Keresés

Részletes keresés

Láma291 Creative Commons License 2014.03.07 0 0 10892

Semmi sem igazolja, hogy Janukovics lövetett és így akár provokációról is lehet szó. Megállítani az ilyesmit nem egyszerű mert orvlövészekről van szó, akik egyszerűen bűnözők, s nem hiszem, hogy a kormányokat kell hibáztatni a konkrétan előforduló bűncselekményekért.

 

A forradalmárok száma nagyon is döntő a legitimására vonatkoztatva,ha választott kormány ellen lázadnak fel. Ugyanis ez esetben  nép akarattal létrejött kormányt buktattak meg. Semmi sem igazolja, hogy ezt nem a nép akarat ellenében tették. A többség ugyanis nem csak forradalmárkodni nem kar, hanem a kormányért sem akarja kockáztatni a testi épségét. Egy választás simán rendezi a legitimitás kérdését.

Előzmény: Törölt nick (10883)
Becses Bryganti Creative Commons License 2014.03.07 0 0 10891

Janut az oroszok elteszik láb alól, nem hiába van az internzíven. A franciaországi kényelmetlen vendégek Bokassa császár és Baby Doc pár napos lefolyású, heveny rákos megbetegedésbe estek. Ki van ez találva.

Előzmény: Törölt nick (10883)
Artemis Entreri Creative Commons License 2014.03.07 0 0 10890

Látom, hogy az ottlévő orosz(féle) erőket elegánsan átugrottad :)

Előzmény: Láma291 (10888)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.07 0 0 10889

Arra is van egyezmény, hogy a félsziget stratégiai pontján hajókat süllyesszen el, igaz? 

 

Nem gond, majd megtudjátok mibe vitte bele putyin birka a népét. Nem sok időt kell várni, 3, esetleg 4 hét múlva már meg is lesz az eredménye. 

 

 

Előzmény: Törölt nick (10886)
Láma291 Creative Commons License 2014.03.07 0 0 10888

Nem is az, amíg nem tartanak ott is egy népszavazást. Ráadásul, ha a népszavazás az elszakadásról szól, akkor az is kell, hogy 50%-nál többen vegyenek részt rajta. Sőt, megkockáztatom, hogy az elszakadást akaró szavazatoknak a szavazásra jogosultak 50%-a felett kellene lenni ahhoz, hogy legitimnek legyen tekinthető.

Előzmény: Artemis Entreri (10882)
Artemis Entreri Creative Commons License 2014.03.07 0 0 10887

Jah..és arra is van felhatalmazásuk, hogy ukrán katonai bázisokat foglaljanak el? És ne gyere nekem ilyenekkel, hogy nemoroszok. Oroszul beszélnek, orosz egyenruhában vannak, orosz rendszámú orosz gyártmányú harcjárműveik vannak és orosz hajók és repülőgépek hozták őket.

Előzmény: Törölt nick (10886)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.07 0 0 10886

Krímben meg bevonultak a NEM orosz csapatok és kvázi kikényszerítették.

 

Nem vonultak be, nem annektaltak semmit. Oroszorszagnak a Krimmel egy ugynevezett Allomasozasi Egyezmenye van < 2040-ig, akar ~ 25k orosz katona is allomasozhat a Krimen. Hogy MOST vannak, ott az akar 'veletlen' is lehet. Mindenesetre jogilag OK.

Előzmény: Artemis Entreri (10875)
Artemis Entreri Creative Commons License 2014.03.07 0 0 10885

Igaz, 48-ban és 56-ban sem volt ott az egész ország. Oszt milyen faszán megünnepeljük.

Előzmény: Törölt nick (10883)
Láma291 Creative Commons License 2014.03.07 0 0 10884

Minthogy a választáson való részvétel nem jelent olyan kockázatot, hogy pofán csap egy rendőr, a távol maradás is vélemény nyilvánítás. Azaz a tartózkodás egy formája.

Előzmény: Artemis Entreri (10879)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.07 0 0 10883

Azaz még nem tekinthető ténynek. 

 

Én azért annak tekintem, ha nem haragszol. 

Ha janukovics lövetett akkor azért dögölön meg, ha pedig nem állította meg a gyilkolászást, akkor azért dögöljön meg. 

 

Az ukránok többsége részt vett a tüntetéseken? Ha nem, akkor marad az, amit állítottam: az új kormányzat csak a választás megtartása és megnyerése után lesz legitim. 

 

Az ukránok többségének nem kell résztvennie a tüntetésen. 

A forradalmakban a részvétel ne mkötelező és a csekély számú forradalmár még nem teszi az amúgy eredményes forradalmat illegitimmé. 

 

 

Előzmény: Láma291 (10877)
Artemis Entreri Creative Commons License 2014.03.07 0 0 10882

Beszéljünk akkor egy picit a krími parlamentről és az elszakadási törekvésekről. Ott ugye hivatalosan Ukrajna van, külső nyomás megvolt...akkor az sem számít túl legitimnek.

Előzmény: Láma291 (10881)
Láma291 Creative Commons License 2014.03.07 0 0 10881

Ez a parlament nyilvánvaló külső erőszak alapján hozta meg a döntését. Ráadásul úgy, hogy a döntés alkotmányossága is megkérdőjelezhető. Ezen változtathat egy választás, amin az összes eddig is működő párt számára lehetővé teszik a részvételt.

Előzmény: Törölt nick (10868)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.07 0 0 10880

A legitim parlament választotta meg az új kormányt.

 

 

Milyen parlament az, ahol a kepviselöket bantalmazzak, elüzik, vagy egyszerüen 'eltünnek' a föld felszineröl es az igazolvanyaikat, amelyek egyben a szavazokartya is - elveszik es a szavazasoknal felhasznaljak?

Ezt a parlamentet nevezi az EU/NATO legitim parlamentnek, amely törvenyeket bocsat ki.

Mennyit ernek ezek a törvenyek?

Kb. igy nezett ki 1933 marciusaban a Reichstagban.

 

 

 

A bal padok üresek. (vajh' miert?)

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (10868)
Artemis Entreri Creative Commons License 2014.03.07 0 0 10879

Ezzel az erővel egy 40%-os részvételi arány mellett megtartott választás mennyire lesz legitim? Mivel a 60% nem volt ott...

Előzmény: Láma291 (10877)
Artemis Entreri Creative Commons License 2014.03.07 0 0 10878

Pláne.

Előzmény: Becses Bryganti (10876)
Láma291 Creative Commons License 2014.03.07 0 0 10877

Mennyiben tekinthető egy elnök legitimnek, amely löveti, legyilkoltatja a népet? 

Eddig ez nem igazolódott. Azaz még nem tekinthető ténynek.

 

A nép, a tüntetők hajtották el a maci f.szára, az ő akaratuk szent. 

Az ukránok többsége részt vett a tüntetéseken? Ha nem, akkor marad az, amit állítottam: az új kormányzat csak a választás megtartása és megnyerése után lesz legitim.

 

Előzmény: Törölt nick (10866)
Becses Bryganti Creative Commons License 2014.03.07 0 0 10876

Koszovó nem is egyesült Albániával. A Krímben nem irtották az oroszokat, Koszovóban az albánokat igen. Krím etnikai összetételét már sokan becopyzták, Koszovó 88 % albán, 6 % szerb, 6 % egyéb délszláv, roma, török.

Előzmény: Artemis Entreri (10875)
Artemis Entreri Creative Commons License 2014.03.07 0 0 10875

Jó, azért árnyaljuk.

 

Koszóvó elszakadása nem úgy történt, hogy az albán hadsereg bevonult és az égiszük alatt szépen elszakadtak. Eldöntötték, megszavazták, elszakadtak. Pont.

 

Krímben meg bevonultak a NEM orosz csapatok és kvázi kikényszerítették.

Előzmény: Antisystem (10873)
Láma291 Creative Commons License 2014.03.07 0 0 10874

Oroszország is BT. állandó tag. Saját maga is tud vétózni.

Előzmény: messzehordó mordeháj (10822)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.07 0 0 10873

Mivel a nyugatnak ez az alapvető érdeke valójában...

 

Zeman: Krím olyan, mint Koszovó Nyilas Gergely
márc. 7. 17:58

 Koszovó Szerbiától való elszakadásához hasonlította a mai krími helyzetet Milos Zeman cseh államfő pénteki nyilatkozatában, szerinte mindenkire egyforma szabályokat kell alkalmazni – írta az MTI.

"Van történelmi precedens arra nézve, hogy az ENSZ Biztosági Tanácsának álláspontja ellenére egy szuverén állam egyik része elszakadt az államtól. Ez az előzmény Koszovó. Nyilvánosan felléptem Koszovó elszakadása ellen, és bíráltam, hogy a Cseh Köztársaság elismerte függetlenségét.(...) Képmutatás lenne most azt állítani, hogy Koszovó függetlensége rendben van, a Krím függetlensége viszont lehetetlen. Mindenki esetében egyforma mércét kell alkalmaznunk" - jelentette ki Zeman pénteken a morvaországi Prerovban sajtóértekezleten.


Hollande nem hallotta Zemant. Nyilas Gergely
márc. 7. 18:05

 "A nemzetközi közösségnek, Európának és Franciaországnak Ukrajna területi egységének keretében kell dolgoznia. Nagyon sok ország nyugtalankodhatna, ha precedens teremtődne a határok és a területi integritás megkérdőjeleződésére" – idézte az MTI a francia elnököt, aki szerint a Krími Autonóm Köztársaság jövőjéről népszavazást tartani csak akkor lehet, ha annak megszervezéséről maga Ukrajna dönt, nem pedig csak az elszakadást támogató része. Francois Hollande erről azután beszélt, hogy fogadta Vitalij Klicskót, az Ütés (UDAR) ukrán ellenzéki párt vezetőjét.

Más azonban talált ilyen precedenst: a cseh elnök szerint Koszovó elszakítása éppen ilyen volt. Milos Zeman az albán többségű egykori szerb tartomány önállósítását is ellenezte, de szerinte, ha azt a világ rendben lévőnek tartja, akkor a Krímmel sem tehet másképp, mint tudomásul veszi döntését.

ÜdV

Előzmény: Artemis Entreri (10863)
ficino ticino Creative Commons License 2014.03.07 0 0 10872

Fel kéne osztani az országot. De facto már így is két ország Ukrajna. Dél- és Kelet-Ukrajna is orosz akar lenni. 

Antisystem Creative Commons License 2014.03.07 0 0 10871

Ez tényleg jogos:)))

 

ÜdV

Előzmény: Törölt nick (10858)
Toilet Duck Antilimescale Creative Commons License 2014.03.07 0 0 10870

Igaz, éreztem én, hogy valami miatt nem szimpatizálok az ötlettel!-.)

Előzmény: Törölt nick (10858)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.07 0 0 10869

Kis szines, hogy a bukása után természetesen külföldre pucoló Szaakasvili feltűnt az ukrán ideiglenes rezsim környékén eszet osztani... na, a hivatalban levő grúz kormány erre üzent, hogy ha nem akarnak nagyon pórul járni, nehogy erre a bolondra hallgassanak...kb...

 

ÜdV

Törölt nick Creative Commons License 2014.03.07 0 0 10868

 

Milyen kormányerők józsi?? 

A legitim parlament választotta meg az új kormányt. Mit akarsz még? 

De ha a nép választotta volna meg, akkor is el kellene viselned. 

 

 

 

Előzmény: Láma291 (10862)
Jerofejev Creative Commons License 2014.03.07 0 0 10867

Három mondattal és két dátummal lehetne cáfolni, hogy Janukovics nem lépett le órákkal a megállapodás után Oroszországba. Egyébként meggyőzhető vagyok.

Előzmény: BVNG25 (10861)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.07 0 0 10866

 

Elmentek otthonról? 

 

Mennyiben tekinthető egy elnök legitimnek, amely löveti, legyilkoltatja a népet? 

 

A nép, a tüntetők hajtották el a maci f.szára, az ő akaratuk szent. 

 

Előzmény: Láma291 (10862)
Jerofejev Creative Commons License 2014.03.07 0 0 10865

Dehogy maradt volna az.

 

Jól tudta, hogy ha aláírja az elnöki jogköröket megcsorbító törvényt, akkor órái vannak hátra szabadlábon. Az ország egyik legnagyobb oligarchájaként és bűnözőjeként pontosan tudta, hogy mennyi vaj van a füle mögött, ahogy azzal is tisztában volt, hogy a pártja faképnél hagyta, percenként lépett ki pártból/menekül el az országból valaki a környezetéből.

 

Szerintem Janukovics jól tudta csütörtök-péntek magasságában 100 halott után, hogy az ő politikai karrierjének lőttek, vagy szerez egy kis időt hogy leléceljen vagy napokon belül előzetesben lesz és soha többet nem szabadul.

 

 

 

Előzmény: Antisystem (10843)
O.. Creative Commons License 2014.03.07 0 0 10864

Ebben az is benne van, hogy ezeket is meg lehet puccsolni bátran.

 

Előzmény: Láma291 (10862)
Artemis Entreri Creative Commons License 2014.03.07 0 0 10863

Az lesz a vége a gázszámlás bulinak, hogy odaadják a Krímet a gázszámláért cserébe és mindenki megnyugszik. Mint annó a cár Alaszkát a jenkiknek.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!