Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2014.02.24 0 0 3425

Ez a jó felosztás. Az ámerikai nem a jó, és az nem is illik az európai hagyományra.

A szélek a szocializmus, vagy a nemzetszocializmus. Mint balos, illetve jobbos rendszerek.

Előzmény: voks02 (3423)
voks02 Creative Commons License 2014.02.24 0 0 3424

Na, végre elérkeztünk a lényeghez, a zsidók csinálták ezt is. De miért kellett ehhez 3400 hozzászólás?

Előzmény: NO11FNA (3420)
voks02 Creative Commons License 2014.02.24 0 0 3423

Ez önmagában azért nem stimmel, illetve csak akkor, ha elfogadod a mai magyar beteg jobb-bal felosztást. Ha nem, hanem úgy használod ezt a két kifejezést, ahogy általában szokás, akkor ez kizárólag bal felé igaz, jobbra éppen ellenkezőleg. Amiből nyilvánvalóan az is következik, hogy csomóan, akik most féltéglával verik a mellüket, hogy ők jobboldaliak, valójában elég erősen baloldaliak (ezt egyébként tudjuk jól, nem valami meglepő találmány).

 

Viszont, most nem is erről volt szó, hanem Európa kontra oroszok, nem állam kontra nem állam.

Előzmény: Törölt nick (3419)
loding Creative Commons License 2014.02.24 0 0 3422

:-D

kis szösszenet a freedom project- hez

 

http://www.youtube.com/watch?v=2y0y-JUsPTU#t=63

 

 

Előzmény: Antisystem (3415)
voks02 Creative Commons License 2014.02.24 0 0 3421

Azért jó ez az "IMF-EU-ronda disznók-megszorítás" duma... Amikor nyilván csak arról van szó mindig is, hogy ne költsünk túlságosan többet, mint amennyink van. Ez adott esetben nem mindig kellemes, ez kétségtelen, de azért kár lenne valami egészen ördögi manipulációnak állítani be. Ha Putyinnak lenne évekre szóló kidobni való pénze, amit viszont sem akar látni, csak odaadja az ukránoknak, hogy érezzék belőle jól magukat, végül is, lehetséges, de egyfelől azért igen kicsi a valószínűsége (amit ad, legalább úgy visszakéri, mint bárki más), másfelől semmit nem oldana meg, csak kitolná az egészet még pár évvel. Akár IMF, akár EU, akár Putyin, akár a marslakók adnak pénzt, ugyanaz a dolog lényege.

Előzmény: Törölt nick (3417)
NO11FNA Creative Commons License 2014.02.24 0 0 3420

Tegnap Ukrajna dél-keleti régiói, valamint a Krím-félsziget autonóm köztársasága bejelentette, hogy vállalja az alkotmányos rend fenntartását Ukrajnában, beleértve Kijevet is. Ennek az alkotmányos rendnek a megtestesítője államfőként pedig egyelőre Janukovics. Ma a Harkovban rendkívüli tanácskozásra összehívott kongresszus már nem beszélt Kijevről, mostanra csak az ország dél-keleti régiójáról beszélnek az alkotmányos rend fenntartása kapcsán. A helyi hatóságok azonban mai nyilatkozatukban egyértelművé tették, hogy nem fogadják el alkotmányosnak a Kijevben működő törvényhozás által hozott döntéseket.
Ez azt jelenti, hogy mától fogva a gyakorlatban két Ukrajna létezik: egy nyugati Ukrajna, melynek központja Kijev, illegitim elnökkel, illegitim törvényekkel, a nyugati országok által elismert zsidó vezetőkkel, - és egy dél-keleti Ukrajna, melynek központja átmenetileg Harkov, helyhatóságai pedig az ukrán alkotmányos rendet képviselik. Bár Janukovicsot nem látják szívesen, Ukrajna dél-keleti régiója nem lázad az alkotmányos rend ellen. Jelen helyzet alapján az országgyűlési választások és a májusi elnökválasztás alapján kialakulhat a két elkülönülő Ukrajna politikai gépezete, ami azt jelenti, hogy a két terület külön államisággal fog rendelkezni.

Törölt nick Creative Commons License 2014.02.24 0 0 3419

Jobb-bal felosztásnál a szélek felé haladva az állami szerepvállalás domináns. Tévedés azt hinni, hogy ez a baloldal sajátja.

Előzmény: voks02 (3416)
Salamis Creative Commons License 2014.02.24 0 0 3418

Hajrá!

 

Már csak az a kérdés, hogy kik lesznek azok az új, tenni képes vezetők, akik pont az oligarchákat (köztük a szép Juliját és barátait) kezdenék megsarcolni a nép helyett...

Kik ők? Hol vannak?

Előzmény: Törölt nick (3417)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.24 0 0 3417

Khmmm.... pont ezt betonozza be a "középosztály forradalma", az orosz pénzből lehetett volna "osztogatni" ha az EU meg az IMF, az viszont megszorítást jelent. 

 

1. Ezt a janukovics-félék betonozzák be, nem pedig azok, akik fellépnek a magukat istennek-mindenhatónak képzelők ellen. 

2. Az oroszok már kijelentették, tovább folyósítják a 15 mrd-os hitelt. 

3. Ha mégis IMF válna szükségessé, akkor az azt is jelenthetné egy valóban új, tenni képes vezetés esetén, hogy az oligarchák vagyonát sarcolnák meg, nem a népet. 

 

Előzmény: Antisystem (3400)
voks02 Creative Commons License 2014.02.24 0 0 3416

Ebben azért csak az a mulatságos, hogy te ezt kommunista alapról teszed, miközben azok, akik most hevesen bólogatnak neked, amúgy hideglelést kapnának attól, ha valaki lekommunistázná őket... ;-))

Előzmény: Antisystem (3402)
Antisystem Creative Commons License 2014.02.24 0 0 3415

Az éhhalálhoz, megfagyáshoz még 4-5 év is elég... olvastam megbízható elemzést ráadásul ténylegesen konzervatív szerzőktől, ami az eredeti, 1989-es "jajjdebékés" gengszterváltások okozta emberveszteséget 1,5 millára teszi K-Európában...

Jó, tény, valszeg az "IMF-megoldás" se fogja elérni az anno sztálini holodomor (1932-33) mértékének tizedét se, ez biztos, de tudod, ez az a téma, ahol az 1 is pont 1-el több a megengedhetőnél szerintem)

 

ÜdV

Előzmény: arnys2 (3411)
perkelto Creative Commons License 2014.02.24 0 0 3414

Miért kell hazudnod? Én a saját szememmel láttam, hogy benzines palackkal gyújtottak fel autókat.

Előzmény: Törölt nick (3391)
NO11FNA Creative Commons License 2014.02.24 0 0 3413

Az ukránokkal szemben nekünk magyaroknak legalább az a szerencsénk, hogy van itt egy feddhetetlen demokrata ellenzék telis-tele korszakváltó új arcokkal, akikre lehet és érdemes is szavazni. Halleluja! Áldjon meg az isten téged Feri, hát mi lenne velünk nélküled?! :D

Salamis Creative Commons License 2014.02.24 0 0 3412

Bizony az.

Viszont az sem mindegy, hogy rövid és közép távon melyikkel hogy jár. Ettől nem választható el igazán a hosszú táv sem, másrészt pedig a rövid- és középtáv valamennyire belátható, a hosszútáv viszont afféle "kutya vacsorája".

Előzmény: arnys2 (3405)
arnys2 Creative Commons License 2014.02.24 0 0 3411

Nem a 100 éves, hanem a 8-10-15-20 éves távra gondoltam.

Előzmény: 5496 (3409)
Antisystem Creative Commons License 2014.02.24 0 0 3410

A hosszabb távnak van egy hibája, ugye, hogy meg kell érni... szóval kérdés a rövid, a közép, és a hosszú táv is... már, ha az embernek szempont, hogy ez a dolog nem járhat a társadalom kiszelektálódásával...

 

ÜdV

Előzmény: arnys2 (3405)
5496 Creative Commons License 2014.02.24 0 0 3409

Hosszabb távon mindenki halott lesz a ma élők közül...

Előzmény: arnys2 (3405)
5496 Creative Commons License 2014.02.24 0 0 3408

És vajh ennek mi köze a topik témájához? A tőr által Pintér is fokozza a kijevi helyzetet? Igazíts el, hogy értsük.

Előzmény: Jaka45 (3403)
Antisystem Creative Commons License 2014.02.24 0 0 3407

Persze, Mubarak hasonló - "arab tavasz"- boáf - megbuktatása óta ugyanez megy, időnként lőnek, és utoljára ma mondott le az egyiptomoi kormány.

Azt senki sem mondja el a különböző érdekkörökbe tartozó winnerzacc által felheccelt tömegeknek őszintén - mint apa a hüle kölkének:) - hogy a gazdasági fellendüléshez első sorban stabilitás kell(lene) Az ukránoknál is ez várható, hogy szépen hol az egyik, hol a másik maffia mellé állnak protestből, miközben a saját válsága felszámolásán szokás szerint gazdasági expanzióval ünyölgő nyugat kilopja a szemüket is, kifelé azt propagálva, hogy "mekkora áldozatvállalással segítenek" éppen...

 

ÜdV

Előzmény: NO11FNA (3404)
Peter Altenberg Creative Commons License 2014.02.24 0 0 3406

Van már ideiglenes kormány?

Előzmény: NO11FNA (3404)
arnys2 Creative Commons License 2014.02.24 0 0 3405

A kérdés az, hogy hosszabb távon a Nyugathoz vagy Oroszországhoz való közeledéssel jár-e jobban Ukrajna.

Előzmény: Antisystem (3402)
NO11FNA Creative Commons License 2014.02.24 0 0 3404
Jaka45 Creative Commons License 2014.02.24 0 0 3403

A főügyész palotájában  díszeleg az a tőr amit Pintér Sándortól kapott.

Antisystem Creative Commons License 2014.02.24 0 0 3402

De dekódolom:

 

Orosz della, "szövetségesi" gáz és olajár = rezsicsöki (mindenkinek)

EU-IMF della = privatizáció, "Bokros-pakk", egy réteg jobban járHAT (ők lázadtak be), a többi meg még nagyobbat szív.

 

ÜdV

Előzmény: Antisystem (3400)
Salamis Creative Commons License 2014.02.24 0 0 3401

"Azt már be se mondom, hogy a fegyveresek nem járnák az utcákat ha a fasszopó nem lett volna annyira fasszopó, amennyire. 

Tudod, ok és okozat.. "

 

Na, ezt elraktározom és a részletek megfelelő adaptálásával alkalmazni fogom a 2006-os eseményekről szóló vitákban (A "fasszopó" egy olyan részlet-elem, ami akár maradhat is.)

Előzmény: Törölt nick (3399)
Antisystem Creative Commons License 2014.02.24 0 0 3400

"Mennyivel jobb, humánusabb nyomorszint alatt tartani 45 millió emberből legalább 25-öt, igaz? "

Khmmm.... pont ezt betonozza be a "középosztály forradalma", az orosz pénzből lehetett volna "osztogatni" ha az EU meg az IMF, az viszont megszorítást jelent.

 

ÜdV

Előzmény: Törölt nick (3399)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.24 0 0 3399

"A képviselő szerint nagyon rossz, hogy „fegyveresek járják a kijevi utcákat, szélsőségesek a nép nevében lépnek fel bárkivel szemben, hogy megbüntessék. Sok képviselő félelemből szavaz, vagy távol marad” – mondta. A magyar politikus szerint az sem lesz jó, ha a szélsőségesek ott lesznek az új kormányban."

Ez is "ismerős"... :-(

 

Na ja! 

Mennyivel jobb, humánusabb nyomorszint alatt tartani 45 millió emberből legalább 25-öt, igaz? 

Azt már be se mondom, hogy a fegyveresek nem járnák az utcákat ha a fasszopó nem lett volna annyira fasszopó, amennyire. 

Tudod, ok és okozat.. 

 

Előzmény: Zoxo Whitney (3383)
Zoxo Whitney Creative Commons License 2014.02.24 0 0 3398

"В Крыму, согласно постановлению харьковского съезда, началась мобилизация. Всех желающих защитить от радикалов полуостров, где традиционно сильны пророссийские настроения, приглашают записываться в народное ополчение. А вот сторонникам Евромайдана, которые пытаются проводить свои акции и в крымских городах, дают жесткий отпор."

 

A tegnapi harkovi határozatnak megfelelően a Krímben mozgosítás kezdődött.

Mindenki, aki meg akarja védeni a félszigetet (ahol hagyományosan erős az oroszbarátság) a szélsőgésektől, feliratkozhat a neépfelkelők soraiba.

És ha az euromajdan  képvoselői a krimi városokban akarnak akciózni, határozott válaszban részesülnek.

balkan_kobra Creative Commons License 2014.02.24 0 0 3397

mert nem akarta Gyurcsány, hogy a magyar nép az Apró-villában felkoncolja

Előzmény: perkelto (3385)
Antisystem Creative Commons License 2014.02.24 0 0 3396

Az elég nyilvánvaló tény, ugye Peking alatt megpróbálta ezt a taktikát a rózsás-banda is, nekik nem jött össze. Most a narancsos-banda próbálkozik a két, még anno a Bush-i USA gründolta szatelit-rezsimből.

 

ÜdV

Előzmény: Törölt nick (3393)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!