Keresés

Részletes keresés

Antisystem Creative Commons License 2014.04.01 0 0 18193

Pedig nyugodtan megteheted, ami a témához kapcsolódik, az ugye a témához HOZZÁszólás, az időnkénti offolgatás - én is szoktam - az meg a BEszólás...

 

ÜdV

Előzmény: Törölt nick (18185)
Antisystem Creative Commons License 2014.04.01 0 0 18192

Khmmmm.... második nekifutásra sem vágod, hogy az ELVILEG egy baloldali, ez meg egy jobboldali kormány... mert azt választottunk... elvileg...

 

ÜdV

Előzmény: Törölt nick (18189)
Antisystem Creative Commons License 2014.04.01 0 0 18191

Most komolyan szórjak ide ezer linket? Google, és beírod, hogy 'managed democracy russia' esetleg 'guided democracy russia' - szinonímák.

 

ÜdV

Előzmény: Törölt nick (18186)
finom_rakottkrumpli Creative Commons License 2014.04.01 0 0 18190

Kérdezd inkább azt, miért kellene nekem odafigyelnem rád, amikor az USA-ról beszélsz? ;)

Előzmény: Platon (18188)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.01 0 0 18189

És kis magyarázat. Ugye jöttél mindenféle pártokkal, mert Gyurcsányoztál egy jóízűt, de azt simán kihagytad, hogy pont az a párt, amelyik annó a 300 forintos vizitdíjat megnépszavaztatta, vezette be az 1500 forintos tüdőszűrési díjat. 

 

Ez pont olyan, mint a rezsicsökkentéses parasztvakítás, Ott adnak pár százalékot, hadd örüljön a nép, máshol meg a töbszörösét veszik el. 

Előzmény: Törölt nick (18185)
Platon Creative Commons License 2014.04.01 0 0 18188

Kínát mindenki diktatúrának tartja a "komolyan vehető elemzők" közül

 

Tekintve hogy ugyanezen elemzők szerint meg az USA demokrácia, úgy ez nem túl jó forrás. Nem mintha vitatnám az állítást.

 

Viszont ha az USA ahol ebben az évszázadban még nem volt olyan elnökválasztás amit ne csaltak volna el nagyon durván, szerintük demokrácia, akkor vajon miért kéne odafigyelni rájuk?

Előzmény: finom_rakottkrumpli (18183)
loding Creative Commons License 2014.04.01 0 0 18187

az :-)

Dongguan

:-)))

 

Előzmény: Antisystem (18181)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.01 0 0 18186

És még mindig nem tudunk semmit azokról a komoly, mértékadó forrásokról, akik szerint Putyin rendszere NEM diktatúra.

Előzmény: Antisystem (18175)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.01 0 0 18185

tiszta bukta volt a 18157-es vizitdíj-beszólásod, a

 

A "beszólásom" azért történt, hogy rávilágítsak, mennyire értelmetlen dolog a népszavazás. Egyébként nem emlékszem, hogy valaha is beszólásként minősítettem volna bármelyik hozzászólásod. Ezért kérem, hogy Te se tegyél ilyeneket! Köszönöm.

Előzmény: Antisystem (18175)
finom_rakottkrumpli Creative Commons License 2014.04.01 0 0 18184

A mai sem rossz, de ez még jobb. Mondjuk politikai kultúra nélkül az egyik sem ér semmit se.

Előzmény: Antisystem (18182)
finom_rakottkrumpli Creative Commons License 2014.04.01 0 0 18183

Kínát mindenki diktatúrának tartja a "komolyan vehető elemzők" közül, Oroszországot meg valóban valamiféle irányított/korlátozott demokráciának.

"valójában egy megírt hangulatjelentés sokkal ütősebb érdekérvényesítő eszköz volt a nép kezében,"

Atyavilág, te egy igazi homo kadaricus vagy :D

Előzmény: Antisystem (18168)
Antisystem Creative Commons License 2014.04.01 0 0 18182

Hát, a mainál kétségtelenül jobb lenne még az is, ebben - rémség:) - egyet kell értenem...

 

ÜdV

Előzmény: finom_rakottkrumpli (18180)
Antisystem Creative Commons License 2014.04.01 0 0 18181

Mi ez, valami ópium-háborús emlékmű? :)))

 

ÜdV

Előzmény: loding (18179)
finom_rakottkrumpli Creative Commons License 2014.04.01 0 0 18180

Az csak káoszt okozna a folyamatos ellenzéki próbálkozások miatt. Ésszerűbb az amcsi rendszer: 2 évente választás, de nem az egész testületet cserélik le, hanem csak a felét, vagy harmadát. Így lenne folytonos konkrét visszajelzés, de lenne állandóság is.

Előzmény: Biga Cubensis (18164)
loding Creative Commons License 2014.04.01 0 0 18179

még , aztán nem teszek be többet,

... nem kard (Bagdad), repülő vasmarokban (Tripoli) :-), nem... pipa :-DDDD

(kína, köztéri szobor)

Előzmény: loding (18172)
Biga Cubensis Creative Commons License 2014.04.01 0 0 18178

Azért ez nem ilyen fekete-fehér. Nyilván megfelelő szabályozás kellene.

 

A parlamenti képviselők visszahívhatósága

http://jesz.ajk.elte.hu/cservak11.html

Előzmény: Becses Bryganti (18174)
finom_rakottkrumpli Creative Commons License 2014.04.01 0 0 18177

A megfelelő információi senkinek nincsenek meg.

Előzmény: Biga Cubensis (18155)
Antisystem Creative Commons License 2014.04.01 0 0 18176

Na látod, ettől az eszménytől kell megszabadulni... (néha tisztára úgy nyomod, mint egy neokon:)))

 

ÜdV

Előzmény: Becses Bryganti (18174)
Antisystem Creative Commons License 2014.04.01 0 0 18175

Ez az érvelés az elején bukott meg számomra. - értem én ezt, hogy számodra fontosabb, hogy mit hogyan hívnak, mint az, hogy milyen benne a tömegek valós érdekérvényesítési lehetősége... ezzel mellesleg rá is mutattál a dolog leglényegibb pontjára, nevezetesen, hogy a mai formájú elitista "liberális" demokráciák valójában FORMÁLIS demokráciák... legyen benne ilyen intézmény meg olyan intézmény meg amolyan intézmény - természetesen az elit, meg a hozzá lojálisak kezén - de valójában a nép ne tudjon beleszólni semmibe... ugye majd az elit eldönti, hogy nyugati integráció vagy keleti integráció az ontopic Ukrajnában, az istenadta nép meg szabadon fizetheti az IMF feltételeit, választási lehetősége NINCS. Illetve hát választhat végülis egy EU integrációt elutasítót, de akkor jön a Majdan, és úgyis az lesz, amit az elit-csürhe konszenzusosan akar...

 

(OFF: tiszta bukta volt a 18157-es vizitdíj-beszólásod, amiihez csak azt nem tetted hozzá, hogy akkor elméletileg egy balodali kormányzat volt, ez meg itt elméletileg egy jobbos... a magyar megtanulhatta ennek az elitista formáldemokráciának minden gyönyörét már akkor, amikor visszatapsolta Hornt, és megkapta Bokrost... visszatapsolta Medgyesit majd Gyurcsányt, és megkapta a Molnár-Horváth duettet és a vizitdíj-mocskot. Szóval, a tömeg, ha a feje tetejére áll, sincs kiútja a neolib gazdaságpolitikából... na erről ennyit... a "népszavazás a szocializmusról" (by SZDSZ, miért mégis mit hittek, akkor miért az MSZP-t választottuk és ők éppen hogy beslisszoltak a köszöbön) valójában erről szólt, a 3 igen valójában egy vaskos NEM volt a tömeget átverő elitista mutyidemokráciára)

 

ÜdV

Előzmény: Törölt nick (18170)
Becses Bryganti Creative Commons License 2014.04.01 0 0 18174

Senki nem akarja, aki épelméjű. Két dolognak mondana ellent 1. demokrácia. 2. Kormányozhatóság. Csak a debilek nem jöttek rá, 24 év alatt, hogy a többség döntése 4 évre szól, akkor korrigálható, addig nem. Kormányozhatóság - a mindenkori ellenzék amint kinyalogatta választási sebeit, azonnal visszahívási  akciókba kezdene,ami rossz periód esetén sok esetben sikerülne is - káosz, anarchia, kormányozhatatlanság, gazdasági mélyrepülés. Aze4gyik demokratikus alapeszmény az, hogy a többség döntését 4 évig tudomásul kell venni. Aki politikailag aktív, az párthoz csatlakozva, vagy anélkül, agitálhat, ügyködhet, hogy akkor más eredmény szülessen.

Előzmény: Biga Cubensis (18164)
Grigorij Sandorovics Creative Commons License 2014.04.01 0 0 18173

A velemenyem?

Regen mar irtam. Putyinnak van egy vonasa, ami egyszerre pozitiv es negativ. A kaderekhez бережно (magyar szinonim kiment fejembol, ovatosan, lagyan) all hozza. Nem dobalodzik veluk. A negativ ebben az - hogy gyakran az embereknek elszall az onkontrolja. Ez volt Szerdjukov utja is. Ahogy irod - szepen levitte az ajtokat, de kozben felIstenitette magat. Osszetakolt egy csajokbol egy bandat (csaj-eszkadron) akik a miniszteriumban a javak lopkodasaval foglalkoztak. S a miniszter ur is szepen ellata magat javakkal. Tehat a felalitott feladatott megoldotta (tulvitte), de kozben egy rakasnyi rombolast* hajtott vegre es szepen lopkodott. Na ez a modern idok birosagi es nyomozasi ugye - nalunk itt rohogunk es sirunk ezen...

 

* hozok peldat. A hadi egezsegugyet teljesen polgari sinekre iranyitotta. Eppen ekkor szerelt le a hadugytol a batyam, felsoosztaju katonadoktor...

Az uj miniszter (Sojgu) most azon faradozik - hogy mentse a menthetot es ujra felalitsa a hadiegeszegugyet.

Előzmény: Cs_ (18171)
loding Creative Commons License 2014.04.01 0 0 18172

"drogpolitika..."

megint az lesz hogy OFF ... xuseme :-)

nem tudják, a zemberek hogy mi volt, meg hogy mi volt a csere alapja a dolgoknak, meg ilyesmi... szal amikor alapvető infók hiányoznak, meg az itteni kultúrában sincs benne, meg szembesíteni a népet... nem tudom.

 

napi konteohoz :-) itt egy kép, meg ilyesmik:

 

ha nem írnám ide hogy mi ez, a WTC-t vizuálnád bele :-),

"Special incinerators built to destroy opium and opium paraphernalia in Shanghai in 1919"

forrás kínai múzeum oldala:

http://www.opiummuseum.com/index.pl?pics&63

 

itt pedig SanFranciscoban 1914-ben egy felvétel, a dolg módjáról

 

http://www.youtube.com/watch?v=5ForrNJLv0A

https://www.facebook.com/OpiumFiend

 

 

Előzmény: Antisystem (18162)
Cs_ Creative Commons License 2014.04.01 0 0 18171

Jogos, 2008 óta csak két miniszter volt. Egyébiránt az előd, akire te is fújtatsz az volt a Ti emberetek, nem bánnám, ha ilyen "ökör" lenne nálunk is, akár miniszterelnöknek is. Az nem szarozott, nekiment a tabuknak, vágott akkorát amekkorát kellett, mondjuk lehet, hogy ajtóstul rontott be a házba, de legalább be mert menni. :) Naná, hogy igen hamar népszerűtlen lett nálatok (mondjuk náluk is az lett volna, annak ellenére, hogy amit csinált az az ország hosszabb távú céljainak felet meg, csak az adott pillanatban fájdalmas volt)

 

Szárnyaszegett sas - avagy Oroszország nagyhatalmisága és a védelmi reformok V.

A grúziai háború utáni ésszerűsítési átalakítások egyszerre kívánták kezelni a haditechnikai és felszerelésbeli, a szervezeti, a harckészségi és a hadiipari lemaradást , helyenként több évtizedes tabukat döntve le. Az ambiciózus reformok a tábornoki kar heves[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

 

Ok, ne vesézzük tovább. Mondjuk engem érdekelne a véleményed, még ha OFF téma is.     

Előzmény: Grigorij Sandorovics (18166)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.01 0 0 18170

Ez az érvelés az elején bukott meg számomra. Mivel ahogy már írtam, más és más forrásokat tekintünk komolyan vehetőnek. 

Előzmény: Antisystem (18168)
Antisystem Creative Commons License 2014.04.01 0 0 18169

Ahogy mondod, visszahívhatóság, kötött mandátum, ilyesmi... a tipikus anti-elitista lépések:)

 

ÜdV

Előzmény: Biga Cubensis (18164)
Antisystem Creative Commons License 2014.04.01 0 0 18168

Hát, pedig elkeserítelek, Putyint senki sem tartja diktátornak a komolyan vehető elemzők közül, ahogy Oroszországot se diktatúrának - pont, ahogy Kínát se, ahol pedig sokkal markánsabban megvannak ezek a vonások... a jelenségre van egy a valóságot elég jól leképező szó, úgy hívják, hogy irányított demokrácia - ide sorolják Kínát is, meg Oroszországot is - szemben a liberálisnak MONDOTT demokráciákkal. Ez a demokráciák egy másik halmaza. 

 

A továbbiakat meg hogy megértsd - már ha hajlandó vagy megérteni:) - felidézném neked a közismert viccet, miszerint a veréb teljesen átfagyva hever az ösvényen, már a végét járja szegény pára, amikor arra ballag a tehén, és a fejére pottyant egy méretes lepényt... na a veréb kisvágtatva jól átmelegszik a harminc fokos tehénxarban, akad benne némi mag is, szó, szót követ, kisvágtatva erőre kap, és ficeregni kezd, hogy kijusson onnan ... több se kell az arra sétáló macskának, kihúzza a xarból... és hamm bekapja... tanulság, hogy nem biztos, hogy az az ellenséged, aki lexar, és az a barátod, aki kihúz onnan... szóval tudod, a hard diktatúrákban, amiket ott sorolgattál, mint Pinochet, ha a nép reagál, akkor a hatalom brutálisan odacsap... a liberálisnak hazudott elitista demokráciákban meg pont az ellenkezőjét teszi, le se trottyant, ha a fejed tetejére állsz is, hisz csak 4 évente kellesz neki... a középúton, ami a szoft diktatúra - irányított demokrácia mezsgye, na ott meg reagál... de nem eltaposólag. Tehát valójában ezekben a - névleges különbségeket mutató, egymásba átalakulni képes - formációkban van esélyed a nép egyszerű tagjaként hatást elérni.

 

Példával, tegyük fel, hogy a melósok közt kitör az elégedetlenség, hogy nincs nyáron elég sör...

Erre a hard diktatúra elviszi a hangadókat, mert retteg... az elitista demokrácia elröfögi, hogy "öngondoskodás és egyéni felelősség" csinálj, amit akarsz, nem a politika dolga a te söröd... a szoft diktatúra-irányított demokrácia meg nem retteg, de veszélyt szimatol, ennek okán cselekedni kezd, hogy leszerelje a feszkót, legyen söre a melósoknak

Kínos erre rájönni (nekem olyan 1993 volt az ébredés) de valójában egy megírt hangulatjelentés sokkal ütősebb érdekérvényesítő eszköz volt a nép kezében, mint ma 777 "szabad" tüntetés... az elitista "liberális" demokráciában ugathatsz kedvedre, de a csontod nem érdekel senkit a választástól a választásig... nincs rajta a hatalmon a legfontosabb póráz, a permanens önigazolás kényszere...

 

ÜdV

Előzmény: Törölt nick (18163)
loding Creative Commons License 2014.04.01 0 0 18167

:-) az volt a második, amit megszavaztak, a címer után :-))) 90-ben

Előzmény: Biga Cubensis (18164)
Grigorij Sandorovics Creative Commons License 2014.04.01 0 0 18166

Ez igy van.

De azert nezzuk. A miniszter urak nem ojan gyakran valtjak egymast. En inkab azt mondanam, hogy az elozo egy barom okor volt, nalunk "asztalos-nak" hivjuk, mivel addig butirgyaros volt :)).

Ami a lepeseket illeti. Amit te leirtal, szvsz pozitiv es jobb, mint 1 lepes elore es 2 hatra. De ha megnezzuk - altalaban a vilagon mindenhol igy megy. Ugye a haderok minden orszagon belul egy elegge kulonleges, olyan "allam az allamban" dolog. Ez pl. kitunoen l(j)atszk Egyiptomban. Ahol az elnokvalasztason a volt hadugyminiszter esedeke, %-ban nagyon magas (34% ha jol emlexem).

 

Nalunk a haderok nehez ideje elmult. A 90-es evekben a tisztek szegyeltek a munkajukat - es polgari ruhaban mentek ki. Moszt mar visszatert a tiszti ruha a polgari eletbe. Es ez a bizonyos reform, eltekintve a hibaktol, tenyleg sok minden jot hozott mar. De ez mar tenyleg egy mas es nagy tema. Ne menjunk mejjen bele :))

Előzmény: Cs_ (18161)
Platon Creative Commons License 2014.04.01 0 0 18165

:) Ugyan kérlek.

 

Szó szerint elhiszem amiket az USA mond erről a levegő levegő rakéta rendszerről.

 

Ne nálam panaszkodj, ha nem mutatnak fel egyetlen tényleges valós, modern, védekező célponton elért BVR győzelmet sem.

 

Az Orosz ABM rendszert sem azért tartom hatékonynak, mert letesztelték éles nukleáris töltetekkel, hanem azért mert a korábban berakott USA stratégiai elemzések szerint hatékony, és működik.

 

Ők meg csak tudják nem?

Előzmény: Cs_ (18159)
Biga Cubensis Creative Commons License 2014.04.01 0 0 18164

ebben van valami... sokat segítene a képviselők visszahívhatósága, de ezt érhető okokból nem akarja senki ott fent :)

Előzmény: Antisystem (18162)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!