Keresés

Részletes keresés

Platon Creative Commons License 2014.03.01 0 0 5122

A mérlege? 

 

Sokkal roszabb. Számolj már utánna.

Előzmény: yaouank (5108)
Jerofejev Creative Commons License 2014.03.01 0 0 5120

Nincs ilyen, hogy "hozomány".

 

Oroszország jelenleg agressziót követ el Ukrajna ellen arra a semmivel sem alátámasztható érve hivatkozva, hogy az orosz kisebbség léte "veszélyben van". Sőt, ahogy én látom egyelőre az orosz részeken az oroszok verik az ukránokat...

 

Ez egy sima rablóháború.

Előzmény: jablonka4 (5105)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.01 0 0 5119

>>Tudtommal valamennyi határozatot az ukrán parlamenti többség hozta.<<

 

Úgy, hogy az épület előtt tomboló, erőszakos tömeg gyakorolt rá befolyást.

Előzmény: yaouank (5061)
loding Creative Commons License 2014.03.01 0 0 5118

egy az

Előzmény: loding (5115)
jablonka4 Creative Commons License 2014.03.01 0 0 5117

"Lehet vitatkozni hogy ki demokrata ki européer,"

 

Vitatkozni lehet, persze, a végtelenségig.

Szerintem nem érdemes.

Az a "demokrata" és az az "européer", aki annak tartja magát.:-)

Ugorgyunk!

Előzmény: Platon (5096)
Platon Creative Commons License 2014.03.01 0 0 5116

Minden esetben, amikor elkapják őket. Néha terrorizmusért. Ezért húznak maszkot.

Előzmény: finom_rakottkrumpli (5111)
loding Creative Commons License 2014.03.01 0 0 5115

"Tudtommal valamennyi határozatot az ukrán parlamenti többség hozta.

A Janukovicstól dezertált képviselőkkel ugyanis többségbe került a korábbi ellenzék.

Ugyhogy puccsot nem igazán érdemes emlegetni."

 

No ilyesmikről beszéltem az előbb,

ezt a szerencsétlen embert - Yacenjukot - bedobták a "fenevadak" közé, szubjektíve nekem így jön le.

Egyszerűen nem tudok konkrétabban fogalmazni, tessék... én egy áldozatot látom benne - kész. Ezt nem lett volna szabad megengedni. 

:-((((

 

 

Előzmény: yaouank (5061)
Jerofejev Creative Commons License 2014.03.01 0 0 5114

Megkockáztatom ugyanannyi náci van 100 oroszbarát tüntető között, mint 100 ukrán barát között (sőt, az orosz részeken már a tüntetések első napján folyt a vér...) - szóval hagyjuk a bullshitet, hogy az orosz kisebbség az utcára vonult az ukrán szélsőségesektől való félelmében. Nem kell félniük semmitől mert ahogy én figyeltem az eseményeket semmiféle etnikai értelemben oroszellenes éle nem volt a februári eseményeknek.

Előzmény: Platon (5103)
Diofa Szelleme Creative Commons License 2014.03.01 0 0 5113

Igen, tudjuk, de valahogy otthon a módszerváltás után se lett NSZK, nem?

Előzmény: yaouank (5065)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.01 0 0 5112

"Ennek ellenére összeségében a mérlege a demokrácia szempontjából sokkal pozitívabb, mint az oroszoké"

Nézd, ha a demorácia definioálására annak nyugaton ma használt értelmét fogadjuk el, akkor ez további bizonyításra sem szoruló evidencia. Viszont, ha észrevesszük szép excelséggel, hogy ez maga a körkörös hivatkozás, hát akkor...

:))

 

ÜdV

Előzmény: yaouank (5108)
finom_rakottkrumpli Creative Commons License 2014.03.01 0 0 5111

"Egy biztos, ha Molotov koktélt dobsz valakire, az a világon mindenhol emberölés kísérlete."

Ez baromság. Számtalan tüntetésen hajigálnak Molotov koktélokat, de igen ritkán ítélnek el emiatt bárkit is demokráciákban emberölés miatt.

Előzmény: Platon (5059)
jablonka4 Creative Commons License 2014.03.01 0 0 5110

Azért pesti Majdonról ne álmodozz!

Előzmény: Törölt nick (5104)
Kidobóstorta Creative Commons License 2014.03.01 0 0 5109

Ezeket valóban nehéz definiálni. A jobb és a bal definiálása hasonlóan nehéz pl a magyar politikában. Inkább a szokások rabja az ember: a nemzeti és az annak tűnő pártok jobboldalinak számítanak (balos retorika ellenére) és a tőkések pártjai meg baloldalinak. Orbántól Kunczéig ugyan mindenki mondja, hogy ezek már nem jó kategóriák. De mégis használjuk őket, gondolom te is.

Hasonlóképpen az européert és főleg a demokratát is úgy használjuk, ahogy. Azért én értem a kérdést/felvetést.

Előzmény: jablonka4 (5092)
yaouank Creative Commons License 2014.03.01 0 0 5108

OK, elfogadom, hogy az USA is csinált néhány szemét dolgot.

Chile az elég nagy szemétség volt, meg Vietnami háború és a 2. Iraki háború sem volt egészen tiszta ügy.

Ennek ellenére összeségében a mérlege a demokrácia szempontjából sokkal pozitívabb, mint az oroszoké

 

ya

Előzmény: Platon (5081)
Platon Creative Commons License 2014.03.01 0 0 5107

:) 

Szerinted Juscsenkot meg a gázhercegnőt miért zavarták el a választásokon????

Előzmény: Jerofejev (5088)
Diofa Szelleme Creative Commons License 2014.03.01 0 0 5106

Ha a ház többi része megmaradt akkor már szerencsébbek voltatok mint a mostani CHF-esek. Meddig muszáj még ezt az orosz-ellenes propagandát nyomni? Attól változik valami?

Előzmény: perkelto (5027)
jablonka4 Creative Commons License 2014.03.01 0 0 5105

"Viszont, hogy ide eljutott Ukrajna az nem a Maidannak, hanem a Janukovicsnak és a korrupt rendszerének köszönhető."

 

Igen. De az, hogy - budapesti egyezmény ide vagy oda -  a ketté (vagy több részre) szakadó Ukrajnából az oroszok elviszik a nekik járó hozományt, az ő szempontjukból már nyugodtan felfogható a Majdan következményeként.

Én -   sajnos vagy nem sajnos - ma már nem bízom abban, hogy az ukránok és ukrajnai oroszok együtt tudjanak építeni a jövőben egy országot. Hiszen még a cseheknek és szlovákoknak se ment.

Kár minden csepp vérért!

Előzmény: Jerofejev (5088)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.01 0 0 5104

>>" Semmilyen csoport ne ugasson a nép nevében.

Ezt mondták janukovicsnak is, amikor elfordult az EU-tól az oroszok irányába a nép megkérdezése nélkül"<<

 

Akárcsak Mr. Orban egy másik országban. Ahogy Mr. Orban a sok évvel azelőtti felhatalmazásra hivatkozik, ugyanúgy Janukovicsnak sem kellett mindenről népszavazást tartania.

Előzmény: Törölt nick (5033)
Platon Creative Commons License 2014.03.01 0 0 5103

Igen? Mekkora?

 

Mert éppen tömegek tüntetnek a Kijevi fasiszták ellen Ukrajnában. Az nem számít ugye?

 

 

És persze a nép bőszen harcol az oroszok ellen.

 

 

Csúnyán belezavarodtál.

 

Előzmény: Törölt nick (5094)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.01 0 0 5102

Hát akkor ne is állítsuk. (a friss HVG címlapja *5 )

 

ÜdV

Előzmény: Jerofejev (5099)
Grigorij Sandorovics Creative Commons License 2014.03.01 -1 0 5101

Szogezzuk le - molotov koktelokat dobalni elo emberekre koztorvenyes buncselekmeny.
Igy van. Ez jo pont es bizonyitott teny. Nem a Berkut dobalozott, az biztos.

Viszont, hogy ide eljutott Ukrajna az nem a Maidannak, hanem a Janukovicsnak es a korrupt rendszerenek koszonheto.

Es az elozoek,

A 90 evek vegen 2 honapot Harkovban toltottem. Mar akkor az egyszeru nep xrvara biralta a rendszert, nem emlekszem Kucsma volt? Akkor mar jol epult az oligarhiarendszer - sajnos orosz mintara. S fokozodott a jovedelem kulonbseg.

A kovetkezo rendszerek (elnokok) abban voltak kulonbben - hogy mindezt elolrol kezstek.

S Janukovics, szvsz hazaarulo hitvany gyava patkany ebben (a fiaval) jol elore volt...

Előzmény: Jerofejev (5088)
Diofa Szelleme Creative Commons License 2014.03.01 0 0 5100

sajnálom, hogy ez nem az a topik, úgyhogy ezzel be is fejezem az offolást, de vérlázítóan ostoba, propagandista véleményt olvastam...

Nyugatabbra nincs olyan, hogy nem veszed igénybe a bankot, rád van erőltetve, többek között már azzal, hogy a fizetésed oda érkezik vagyis dolgozni se tudsz nélkülük, de nélkülük mozdulni sem tudsz számos más téren sem. Olyan mint régen az ellenőrző, piros pontok csak akkor gyűlnek ha tele vagy hitelkártyával és precizen fizeted, stb, nélkülük ellehetlenül az életed, igy van kitalálva, nehogy eretnek gondolataid legyenek pl amit javasoltál.  Valamint néhány dolog elérhetetlen a mezei embernek nélkülük, de ettől még nem kéne mocskos rablóknak lenniük (bár ez inkább otthon igaz, itt egy fokkal jobb - egyenlőre). Mondok egy példát: van 80e fontot,140 a ház amit kinéztél. Ez egy jelentős depozit. De ha Te ezt párnacihából szedted elő, nem adják kölcsön a maradék 60-at (megtörtént eset). Annak akinek 2 hitelkártyája van, 130-at adnak és elég ha 10-et tud letenni. Ő jó kiskutya, te nem. Mi ez ha nem kényszer? Ha be tudod osztani a pénzed és félretenni, akkor megbizhatatlan vagy? Ha örökké hitelből (kártyák) élsz, akkor meg nem? Ugye-ugye?

 

Ha meg igazi megrontó akkor IMF. Nem szokták népszavazásra bocsátani, hogy ránk tukmálhatják-e magukat vagy sem.

 

Itt ezt zárjuk vagy folytathatjuk más topikban ha kedvem lesz.

Előzmény: Lanzafame (5055)
Jerofejev Creative Commons License 2014.03.01 0 0 5099

Nyilván nem volt matyóhímzés a korábbi brigád sem, de hát ez nem is állította senki.

Előzmény: Antisystem (5090)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.01 0 0 5098

Természetesen nem.

 

ÜdV

Előzmény: Törölt nick (5093)
Platon Creative Commons License 2014.03.01 0 0 5096

Nézd, nem bonyolult ez.


A Szovbodához, és a Pravij Szektorhoz képest a Jobbik maoista úttörőcsapat. 

 

Ez a helyzet. 

 

Lehet vitatkozni hogy ki demokrata ki européer, hogy a Szvoboda, és a  Pravij Szektor nem az, az biztos.

Előzmény: jablonka4 (5092)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.01 0 0 5095

Nézd, szerintem nincs az a személyeskedés, ami megtisztítaná az EU politika arcát attól a xartól, amit most az ukrán témában esmeg önmagára kent - biztos azt hitte, szájfény...

Ezért lehet aztán őszintén bízni benne, hogy a Putyinék - tiszteletben tartva persze fontos erkölcsi határokat - elmagyarázzák nekijük...

 

ÜdV

 

ps: a bűnöző elnököt le lehet csukni - betartva a jogi kereteket. Lásd az USA sitt vendégszeretetét élvező Lazarenkót...

Előzmény: Jerofejev (5089)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.01 0 0 5094

A tüntetők támogatottsága egyértelmű. 

 

janukovics már soha nem lép élve ukrán területre. 

 

 

Előzmény: Platon (5042)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.01 0 0 5093

Szerinted,egy csoport bűnössége felmenti a másik csoportot?

Előzmény: Antisystem (5087)
jablonka4 Creative Commons License 2014.03.01 0 0 5092

"Azért vicces, hogy néhányan képesek itt tudatlanságukban demokratáknak és européereknek látni a Szovboda és a Pravij Szektor neonácijait."

 

Sajnos értelmezhetetlen ez a mondatod.

Ki a "demokrata"? Ki az "européer"?

Még általánosan is nehéz már ezeket a fogalmakat definiálni, nem hogy Ukrajnában.

És a legfontosabb kérdés, vajon melyik politikai erő valóban szabad a mai Ukrajnában, melyik az, amit nem mozgatnak külső nemzetközi erők?

Előzmény: Platon (5066)
yaouank Creative Commons License 2014.03.01 0 0 5091

A szélben a szemét is felkavarodik, de az események jellegét nem a hozzácsapodó szélsőségek alapján kell megítélni. Tanulmányozd 1956 történetét

 

ya

Előzmény: Platon (5066)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!