Keresés

Részletes keresés

WasLos? Creative Commons License 2014.03.04 0 0 9027

Ha ez igaz, akkor még semmi sincs lejátszva:

 

A kárpátaljai PSZ azzal a kéréssel fordult hétfőn a kárpátaljai területi hadkiegészítő parancsnoksághoz, hogy engedélyezze számára önkéntesek harci kiképzését az Ungvárhoz közeli Diós (Orehovica) katonai lőterén. Az északnyugat-ukrajnai Volinban a helyi PSZ már elkezdte a katonai szolgálatra jelentkezett önkéntesek katonai és harci kiképzését. A képzés első turnusában résztvevő 200 önkéntes a lőgyakorlatokat is elkezdte – jelentette kedden a zik.ualembergi hírportál.

Előzmény: balkan_kobra (9025)
yaouank Creative Commons License 2014.03.04 0 0 9026

"A Krímbe bevonuló katonákkal kapcsolatos oldalazás (nem tudja kik lehetnek a szóban forgó katonák, ilyen ruhákat bármelyik military boltban lehet kapni...) nagyon méltatlan ezen a szinten."

Ezen röhög mindenki és egymás után közlik a orosz katonai rendszámú járművek fotóit.

Mit képzel ez a macsó vadbarom, hogy így pofájába hazudik a világnak ?

Tényleg nem a mai világban él.

Még mindig azt hiszi, hogy az Internet korában el lehet hitetni a világgal, hogy az az igazság amit a PRAVDA megír.

 

ya

Előzmény: Jerofejev (9010)
balkan_kobra Creative Commons License 2014.03.04 0 0 9025

Merkel dumált a fejével.

Előzmény: Jerofejev (9010)
WasLos? Creative Commons License 2014.03.04 0 0 9024

Szerintem a Krím-félsziget elfoglalására készült terv 1991 körül már elkészült. 

 

A leporlása és aktualizálása a  mai helyzetekre tavaly történt meg. Ekkor több verziót dolgoztak ki.

 

Putyin most adott engedélyt erre.

Előzmény: Platon (9022)
WasLos? Creative Commons License 2014.03.04 0 0 9023

Azt hiszem az oroszok Krímben tartósan berendezkednek.

 

 

Az ukránok meg kalapozhatnak a lovéért. 

Előzmény: Antisystem (9020)
Platon Creative Commons License 2014.03.04 0 0 9022

Mert te abból indulsz ki hogy ad hoc folyamat megy.

 

Ad hoc nem küldenek be csapatokat. 

 

Eddig minden a tervek szerint megy, senki nem mert keménykedni, és megvan a tárgyalási alap Putyinnak.

Előzmény: Biga Cubensis (9021)
Biga Cubensis Creative Commons License 2014.03.04 0 0 9021

Én is így látom egyelőre, mások meg mesteri orosz győzelemnek :)

Ha viszont krími területek csatlakoznak Oroszországhoz népszavazással, vagy "független" oroszbarát állam alakul, akkor talán megérte, de még úgy sem biztos, hosszútávon.

Pláne, hogy ahogy az öreg Janukovics is megmondta, az ellenzék csak szájal a flotta- és kikötőegyezményről, hogy felmondja, valójában nem fogja megtenni.

Csak hát Putyin szeret magas lóról tárgyalni, úgy tűnik, ez most visszaütött.

Szerintem új elnök és kormány ide vagy oda, az olcsóbb gázért simán maradt volna a krími bázis és bizonyos autonómia.

De ezután elég nehéz lesz visszatérni a normál hangvételű tárgyalásokhoz.

Előzmény: Jerofejev (9010)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.04 0 0 9020

Nekem úgy tűnik, hogy Putyin berezelt az USA szankcióktól.

Nekem meg úgy tűnik, hogy követi a saját stratégiáját.... előre tudható volt, hogy az erő megmutatását tárgyalási szakasz fogja követni... egyik fél sem III. VH-t akar...

 

ÜdV

Előzmény: Jerofejev (9010)
WasLos? Creative Commons License 2014.03.04 0 0 9019

Janukovicsot továbbra is legitim elnöknek tartja, csak a lemondásával vagy a halálával változna a helyzet. Putyin szerint Janukovics él és jól van, sőt, tovább fog élni, mint a halálhírét terjesztők, de politikai jövője már nincs. Ezt meg is mondta az exelnöknek. A múlt héten alakult új ukrán kormányt Putyin elfogadja, és elmondása szerint már tárgyalásba is kezdtek. Hozzátette, hogy amennyiben az előző hetekben tapasztalt terror folytatódik, akkor az előrehozott elnökválasztás eredményét sem fogják legitimnek tekinteni.

Putyin szerint az orosz hadsereg krími mozgása csak egy meglepetés-hadgyakorlat volt. „Nincs okunk bevetni a hadsereget Krímben, és a hadgyakorlatnak nincs köze a kijevi és a krími eseményekhez, ezt már régóta terveztük." Putyin elmondása szerint a Krímben semmi más nem történt, csak megerősítették az ottani bázisaik védelmét, mert olyan információik voltak, hogy ukrán nacionalisták a Krímbe tartanak. A hadsereget csak akkor vetnék be, ha azt látják, hogy szélsőségek dúlják fel Kijev utcáit.

Amit az oroszok csinálnak most Ukrajnában, azt „humanitárius akciónak" nevezte, ami teljesen legitim, mert egy legitim elnök kérte őket erre, ráadásul Ukrajna és Oroszország nagyon közel állnak egymáshoz történelmileg és gazdaságilag. Putyin szerint Oroszország senkit nem akar megszállni.

Az Oroszországgal szemben bevezetett amerikai szankciókkal kapcsolatban elmondta, hogy ő nem akarja tönkretenni az orosz–amerikai kapcsolatokat, mert nagyon nehéz lenne őket újraépíteni, ezért a szankciókra is csak legvégső esetben válaszolnak ellenszankciókkal. A valutapánik pedig szerinte csak átmeneti. „A pénz szereti a nyugalmat" − mondta, és kijelentette, hogy a piacok hamarosan rendbe jönnek.

Putyin szerint Ukrajna rosszul járna a nyugati közeledéssel, mivel az ipari termelésének 96 százaléka orosz exportra megy. Ha az ukránok megváltoztatják a termelést és nyugati szabványokat vezetnek be, akkor Oroszország nem tud majd tőlük vásárolni, és a gazdaság összeomlik. A Gazprom pedig tényleg emelni fogja a gáz árát. Illetve nem hosszabbítják meg a kedvezményes szerződést, de ennek semmi köze nincs a közelmúlt eseményeihez, ezt csak is a piaci logika diktálja, mivel az ukránok nem fizettek rendesen, magyarázta Putyin az újságíróknak.

Előzmény: WasLos? (9017)
Platon Creative Commons License 2014.03.04 0 0 9018

WasLos? Creative Commons License 2014.03.04 0 0 9017

Akkor nem emelne gázárat.

 

1 milliárd USD USA segély Ukrajnának = 1 milliárd USD a Gaspromnak.

 

 

 

Előzmény: Jerofejev (9010)
turulkakas Creative Commons License 2014.03.04 0 0 9016

Németh Zsolt bekérette Oroszország nagykövetét

Németh Zsolt parlamenti államtitkár 2014. március 4-én hivatalába kérette Alekszandr Tolkacsot, az Oroszországi Föderáció budapesti nagykövetét, és Magyarország Kormánya nevében mélységes aggodalmának adott hangot a Krím-félszigeten kialakult helyzettel kapcsolatban.

Platon Creative Commons License 2014.03.04 0 0 9015

Eléggé benézted az eseményeket. 

 

Putyin atomszilárd, de a nyugati hatalmak engedtek, indulnak a tárgyalások Ukrajna sorsáról.

Előzmény: Jerofejev (9010)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.04 0 0 9014

Goodbye Dollar!

 

Ria Novosti jelenti: ha, a USA szankciozza Oroszorszagot, akkor Oroszorszag piacra dobja az amerikai allampapirokat! Mar eljött az ideje. Hiaba nah, az oroszok tudnak sakkozni, mig az amerikaiak csak a p...ükkel jatszanak.

 

http://en.ria.ru/business/20140304/188081405/Putin-Adviser-Urges-Dumping-US-Bonds-In-Reaction-to-Sanctions.html

 

Csak igy tovabb John Kerry, mar erre varok több, mint egy evtizede.

Artemis Entreri Creative Commons License 2014.03.04 0 0 9013

Persze, fülkeforradalom...

Előzmény: El Qradi (9011)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.04 0 0 9012

Mehet segíteni az USA meg az EU fizetni a számlákat:
Nem tud mindent fizetni a Naftogaz

A Naftogaz ukrán állami gázipari cég megint jelezte a Gazpromnak, hogy nem tudja teljes mértékben rendezni a leszállított orosz földgáz árát. Jurij Prodan ukrán energiaügyi miniszter szerint a Naftogaznak 400 millió dollárt kellene kifizetnie a februárban leszállított földgázért. Ezzel most már kétmilliárd dollárra nőtt az adósságuk a Gazprom felé. (MTI)

 

ÜdV

Előzmény: Jerofejev (9010)
El Qradi Creative Commons License 2014.03.04 0 0 9011

"Akkor Neked valami elképesztően gyenge ismereteid vannak arról, hogy mi az a forradalom."

 

Gondolom neked csak az a forradalom kedves, ahol bokáig lehet járni a vérben,

hullák hevernek az utcán, meggyalázott nők rettegnek, az ellenséget elevenen

nyúzzák meg.....

Ha hiszed, ha nem, van olyan forradalam, ahol nincs patakvér....

Előzmény: Artemis Entreri (9007)
Jerofejev Creative Commons License 2014.03.04 0 0 9010

Nekem úgy tűnik, hogy Putyin berezelt az USA szankcióktól.

 

Hadműveletek lassulnak, sőt egyes egységeket vissza is vonnak, illetve nagyon zavaros magyarázkodásra bonyolódott a sajtótájékoztatón:

 

Janukovics hívta be őket állítja - aki ezt azonnal tagadta. Akkor most mi van, ki hazudik?

 

Közben Putyin közben szimpatizál a Maidan tüntetőivel, hiszen tényleg bűnözők irányították Ukrajnát akik tönkretették az országot - de akkor miért védi őket? Adja ki őket Ukrajnának és lesz ami lesz.

 

A Krímbe bevonuló katonákkal kapcsolatos oldalazás (nem tudja kik lehetnek a szóban forgó katonák, ilyen ruhákat bármelyik military boltban lehet kapni...) nagyon méltatlan ezen a szinten.

 

Ahogy nézem az orosz társadalom elsöprő többsége is elítéli ezt a cirkuszt, a tőzsde romokban, csehek kizárták az orosz cégeket az ő atomerőműjük bővítéséből, az INA-t nem lehet az oroszoknak eladni, és az EU/NATO páros Paks2-őt is le fogja fújatni (mármint a jelenlegi formájában), ez szinte 90%.

 

És még sehol az USA szankciók...

 

 

yaouank Creative Commons License 2014.03.04 0 0 9009

Most majd gyors tempóban fogják csökkenteni ezt

 

ya

Előzmény: balkan_kobra (9004)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.04 0 0 9008

Ezt is

 

Előzmény: Platon (8993)
Artemis Entreri Creative Commons License 2014.03.04 0 0 9007

Akkor Neked valami elképesztően gyenge ismereteid vannak arról, hogy mi az a forradalom. 

Előzmény: El Qradi (8996)
Grigorij Sandorovics Creative Commons License 2014.03.04 0 0 9006

Nem dramatizalnam.

Elmennek Krimbe vagy attelepednek oroszhonba. Az alsohaz mar kesziti az egyszerusitet lehetoseget ennek.

Vagy a nagy demokratikus eszkozokkel valasztanak maguknak egy normalis elnokot, de ez inkabb a fantasztijus varians.

Előzmény: Antisystem (9001)
Háténimmárkitválasszak? Creative Commons License 2014.03.04 0 0 9005

Szerintem!

 

Az oroszoknak nincs ukrajnai helyzetük, csak krimi helyzetük, amit, ha valaki épeszű ránéz a térképre, érteni fog.

 

Ilyen pl. Britanniának a Gibraaltári szikla, az USÁ-nak a Panama csatorna melletti pár kilométeres sáv, stb, stb.

 

Ha Ukrajna az EU-t választja, lehet a gázcsappal játszadozni és kész. Nem téma.

 

A Krim viszont az egész Fekete tengert és környékét ellenőrzi, naná, hogy az Oroszok nem fogják elengedni.

 

Hogy hogyan, az most még csak a nagypolitikusok fejében alakul, de szerintem ott már meg is fog állni a dolog - az USA és az EU jóváhagyó zsörtölődésével együtt.

balkan_kobra Creative Commons License 2014.03.04 0 0 9004

a német energiaellátás 30%-ban függ az orosz szállítástól, ha összevesznének most, akkor hirtelen nem tudnák ezt pótolni

 

 

 már megint ez a függőség

loding Creative Commons License 2014.03.04 0 0 9003
Előzmény: loding (9002)
loding Creative Commons License 2014.03.04 0 0 9002

a cikk ahonnan ollóztam azt taglalja hogy durván emelkedtek a cirkusz miatt

 

Előzmény: El Qradi (8999)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.04 0 0 9001

Igazándiból itt a fő kérdést abban látom, hogy hogyan tudnák elszoktatni onnan az amerikaiakat, meg az IMF-et... akik persze minden segítséget meg fognak adni, hogy tejjel-mézzel folyó kánaánt teremtsenek - a választásokig... utána meg úgy járt az ukrán többség, ahogy...

 

ÜdV

Előzmény: Grigorij Sandorovics (8995)
balkan_kobra Creative Commons License 2014.03.04 0 0 9000

Az SZDSZ-nek sikerült teljesen tönkretennie Magyarországot.

Előzmény: seven update sorbi (8989)
El Qradi Creative Commons License 2014.03.04 0 0 8999

Szerintem azért annyira nem olcsók azok az ukrán élelmiszerárak.....

Előzmény: loding (8997)
yaouank Creative Commons License 2014.03.04 0 0 8998

Lapozz vissza a történelemkönyvben

 

ya

Előzmény: Antisystem (8977)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!