Keresés

Részletes keresés

Timcsike28 Creative Commons License 2015.09.17 0 0 36163

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni Tőletek.Fűnyírótraktort szeretnék venni,talán így szezon végén több akció van.

2500m2-re sík területre kellene.Abszolút laikus vagyok a témában,visszaolvasva a 8-as előtti  Briggs motorokról nem volt túl jó a vélemény.

Nekem  fontos lenne,hogy jó legyen a szervízhálózat,megbízhatóan működjön a traktor.

Ezeket néztem:

McCulloch M115-97T kidobós fűnyíró traktor ,  

MTD Mastercut 96 kidobós fűnyíró traktor - transmatic váltóval,

MTD DL 96 H fűnyíró traktor hidrosztatikus meghajtás

 

Ezeken kívül milyen trakit lehetne venni max 500e-ig,amivel nem lesz probléma?

 

A használtaktól félek,hisz nem tudni,hogy bántak vele,miért adják el.

 

Köszi

Kapa bácsi Creative Commons License 2015.09.16 0 0 36162

Fontos,hogy a permetlétartály teteje jól(légmentesen)zárjon.Ha nem akkor nics túlnyomás a tartályban,és nem hord messze,plussz a gázállás is max legyen.

Előzmény: Bubinko (36161)
Bubinko Creative Commons License 2015.09.15 0 0 36161

Heló,

segítséget szeretnék kérni. Van egy Hecht 451 vadi új motoros permetezőm. Összeraktam azt ahogy a hozzá csomagolt "nagy könyvben" meg van írva. A problémám a következő: teljes fordulaton is csak úgy adagolja a permetet, hogy majdhogynem vízszintesen all a fúvócső. Ha minden igaz - legalábbis a referenciái szerint akkor 12 métert el kellene fújni (gondolom ez vízszintesen nem függőlegesen felfelé). Hihetetlen számomra, hogy a 5-7 méter magas fákat majd egy ugyanolyan magas létráról kell, hogy permetezzem!?

 

 

(kép forrás: internet)

rbillyk Creative Commons License 2015.09.14 0 0 36160

Itt egy jó videó egy fűnyíró motor berántó cseréjéről:

 

https://www.facebook.com/kertigep.alkatresz

rbillyk Creative Commons License 2015.09.14 0 0 36159
emcett79 Creative Commons License 2015.09.12 0 0 36158

Akkor szétszedem, kitakarítom!

Előzmény: alfi13 (36156)
sz_attila Creative Commons License 2015.09.12 0 0 36157

Már csak az a kérdés, milyen füved van :))

Előzmény: janijani (36155)
alfi13 Creative Commons License 2015.09.12 0 0 36156

Karburátor eldugulhatott. Az alapjárati fúvóka talán.

Előzmény: emcett79 (36154)
janijani Creative Commons License 2015.09.12 0 0 36155

80 négyzetméterre egészen biztos, hogy nem vennék robbanómotoros fűnyírót.

Az elektromos is szépen nyír ha éles a kés és a robbanómotoros is tépi a füvet ha csorba a kés. Tudom, mert nekem van mindkettő.

Előzmény: sz_attila (36148)
emcett79 Creative Commons License 2015.09.11 0 0 36154

Sziasztok!

 

B&S TWIN I/C 14,5 Le-s motorú fűnyíró traktoromnál elkezdett hullámozni az alapjárat, ill kis terhelésen "repked" a fordulatszám. Magas fordulaton semmi gond, indulni is könnyen indul.

Mi lehet a gond?

Előre is köszi a segítséget!

Törölt nick Creative Commons License 2015.09.05 0 0 36153

Lauson Power motorokat használ vki? 

apii Creative Commons License 2015.09.02 0 0 36152

Nem lehet hogy a szelep benyomva maradt belül valahogy!Ezért tudod ellenállás nélkül forgatni.

Előzmény: Only55 (36141)
apii Creative Commons License 2015.09.02 0 0 36151

Ezt így nehéz kibogarászni! Én is valami koszra, tömítetlenségre tippelnék. 

Előzmény: Törölt nick (36150)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.31 0 0 36150

Betudnád linkelni az egész rajztot cikkszámostúl ?

Gyanítom ,hogy maradt vmi kis fém reszelék és belemart az egyik alkatrészbe. Nem tőmít és az olaj ide oda megy.Vagy vmi kis kosz van és nagy a rés olaj veszteség. Esetleg leragadt szelep pl

 

A 10 es cikkszámon én egy belső fogaskerekes szivattyút látok talán de ebből a kicsiből nem vehető ki pontosan.

Van ág ahova rátudsz mérni ? 

Előzmény: Only55 (36141)
dez1 Creative Commons License 2015.08.31 0 0 36149

Megintcsak ajánlom, hogy nézd meg a 46os fémházas MTD-t.  Ilyen kis területnél 10 évig elfelejtheted a problémát.

Előzmény: zohlihka (36137)
sz_attila Creative Commons License 2015.08.31 0 0 36148

Jah még valami.

Akik azt mondják, bármilyen elektromos fűnyíró megteszi, mert hiszen ők is azzal nyírják évek óta, nekik olyan árokparti minőségű füvük van :)

Előzmény: sz_attila (36147)
sz_attila Creative Commons License 2015.08.31 0 0 36147

Nehéz helyzet, nehéz válasszal.

A gond az, hogy nagyon kicsi a terület, de emellett lehet rajta egy top minőségű, nagyon sűrű, erős pázsit, ha figyelmesen követed a fűápolási előírásokat. Ebbe törhet bele a villanyos gép foga, mint ahogy az ügyfélnél is előfordult (barenbrug Supersport volt vetve, mindent én csináltam nála a fűvel a nyírást kivéve, 200 nm füvön). Ha nem is megy tönkre, lehethogy nem lesz szép a nyírás, tépi majd, szálazza, mert gyenge lesz, fél fogással kell nyírni, meg ilyenek. Csupán mások tapasztalatait osztom meg veled, jómagam sose dolgoztam ilyen elektromos géppel.

Azt sem tudom sajnos, milyen a belépő benzines gép az elektromoshoz képest (1600W), mert belépő benzines gépem sem volt sosem. A lóerő az egy dolog, ehhez párosul egy késméret, ami annál jobb, minél kisebb az adott motorhoz. Aztán ott van a kés kialakítása, élessége (az utóbbit tudod figyelni). Mindez összességében adja a nyírás minőségét. A benzines gép, ha nem bírja szuflával, leesik a fordulatszáma, ezáltal fogja tépni és szálazni a füvet, az eredmény megint fél fogás, fél magasság...

Megint csak azt kell írnom, mint már olyan sokszor, hogy teljesen hibás a gyártók általi besorolás, miszerint pázsit terület szerint sorolják be a gépeket, pici gép kicsi fűre, nagy gép nagy területre. A fű minősége fogja meghatározni, szenvedsz-e vagy örömödet leled a fűnyírásban egy adott géppel.

Konkrét gépet nem fogok ajánlani, amikkel én dolgoztam, ahhoz neked legfőbb ideje elkezdeni lottózni.

Véleményem szerint sikeresen tudsz majd használni elektromos gépet is, he betartod az egyharmados nyírási szabályt, rendszeresen szellőzteted a pázsitot, és megpróbálsz olyankor nyírni, amikor száraz.

Előzmény: zohlihka (36144)
zohlihka Creative Commons License 2015.08.31 0 0 36146

Nem, ez teljesen korrekt, mindig elhatározok valamit, aztán valami kibillent. :)

Én is ezért vetettem el eddig a benzineset.

Köszi.

 

Előzmény: SIMTDIToledo (36145)
SIMTDIToledo Creative Commons License 2015.08.31 0 0 36145

Szerintem vegyél egy John Deere fűnyírótraktort, az biztos sokáig fogja bírni 80 nm-en :-))

De most komolyan ekkora területre benzines nírót.. tvább tart bemelegíteni a gépet, mint a nyírás, meg évente alapos karbantartás, olajjal vacakolni, stb... Persze jobb a benzines gép, de szerintem 80-100-150 nm-re teljesen felesleges. Azt lehet nyírni akár hetente is....

Persze én véleményem, korábban kb 8-10'000 nm-en nyírtam füvet a 2 kertünkben 51-es benzinessel (2 teljes hétvége hajnaltól szürkületig) arra kellett is, de ilyen picire.. Akár még egy kézi suhanó fűnyíró is elég lehet...

 

Bocs hogy hosszu voltam....

Előzmény: zohlihka (36144)
zohlihka Creative Commons License 2015.08.31 0 0 36144

Értem, köszönöm a válaszod.

 

Ha már több alkalommal említetted a benzineset tudnál  is ajánlani konkrét típust ilyen kis területre?

Egy alap MTD?

A belépő szintű benzinesek elvből nagyobbnak számítanak mint mondjuk egy 1600W -os elektromos?

 

 

Előzmény: sz_attila (36143)
sz_attila Creative Commons License 2015.08.31 0 0 36143

Van egy kuncsaftom, sok évig használt Gardena Powermaxot. Aztán egy szép napon amikor szabin voltak, édesapja beletolta a magas sűrű fűbe és leégett a motorja. Vett egy benzineset, azóta szép a világ és nem érti, hogyan tudott évekig kínlódni a villanyossal. Azzal ugyanis ha jobban megnőtt a fű és netán nedves is volt, fél fogással kellett nyírnia, vagy fél magassággal lejjebb, aztán a végleges magasságon még egyszer végig nyírni. A benzinessel meg teljes fogással végignyírja oszt annyi volt.

De ne vegyél benzineset, vegyél gardenát :)

Előzmény: zohlihka (36137)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.31 0 0 36142

Este ránézek mert ma jön a szecskázó azt rohanás van

 

Előzmény: Only55 (36141)
Only55 Creative Commons License 2015.08.30 0 0 36141

Igen volt is rendesen fémreszelék a difiházban is (mivel egybe van építve vele)
A rajzon a C felől kapja kardánon az állandó hajtást (ez a változtatható állásszögű rész) aztán a B felé kellene leadni a fix ferdetárcsás résznél.

Teljesen ki lett takarítva az egész rendszer magasnyomással, aztán jött az össze szerelés és semmi
Van rajta Bypass szelep, ugye ennek benyomása nélkül nem lehetne mozdítani a gépet.Most lehet sajnos.

Amikor elromlott akkor azonban be kellett nyomni hogy valahogy hazakerüljön, és így lett vontatva kb 1km et de nem hiszem hogy ez okoott volna valami károsodást ?!


Rajz alapján próbáltam leellenőrizni a rugók/golyók meglétét de elég nehéz, illetve volt amit ki se mertem csavarni mert nehogy valami fixre belőtt nyomásállító legyen.

Előzmény: Törölt nick (36139)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.30 0 0 36140

bocsi vagy még lehet bolygó dugattyús is. Ebből a képből sajnos így nem sok látszik

 

Előzmény: Törölt nick (36139)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.30 0 0 36139

Az egy axiál dugattyús szivattyú (energiaátalakító). Szépen végig kell menni a rendszeren . Ha leszakadt  a dugattyú akkor ott a rendszerben tutti van még fém. Pár db fém sorja kitudja nyírni az új alkatrészeket. Lehet ez történt. 

Ha több fotót mellékelsz a hidro hajtásról akkor talán sikerül segíteni.

 

Előzmény: Only55 (36110)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.30 0 0 36138

Eldugult az útváltó szeleped  ,munkahenger karmantyú megadta magát , a fogaskerék szivattyú nem szállít elegendő olajat , kevés az olaj a gépben , fals levegőt szív. 

Előzmény: nam1van (36135)
zohlihka Creative Commons License 2015.08.30 0 0 36137

Hát konkrét ajánlast nem kaptam, így nem egyszerű. 

Benzinest tuti nem veszek ekkora területre. 

Eddigi konklúzió alapján az alábbiak kizárva :

Bosch Rotak 

Makita Elm sorozat, bár utóbbira nagyon hajlottam, de elég sok negatívumot írtak. 

Hecht szerviz kérdés érdekes, felhívtam a fazont, azt mondta nincs gond, van nálunk is szervizpont és jövőre jön a cég be hozzánk így ez határeset. 

MTD nem győzött meg. 

Alko szintén. 

 

Gardena powermax esetében elég sok visszajelzés érkezett, és mind +, lehet egy próbát megér. 

 

Vélemény? :) 

Törölt nick Creative Commons License 2015.08.30 0 0 36136

Sziasztok az alábbi motor mennyire ajánlott ?

Fahasítóra lenne . Hondát ajánlottak de az kegyetlen drága.

Évi 20-25 köb lenne hasogatva vele.

Gondolkodtam autómotoron is de azzal meg dög nehéz lenne már a hasító.

Ha nem ajánlott a motor akkor vmi más helyette ? 10lóerő körül gondolkodnék mert a 10tonnás hasítóhoz azért kell a 7Kw

Legalábbis ahogy számolgattam meg néztem a márkás hasítókat.(pl posch) Güde meg ilyeneket nem néztem mert ott tutti hamis adatok vannak

Tehát a motor

 

http://krinor.hu/hu/termekek/motorok_komplett_es_alkatreszek/motorok/briggs_3125_seria_funyiro_traktort_motor

nam1van Creative Commons License 2015.08.30 0 0 36135

mi lehet a baja a rönkhasítónak ha egyik pillanatról a másikra a nyomó erő eltünt?

 

 

sz_attila Creative Commons License 2015.08.29 0 0 36134

46 cm-t elektromosban ne is keress, mert akkora villanymotort senki nem rak fűnyíróra, amivel az tisztességesen tudna nyírni. Szetinrem már a 41 cm is sok villanyos gépre.

Előzmény: zohlihka (36130)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!