett volna, hanem ésszerű módon megváltoztatni, akárcsak a nyugatit is... erre szolgált voltaképp a "helsinki folyamat"-nak titulált dolog, a két világrendszer közeledése, olyan ütemben, ahogy azt az emberek komolyabb áldozatok nélkül is követni tudják, szóval természetes fejlődés módjára... és akkor jöttek a neokonok, és belexartak a ventillátorba, mert ők nem win-win megoldásban gondolkodtak az emberiség javára, ők győztesek akartak lenni... 

 

ÜdV

Előzmény: Törölt nick (20170)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.11 0 0 20170

Forrás? És milyen áldozatok árán lehetett volna fenntartani a kommunista rendszert? Arra vannak becslések? Mert az érem másik oldala.

Előzmény: Antisystem (20157)
kátyja66 Creative Commons License 2014.04.11 0 0 20169

Putyin már cár, csak még nem úgy titulálják.

Választott cár...

 

Egy  orosz csaj- ide házasodik, nagy a szerelem- Jekagyerinburbgól azt sem tudta, hogy a Don orosz folyó, azt hitte, hogy ukrán.

 

Az oroszoknak  cár kell.

Sztálin is megmondta....

Előzmény: Peter Altenberg (20164)
Antisystem Creative Commons License 2014.04.11 0 0 20168

Nézd, a "szalonok népe" véleménye szépen, lassan, ámde annál biztosabban válik indifferenssé... végül lesznek ilyen múzeumi darabok, tudod, mint azok a britannia provincia lakói, akik a Pax Romana undok erőpolitikája csődje és Róma üdvös kitakarodása után 3 évszázaddal is büszkén írták a sírkövükre, hogy "római polgár"...

 

 

ÜdV

Előzmény: Peter Altenberg (20164)
SI68 Creative Commons License 2014.04.11 0 0 20167

Ami szerinted - ezek szerint -rendben is van......így aztán akkor sem reklamálsz, ha egy kigyúrt alak jól pofánver egy szép tavaszi este, majd elszedi az értékeidet.

Előzmény: Peter Altenberg (20162)
kátyja66 Creative Commons License 2014.04.11 0 0 20166

Ugye, ugye:

Egyszerűen a liberalizmus nevében lerohannak minket, mint Kubát próbálták.

Ami teljességgel negatív:

Csak és kizárólag az érdekeiket nézik.

Mi meg nézzük a miénket....

 

Előzmény: Antisystem (20161)
SI68 Creative Commons License 2014.04.11 0 0 20165

"Egy 2009-ben aláírt megállapodás értelmében a Gazpromnak jogában áll előre kérni a földgáz árát Kijevtől. Az orosz államfő hozzátette: ennek bevezetését javasolja az orosz kormány. Ez azt jelenti, hogy Ukrajna annyi földgázt kap májusban, amennyit előre kifizet áprilisban."

http://www.origo.hu/nagyvilag/20140411-az-oroszok-mar-csavarjak-a-gazcsapot.html

 

 

 

 

Peter Altenberg Creative Commons License 2014.04.11 0 0 20164

"Világ szélsőjobboldalai egyesüljetek!" (az se baj, ha a kommunisták hozzájuk csapódnak, vagy tévedek?)

bruhaha

Előzmény: Antisystem (20163)
Antisystem Creative Commons License 2014.04.11 0 0 20163

Aha, szóval szerinted is igazam van abban, hogy a t. NATO (USA) tudatosan feszegeti a pofonládát... ám tegyék...

 

ÜdV

Előzmény: Peter Altenberg (20162)
Peter Altenberg Creative Commons License 2014.04.11 0 0 20162

úgy van tán ez, hogy a katonailag erősebb diktál.

Előzmény: Antisystem (20161)
Antisystem Creative Commons License 2014.04.11 0 0 20161

"Az amerikai külügyminisztérium válaszul a levélre felszólította Oroszországot, hogy ne politizálja az orosz gáz árának a kérdését Ukrajna számára."

 

Szólítsa... mondjuk enyhén röhelyes, hogy ezt az az ország teszi, amelyik több mint fél évszázada tart fenn kereskedelmi blokádot politikai okból az egyik szomszédjával szemben... szanalmas.gov

 

ÜdV

Előzmény: messzehordó mordeháj (20156)
Platon Creative Commons License 2014.04.11 0 0 20160

Igen, nagyon pontos helyzetértékelés.

Előzmény: SI68 (20158)
kátyja66 Creative Commons License 2014.04.11 0 0 20159

A diplomácia" finom nyelve":

Konkrétan:

Kapjátok be.:)))

Előzmény: SI68 (20155)
SI68 Creative Commons License 2014.04.11 0 0 20158

"Ezek tényleg isteneknek képzelik magukat."

Ezek mostmár egyszerűen gondnokság alá helyezték az EU-t. Megválaszolták a nekik írt levelet! :D

Nem csupán utasították a címzettet a "helyes" válasz megírására.....egyszerűen válaszoltak helyette.

 

Előzmény: messzehordó mordeháj (20156)
Antisystem Creative Commons License 2014.04.11 0 0 20157

Na ya... mértékadó KONZI becslés szerint olyan másfélmilla halottja lehetett első körben a "rendszerváltozások 1989" címen megrendezésre került eseményeknek K-Európában, és az ex-szovjet térségben... igen, azt hiszem nyugodtan nevezhetjük csendes genocidiumnak... ahogy azt is, hogy amellett, hogy - az orvostudomány negyed századfos fejlődésének köszönhetően - olyan 4-5 évvel nőtt Magyarországon a várható élettartam, a társadalom alsó negyedének még mindig ROSSZABBAK az életkilátásai, mint 1989 előtt voltak...

Szóval ennek az éremnek nagyon két oldala van, és nagyon vastag pereme is...

 

ÜdV

Előzmény: loding (20144)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!