Keresés

Részletes keresés

Antisystem Creative Commons License 2014.02.19 0 0 739

Nincs elég más topic az orbánozásra-gyurcsányozásra-pártpropahantákra?

 

ÜdV

Törölt nick Creative Commons License 2014.02.19 0 0 738

Lvovban elfoglalták a rendőrség épületét

 

A tüntetők mellé állt egy rendőri egység

balkan_kobra Creative Commons License 2014.02.19 0 0 737

56-ban nem volt polgárháború,  mert a magyar nép  csak az MSZP szellemi és vagyoni elődjeivel harcolt a magyar nép, azok mert nagyon távol álltak a magyarságtól, származásilag is

Előzmény: Törölt nick (730)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.19 0 0 736

 amit szellemi és vagyoni elődeik  vertek le, a magyar népben nem csitul a bosszú vágya ellenük, a mai napig sem

 

Vezéred bosszúból rögvest rendelt tőlük egy erőművet.

Most aztán megtudják hogy mi a magyarok istene.

Előzmény: balkan_kobra (734)
balkan_kobra Creative Commons License 2014.02.19 0 0 735

igazi gyurcsányi maszopos baloska :))))))))))  soha többé nem fogtok tudni beleszólni a magyarok ügyébe

Előzmény: Törölt nick (733)
balkan_kobra Creative Commons License 2014.02.19 0 0 734

2006-ban mi is volt?

Egy kiragadott mondat miatt felheccelték a tömegeket, pedig gyakorlatilag senkitöl nem vettek el semmit

 

 

 

 

nem vettek el  semmit??? a magyar lelkiséget nem ismered, a posztkommuniták buktak akkor le, és pont a forradalom 50-ik évében, amit szellemi és vagyoni elődeik  vertek le, a magyar népben nem csitul a bosszú vágya ellenük, a mai napig sem

Előzmény: King_of_Giants (712)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.19 0 0 733

De az ország talpon tudott maradni, hála a Fidesz jó kormányzásának

 

Meg a jó édes anyádnak, aki ilyen f@szt szült, annak.

Előzmény: balkan_kobra (731)
balkan_kobra Creative Commons License 2014.02.19 0 0 732

Miét nem mond már le???  Olyan, mint Gyurcsány...

 

 

a marhái azt hiszik, hogy tovább maradhatnak a hatalomba, pedig a nép sosem fogja  ezeket  többé elfogadni, megbocsájtani nekik

Előzmény: Törölt nick (722)
balkan_kobra Creative Commons License 2014.02.19 0 0 731

Néhány 10-100 ember morgolódott aztán szépen megy a karaván tovább

 

De az ország talpon tudott maradni, hála a Fidesz jó kormányzásának... és ez itt a lényeg és nem a balliberáltak hisztizésének.

Előzmény: King_of_Giants (712)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.19 0 0 730

"Nem volt polgárháború?

Ha nem is annak nevezték, de nevezhető annak is ahol egy azon ország polgárai ölik egymást"

 

Nem. A hatalom oldalán polgári személyek lényegében nem bocsátkoztak harcba. A rezsimet védő fegyveres erők pedig napokon belül vagy passzivitásba vonultak, vagy pedig kiegyeztek a felkelőkkel. Október-november fordulóján az utcán béke volt. Azután jött a (második) szovjet katonai beavatkozás november 4-én (vasárnap) hajnalban... :(

Előzmény: King_of_Giants (723)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.19 0 0 729

Kumin Ferenc nagyon érzi

 

hogy mikor kell a keleti nyitást reklámozni.

 

http://index.hu/kulfold/2014/02/19/elszabadult_a_helyzet_ukrajnaban/

 

Magyarország felkészült a menekülthullámra.....

balkan_kobra Creative Commons License 2014.02.19 0 0 728

én nagyon drukkolok az ukrán forradalmi népnek!!!!  az állami erőszak legalább megtanulja, hogy mi az ha a nép nem hagyja magát

Előzmény: Selmak (725)
balkan_kobra Creative Commons License 2014.02.19 0 0 727

ti most mindenkitől féltek,  az EU-tól is a kelettől is...

Előzmény: King_of_Giants (711)
balkan_kobra Creative Commons License 2014.02.19 0 0 726

már most szét van vágva, Gyurcsány nem akar kitakarodni, nem tanult semmit

Előzmény: ts33 (709)
Selmak Creative Commons License 2014.02.19 0 0 725

Beleolvastam pár hozzászólásba és szerintem teljesen jó a párhuzam 56 és a mostani ukrán helyzet között. Van egy diktatórikus rendszer amely elnyom mindenkit aki másképp gondolkozik. Ugyanúgy az oroszok diktálnak mint anno nekünk. Hiába mondja Putyin hogy nem szól bele a dogokba! Ne legyenek illúzióink! Azóta azon sírunk hogy a nyugat nem segített rajtunk akkor! Legalább nekünk akik már megtapasztaltuk ezt kiállni mellettük és ha szükséges mindent megtenni a demokratikus értékek és átalakulás érdekében! De a magyar vezetés impotens és fél az oroszoktól. Szégyent hoznak ránk! Slava Ukraine!

Antisystem Creative Commons License 2014.02.19 0 0 724

Mondanék erre én egy érdekes dolgot:)

A "nép egyszerű fia", aki minden hivatkozások és mutogatások alapja szok lenni, szóval aki szóval aki húzza a belét és próbál létezni, és elkerülni, hogy az alsó class-ból a deklasszáltak közé kerüljön, nos ő meglehetősen ritkán kerül kapcsolatba, viszonyba az aktuális oligarchával, despotával...  jó szélesen értelmezve itt a despotát a cártól a "szabadon választott országgyűlés"-ig... az ő élete az ez alanti rétegtől, a "felső középtől" fog függeni, vele fog sűrűn kapcsolatba, függő viszonyba kerülni, ő lesz a főköke, a munkaadója, az ügyeinek elbírálója.

(érted, nálunk se az Orbán meg a Csányi miatt fog nyugdíjminimumon maradni a 10-20 év múlva nyugdíjba menők fele, hanem amiatt a "felső közép" vállalkozói réteg miatt, aki "feketén, okosba" - például.)

Szóval a "nép eccerű fia"-t most valamelyik oldal vagy be tudja hülyíteni a saját csáb igéivel "tömegnek", vagy nem, de az ilyen folyamatok valójában mindig a despota és a felső közép hatalmi harcáról szólnak - itt, a jelen ukrán helyzetben ráadásul nagyon egyszerű, nagyon tiszta is a képlet, a despotáknak inkább Moszkva igérvénye kedvez, a felsőközépnek meg egyértelműen a Nyugat paraméterei. Moszkva ugye olyasmiket ígért, amit osztogatni lehet, a Nyugat meg szabadabb törtetést a winnermentalitású felsőközépnek... ennyi.

 

A "nép egyszerű fia" szerintem ez esetben egyértelműen Puytinékkal járna jól, mert akkor a következő években valszeg osztogatás célpontja lenne, a Nyugat igérvényei alapján meg megszorításoké, "reformoké" - ezt látom. A felső-közép, meg az oda törekvő fiatal értelmiség meg egyértelműen a Nyugattal járna jobban, mert az több szabadságot ad - NEKIK, a "nép eccerű fia" sarcolására. Nézd meg, kik csinálják a balhét....

 

ÜdV

 

ps: Az meg itt bonus, hogy minderre rátesznek a nemzetiségi ellentétek, amiért is a tömegek egy részét a saját érdekeikkel ellentétes helyen találod "mi kutyánk kölyke" alapon - mindkét táborban.

Előzmény: loding (718)
King_of_Giants Creative Commons License 2014.02.19 0 0 723

Nem volt polgárháború?

Ha nem is annak nevezték, de nevezhető annak is ahol egy azon ország polgárai ölik egymást

 

90-ben tényleg távol kerültünk tőlük, mára rájöttünk hogy bizony erős gazdasági hatalom és tőlük függünk erősen

Hagyjuk, tényleg off itt

 

Mi lesz ha Ukrajna eu tag lesz. Oroszok elzárnak minden támogatást

Majd az eu ad nekik/mint nekünk/?

Előzmény: Törölt nick (716)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.19 0 0 722

Janukovics gyásznapot rendelt el

 

 

A tüntetetések áldozatainak emlékére országos gyásznapot rendelt el csütörtökre Viktor Janukovics ukrán elnök. Az államfő rendeletére valamennyi állami épületen félárbócra eresztik a zászlókat, és mindenfajta kulturális és sportrendezvényt lemondtak.

 

Csak a lövészet és a távoldobás üzemel

Előzmény: loding (717)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.19 0 0 721

Janukovics szerintem cinikus volt (vagy legalábbis rosszul jön le):

holnapra az áldozatokra tekintettel nemzeti gyásznapot rendelt el.

 

Nálunk még 8 év elteltével is kísért a szemkilövetés, neki sokkal több szárad a lelkén.

 

 

King_of_Giants Creative Commons License 2014.02.19 0 0 720

Na izélj már!

Volt egy "kurva ország" és hazudtunk "reggel este"

Ebböl csinált kukaborogatást a Fidesz/persze tagadta/

Előzmény: Salamis (719)
Salamis Creative Commons License 2014.02.19 0 0 719

OK.

(Bàr ìgy sem értem, ha jòl meggondolom, hogy mi az az 1 azaz egy mondat és mibol lett kiragadva..... de talàn ebbe itt nem érdemes belemenni.)

Előzmény: King_of_Giants (714)
loding Creative Commons License 2014.02.19 0 0 718

Szerintem nem sok ember van aki ezt átlátja, mivel nem a "nyugati" "demokrácia" :) szabályai érvényesülnek. konkrétan oligarchák kezében van a gazdaság, irdatlan gazdagok mind az ukránok, mind az oroszok, gondolom rövidesen lejátszák :-).

 

Előzmény: Antisystem (715)
loding Creative Commons License 2014.02.19 0 0 717

"Ejtőernyősök"

 

:-) beugranak egy kicsit füstölődni

Előzmény: Törölt nick (706)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.19 0 0 716

A nép (döntő többsége) nálunk 1956-ban ugyanúgy Moszkvától igyekezett távolabb kerülni, mint most az ukránok (egy része). Nálunk akkor azért nem lett belőle polgárháború, mert orosz lakosságunk nem volt, a moszkoviták pedig vagy elbújtak, vagy elpucoltak külföldre. Az ukránok mostani helyzete ebből a szempontból sokkal nehezebb... :(

Előzmény: King_of_Giants (712)
Antisystem Creative Commons License 2014.02.19 0 0 715

Nézd, én meg első sorban a békének, a józanságnak, és a problémák asztal melletti, tárgyalásos rendezésének szurkolok.

 

A személyes véleményem meg sorba véve a személyes tapasztalataimat a magyar rendszerváltásról és a nyugati attitűdről illetve annak a hazai támogatásáról, abból, hogy kik tüntetnek és abból, hogy mit igért a két "birodalom" Ukrajna problémáira az elmúlt hónapokban-években, inkább a kormányéhoz áll közel. De ugye ezt nem nekem kell eldönteni, hisz nem ott élek.

 

ÜdV

Előzmény: balkan_kobra (707)
King_of_Giants Creative Commons License 2014.02.19 0 0 714

2006, elirtam

Előzmény: Salamis (713)
Salamis Creative Commons License 2014.02.19 0 0 713

2003-ban mi volt az a kiragadott mondat?

(Erre most pont nem emlékszem.)

Előzmény: King_of_Giants (712)
King_of_Giants Creative Commons License 2014.02.19 0 0 712

Rossz példa '56

Akkor volt a hatalom, egy párt, és volt a nép

Ma , hála az árokásásnak, mindenki mindenki ellen van

 

Nézz körbe kicsit

Anno volt a traktoros bevonulás Bp-re

Ma kisemmiztek nem kevés földre pályázó gazdát

Kisemmiztek jónéhány trafikost

Manyupot lenyulták és igérték a személyi számlavezetést ami nem lett meg

Átrendeztek minden olyan magánvállakozásnak számitó területet amihez egy valós kapitalizmusban köze nincs az államhatalomnak

Bő baráti kör kap minden megbízást, pályázatot

 

Néhány 10-100 ember morgolódott aztán szépen megy a karaván tovább

 

2003-ban mi is volt?

Egy kiragadott mondat miatt felheccelték a tömegeket, pedig gyakorlatilag senkitöl nem vettek el semmit

Előzmény: Törölt nick (702)
King_of_Giants Creative Commons License 2014.02.19 0 0 711

OK nekik drukkolsz

De miért is?

 

Nálunk, Mo-gon, mindenki pfujjol az EU-ra, gyarmattá tett minket, megvettek kilóra, megszüntették a termelő iparunkat, talicskázzák a pénzt kifelé stb.

Mi isa eu tagok vagyunk, oszt mégis Oroszországgal és kelettel pacsizunk

 

Az "utca" EU csatalakozást akar, az elnök a Or.o-hoz húz, bár korábban tárgyalgatott az EU-val

Jó lesz az ukránoknak az eu-ban?

Előzmény: balkan_kobra (707)
Jaka45 Creative Commons License 2014.02.19 0 0 710

Aggasztó!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!