Keresés

Részletes keresés

***RS*** Creative Commons License 2014.02.21 0 0 2092

A kis Balti államok nem jelentenek nagy gazdasági geopolitikai súlyt, mert kicsik. (egyébként ott is jelntős az orosz kisebbség) Leningrád brtoklása miatt, biztosított a Balti tengerre való kijutás.

 

Ukrajna elveszte esetén, ugrana a Krím félsziget, és csak a rosszabbúl hajózható Fekete tenger keleti medencéje marad az oroszoknak.

Előzmény: perkelto (2085)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.21 0 0 2091

Am örökké Zrinyi Ilonáé, a legnagyobb magyar hősnő! :)

Előzmény: Törölt nick (2090)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.21 0 0 2090

Engem nem érdekel Munkács birtoklása.

Előzmény: február32 (2088)
február32 Creative Commons License 2014.02.21 0 0 2089

...atom, már meg...

Előzmény: február32 (2088)
február32 Creative Commons License 2014.02.21 0 0 2088

Nem kapnánk vissza semmit a régi területeinkből. Putyin épp a területveszteségeit akarja visszaszerezni, és ebben a listában nagyon benne vagyunk. Tovább már nem mehet területileg, mert ott az osztrákok vannak, és utánuk már az egységesített németek. A cseheket is leválasztották a szlovákoktól, így az sem lehet olyan jó irány, ráadásul, az előretolt helyőrségeit igencsak letelepítette Németország a kitett cégei kapcsán. Nem véletlenül lettek ezek ott, ahol ma állnak, hiszen mindegyik gazdasági bástya is egyben a hátországa számára. Jugókat is szétszedték, és az is egy cél érdekében történt, ami a most folyó események megelőző intézkedései voltak. Ha nem lenne atom, más megtörténtek volna a komolyabb események is, szerintem.

Előzmény: Törölt nick (2086)
február32 Creative Commons License 2014.02.21 0 0 2087

Nem győzhetnek, annak baromi következményei lennének!!

Előzmény: perkelto (2083)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.21 0 0 2086

Én azt gondlom még jól is járhatnánk ezzel a területszerzéssel. Azt is gondolom, hogy soha nem volt ennek realitása, komoly terve sem. Csak a szokásos eszmékről a duma, mert az sztenderd. Talán pechükre páran ezt komolyan vették odaát. Olyan 56-os, kicsit.

Előzmény: február32 (2081)
perkelto Creative Commons License 2014.02.21 0 0 2085

Már megengedték Észtország, Lettország, Litvánia és Lengyelország esetében.

Előzmény: ***RS*** (2075)
február32 Creative Commons License 2014.02.21 0 0 2084

Figyelted, hogy mit olvasol, vagy a hónaljszagoddal bíbelődés  megakadályozott ebben?

 

Minek írsz ilyeneket, aminek ellentétes tartalmát magában foglalót tőlem nem olvashattál még?

Mondom, hogy nem vagy a pozitívak -tudod, ennek a másik meghatározására kérdeztél rá, hogy milyen ez "millyen nyelven van?"- táborában.

Előzmény: ***RS*** (2075)
perkelto Creative Commons License 2014.02.21 0 0 2083

Az is lehet, hogy ők győznek. Eddig sem sikerült szétkergetni őket.

Előzmény: Törölt nick (2071)
perkelto Creative Commons License 2014.02.21 0 0 2082

Ez is nagy marhaság.

 

A mormonok vallása tiltja az alkoholfogyasztást (a teát, kávét és a dohányzást is, a drogokról nem is beszélve). Ja és azt se felejtsd el, hogy az egyházuk 1890-ben betiltotta a poligámiát.

Előzmény: Törölt nick (2068)
február32 Creative Commons License 2014.02.21 0 0 2081

Ha az EU-nak nem jön ez a terve össze, mármint a területszerzés, akkor is hatalmas károkat hagyott vele maga után, amivel mégjobban meggyengítette az ellenségét. Olyan ez, mikor nem adod el a földedet, de én felgyújtom azt a tárgyalásaink alatt.

Előzmény: Törölt nick (2071)
voks02 Creative Commons License 2014.02.21 0 0 2080

Figyi, bár nem teljesen értem, hogy nálad miért szitokszó a Komszomol :-), de honnan van ez a sztori? Akárhol nézem, maximum annyit találni, hogy akkoriban a Komszomol égisze alatt tudtak egy videókölcsönzőt nyitni, semmi többet.

Előzmény: Antisystem (2066)
***RS*** Creative Commons License 2014.02.21 0 0 2079

Erről kérdezz meg valakit aki már élt akkor. 3 évente lehetett menni túristaként és évente egyszer meghívással.

Persze a szabad utazás jó dolog. 

Előzmény: Törölt nick (2069)
február32 Creative Commons License 2014.02.21 0 0 2078

Ha meg akarok szerezni tőled valamit, akkor kezdek neki a dobálásodnak, mikor egy számodra el nem halasztható munkában tevékenykedsz.

Előzmény: Antisystem (2070)
február32 Creative Commons License 2014.02.21 0 0 2077

És ezt a gondolatmenetedet folytasd az EEÁ-ra való törekvéssel, ami érdekes módon az usákokat kezükben tartók terve, hiszen nagy részét ők pénzelik.

Előzmény: ***RS*** (2067)
***RS*** Creative Commons License 2014.02.21 0 0 2075

"ellentétes kimutatásúaknál" - ez millyen nyelven van?

 

Sajnos a törénelmet is csak ugatod, akárcsak a földrajzot, vagy a közgazdaságtant. Az oroszok sosem fogják engedni, hogy a szomszédségukban egy nyugati ellenörzés alatt álló ország legyen. Az amerikaiak is ezt csinálták Kuba esetében. Castrót lehet szídni, de amerikának speciel semmi köze nem volt ahhoz hogy ott milyen államrendszer épül ki. Batiszta meg legalább olyan szarházi volt mint Castro vagy Che. De Nicaraguát is említhetném.

Előzmény: február32 (2063)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.21 0 0 2074

Őt a parlament szabaditotta ki, illetve tett egy ilyen igéretet :)

Biztos nagyon szeretnék, hogy mindenki menjen haza.

Nincs itt semmi látnivaló.

Előzmény: Antisystem (2066)
5496 Creative Commons License 2014.02.21 0 0 2072

Továbbá nem ugattak bele olyasmikbe, mint az uborka hajlásszöge, mivel etessük a malacokat, mondjunk-e nekik esti mesét elalvás előtt, valamint milyen legyen a tyúkketrec, és pláne nem kötöttek bele az élő fába is, mint utóbb az EU az akácba.

Előzmény: ***RS*** (2067)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.21 0 0 2071

Szerintem nem.

Az eu-s misszió -szintén szerintem- kudarca is azt jelentheti, hogy Oroszország ezt világossá tette.

Ezek a tüntetők nem fognak hazamenni, és csúnyán szét lesznek kergetve. Ne igy legyen, de erre van esély bőven. Jól megszivták akik átáltak vagy tevékenyen részt vettek, ha hazamennek, ha ott maradnak, nagy szarban vannak.

Előzmény: február32 (2065)
Antisystem Creative Commons License 2014.02.21 0 0 2070

Nézd, az aktuális ukrán helyzetet nem látom azért annyira bonyolultnak, ott egyszerűen hisztizni kezdett szerintem az inkább EU orientált értelmiségi réteg - gondosan az Olimpiára időzítve - és ha már ők elkezdték, akkor hozzájuk csapódott mindenféle-fajta szerzet...

 

ÜdV

Előzmény: 5496 (2064)
***RS*** Creative Commons License 2014.02.21 0 0 2067

Be kell hogy valjam, változik a véleményem az idő haladtával. Az oroszokat sosem komáltam igazán, volt alkalmam több orosz értelmiségit is közelről ismerni.

Viszont el kell ismerni, hogy az orosz megszállás alatt nem kellett minden városban ismeretlen katona emlékművet emelni, nem volt Nagy Honvédő Háború emlékbizottság, vagy NHH kultúrális központ, NHH emlékév, NHH emléknap, nem volt minden évben buzifelvonulás az Andrássy úton, nem kellett ajnározni a rejtett erőforrásokat, nem volt kötelező 15 ezer türkmént befogadni, de mondták állandóan azt hogy az idegen szép, és szojet Központi Bank se adott uzsorakölcsönt a magyar állampolgároknak csak azért, hogy megvehessék az áhított zaporozsecet. Nem kellett a főútvonalakon lépten-nyomon orosz bronzból készült katonai csizmákat kerülgetni.

Előzmény: macmester (2048)
Antisystem Creative Commons License 2014.02.21 0 0 2066

Posztkomcsi undoruk lehet a sok oligarchiától.

Ja, és egy füst alatt, ha már arra jártak, mintegy Táncsicsként kiszabadították az egykori KOMSZOMOL vezérből olaj-oligarchává vedlett figura b. nejét, aki mellesleg Ukrajna eddigi legkorruptabb vezetőjének a pártfogoltjaként kezdte... tudod, a kontyost...

 

ÜdV

Előzmény: Törölt nick (2058)
február32 Creative Commons License 2014.02.21 0 0 2065

Szerinted az oroszok beáldozzák Ukrajnát is, vagy tesznek valamit, hogy az az övék maradjon?

Nem piti dolgokról mennek ott az események.

Előzmény: Törölt nick (2058)
5496 Creative Commons License 2014.02.21 0 0 2064

Igaz, komplexebb a helyzet, mint azt sokan hiszik, de  minden ködösítés ellenére is kezd összeállni a puzzle. A balhé elsődleges célja, hogy stratégiailag gyengítse az oroszokat, és egyúttal átvegye a felügyeletet az orosz gáz és olajszállítás elosztója felett. Oroszország GDP-jének nagy része ebből származik. Ha összekapcsoljuk az Európában, az USA-ban és Ukrajnában erősödő korrupt politikusok és állami támogatással fosztogatók ellen megindult elégedetlenségi hullámokat, jól látható, hogy cél ugyanaz, mint a ciprusi bankösszeomlás előidézésénél. Ott 188 orosz oligarcha Oroszországból összelopott vagyona vált ködé, illetve vándorolt Görögországon keresztül a Goldman-Sachshoz, sok más illetőségű, többek közt magyarországi bűncselekményekből származó vagyonokkal együtt. A Rothschild-Rockefeller gengszter-klán módszeresen kapcsolja ki a nagy hatalmú, még összefogásképes pénzügyi rablóbandákat.

 Ahogy Orbán Putyinhoz dörgölődzik, jelzi, hogy sejti a sorsát. Hamarosan Európa szerte hasonló helyzeteket idéznek elő, amire az is utal, hogy itthon Orbán sem véletlenül, vagy csak a választások miatt csökkenti a lakosság kifosztásának mértékét, de ez sem fog segíteni rajta, ahogy Gyurcsányékon és a többi rablón sem. Még akkor sem, ha az utolsó választásukon csalással ismét bejuttatják magukat a Parlamentbe. 2010-ben is csak a szavazatra jogosultak 1/3- szavazott. Mire ideér az Ukrajnában elindított "lavina", többen fogják kiabálni, hogy "akasszuk fel", mint ahányan hagyják, hogy a fejükre sz...janak.

Előzmény: Antisystem (2057)
február32 Creative Commons License 2014.02.21 0 0 2063

Sok eszedről te sem vagy híres, csak az ellentétes kimutatásúaknál érnél el, valami hátsósoros helyezést.

 

NDK-ig nyúlt az oroszok hatalma, míg be nem dőltek, és most már a másik kéz elég közel került Moszkvához is!!

https://maps.google.hu/maps?hl=hu&tab=wl

Előzmény: ***RS*** (2060)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.21 0 0 2062

az is sokat elárul, hogy még álltak ezek a szobrok :)

Előzmény: Törölt nick (2058)
***RS*** Creative Commons License 2014.02.21 0 0 2061

Még nem. de állítólag Surányinak már felajánlották. Aztán hallottak a CW AG Bankról, meg az eladott aranykészletről, és visszavonták az ajánlatot.

Előzmény: toloba (2036)
***RS*** Creative Commons License 2014.02.21 0 0 2060

Ne a János Vitézből próbáld meg frissíteni a földrajzi ismereteidet, mert az mára már túlhaladottá vált.

Előzmény: február32 (2050)
perkelto Creative Commons License 2014.02.21 0 0 2059

Martonyi János se szép, se fiatal (70 éves). S akkor még nem beszéltünk a komcsi és III/2-es múltjáról.

Előzmény: Törölt nick (2055)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!