Keresés

Részletes keresés

balkan_kobra Creative Commons License 2014.02.22 0 0 2195

a kis hülye baloldali szerző még ebből politikai hasznot szeretne  :))

Előzmény: toloba (2173)
toloba Creative Commons License 2014.02.22 0 0 2194

Sikorski: Ha nem támogatjátok, mind meghaltok

Egy tévécsatorna elkapta, mit mondott a lengyel külügyminiszter a tüntetők egyik vezetőjének. Tömören fogalmazott, és hatásosan.

A pénteki kijevi tárgyalásokon az ITV News kapta el Radosław Sikorski és a Majdanon zajló tüntetések egyik vezetője párbeszédjét. A lengyel külügyminiszter a következőket mondta: „If you don't support this [deal] you'll have martial law, you'll have the army. You will all be dead.” („Ha nem támogatjátok [a megállapodást], jön a rendkívüli állapot, jön a hadsereg. Mind meghaltok.”)

Törölt nick Creative Commons License 2014.02.22 0 0 2193
toloba Creative Commons License 2014.02.22 0 0 2192

báncsák a fideszkét...

Előzmény: balkan_kobra (2191)
balkan_kobra Creative Commons License 2014.02.22 0 0 2191

mi ez a baromság???

Előzmény: toloba (2173)
voks02 Creative Commons License 2014.02.22 0 0 2190

Hát, oda se figyelsz, mire válaszolsz. :-)

Előzmény: Törölt nick (2189)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.22 0 0 2189

Na, most ha 5 hozzászóláson belül Janukovics egyrészt átveri egész Európát,  

 

Nem teljesítmény. 

Dajcs tompikákat, prosztó kovács lászlókat, gurmai zitákat, Kinga Göncovákat, Ulrike lunácsekeket és egyéb címzetes idiótákat ver át.

Azokat meg könnyű. 

 

A ruszkit, aki nem írt alá, már nem tudta átverni. Igaz, annak több infó volt a zsebében mint a többinek. 

 

Előzmény: Antisystem (2180)
Antisystem Creative Commons License 2014.02.22 0 0 2188
Előzmény: Törölt nick (2185)
halkergető Creative Commons License 2014.02.22 0 0 2187

Lesz helyette másik. Az ukránok pedig rövid idővel azután rá fognak döbbenni, - ugyanúgy, mint mi - hogy az "előző Gyurkovics jobb volt".     ;-)))

 

(Az idézett mondatrész Herczegh Ferenc: Gyurkovics fiúk című regényéből kölcsönözve, a szerzői jogok birtokosának hozzájárulása nélkül.)

Előzmény: voks02 (2182)
voks02 Creative Commons License 2014.02.22 0 0 2186

Tök mindegy. Egyrészt, Júlia ártatlan, visszamenőleg sem követett el semmit (és ha valaki, hát Magyarország tudhatja, hogy visszamenőleg mindent meg lehet változtatni). Másfelől, ezek már csak ilyenek, egyik ellen a másikat pajzsra lehet emelni.

Előzmény: Antisystem (2181)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.22 0 0 2185

Még nem

 

Tymoshenko has not been released from prison yet. Her aide has corrected herself.


A spokeswoman for the former prime minister, 53, said that although the moves in parliament already made her a free woman, Tymoshenko had not yet been released or left the hospital where she is receiving treatment for a back problem.

Előzmény: turulkakas (2183)
Antisystem Creative Commons License 2014.02.22 0 0 2184

Nézd, ha valaki tényleg újra akarja játszani a "narancsos forradalmat", annak bejósolhatóan baromi ronda vége lehet... ez az Oroszország már nem az az Oroszország... szerencsére, teszem hozzá.

 

ÜdV

Előzmény: voks02 (2182)
turulkakas Creative Commons License 2014.02.22 0 0 2183

Júlia szabadon szárnyalhat.))

voks02 Creative Commons License 2014.02.22 0 0 2182

És úgy tűnik, Januknak perceken belül vége.

Előzmény: Antisystem (2181)
Antisystem Creative Commons License 2014.02.22 0 0 2181

Na, ennyit az "oligarchák hatalma ellen vívott forradalom" legendáriumáról...

 

ÜdV

Előzmény: voks02 (2179)
Antisystem Creative Commons License 2014.02.22 0 0 2180

Na, most ha 5 hozzászóláson belül Janukovics egyrészt átveri egész Európát, másrészt Janukovics nélkül is van élet, harmadrészt meg menekül Belarussziába, akkor ennek az egyenletrendszernek egy létező gyöke van: az, hogy a tisztelt "européer"-ek csalódottak, hogy Európa pont ugyanazt csinálta, mint a grúz "olimpiai háborúban" vagy az orosz-ukrán gázháborúban - szóval pont azt, amit szokott. és ami várható tőle ilyen helyzetben. Ez ennyi lehet.

 

ÜdV

Előzmény: perkelto (2176)
voks02 Creative Commons License 2014.02.22 0 0 2179

A hírek szerint kedvenc komszomolnyicád már útban van Kijevbe. :-)

Előzmény: Antisystem (2178)
Antisystem Creative Commons License 2014.02.22 0 0 2178

Ha elolvasod mire válaszoltam, rájössz. A magyarról, természetesen.

 

ÜdV

Előzmény: perkelto (2177)
perkelto Creative Commons License 2014.02.22 0 0 2177

Milyen 2006-os választásról beszélsz?

Előzmény: Antisystem (2175)
perkelto Creative Commons License 2014.02.22 0 0 2176

Ha Janukovics feladja, akkor legvalószínűbb, hogy Belaruszban kér menedékjogot. A neve alapján lengyel/fehérorosz ősöktől származik.

Előzmény: 5496 (2170)
Antisystem Creative Commons License 2014.02.22 0 0 2175

Minden választás eredményes volt 90 óta, sőt elég magas részvétellel :-).

Igen, ebben nekem is volt egy emlékezetesen téves prognózisom mondhatni pofára esésem, amikor 2006-ra kifejezetten alacsony részvételt jósoltam... előtte egyszerűen képtelen voltam elhinni, hogy lehetséges olyan szinten behülyíteni az "istenadta nép"-et, ahogy akkor lényegileg az egész politikai elit megtette...

De hát ja, utólag nézve, ha már a pánem nem jutott mindenkinek, a circenses legalább megvót:(

 

A többit illetően meg szerintem igen jó a meglátásod, és abszolút releváns az ontopic Ukrajnára nézve is, tehát kicsit hosszabban: ugye amíg Marx mindig is úgy képzelte el a dolgot, hogy a legfejlettebb országokban a kapitalizmus létrejön, megteszi azt, amit tennie kell a fejlődése korszakában, majd felhalmozódnak az önellentmondásai és meghaladottá válik, nos addig Lenin szembekerülve azzal, hogy Oroszországban még kapitalizmus sincs igazán, nem hogy meghaladott, kifundált egy bődületes marhaságot, az élcsapat-elméletet... (mentségére szóljon, később belátta, hogy hülyeség, próbálta is korrigálni a NEP-pel, de addigra már egyfelől azon az elven létrejött Szovjet-Oroszország, másfelől meg Sztálin tökéletesen beleszeretett, és foggal meg karmokkal ragaszkodott hozzá - Lenin ellenében is)

És akkor itt jön a lényeg: amíg a marxista szerves fejlődés elmélet azt tételezi fel ugye, hogy a társadalom minden jelentős rétege fejlődik, addig a lenini-sztálini modell azt mondja, hogy csinálunk egy forradalmi élcsapatot jómunkásokból, a nép egyszerű, romlatlan fiaiból-lányaiból.... na jó, de az így szervezett államnak nincs értelmisége, hivatalnoki rétege, "intelligenciája", kakukk... anélkül meg nem mén államot csinálni... tehát a sztálini-posztsztálini modell evidens, szükségszerű következménye, hogy át kellett vennie az előző adminisztrációk megalkuvásra, köpönyegforgatásra képes részét. (ugye Szovjet-Oroszországban anno a cár atyuska csinovnyikjainak barnább nyelvű részét, ahova meg 1945 után importálódott ugyanez a modell - mint mi is - ott meg azt ami vót, elvtelen, korrupt urambátyám-dzsentri vagy akármi). Na Ukrajnában is pont ugyanez történt, legfeljebb másként hívták, hívják ugyanezt a zaccot.

Tehát paradox módon ennek a semmirevaló "gyakorlatilag a volt bürokrácia lett a nevezett felső közép osztály szerintem kevés kivétellel 4. 5. vonal beli arcokkal." rétegnek és főleg magának a mentalitásnak az évszázados karrierje a lenini élcsapat-teória gyakorlati alkalmazásának az evidens mellékhatása, ezért jellemzi és szennyezi az egész sztálini-posztsztálini multú régiót az urambátyámsogorkomám-olyanszínűekvagyunkamimostkell-nembajhabarnaanyelvünk-csakazsebünkteljen elit.

 

Na, valami ilyesmit gondolok erről.

 

ÜdV

Előzmény: loding (2165)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.22 0 0 2174

Az ukrán pénzügyér már felvillantott egy esetleges államcsődöt,hiperinflációval megtetézve.

A szarnak is vannak fokozatai. 

 

Az ukrán pénzügyér azt hazudik amit akar. Semmi jelentősége. 

Amúgy épp most olvastam, hogy az EU és az USA kész összeállítani egy gazdasági mentőcsomagot Ukrajnának. 

 

Janukovics nélkül is van élet? Csak nem? 

Hogy mik vannak.. ! 

 

Előzmény: Törölt nick (2167)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.22 0 0 2172

ha Putyin elzárná, akkor hogyan jönne át felénk a gáz??? 

 

Ha elzárná, akkor sehogy, de éppen ez az egyik ok arra, hogy nem fogja elzárni. A másik 15 mellett. 

 

Előzmény: balkan_kobra (2168)
perkelto Creative Commons License 2014.02.22 0 0 2171

Az egész ország GDP-jéről beszéltem. Ha az államok gazdasági erejét akarod összemérni, akkor az számít. Például India képes atombombát előállítani és anyahajója is van.

 

Oroszország jelenleg a világ GDP-jének 2,8%-át állítja elő. Nekünk a relatív közelség és a szoros gazdasági kapcsolatok miatt fontos, de az egész mérlegben elhanyagolható. 

 

Ugyanakkor az EU világ GDP-jének negyedét állítja elő.

 

 

Előzmény: Törölt nick (2164)
5496 Creative Commons License 2014.02.22 0 0 2170

Ha Ukrajnából kiválna a krími tartomány, akkor az orosz katonák bevonulnak pont úgy, ahogyan az Grúziában is történt. Janukovics gépe állítólag Teheránba tart, más források szerint Harkivba ment, hogy egyeztessen a délkeleti régiók vezetőivel.

„Ha Ukrajna szétesik, abból háború lesz. El fogják veszíteni a Krímet, mert mi bevonulunk oda, ahogy azt Grúziával is tettük” – állította egy orosz katonai vezető a Financial Timesnak.

Ha Ukrajnából kiválnak a délkeleti régiók, Oroszország hajlandó harcolni, hogy megvédje az orosz kisebbséget, valamint a térségben elhelyezett katonai bázisait.

Janukovics elnök egyes értesülések szerint éppen Harkivban van, hogy tárgyaljon Mihajlo Dobkinnal, Harkiv tartomány kormányzójával, aki közismerten úgy képzeli el Ukrajna jövőjét, hogy tagköztársaságokként működnek benne a tartományok. A föderalizálás gondolata a kijevi események miatt a napokban többször is felmerült, de a szakértők valószínűtlennek tartják, hogy bekövetkezne.

Más források arról írnak, hogy Janukovics repülőgépe Teherán felé tartott tegnap éjjel. Ez a Fligthradar nevű polgári repülési oldal adatai alapján igaz, azonban azt egyelőre nem tudni, hogy az elnök is a gépen volt-e. (vs.hu)

február32 Creative Commons License 2014.02.22 0 0 2169

Lehet, hogy ezt kérdezték meg egymástól is azok az EU-s tárgyalók, akik épp Putyin felé mentek, valamiről is egyezkedni?

Előzmény: balkan_kobra (2168)
balkan_kobra Creative Commons License 2014.02.22 0 0 2168

ha Putyin elzárná, akkor hogyan jönne át felénk a gáz???

Előzmény: Törölt nick (2166)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.22 0 0 2167

Dehogynem.

Az ukrán pénzügyér már felvillantott egy esetleges államcsődöt,hiperinflációval megtetézve.

A szarnak is vannak fokozatai.

Előzmény: Törölt nick (2166)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.22 0 0 2166

Persze, Putyin arrol hires, hogy farkat behuzva meghunyaszkodik es nem zarja el a gazcsapot.
valójában Oroszország az, „aki” meghatározza Ukrajna mindennapjait. Kijelenthető, hogy az energiahordozóktól kezdve (olaj, földgáz) a pénzügyi támogatásokig, minden Moszkvától függ. 

 

Ugyan! Ez butaság. 

Putyin semmiféle csapot nem zár el. Ez csak mese. 

A PÜ támogatásokról pedig annyit, hogy van IMF, van EU és van még USA is. 

Ukrajna alapjában véve egy potens ország.  Ahol viszont jelenleg van, annál rosszabb helyzetbe nemigen kerülhet. 

 

Előzmény: Törölt nick (2126)
loding Creative Commons License 2014.02.22 0 0 2165

...csak kihúzod ...:-),

Itt a cumi verzió jött be a "rendszerváltással", gyakorlatilag a volt bürokrácia lett a nevezett felső közép osztály szerintem kevés kivétellel 4. 5. vonal beli arcokkal. Ez a dolog a 70-es évek után pozícióba került embereknek kedvezett, szerintem sejted mire gondolok... Másik oldalon meg ugye az akadémikus, főprofesszor :-) mittudom milyen titulus. Persze ennek az egésznek a katyvasza :-). Aztán ugye a külföldi rokonok. Meg amiket a jelenlegi törvények miatt nem lehet leírni. Azt is tényként kezelhetjük, hogy ha egy magyar cég normálisan működött/ik, azt támadták, míg egyidejűleg a külföldi tulajdonúakat preferálták. Anti ez egy csendes polgárháború. Ne hülyéskedj egy országon belül különböző adózási feltételek voltak, miközben kifele versenyt propagáltak. :-D

A nép gyermeke egyszerűen az utcára került, amikor becsődölt a cég.
Manyup egy érdekes vonala ugye az is hogy ebbe lehetett tolni cégekből pénzt, ugye ami leginkább a felső néhány embernek kedvezett egy -egy cégnél, ami mondjuk szanálásra volt :-).
Minden választás eredményes volt 90 óta, sőt elég magas részvétellel :-).

Előzmény: Antisystem (2148)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!