Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2014.03.07 0 0 10776

Aha.

 

Tehát pl. az USE teljesen jogszerűtlen államalakulat, az amerikai banki amiről a niked van szintén jogszerűtlenül létezik,hiszen nem lenne joguk ősi indián földön államot alapítani.

 

No, a valóság az,hogy a krím félszigeten nincsenek ukránok, csak oroszok,ettől kezdve minden okuk és lehetőségük megvan rá hogy Oroszországhoz csatlakozzanak.

 

Pláne hogy pl. a kanadai angol anyanyelvűekkel ellentétben Ukrajna egyáltalán nem biztonságos számukra.

Előzmény: Törölt nick (10772)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.07 0 0 10775

A Krím félsziget ógörög neve Tauriké Kherszonészosz (Ταυρικὴ Χερσόνησος 'Tauriké félsziget') vagy egyszerűen Kherszonészosz volt, latinul Chersonesus Taurica. Már az i. e. 6. században görög gyarmatosításnak volt színhelye; itt alapították a görögök Pantikapaiont és Theodosziát (ma Feodoszija). Pantikapaion később külön állammá nőtte ki magát, és Boszporoszi Királyság néven hatalmát csaknem az egész Kherszonészoszra kiterjesztette. Ez államot meghódította a pontoszi VI. Mithridatész, akinek legyőzetésével a Római Birodalomhoz került. Mint a Bizánci Birodalom része, Gótia thémát alkotta; 375-ben a gótokat a hunok győzték le. Később a félsziget fölváltva a magyarok, kazárok, besenyők és kunok hatalmába került.

A kunokat 1237-ben a tatárok űzték el, és Krímet 1441-ig a Kipcsak kánság alkotórészévé tették. Ugyanezen időben a genovaiak számos gyarmatot alapítottak rajta, amelyek közt Kaffa, (ma Feodoszija) tett szert a legnagyobb gazdagságra. 1441-ben a Krími Tatár Kánságnak vált jelentékeny részévé. 1475-ben II. Mehmed szultán ezt török fennhatóság alá vetette. Az oroszok már Nagy Péter cár uralma alatt támadni kezdték a Krím félszigetet, és Törökország az 1774-es kücsük-kajnardzsi békében Krím függetlenségébe beleegyezni kényszerült. A félsziget azonban a függetlenségét csak rövid ideig élvezhette. 1783-ban Sagin-Girei, az utolsó tatár kán birtokáról évdíj fejében az oroszok javára lemondott.

Előzmény: Törölt nick (10771)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.07 0 0 10774

A másik hírrel együtt érdekesebb:

 

Hadgyakorlaton a munkácsi hegyivadászok
márc. 7. 15:25

Hadgyakorlatot kezdtek az ukrán hadsereg Kárpátalján állomásozó egységei. „Az ukrán hadsereget a napokban harckészültségbe helyezték, ezért az egységek megkezdték a harcászati felkészülést, így a munkácsi 128. számú hegyivadász gépesített dandár ezredei is hadgyakorlatot végeznek. Ennek részletei és időtartama hadititkot képez" – mondta Oleg Hrisztenko ezredes, a munkácsi dandár parancsnoka a mukachevo.net munkácsi hírportálnak.

Mi ok lenne arra, hogy egy területre egyszerre hozzanak egy rakat, a központi hatalomhoz hű aktivistát Kijevből, és csináljanak egy nem meghatározott időtartamú hadgyakorlatot???

 

ÜdV

 

Előzmény: loding (10763)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.07 0 0 10773

"Ha egy ország egy része független akar lenni a maradéktól, akkor ez belső jogi kérdés." - ja. A belső jog meg többnyire úgy szabályozza - a magyar is - hogy berakja a büntető törvénykönyvébe az államellenes bűncselekmények fejezetbe az ország területi integritása elleni cselekvéseket.

 

ÜdV

Előzmény: perkelto (10769)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.07 0 0 10772

Hogy lenne jogszerű? 

Tatárföldön mit keresnek orosz államalapítók?  Mikor volt az orosz föld? 

Nekünk több jogunk van rá, mint nekik. Mert a krím valaha a mienk volt. 

A legtöbb közük az ukránoknak van ahhoz a félszigethez, emlékeim szerint. 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (10771)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.07 0 0 10771

Vagyis ami most a krím félszigeten történik az teljesen jogszerű véleményed szerint

Előzmény: Törölt nick (10770)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.07 0 0 10770

Meg tudná nekem valaki mondani, hogy mi annak a nemzetközi jog szerinti legális módja, ha egy ország egy része önálló akarna lenni? 

 

Ez úgy történik, hogy a terület népe önszerveződik, meghatározza a nevét,  államformáját, stb.  és ha ezt a nemzetközi közösség  zöme elfogadja (elismeri), akkor oké, ha meg nem, akkor nem oké. 

 

Egyébként ez önmagában nem elég, az is kell hozzá, hogy a lakosság ott történelmileg igazolhatóan őshonos legyen. Tehát az nem játszik, hogy pl. a számos betelepülő hajdani menekült egyszer csak államot alkot. 

 

Egyébként ha ez az új állami státusz 99 évig fennmarad és az exállam nem lép fel ezidő alatt treületi követeléssel, akkor a nemzetközi jog szerint később már nem léphet fel diplomáciai úton, csak erőszakkal. De az már azt vonjamagával, hogy a visszaállított államterületet a nemzetközi államközösség nem fogja elismerni.

   

Előzmény: Törölt nick (10766)
perkelto Creative Commons License 2014.03.07 0 0 10769

Ha egy ország egy része független akar lenni a maradéktól, akkor ez belső jogi kérdés. Ritkán tudják olyan kulturált módon lejátszani, ahogy a csehek és szlovákok tették.

Előzmény: Törölt nick (10766)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.07 0 0 10768

Szerintem ennek csak ex lex módja van, bár az utóbbi időben a Koszovó-precedens ezt némileg kérdőjelezi. De aránylag biztos mód lehet, ha az illető település beszerez 1-2 nagyhatalmat, amelyik támogatja a szándékát, és elismeri...

 

ÜdV

Előzmény: Törölt nick (10766)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.07 0 0 10767

Na ya:))

 

ÜdV

Előzmény: Törölt nick (10764)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.07 0 0 10766

Meg tudná nekem valaki mondani, hogy mi annak a nemzetközi jog szerinti legális módja, ha egy ország egy része önálló akarna lenni? Tegyük fel, hogy a székelyek referendumban megszavaznák, hogy nem kívánnak Románia része lenni. Akkor ez érvényes lenne? Vagy ki döntené el ennek érvényességét? Mi van akkor, ha egy határ menti város polgármestere vezetésével egy város megszavazná, hogy a szomszéd országhoz akar tartozni? Vagy tegyük fel, hogy az egyik magyarországi megyében a cigányok abszolút többségbe kerülnének és úgy gondolnák, hogy békés úton kikiáltják függetlenségüket Magyarországtól. Elméletileg a nemzetközi jog szerint mi ennek a helyes módja? Mert lényegében ugyanez a kérdés Krímmel kapcsolatban is. Ha a nemzetközi jognak van erre válasza, akkor az szerint kell haladni. Ha viszont erre a kérdésre nincs egyértelmű válasz, akkor csak az erő dönt, és fölösleges mindenféle nemzetközi jogról hadovázni.

Törölt nick Creative Commons License 2014.03.07 0 0 10764

Tiszta komunizmus.

Ahogy a volt kormányzói rezidenciában békésen sétálgató és havi 100 $-es fizu mellett is aranyérmeket otthagyó tüntetők is.:)

Előzmény: Antisystem (10759)
loding Creative Commons License 2014.03.07 0 0 10763

Baloga,
rosszra gondolsz, lehet hogy Beluga mint a hal :-)

Előzmény: Antisystem (10759)
Tiran-V Creative Commons License 2014.03.07 0 0 10762

Úgy érted szétúgják pár nagyhatalom seggét, növekszik az életszínvonal, mennek hozzájuk a beruházók és mellesleg lesz egy ütőképes hadserege, +++ arrafelé Putyin is csak kérhet?

Előzmény: O.. (10761)
O.. Creative Commons License 2014.03.07 0 0 10761

ukrajna népe egy urópába importált "vietnam" szerű kimenetelre számíthat.

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Platon (10755)
Tiran-V Creative Commons License 2014.03.07 0 0 10760

Nem.

Előzmény: morcos csodagyerek (10757)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.07 0 0 10759

 Oligarchától féltik Kárpátalját
márc. 7. 14:20

Kijevből érkeztek tüntetők Ungvárra támogatni az új kárpátaljai kormányzót – írja az MTI. Kárpátalja megye új kormányzóját támogató nagygyűlést tartottak pénteken Ungváron, ahol a kormányzati épületben feszült hangulatban ülésezik a megyei tanács.

Az ungvári születésű Zorjan Skirjak, a kijevi tüntetések, azaz a Majdan egyik fő szervezője beszédében hangsúlyozta: azért érkeztek nagy számban Kijevből az új kormányzó támogatására, mert Kárpátalján feszült a helyzet, ugyanis a régi rendszer köpönyegforgató haszonélvezői vissza akarnak térni a hatalomba. Skirjak kiemelte: nem szabad megengedni, hogy a kijevi tüntetéseket messzire elkerülő Viktor Baloga "helyi oligarcha és családi klánja" továbbra is ellenőrzése alatt tartsa Kárpátalját és népét.

 

Khmmm....

 

ÜdV

Antisystem Creative Commons License 2014.03.07 0 0 10758

És őszintén, ha ezt megállapítjuk, azzal mire megyünk? Megszabadulunk a  nyugattól? :))))

Őszntén szólva nekem ebben az egész konfliktus-kezelésben, amit az oroszok művelnek, az tetszik, hogy milyen kíméletlen következetességgel dörgölik az USA orrába a saját stiklijeit, a nem-reguláris partraszállástól a Koszovó-típusú kiválás felvetéséig... Szerintem a Pentagon kiérdemesült főtisztjei már nem kapnak levegőt:)

Az oroszok egyébként sokkal nagyobbat is tudnának rúgni a nyugatba, ha azt akarnának, mittudomén felfegyverzik Szíriát, vagy bármi... de itt szemmel láthatóan szórakoznak, úgy mellesleg. Szépen, tisztán, elegánsan, profin, vér nélkül...

 

ÜdV

Előzmény: halaloszto (10756)
morcos csodagyerek Creative Commons License 2014.03.07 0 0 10757

Most akkor kell az EU-nak Ukrajna vagy nem? Vagy esetleg egy Kárpátaljával megnövelt Magyarország az egész ukrán nyűg nélkül nem jobb lenne az EU-nak is?

halaloszto Creative Commons License 2014.03.07 0 0 10756

st Istvan nem volt igazan demokrata. amugy hazaarulas volt.

 

Vajk

Előzmény: Antisystem (10740)
Platon Creative Commons License 2014.03.07 0 0 10755

Majd te eldöntöd.

 

Őt az ukrán nemzet választotta hogy klépviselje az érdekeiket. Neki joga van ilyen kijelentéseket tenni.

 

A Kijevi puccsisták meg a náci csőcseléktől rendelkeznek legitimációval.

 

 

Gyorsan elfelejted a demokráciát ha nem tetszik a népakarat.

Előzmény: Törölt nick (10753)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.07 0 0 10754

Az a vicces, hogy 1-2 itteni nickkel is vitatkoztam már a líbiai topicban... kicsit másként látták a "felkelők" által behívottakat...

Mondjuk amellett, hogy ez itt totál offtopic, nem tartózkodik az egyezmény kereteit meghaladó számú orosz katonaság a Krímben, sem egyebütt Ukrajnában, a Janukovics -féle meghívás egyelőre elvi vita tárgya, mert az oroszok még nem fogadták el az invitálást, annyian vannak ott, ahányan meghívás nélkül is lehetnek, ukrán parlamenti felhatalmazással.

Az egy jó biankó lap arra, ha a NATO kavarni kezdene, nem egyéb. És hát mivel ezt a NATO is tudja, nem fog kavarni ottan. (és a béke erő által sem orosz doktrína, csak eltanulták...)

 

ÜdV

Előzmény: Törölt nick (10752)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.07 0 0 10753

A faxt az ukrán nemzet érdekében!

Egy orosz? 

Sz.rik ő az ukrán nemzetre. A saját hatalmának megszilárdítása érdekében küldte be putyin, mert ő, janu aztán hiába is hívta volna, baxtak volna azok menni.

 

 

Előzmény: Platon (10739)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.07 0 0 10752

El is itélem, ne aggódj. 

Egy szuverén ország belügyeibe idegen katonai hatalom nem szólhat bele, mert az aggresszió. 

Előzmény: El Qradi (10745)
loding Creative Commons License 2014.03.07 0 0 10751

genocidium

Előzmény: RIKA424 (10741)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.07 0 0 10750

Döbbenetes a szervezettség és a profizmus,amivel az oroszok lerendezték a félszigetet.

 

Az orosz katonai erőket ezek után simán lehet a világ egyik legjobbjának tekinteni.

 

Nem gondoltam volna,hogy ezt valaha leírom.

Törölt nick Creative Commons License 2014.03.07 0 0 10749

 

Nato csapatokat a megszálló idegen hatalom ellenében hívnák be (ha menne), nem a nép ellen. 

Ha janukovics sipítozott volna a nato-ért, vagy bárki másért, az országba betörő idegen fegyveres erő ellenében, akkor nem lenne hazaáruló. Hát most az.

 

Előzmény: Platon (10742)
Platon Creative Commons License 2014.03.07 0 0 10748

Bizony. 

Előzmény: El Qradi (10747)
El Qradi Creative Commons License 2014.03.07 0 0 10747

"27 ország deklarálta, hogy legitimnek tekinti az újkormányt, plusz az USA."

 

Biztos vagy ebben?

Csak az deklarálták, hogy velük tárgyalnak.

A legitimitást nem, pontosabban kerülgetik a témát.

Előzmény: Törölt nick (10731)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.07 0 0 10746

Ja, a kisnyugdíjasok nem fogják felborítani a Majdant, velül nyugodtan lehet szórakázni, védve a felső-közép nyaralását meg luivuttonját...

 

ÜdV

Előzmény: RIKA424 (10741)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!