Keresés

Részletes keresés

Nohabf Creative Commons License 2006.06.09 0 0 5480

Üdv!

 

Tökéletesen egyetértek,nekem mindkét szinkronnal megvan a film és egyértelműen hogy Fülöp Zsigmond a nyerő hang neki.

Annak is örültem amikor kiadták DVD-n az Egy zsaru bőréértet hogy szintén meghagyták neki a régi szinkront,nagyon ütős így.

Előzmény: DAttis (5478)
meggyespite Creative Commons License 2006.06.09 0 0 5479

A szinkronszakma jelen lévő jeles képviselőitől kérdezném, hogy nem merült-e fel a közelmúltban újra a 24 további évadjainak szinkronizálása. A Cool TV ugyanis tudomásom szerint az első évad után a többit is leadná, és érdekelne, hogy ez tényleg igaz-e! Előre is köszönöm a választ!

 

 

DAttis Creative Commons License 2006.06.09 0 0 5478

Bár az Airport Concordos részében is ő volt Alain Delon hangja igaz ez újraszinkron volt

 

Nem mintha a filmalkotás csúcsa lenne az a film, de repülős mániám miatt többször megnéztem ezt és szvsz piszokul elrontották a Köszegi féle szinkronnal. :((((

Előzmény: Nohabf (5472)
filmtekercs Creative Commons License 2006.06.09 0 0 5477
Ha:_
- érdekel a film és/vagy a fotóművészet
- már egyetemi éveid végét járod vagy be is fejezted (lehetőleg bölcsész)
- gyakran jársz moziba
- szorult beléd némi kreativitás, íráskészség

És esetleg:
- van is némi tapasztalatod újság ügyben

Akkor:
- legyél Te is filmtekercs.hu
- a Fényportál tagja

Újonnan induló, film- és fotóművészettel foglalkozó honlap vár fiatal egyetemistákat.
Részletes tájékoztatót e-mailben, próbacikk, filmkritika ellenében lehet kérni: filmtekercs@gmail.com
Artension Creative Commons License 2006.06.09 0 0 5476

ha mar dvd-k:

-kiralylany a felesegem: eredeti szinkron van rajta?

-konvoj: eredeti?

-halalos fegyver/kerulj szinkronba sorozat: eredeti?

Dana79 Creative Commons License 2006.06.08 0 0 5475
Bizony,újraszinkron volt,mert a régiben természetesen Fülöp Zsigmond a hangja.
Előzmény: Nohabf (5472)
ezekiel 2517 Creative Commons License 2006.06.08 0 0 5474
A Szépség és a Szörnyetegben meg asszem Hegedűs D. Jean Marais hangja...
Előzmény: Nohabf (5470)
Nohabf Creative Commons License 2006.06.08 0 0 5473
Azt meg hozzá kell hogy tegyem hogy  a Pannonia Filmstúdióban igencsak MINŐSÉGI (nem véletlenül emeltem ki ezt a szót) szinkronok készültek,ezeket egyszerűen nem lehet megverni annyira jók!!
Előzmény: Nohabf (5472)
Nohabf Creative Commons License 2006.06.08 0 0 5472

De jó hogy azt nem láttam.

 

Bár az Airport Concordos részében is ő volt Alain Delon hangja igaz ez újraszinkron volt.

Előzmény: DAttis (5471)
DAttis Creative Commons License 2006.06.08 0 0 5471

Lőte féle szinkron a Fantomas-ban tényleg zseniális Marais-nak, a Kőszegivel való szinkronnal csak arra akartam utalni bizt újkeletű a szinkron, hogy nem találtak "jobb" hangot Marais-nak.

 

 

Előzmény: Dana79 (5465)
Nohabf Creative Commons License 2006.06.08 0 0 5470

Üdv!

 

Ha szabad belekotyognom egy kicsit hamár a kedvenc filmtrilógiám esett szóba:

 

Maraisnak Lőte Attila volt szerintem az abszolút telitalálat ,hallottam már én is Bujtorral a Púposban(nekem tetszett ez a verzió is),sőt még Juhász Jácint is szinkronizálta a Párizs rejtelmeiben az is egy jó választás volt.

 

Louis de Funesnek meg a vélemyényem szerint Haumann Péter volt  nagy telitalálat!

 

Ő tudta nagyon jól visszaadni Funes gesztusait (mármint hangilag),Balázs Péter úgyanúgy jó de egy bizonyos szintet nem tudott mát fejjebblépni.

De viszont nekem volt szerencsém találkozni pár éve a Balázs Péterrel és megkértem hogy egy kicsit utánozza Funest jó nagy derültség lett belőle, a Csendőr sorozatban nem is tudtam volna jobb hangot találni én sem mint Balázs Péter.

 

Haumann Péterről még annyit hogy tavaly karácsony táján adták ki az Funeses Oscart vele,az egyszerűen szenzációs,azt többször is meg kell nézni annyira jó lett.

 

Bocs ha kicsit hosszú voltam!:)

Előzmény: Dana79 (5465)
Dana79 Creative Commons License 2006.06.08 0 0 5469
Az ügyefogyott annyira zseniális Haumann hangjával,hogy Balázs Péter szerintem azt a filmet pl.elrontaná.Na,de ilyeneken nem lehet vitatkozni,mert kinek ez,kinek az a hang tetszik valami miatt jobban.Mint a zene.Például van egy ismerősöm,aki váltig állítja,hogy Bud Spencerhez Grúber Hugó sokkal jobban passzol,mint Bujtor,és neki az tetszik jobban..úgyhogy nem mondhatok olyat,hogy nincs igazad!:)
Előzmény: fvv1200 (5467)
Artension Creative Commons License 2006.06.08 0 0 5468
Előzmény: DAttis (5464)
fvv1200 Creative Commons License 2006.06.08 0 0 5467
Luis De Funés: Csak Balázs Péter!:-) (Számomra legalábbis neki nincs vetélytársa ezen a téren.)
Előzmény: Dana79 (5465)
Haszika Creative Commons License 2006.06.07 0 0 5466

lol

 

fantomasban szar lett volna BP, csendőrben meg Haumann

Előzmény: Dana79 (5465)
Dana79 Creative Commons License 2006.06.07 0 0 5465
Jean Marais-nak Lőte Attila nagyon jó a Fantomas-trilógiában.Nem is tudom,hogy neki szokott-e lenni állandó hangja..a Fantomasról jut eszembe Louis de Funes,szerintem neki Haumann a legjobb.A csendőr sorozatban is őt kellett volna Balázs Péter helyett választani..
Előzmény: DAttis (5464)
DAttis Creative Commons License 2006.06.07 0 0 5464

Sztem Belmondo-nál ha akciófilmben játszik Gáti a király hang ha vígjátékban Sztankay.

Igaz Belmondo-nál nehéz eldönteni épp milyen az a film amiben játszik mert gyakran van átfedés az akció és vigjáték között :)))

 

Más

 

Minap volt vmi Jean Marais film (m1) és eléggé kiakasztó volt a Kőszegi Ákossal. Persze említettem ő is már olyan unalomig használt szinkronhang mint Selmeczi R vagy korábban Szakácsi.

 

Ma volt vmi Capuccino felügyelő és a Háda János-Aldo Maccione egy nagyon rossz párosítás volt. Szvsz

Előzmény: Dana79 (5461)
fvv1200 Creative Commons License 2006.06.07 0 0 5463

Gáti oszkár

 

Természetesen: Gáti Oszkár.

Előzmény: fvv1200 (5462)
fvv1200 Creative Commons License 2006.06.07 0 0 5462
Gáti oszkár amúgy is olyan Belmondós, Franciás küllemű férfi!
Előzmény: Dana79 (5461)
Dana79 Creative Commons License 2006.06.07 0 0 5461
a Profi dvd-n nem a Garas-féle szinkron van,hanem az új Gáti-féle.Szerintem jó ez is,az is,de Gáti jobban illik Belmondóhoz.A Garas-félével mozikban játszották,meg párszor leadták régen a tévében..Bujtorral kapcsolatban igazad van,tudom,hogy Weismüllernek is ő volt a hangja,és nagyon passzolt hozzá.És tényleg,az Éjszakai rohanásban is nagyon jó volt Yaphet Kottónak. Csak nem értem,miért ő volt abban az említett filmben Belmondónak a hangja,hiszen akkoriban már megszokottá vált neki Sztankay,mint pl.a Riói kaland,A betörés régi szinkronjaiban vagy A nagy zsákmányban,Az örökösben..
Ja,amúgy Belmondónak pl.Dózsa László a Borsalinóban fantasztikusan jó.
Előzmény: Artension (5456)
Artension Creative Commons License 2006.06.07 0 0 5460
igen, emlitettem volt es kerdeztem is, hogy a tarzan gyujtemenyen fenn vannak-e ezek a szinkronok (nemreg jelent meg egy dvd box)
Előzmény: NMagister (5458)
Haszika Creative Commons License 2006.06.07 0 0 5459
ja
Előzmény: NMagister (5458)
NMagister Creative Commons License 2006.06.07 0 0 5458
Ha nem csal azemlékezetem, akkor az eredeti szinkronban Bujtor volt Tarzan (Johnny Weismüller) hangja is.
Haszika Creative Commons License 2006.06.07 0 0 5457

az Éjszakai rohanásban ő volt Alonso Mosley (Yaphet Kotto) hangja:-)

 

meg ő szinkronizálta Sándor Mátyást is pl:DD

Előzmény: Artension (5456)
Artension Creative Commons License 2006.06.07 0 0 5456

en kotom az ebet a karohoz, hogy te bud spencerre meg otvos cs-re asszocialsz

asszem amikor bejott bud spencer, mar nem is nagyon szinkronizalt mast bujtor, fiatal koraban voltak ezek a szepfiuk, aztan bud spencer es ennyi ;))

belmondo-hoz mondjuk nehezen tudom elkepzelni, mindenesetre tegnap megvettem a profi-t dvd-n, kivancsi vagyok erre a garas-fele szinkronra

Előzmény: Dana79 (5455)
Dana79 Creative Commons License 2006.06.06 0 0 5455
hát,lehet hogy kinézetre nem olyan volt akkor,mint Bud vagy Ötvös Csöpi,de a hang ugyanaz..és arról nekem nem Belmondo ugrik be..főleg azért furcsálltam,mert régen,még a 80-as években volt Belmondo-sorozat a magyar tévén,és mindegyik filmben Sztankay volt a hangja,kivéve ezt meg ez Egy válás meglepetéseit,ott Gáti Oszkár.Viszont ő nagyon jó Belmondónak.
Előzmény: Artension (5454)
Artension Creative Commons License 2006.06.06 0 0 5454

na ja, a pre-bud spencer/otvos csopi bujtorra kell gondolni

jean marais-nak is kivalo volt vmi regi kosztumos filmben meg hat ne feledjuk a klasszikus tarzan-szinkronokat (apropo, ezek rajta vannak a dvd-kiadasokon?)

Előzmény: pikszi (5453)
pikszi Creative Commons License 2006.06.06 0 0 5453
Nos, ezt hallani tényleg "ütős lehet"... Bár az azért árnyalja a képet, hogy akkor még Bujtor vagy 50 kilóval és jó pár évvel könnyebb volt, és nagyon sok korabeli (halovány emlékeim szerint rengeteg szovjet) filmben volt ő mokány fiatal karakterek hangja.

Mellette - szintén SZU filmek - pedig a vicces figura sokszor: Usztics Mátyás volt, aki tényleg megszűnt azóta a szinkron számára, bár lehet a színház számára is... :/
Előzmény: Dana79 (5452)
Dana79 Creative Commons License 2006.06.05 0 0 5452
Szilágyi Tibor hangja fantasztikusan jó. Jean Renohoz például pont úgy passzol szerintem,mint Christopher Leehez.
Én amúgy gyűjtöm a Belmondo filmeket,és a régiek közül van egy eléggé félresikerült szinkron:az Egy kínai viszontagságai Kínában c.filmben a fiatal Belmondo magyar hangja Bujtor István.Azért ennél még Garas Dezső is jobb neki. Gondoljátok el,milyen lenne,ha Bud Spencer kinyitná a pofáját és Sztankay István hangját hallanánk..
Előzmény: Artension (5450)
kambekk Creative Commons License 2006.06.05 0 0 5451
Lelketlen volt a HAIR szinkronja, a dalszövegfordítás pedig ritmustalan.  Nem mondom, hogy ne fordítsák le akár hetente újból az eredett, de legalább a kezdeti minőséget tathatnák...
Előzmény: Haszika (5446)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!