Keresés

Részletes keresés

morcos csodagyerek Creative Commons License 2014.02.19 0 0 955

És mi jót kapunk kárpótlásul cserébe azért, hogy a mi lemondásunkkal megszakadjon a konfliktusok láncolata?

Mert az nekem kevés, hogy a románok meg a szlovákok nem érzik igazságtalanságnak a történteket.

Előzmény: Toilet Duck Antilimescale (953)
loding Creative Commons License 2014.02.19 0 0 954

:-))))

egyéként is családegyesítés van

 

 

Toilet Duck Antilimescale Creative Commons License 2014.02.19 0 0 953

Azt kéne megértened, hogy amit te igazságtalannak érzel azt a román vagy a szlovák igazságosnak.

Ezért ez az út sehova nem vezet csak az újabb és újabb konfliktusokhoz.

Bizony a történelem igazságtalan.

Vajon igazságos volt-e, hogy ideette a roseb a törököket gyilkolászni minket?-.)

Régen volt ezért már nem számít igazán és ennyi év távlatából csak az maradt, hogy gazdagították a kultúránkat.

 

Előzmény: morcos csodagyerek (950)
Toilet Duck Antilimescale Creative Commons License 2014.02.19 0 0 952

Nincs már mit visszakövetelni, nincs miért, és főleg nincs olyan visszakövetelés, ami ne lenne pontosan ugyanúgy igazságtalan, mint a félévszázados események voltak.

 

Nagyon jól megfogalmaztad az én saját gondolatomat a tárgyban.

Jobban, mint ahogy én szoktam!-.)

Van nekünk szerencsére így is elég életterünk, ahol élhetünk és törekedjünk arra, hogyha Erdélybe vagy a Felvidékre megyünk akkor az legyen olyan érzés, mintha haza mennénk.

Teljesen mindegy, hogy Románia vagy Szlovákia

Ebben segít, hogy nyitott a határ, hogy magyarok élnek ott is.

Bízom benne, hogy egyre inkább ez lesz a trend és a káros nemzetieskedés, ahogy a románoknál és a szlovákoknál is, megmarad egy marginális bugris kisebbségnek aki a faluján kívül még messzebb nem volt mert az már neki külföld!-.)

Előzmény: voks02 (948)
Becses Bryganti Creative Commons License 2014.02.19 0 0 951

Az ulrán és az orosz rokonnyelvek, de nehezen átbeszéléhetőek. Kb mint a germán nyelvek között a német és az ngol, a szótövek hasonulnak, más nem nagyon,vagy nagyon nem.

Előzmény: Antisystem (939)
morcos csodagyerek Creative Commons License 2014.02.19 0 0 950

Most akkor azt is áruld el, hogy miért nincs mit visszakövetelni.

Csak mert bő fél évszázada elvették már? És akkor mi van? Van ennek valami elévülési ideje?

Igazságtalannak tartod az elcsatolást is meg a visszacsatolást is - na ez az, amiért anarchisztikus a gondolkodásmódod.

Előzmény: voks02 (948)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.19 0 0 949

Úgy látom, kopogtattak

 

voks02 Creative Commons License 2014.02.19 0 0 948

Nem, nem vagyok anarchista. Egyébként, mitől lennék ettől az. Lehet, hogy nem tudod, mit jelent ez a szó?

 

Nincs már mit visszakövetelni, nincs miért, és főleg nincs olyan visszakövetelés, ami ne lenne pontosan ugyanúgy igazságtalan, mint a félévszázados események voltak. Ezért mondom, hogy aki visszakövetelésben gondolkodik, az rosszat akar Magyarországnak.

Előzmény: morcos csodagyerek (943)
loding Creative Commons License 2014.02.19 0 0 947

az lesz mint itt, egy csomó ember ( mondjuk ki ? :) na) munka nélkül marad

Előzmény: balkan_kobra (945)
loding Creative Commons License 2014.02.19 0 0 946

nemtudom, de ha a CNN riporttal összerakod a babuskákról (gondolom ismered a 130 öregasszonyos sztorit) egy két ingatlanos már rárepülhetett a területre, gyakorlatilag fillérekért fogják megszerezni. :-)) mondom borz volt csernobilban, csak a veszélye az, innentől meg van a standard egy nukleári szennyezés (mondjuk korlátozott háború) utáni birtokbavétel idejére.

kész vagyok :-)))

Előzmény: balkan_kobra (942)
balkan_kobra Creative Commons License 2014.02.19 0 0 945

legalább akkor nem halnak bele a bányászkodásba

Előzmény: loding (944)
loding Creative Commons License 2014.02.19 0 0 944

bocs még, k jó az oldal,

Halálos bányarobbanás Kelet-Ukrajnában

http://www.karpataljalap.net/2014/02/18/halalos-banyarobbanas-kelet-ukrajnaban

 

:-D szegények nem tudják ha csatlakoznak unijóhoz, nem sokáig fognak bányászgatni :-), legfeljebb az orrukból :-))

még nem tudják a két hírt összerakni, :-))) segíteni kéne nekik :))

morcos csodagyerek Creative Commons License 2014.02.19 0 0 943

"Aki fel akarja forgatni, ezzel csak legalább annyi igazságtalanságot akar megint és megint elkövetni, mint amit annak idején elkövettek."

 

Akkor hogyan kellene igazságot szolgáltatni a trianoni igazságtalanságra?

Mert írásod szerint a kirabolt fél, azaz mi, magyarok is igazságtalanságot követnénk el azzal, ha visszakövetelnénk s kapnánk, ami a miénk.

Ezek szerint te nem követelnéd vissza, ami a tiéd, ha kirabolnának? Nem vagy te anarchista egy kissé?

Előzmény: voks02 (938)
balkan_kobra Creative Commons License 2014.02.19 0 0 942

egy 142 ezer napelemből álló, 34,5 megawatt összteljesítményű naperőmű telepítését, amely mintegy 10 ezer családi ház elektromos energia szükségletét tudja fedezni.

 

ez mennyi lehet területileg, hány km2????

Előzmény: loding (940)
balkan_kobra Creative Commons License 2014.02.19 0 0 941

ilyen volt Romániban is a rendszerváltás után,  piacon románul beszélt a román árus, a magyar  zsivány rászólt, hogy "csak magyarul!"  - rögtön magyarra  váltott a bocskoros  :) az eladás reményében 

Előzmény: Antisystem (939)
loding Creative Commons License 2014.02.19 0 0 940

közben a közvetlen öldökléshez off, viszont ukrajnához ill a médi manipulációhoz nagyon is on, ezt figyi:

http://www.karpataljalap.net/2014/02/14/naperomu-epulhet-csernobilban

 

"Naperőművet szeretne építeni a csernobili tiltott zónában egy olaszországi energetikai vállalat.

A TSZN híradóműsor úgy tudja, hogy a Vipiemme Solar SRL csütörtökön írta alá az ukrán környezetvédelmi minisztérium és a tilalmi zóna igazgatásáért felelős hivatal a vonatkozó szándéknyilatkozatot. A dokumentum értelmében az olasz cég a közeljövőben 0,5 megawatt elektromos áram előállítására alkalmas nappaneleket kíván telepíteni a zónában. Összehasonlításul: a Paksi Atomerőmű kiváltásához összesen négyezer ehhez hasonló naperőmű kiépítésére volna szükség Magyarországon.

Ukrajnában nem ez az első ilyen jellegű létesítmény. Odessza térségében a múlt évben kezdték meg egy 142 ezer napelemből álló, 34,5 megawatt összteljesítményű naperőmű telepítését, amely mintegy 10 ezer családi ház elektromos energia szükségletét tudja fedezni.

Palkó István"

 

most nem a paksi ellen írom, de mit erőlködnek a sugárszennyezés mértékével, miközben a terület ingatlanhasznosítása folyamatban van.

mindegy hogy szolár erőmű, vagy akármi épül, rámozdultak, és ez a lényeg.

undorító :-)))

Előzmény: Antisystem (939)
Antisystem Creative Commons License 2014.02.19 0 0 939

A 90-es évek elején a Kárpátalján élő ukrán értelmiség elkezdett sportot csinálni abból, hogy nem hajlandóak megszólalni oroszul, csak ukránul... majd 1-2 év alatt rájöttek, hogy ez nekik nem jó első sorban, mert őket nem érti meg senki... nekem is volt szerencsém egy itteni szövetkezet vezetőjével ukrán-magyar tolmács közvetítésével beszélgetni ezidőtájt, mert ő oroszul dafke, azért sem... de mondom, hamar leszoktak erről a nacionalista vadhajtásról...

 

ÜdV

Előzmény: loding (937)
voks02 Creative Commons License 2014.02.19 0 0 938

Jobb lett volna nélküle, nyilván. De világháborúban nem venni részt eszement diktátorok szövetségesekén is jobb lett volna.

 

Ennek viszont már nincs köze a mai dolgainkhoz, csak a történelem szintjén. Aki fel akarja forgatni, ezzel csak legalább annyi igazságtalanságot akar megint és megint elkövetni, mint amit annak idején elkövettek. Az ilyenek valójában minden ország ellenségei. Magyarországé is, Ukrajnáé is.

Előzmény: morcos csodagyerek (935)
loding Creative Commons License 2014.02.19 0 0 937

Kárpátalján is inkább szerintem az orosz megy :)

loding Creative Commons License 2014.02.19 0 0 936

:-) anyanyelv

 

 

 

morcos csodagyerek Creative Commons License 2014.02.19 0 0 935

S Trianonra, illetve 1947-es társára szükség van-e?

Előzmény: voks02 (934)
voks02 Creative Commons License 2014.02.19 0 0 934

Csak valami kocsmai pofozkodós mentalitás alapján. Ahol ész, ügyesség, szorgalom, tehetség dönt, ott ilyesmire nincs szükség.

Előzmény: morcos csodagyerek (930)
morcos csodagyerek Creative Commons License 2014.02.19 0 0 933

Jalta akkor még nem volt Ukrajna része; a Krímet később Hruscsov ajándékozta Ukrajnának. :-P

Előzmény: Antisystem (932)
Antisystem Creative Commons License 2014.02.19 0 0 932

Nehezen.... ezért lehetett, hogy Ukrajnában volt az a konferencia, ahol a későbbi párizsi béke alapjait eldöntötték.:))

 

ÜdV

 

Gy.k: Jalta

Előzmény: morcos csodagyerek (928)
balkan_kobra Creative Commons License 2014.02.19 0 0 931

http://tinyurl.com/qd9nvbr

 

Ukrajna etnikai képének változása

morcos csodagyerek Creative Commons License 2014.02.19 0 0 930

"Erősebb (amíg nem valami agresszív erőt értesz rajta, persze), gazdagabb, jelentősebb rendben van, de miért kell ehhez más rovására nagyobbnak is lenni?"

 

1. Mert nagyság nélkül nincs sem erő sem jelentőség, de még gazdagság sem olyan módon, ahogy kell (a magánzsebek persze tömve lehetnek egy operettországban is, de attól az még csak egy kiszolgáltatott semmiség marad).

2. A szomszédainktól kérdezd, hogy miért kell más (a mi) rovására nagyobbnak lenni, ugyanis ők a rablók.

 

"Vedd figyelembe, hogy — veletek ellentétben — nem mindenkinek van azért kisebbrendűségi érzése."

 

Főleg ha belőlünk hizlalták dagadtra, mi?

Előzmény: voks02 (927)
balkan_kobra Creative Commons License 2014.02.19 0 0 929

nem mindenkinek van azért kisebbrendűségi érzése.

 

itt nagyon nagyot tévedsz, mert nem érted (nincs neked) az ősi magyar vér lüktetését

Előzmény: voks02 (927)
morcos csodagyerek Creative Commons License 2014.02.19 0 0 928

És szegény Ukrán SzSzSzK hogy bírta ki, hogy akkor még nem volt a része Kárpátalja?

Előzmény: BaSand (922)
voks02 Creative Commons License 2014.02.19 0 0 927

Erősebb (amíg nem valami agresszív erőt értesz rajta, persze), gazdagabb, jelentősebb rendben van, de miért kell ehhez más rovására nagyobbnak is lenni?

 

Vedd figyelembe, hogy — veletek ellentétben — nem mindenkinek van azért kisebbrendűségi érzése.

Előzmény: morcos csodagyerek (916)
balkan_kobra Creative Commons License 2014.02.19 0 0 926

persze hogy nem, mert megváltoztak a határaI

Előzmény: BaSand (925)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!