Keresés

Részletes keresés

Diofa Szelleme Creative Commons License 2014.03.01 0 0 4828

Nem hiszem, hogy így van, a boltok tele vannak EU-t sose látott zöldséggel-gyümölccsel és az élelmiszer ára az egekben van.

Nekem ebből nem az jön le, hogy akkora a túltermelés, hogy kukázni kell a felesleget vagy áron alul messzire eladni, én is boldogan venném áron alul de ég tudja miért csak felül kapom és asszem otthon is pont emiatt sírnak az emberek...

Előzmény: perkelto (4800)
Platon Creative Commons License 2014.03.01 0 0 4827

Közben Odesszában, Melitopolban, Mariupolban, és Donetskben is felhúzták az Orosz zászlót.

Törölt nick Creative Commons License 2014.03.01 0 0 4826

>>Viszont ha jól sejtem, az életnívóval összefüggésben nem az ország GDP összegét, hanem az egy főre jutó GDP-t szokták összehasonlítani. <<

 

Jól sejted.

 

http://www.gks.ru/free_doc/new_site/vvp/268sop23.htm

Utolsó előtti oszlop.

 

Az ukrán GDP/fő jóval kevesebb mint fele az oroszénak és kb. fele a magyarénak.

Előzmény: halkergető (4793)
yaouank Creative Commons License 2014.03.01 0 0 4825

Szovjet "politika" újratöltve ?

Egyszer már elvesztették a hidegháborút, igazán tanulhattak volna belőle

 

ya

Előzmény: perkelto (4807)
finom_rakottkrumpli Creative Commons License 2014.03.01 0 0 4824

Nem, nincs, és kérdésre sem voltak hajlandóak azonosítani magukat jópárszor, a tudósítók szerint.

Amúgy előástad már az orosz-ukrán egyezmény légtérzárlatot, repülőtérfoglalást, parlamentkörbezárást engedélyező passzusát? ;)

Előzmény: Platon (4820)
Platon Creative Commons License 2014.03.01 0 0 4823

:) Hehe :)

 

Megint belenyúltál. Az arany budi egy régi évek óta az interneten keringő kép volt a Szaudi barátaitoktól, csak valami kedves ember bedobta mintha a főügyészé lett volna, néhány tájékozatlan kolléga meg elhitte.

Előzmény: finom_rakottkrumpli (4821)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.01 0 0 4822

Nem ördög az, Westnek kellene rohamléptekben rendet tennie a saját maga által gyártott káoszban, és kikényszerítenie a saját maga által szorgalmazott szerződés betartatását mert rohadtul fogy az ideje:

 

A felsőház elnöke korábban azt mondta, jóváhagynák a katonai beavatkozást Hava Nikita
márc. 1. 15:11

Valentina Matvienko, az orosz parlament felsőházának elnöke pár órával ezelőtt azt nyilatkozta, hogy ha Vlagyimir Putyin katonai beavatkozásról döntene, akkor meg fogják adni az ehhez szükséges felsőházi jóváhagyást, mert elképzelheztőnek tartanak egy ilyen forgatókönyvet. Putyin már benyújtotta a kérlemet az orosz felsőháznak.

 

ÜdV

Előzmény: finom_rakottkrumpli (4817)
finom_rakottkrumpli Creative Commons License 2014.03.01 0 0 4821

Dehogynem, különben miből telne arany budira a volt főügyésznek (ha jól emlékszem).

Előzmény: Antisystem (4811)
Platon Creative Commons License 2014.03.01 0 0 4820

Van rajtuk azonosítójel, csak éppen te nem veszed észre mert nem értesz hozzá.

Előzmény: finom_rakottkrumpli (4817)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.01 0 0 4819

Mintha lett itt volna szó némi orosz hitelről nemrég, talán emlékszel rá ;)

 

 

Aaah, ... szal, csak remlik valami, tudni nem tudod.

 

A $ 15 mrd-os kölcsön folyositasara ez ev januarjaban került volna sor. (Szerintem, eddig nem folyt meg egy cent sem)

... ellenben, az USA $ 50 mrd fiat moneyt aldozott az utolso husz evben az ukran ügyre. A Soros Foundation (OSF) adomanyairol most nincs keznel adataim.

Előzmény: finom_rakottkrumpli (4809)
Platon Creative Commons License 2014.03.01 0 0 4818

A Duma jóváhagyta az erő alkalmazását a Krímben.

finom_rakottkrumpli Creative Commons License 2014.03.01 0 0 4817

És mindenütt az azonosítójel nélküli, maszkos katonák...Hogy ez a Putyin milyen ravasz ördög xD

yaouank Creative Commons License 2014.03.01 0 0 4816

A szövegeid alapján én azt vágom pontosan, hogy te miért mondod ezt :-)

 

ya

Előzmény: Antisystem (4806)
Diofa Szelleme Creative Commons License 2014.03.01 0 0 4815

Érdekes dolog ez, 20egynéhány éve meg régebben utáltuk őket (most visszagondolva, szerintem csak azért mert divat volt utálni őket, meg a muszáj dolgok, mint orosz nyelv). Az én korosztályom már nem vesztett közeli rokont, később meg az ittlétük úgy egész békés volt, sok vizet nem zavartak, de hála a jelenlétüknek volt közbiztonság, meg sok egyéb is.

Ráadásul mint a háború nyertese azért úgy lejmolt le bennünket, hogy ettől még élni lehetett, volt munka, otthon, nyugdíj (mint Antisystem is említette, akkor még várták a nyugdíjas kort és élvezték), normális orvosi ellátás, normális oktatás és mindehhez az államadósság a jelenlegi töredéke sem volt.

 

Igy nézve, igen, szerintem tök érthető hogy páran visszasírják őket - vagy inkább azokat az időket. Felesleges címkézni, hogy kommunizmus, cuclizmus - nem ez a lényeg, hanem  az emberek átalános jóléte.

 

Most inkább az oroszoknak drukkolok, mint az ukrán báboknak (nem mintha számítana) :), nagyjából 0 közöm hozzá mi lesz Ukrajnával de asszem származástól függetlenül nehéz összecsapások szintjére feltüzelni és megosztani a lakosságot ott, ahol úgy általában véve nagyjából mindenki jól él és sokat veszthet.

Ráadásul rendkívül gyerekes érveim is vannak, sokkal könnyebben veszem komolyan, respektálom a tirgisre altatóval vadászó Putyint, mint a béjvócsosan idétlenkedő Obama féléket.

Előzmény: Törölt nick (4719)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.01 0 0 4814

Hehehehe... ha az EU-ban még van egy cseppje is a józan észnek meg az előgerinchúrnak, akkor ezen a ponton rádöbben, hogy a saját maga által tető alá hozott megállapodás betartatása az ő felelőssége (lenne).... és akkor nem megy sehova semmiféle tank. (magánvélemény, hogy így se fog))

 

ÜdV

Előzmény: perkelto (4807)
yaouank Creative Commons License 2014.03.01 0 0 4813

Putyinról a KGB NDK-ban székelő ügynökéről mindig lehetett tudni, hogy miféle. Csak a szovjet címert ás zászlót cserélte le. A lényeg maradt

 

ya

Előzmény: Törölt nick (4805)
turulkakas Creative Commons License 2014.03.01 0 0 4812

 

Itt épp a Krímben quadozik.

Antisystem Creative Commons License 2014.03.01 0 0 4811

HITEL =/= pénzelés...

 

ÜdV

Előzmény: finom_rakottkrumpli (4809)
5496 Creative Commons License 2014.03.01 0 0 4810

Arra már méltatlanná váltak.

Előzmény: finom_rakottkrumpli (4809)
finom_rakottkrumpli Creative Commons License 2014.03.01 0 0 4809

Mintha lett itt volna szó némi orosz hitelről nemrég, talán emlékszel rá ;)

Előzmény: Törölt nick (4804)
ennfelder Creative Commons License 2014.03.01 0 0 4808

Csendesebben ott a fedélzetközön.

Előzmény: perkelto (4807)
perkelto Creative Commons License 2014.03.01 0 0 4807

A sevastopol.su cikkének címe:

 

Если русские танки пойдут на Киев, они остановятся только в Лиссабоне

 

Ha az orosz tankok elindulnak Kijevbe, akkor csak Lisszabonban fognak megállni.

Antisystem Creative Commons License 2014.03.01 0 0 4806

Ugyan már, én még olvastam kérlek Berecz örökbecsűjét IS, az "ellenforradalom tollal és fegyverrel"-t:)))

Ettől még engedtessék meg nekem, hogy a libertarianizmust a gazdaság fasizmusának tekintsem, olyan dolognak, amitől jó lenne megmenteni minél több emberi közösséget, köztük az ukrán társadalmat is... az én olvasatomban pont erről szól ez a helyzet az első perctől fogva - ahogy anno le is írtam.

Vagyis az EU-IMF "segítség" neoliberális-libertariánus modellje és társadalmi következményei, kontra az alapvetően populáris gázárcsökis orosz segítség.

Nem véletlen, hogy ez az egész kezdettől fogva az értelmiségi felső-középosztály balhéja... akik az elsővel járnának jobban.

 

Na, innen már vágod, hogy az a csóka miért mondja azt, amit? És én miért azt, amit?

 

ÜdV

Előzmény: yaouank (4799)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.01 0 0 4804

Ne fakadj, mert ez sehol nincs az orosz pénzelésekhez képest, (...)

 

Nah, akkor engedd meg, hogy a kartyaidba nezzek. Honnet, s milyen adataid vannak?

Lassuk a medvet!

Előzmény: finom_rakottkrumpli (4789)
yaouank Creative Commons License 2014.03.01 0 0 4803

Pontosan. Ez a helyzet

 

ya

Előzmény: perkelto (4800)
tejet iszok és pipázok Creative Commons License 2014.03.01 0 0 4802

Miért akarná az EU az élelmiszertúltermelést fokozni? Már a kelet-európai mezőgazdasági területek belépése is nagy gondot okoz,

 

Akkor okoz gondot, ha az új belépők a saját belátásuk szerint termelnek.

De ha a termelés az EU-s multik profitérdekei alapján szerveződik, akkor az megváltoztatja a leányzó fekvését.

EZÉRT kellett a forradalom, hogy liberális alapokon lehessen a belépést előkészíteni.

Majd Monsantó szépen kihasználja a jogi zűrzavart és bevásárolja magát.

 

Egyébként élelmiszertúltermelésről szó sincs...

Ami van az Európában már túl drágán termelhető.

És elképesztóen agyonvegyszerezett, ami tovább drágítja.

 

Rövidesen lapátra teszik a spanyolokatmeg az olaszokat, visszaküldik őket arra a szintre ahol a csatlakozás előtt voltak, mert az ukrán földön jobban és olcsóbban lehet termelni.

 

 

 

Előzmény: perkelto (4646)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.01 0 0 4801

... hihetetlen, hogy ezt ilyen nyiltan kihangoztattak. Minden polgarhaboru verontassal jar, s mindegy, hogy kinek a vere folyik, a lenyeg, hogy aldozatok lesznek.

 

Ha, kitör a polgarhaboru, akkor a jelenlegi kievi vezetöseg keptelen lesz ura lenni a helyzetnek, s ugyanaz a szenario fog bekövetkezni, mint Egyiptomban. A lakossag ujra az utcara fog menni tüntetni, s a pokolba fogja kergetni a kievi uj naci vezetöseget.

Oroszorszagnak csak ki kell varnia, mig segelykialltasok jönnek Kievböl.

Itt az lesz a nyertes, akinek nagyobb a türelme.

Előzmény: yaouank (4788)
perkelto Creative Commons License 2014.03.01 0 0 4800

Éppen fordított a probléma.

 

Európa nagymértékben támogatja a saját mezőgazdasági termelését, így évről évre többet termel, mint amennyit fel tud használni. A felesleget a harmadik világ országaiban adjuk el erősen nyomott árakon, amivel az ottani termelőket tesszük tönkre. Európa többet költ a saját mezőgazdaságának a támogatására, mint egész Afrika GDP-je. Nem véletlen, hogy sokszor azzal próbálják csökkenteni a felesleges termelést, hogy fizetnek a földek termelésből való kivonásáért.

 

Európának semmi szüksége az Ukrajnában megtermelt mezőgazdasági árukra.

Előzmény: tejet iszok és pipázok (4786)
yaouank Creative Commons License 2014.03.01 0 0 4799

Nyilván 1956-ot is a Fehér Könyv néhány fotója alapján itéled meg. Gondolom ellenforradalomnak :-(

 

ya

Előzmény: Antisystem (4797)
yaouank Creative Commons License 2014.03.01 0 0 4798

Egy ilyen árulkodó kinyilatkoztatás után nincs is több kérdésem :-D

 

ya

 

 

Előzmény: BVNG25 (4795)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!