Keresés

Részletes keresés

őszkaján Creative Commons License 2014.03.07 0 0 11054

Relativizál (nem szótározott szó): viszonylagossá, kérdésessé tesz.

Reletivizál, ha glavingoj relativizál.

Műveletlen.

Előzmény: perkelto (11052)
perkelto Creative Commons License 2014.03.07 0 0 11053

A párt  neve magyarul Régiók Pártja - ukránul Партія регіонів, oroszul Партия регионов. A párt továbbra is ott van a kijevi parlamentben, jelenleg ellenzékben.

Előzmény: Antisystem (11051)
perkelto Creative Commons License 2014.03.07 0 0 11052

Nem ismerem a reletivizálni igét. Mit akarsz ezzel mondani? S persze nem vagyok náci, sőt rólad sem gondolom, hogy az lennél.

Előzmény: őszkaján (11050)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.07 0 0 11051

Pont ez a poén, hogy az EU siettetné - gondolom, hogy még az emelt gázszámlák és csökkentett nyugdíjak kézbesítése előtt megtörténjen, de egyébként egyáltalán nem vagyok rosszmájú:)))) - ha meg igaz az előző hír, akkor a Jacenyukék húznák... érdekes... felébredtek volna? (hidd el, ezek tényleg azt hitték, hogy az orosz intermezzo jól felverte Ukrajna árfolyamát a Nyugatnál, és irgalmatlan pofon számukra, hogy pont ugyanazt kapták, amit a Janukovics Vilniusban visszadobott - volt még ma egy apró hírecske, csak úgy sunyiban kétsoros, ami meg azt mondta, hogy tárgyalnának a "régiók ukrajnája" - asszem így híjják az ex kormánypártot - az ideiglenes kojalícijó szélesítéséről... érdekes, nem?)

 

ÜdV

 

 

Előzmény: perkelto (11048)
őszkaján Creative Commons License 2014.03.07 0 0 11050

Mi van? Az afgánoknál lehet reletivizálni? Náci-e vagy?

Előzmény: perkelto (11047)
mansur Creative Commons License 2014.03.07 0 0 11049

Nahát! Ezt a kis affektált rátarti pofát!:DDDD
Jackass.

Előzmény: Törölt nick (11032)
perkelto Creative Commons License 2014.03.07 0 0 11048

Néhány napon belül aláírják.

 

Political part of the Association Agreement with Ukraine and the European Union will signed in coming days. Chancellor of Germany Angela Merkel said this, Deutsche Welle reports.

 

“In comings days or coming weeks”, - said Chancellor of Germany Angela Merkel during news conference as a result of the summit of the EU, answering question concerning possibility of signing of the Association Agreement with Ukraine, Deutsche Welle reports.

 

At the same time the Chancellor of Germany Angela Merkel said: Additional consultations concerning agreement on free trade area with the EU will take place in order for avoiding the negative consequences for Ukrainian export to Russia”.

 

Persze ebben az ukrán ügyben már annyi csavar volt, hogy minden megtörténhet.

Előzmény: Antisystem (11042)
perkelto Creative Commons License 2014.03.07 0 0 11047

Afganisztánban a szovjetek is elég véres háborút vívtak: 75.000 felkelőt, 850.000 polgári személyt öltek meg, 5 millió afgán menekült külföldre.

 

Ehhez képes néhány drón nem sok vizet zavar.

Előzmény: BVNG25 (11041)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.07 0 0 11046
Antisystem Creative Commons License 2014.03.07 0 0 11045

Nézd, végülis lehet, hogy tévedek a végkövetkeztetésben, és magának főzi - vagy éppen teát iszik...

 

ÜdV

Előzmény: Törölt nick (11044)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.07 0 0 11043

Meg kell nézni az ukrán alkotmányt, hogy van-e joga ilyesmihez. Délután belinkeltem...

 

ÜdV

Előzmény: perkelto (11038)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.07 0 0 11042

Az ukrán kormányfő sem siet az EU-val kötendő társulási szerződés aláírásával, "heteken belül" tenné meg. Arszenyij Jacenyuk egyúttal vízummentességet és az európai piacok egyoldalú megnyitását várja Ukrajna számára.

 

Hahaha... Most ő próbálkozik azzal, amivel Janukovics lukra futott, srófolni felfele az árat.... csak hát lényegesen nehezebb helyzetben van, mert nincs egy túloldali licitáló...

Szerintem mostanság a "majdaniak" pofára esése zajlik, akik valszeg 3 nappal ezelőttig meg voltak győződve róla, hogy nagyon más ajánlatot fognak kapni, mint a  Janukovics... és most szembesülnek vele, hogy pont ugyanazt kapták... Úgyhogy a következő hetekben szépen kommunikálhatják azt, hogy miért kevesebb a nyugdíj, és több a gázszámla...

Szép haladás eljutni 3 nap alatt odáig, hogy nem kérnek NATO katonai segítséget, tárgyalni akarnak Putyinnal, és lassítanák az aláírást...

Putyin meg - miután eltöprengett Nógrádi állításán, hogy "miben is hibáztam, miben is hibáztam" - valszeg kér egy jó kávét.

 

ÜdV

Előzmény: perkelto (11031)
BVNG25 Creative Commons License 2014.03.07 0 0 11041

Tessék mondani, hány áldozata volt idáig a gonosz orosz krimbéli agressziónak?

 

És ezt a számot hasonlítsuk össze azzal hány áldozattal járt a NATO líbiai "humanitárius beavatkozása" például......

Vagy hány civilt ölnek meg Obama drónjai évente, bármiféle hadüzenet nélkül.

Előzmény: Ellenörző Kód (11033)
perkelto Creative Commons License 2014.03.07 0 0 11040

Ez több évvel a Rákóczi szabadságharc bukása után történt. A tatár lovasok végigrabolták a területet, s tízezernél több foglyot ejtettek, akik aztán török rabszolgapiacokra kerültek (kivéve azokat, akiket sikerült kimenteni).

Előzmény: Törölt nick (11036)
BVNG25 Creative Commons License 2014.03.07 0 0 11039

Bizony, és előtte, a török időkben többször betörtek Erdélybe és a környékére a krími tatárok - nem azért, mert mi bármit ártottunk volna nekik, hanem a zsákmány, a pénz és az élvezet kedvéért. Minden ilyen betörés, hadjárat ártatlanok - a civil magyar lakosság - legyilkolásával, rabszolgák szerzésével és a falvak felégetésével járt.

 

Hatalmas szerencse, hogy az Orosz Birodalom a 18. század közepétől már nem engedte meg nekik az ilyesmit.

 

Egyébként a II. vh. idején a krími tatárok - sok áldozattal járó - tömeges kitelepítése sem csak valamilyen "sztálini gonoszság" miatt történt. Hanem azért, mert több tízezrével harcoltak akkor már a tatát jóemberek Hitlerék oldalán és a szovjet vezetés úgy ítélte meg, nem hagyhatja ezt tovább eszkalálódni.

Előzmény: perkelto (11034)
perkelto Creative Commons License 2014.03.07 0 0 11038

Visszatérve a mai eseményekre, az orosz küldött az ENSZ-ben bemutatta Janukovics levelét, amit Putyinhoz írt, s amiben orosz katonai beavatkozást kért Ukrajna ellen.

 

At the sitting of the Council on Monday, March 3, Permanent Representative of the Russian Federation to the United Nations Vitaly Churkin submitted the letter of Yanukovych to the President of Russia with a request “to use its military forces for the restoration of law and order, peace and stability, as well as for the protection of the population of Ukraine”.

 

Ez azért már kimeríti a hazaárulás tényállását.

Antisystem Creative Commons License 2014.03.07 0 0 11037

külpol. szakértő - ennyi. Az a világnak ezen az európai táján a jócskán túlfizetett, ámde tökéletesen fogalmatlan emberek gyüjtőneve... Ők most Putyin titkos hadosztálya... ők azok, akik minden esetleges tévedését rögtön egy 3x akkora tévedéssel korrigálnak - majd a végén lesnek, mint a lukinyúl...

Jellemző, hogy a válság már vagy egy hete tartott, amikor a sok politikus, meg tanácsadó, meg szakértő meg mindenféle hasonló ingyenélő után megszólalt az első olyan ember, akiről az látszott, hogy egyáltalán érti, hogy miről lehet itt szó... igaz, az is amerikai vót... a Bzserzsinszki...

 

ÜdV

Előzmény: Peter Altenberg (11027)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.07 0 0 11036

A magyar nemesség, s a magyar, erdélyi román és ruszin parasztság közösen harcoltak ellenük. 

 

Ezt hogy?? 

Mert a ruszinok voltak Rákóczi kedvenc és legkitartóbb, legodaadóbb harcosai. 

 

"A Rákóczi szabadságharcban a ruszinok Rákóczi seregének jelentős részét alkották. Rákóczi leghűségesebb népének „gens fidelissima” nevezte őket. A szabadságharc bukása után sok ruszin menekült Szatmárba, Szabolcsba, Borsodba, Abaújba, Zemplénbe. A ma ott élők ezek leszármazottai.  "

 

Előzmény: perkelto (11034)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.07 0 0 11035

Nógrádi így szokta. 

Eldarál minden lehetséges scenáriót, majd egy hét múlva hivatkozik önmagára, hogy, na, ugye megmondtam? 

Előzmény: Peter Altenberg (11027)
perkelto Creative Commons License 2014.03.07 0 0 11034

Az utolsó magyarországi tatárjárás 1717-ben volt. A tatárok szövetségben a kurucokkal és a moldvaiakkal Rákóczit támogatva betörtek Erdélybe és Máramarosba, de nagy pusztítás után sikerült kiverni őket. A magyar nemesség, s a magyar, erdélyi román és ruszin parasztság közösen harcoltak ellenük. Csak a hajdúk közül állt át egy kisebb csoport a kurucok oldalára.

 

Aztán 60 évvel később megszűnt az önálló Krími Kánság, s ezzel a tatárjárások veszélye.

Előzmény: BVNG25 (10826)
Ellenörző Kód Creative Commons License 2014.03.07 0 0 11033

Tessék mondani, hány áldozata volt idáig a gonosz orosz krimbéli agressziónak?

Törölt nick Creative Commons License 2014.03.07 0 0 11032

 

Tudod, van egy-két james az EU országaiban is és az USA-ban is akiket bondnak is  hívnak. 

A politikusok meglehetősen tájékozott, inkább úgy mondanám, meglehetősen tájékoztatott népség.

 

Előzmény: kemenesalja2013 (11028)
perkelto Creative Commons License 2014.03.07 0 0 11031

Ne a hazai helyzetből indulj ki! Az ukrán jobb- és szélsőjobboldal szintén az EU-csatlakozást támogatja, viszont az oroszok és a kommunisták ellene vannak.

Előzmény: Beléndekmag (10814)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.07 0 0 11030

 

 

A Juscsenko kezelését irányító Jean Saurat, a tanulmány fő szerzője szerint az arcán keletkezett sebek annak tudhatók be, hogy a bőr megpróbálta feldolgozni a dioxint. Saurat szerint már nincs arra utaló jel, hogy az elnök a mérgezés miatt jobban ki lenne téve a rák kockázatának.

 

Juscsenkót a választási kampány alatt mérgezték meg, amikor az orosz befolyás csökkentéséért és a nyugati országokkal való kapcsolat szorosabbra fűzéséért kampányolt. 

Előzmény: Tiran-V (11026)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.07 0 0 11029

Talán nem fogta erősen és kiesett a kezéből egy-két lap. :-}

Előzmény: Peter Altenberg (11027)
kemenesalja2013 Creative Commons License 2014.03.07 0 0 11028

".akik kapcsolatba hozhatók"

 

Ja, ja  és ki hozza kapcsolatba őket?

Ilyen alapon bárkit ki lehet rabolni.

 

Előzmény: Törölt nick (11025)
Peter Altenberg Creative Commons License 2014.03.07 0 0 11027

Nógrádi külpol. szakértő 5 napja: "Minden ütőkártya Putyin kezében van."

Nógrádi 2 napja: "Putyin súlyosan hibázott".

Tiran-V Creative Commons License 2014.03.07 0 0 11026

Azt hallottam, Janukovics infarktusát egy exKGB-s orvos kezeli.

Polóniummal.

Törölt nick Creative Commons License 2014.03.07 0 0 11025

 

Azoknak lesz jegelve a számlájuk, akik kapcsolatba hozhatók a maidani vérengzésekkel és az eltüntetett ukrán közvagyonnal.

Gondolom vérengzésügyileg és eltüntetésügyileg.

 

Valami 18 figuráról van szó, including janukovics.

Ha megfontoljuk, hogy neki hamarosan már úgy sem lesz szüksége pénzre. 

 

Előzmény: kemenesalja2013 (11022)
Ellenörző Kód Creative Commons License 2014.03.07 0 0 11024

Ja, hogy ezzel nincs tele Klubrádió meg a Atv.....értem.

 

Hodorkovszkij egyik bűntársa, akinek sikerült eliszkolnia és Izraelbe - hova máshová? - távoznia.

 

 

Előzmény: Törölt nick (11021)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!