Keresés

Részletes keresés

Evicke Creative Commons License 2014.04.25 0 0 4053

felszívódásról ezt találtam:
http://shop.builder.hu/glutamin/mhp-glutamine-sr-1000-gr-p4329

 

ha jól értem, ha az a cél, hogy a véráramon át az izmokba eljusson, akkor célszerű stabil kapszulában szedni, egyébként:

  • A hagyományos glutamin por 70%-a a gyomorban és a belekben szívódik fel, így mindössze 30%-a áll az izomszövetek rendelkezésére.

     

  • A szervezetbe bevitt glutamin 90%-a egy órán belül felszívódik,

szóval nekünk jó a sima por is, sőt. ugye?

Előzmény: pucros (4049)
sz332 Creative Commons License 2014.04.25 0 0 4052

http://examine.com/supplements/Glutamine/

 

Average dietary intake of glutamine, according to the Nurse's Study of 70,356 women, is around 6.85+/-2.19g glutamine daily

Ebben benne van:

  • Beef at 4.7% protein[3] where meat in general fluctuates between 4.4% and 4.8%[3]
  • Skim Milk at 8.08% protein[3] whereas milk products in general tend to fluctuate between 8.7% and 9.2%[3]
  • White Rice at 11.1% protein[3]
  • Corn at 16.2% protein[3]
  • Tofu at 9.1% protein[3]
  • Eggs at 4.3% protein[3]

Ebből nekem szinte minden kiesik, a hús és a rizs kivételével... 

 

És a napi 3 tabletta az majdnem 5 gramm, és nem mindennap eszem húst. 

A neten utánaolvastam, és sok IBS-es betegnek sokat javult az állapota az L-glutamine szedése után, viszonylag rövid idő alatt. Egy próbát megér. 

Előzmény: H_G (4050)
sz332 Creative Commons License 2014.04.25 0 0 4051
H_G Creative Commons License 2014.04.24 0 0 4050

Ha ebből olyan sok van az izomban, honnan tudjuk, hogy nem jut belénk elég a húsevéssel?

 

Előzmény: sz332 (4046)
pucros Creative Commons License 2014.04.24 0 0 4049

Annak idején valami olyan faramuci glutamint kellett szedni, amiben külön volt csomagolva pezsgőtablettával valami lúgoska ital, azt felhajtottam valahány perccel a glutamin előtt, mert különben a gyomorsav elrontotta volna. Maga a glutaminadag meg tele volt glükózzal, hogy de akkor viszont már gyorsan szívódjon fel, még mielőtt valami baja lesz.

Szóval vagy nem annyira egyszerű felszívódtatni a glutamint - vagy csak a Scitec fontoskodott :)

tyúkanyó48 Creative Commons License 2014.04.24 0 0 4048

Szerintem jól jártál, pont ma voltam bioboltban, és csak úgy megnéztem az L-glutamint, 60 db-os 500 mg-os valami 2300,- körül volt, tehát drágább, mert csak 60 db, és még jóval gyöngébb is.

De a por lehet, hogy még jobb.

Hát...hajrá! :)

Előzmény: sz332 (4046)
sz332 Creative Commons License 2014.04.24 0 0 4047
sz332 Creative Commons License 2014.04.24 0 0 4046

Na, voltam tegnap a gyógyszertárban, úgy néztek rám, mint tyúk az abc-re :) Hogy hát L-glutamin, azt ők nem tudják, hogy micsoda. Miután beértem a céghez, rákerestem a neten, és láttam, hogy az L-Glutamin ilyen teljesen standard táplálékkiegészítő, amit a testépítők szednek, úgyhogy el is mentem a testépítő boltba, ahol már voltam 1x, és ott az eladó srác adott is nekem cuccot :D:D:D

 

Kb. 4000 forint volt 120 darab, 1400 mg van egyben.

 

Ezt kaptam, a nagyobb csomag gazdaságosabb, de először inkább a kisebbet vittem.


http://elitebodyshop.hu/l-glutamin-tablettakkapszulak/61-olimp-nutrition-glutamine-1400120-kapszula-.html

 

A csajszi a blogján, amit korábban linkeltem, is ezt szedett, onnan jött az ötlet, ő 3000 mg-ot szedett/nap, azaz 2 tabletta. A testépítő ajánlás napi 3 tabletta. Tegnap vettem be, rosszul nem lettem tőle, szóval eddig pozitív :)

Annyi még, hogy a tabletta elég nagy, szóval akinek gondot okoz, az lehet, hogy porral jobban jár.

Előzmény: Evicke (4045)
Evicke Creative Commons License 2014.04.23 0 0 4045

ja, és szted mennyit kéne ebből szedni /nap?

 

itt vannak az Iherb-es találatok:
http://www.iherb.com/search?kw=l-glutamine&x=-759&y=-141#p=1

Előzmény: sz332 (4042)
Evicke Creative Commons License 2014.04.23 0 0 4044

ez az L-glutamin jó ötlet, mindenkinek kéne, akinek autoimmunja van, lévén, hogy a rossz bélfal és bélflóra okozza...

Előzmény: sz332 (4042)
tyúkanyó48 Creative Commons License 2014.04.23 0 0 4043

 

Hát sok sikert, remélem, menni fog és pláne, hogy használ is majd. Szerintem okosan teszed, rád fér ennyi probléma mellett. Biztos, hogy sokkal jobb lesz :)

Majd számolj be a javulásról, ha már pár hétig csináltad.

Előzmény: sz332 (4042)
sz332 Creative Commons License 2014.04.23 0 0 4042

Szia,

 

én most a táplálóka oldal alapján kezdek el majd étkezni (plusz minden, amit eddig is tudtam, amit nem lehet) és elkezdem szedni azokat, amiket írt. Omega-3-at már vettem,

l-glutaminról nem is hallottak a gyógyszertárban, viszont a testépítő boltokban óriási választékban van, úgyhogy megyek, be is vásárolok belőle. A nemzetközi oldalakat

olvasni az l-glutamin IBS-es betegeknél nagyon jól hatott, remélem, pár hét múlva már én is beszámolhatok drasztikus javulásról...

Előzmény: tyúkanyó48 (4041)
tyúkanyó48 Creative Commons License 2014.04.23 0 0 4041

Köszi, igen, tényleg nagyon jó az a táplálóka oldal, amit lentebb is linkeltél, már tegnap este elkezdtem olvasgatni.

Hát igen, sokkal jobb lenne, ha egyéni terápiát, kezelést kaphatna az ember, de egyelőre ez csak leányálom, max. ha magánúton mész el mindenféle intolerancia vizsgálatokra, de ki tudja, azok is mennyire megbízhatók, mindenféle tesztek :P.

Probiotikumoknál is legtöbbször csak találgat az ember, egyiket elkezdi, aztán vagy van valami hatása, vagy nincs.

Még a rákosok sem kapnak teljesen különböző, a saját ráktípusuknak megfelelő kezelést, bár már vannak ebbe az irányba lépések. Pedig nekik aztán igazán szükségük lenne rá.

Szóval köszi a linket! :)

Előzmény: sz332 (4038)
Evicke Creative Commons License 2014.04.23 0 0 4040

hát a GAPS-diéta is pont ebből áll. :-)

no cukrok és gabona, glutén, és keményítő, ahogy lentebb többször is írtam.

Előzmény: sz332 (4038)
sz332 Creative Commons License 2014.04.22 0 0 4039

Kb. tavaly augusztus ... azóta teljesen gluténmentesen vagyok, mi főzünk saját magunknak.

Előzmény: Evicke (4037)
sz332 Creative Commons License 2014.04.22 0 0 4038

Szia,

 

igen, nálunk az IBS-t arra használják, amikor nincs látványos szervi elváltozás, de mégsincs jól az ember. Ezért is javaslom a http://www.taplaloka.hu/ oldalt, ott ugyanis egy teljes megoldás

programot ír le a szenvedő fél több orvos könyve alapján, ami úgy tűnik, működik.  Nálunk ugye az IBS papírra vetésénél véget is ér a történet, de úgy látszik, USA-ban már van erre gyógymód

Azt kell hogy mondjam, sokkal jobb diagnosztikai rendszerekkel dolgoznak,és erre (IBS) már komplett összerakott rendszerek vannak. Például az milyen komoly már, hogy ugye mi feltesszük a kérdést, hogy milyen probiotikumot szedjünk, náluk meg van olyan vizsgálat, ami baktériumtörzsekre felbontva mutatja, hogy miből van kevés, miből van sok, és milyen kombinációt kell szedned ahhoz, hogy helyreállítsd az

egyensúlyt.

Előzmény: tyúkanyó48 (4035)
Evicke Creative Commons License 2014.04.22 0 0 4037

és mióta vagy teljes gluténmentes étrenden?

Előzmény: sz332 (4031)
tyúkanyó48 Creative Commons License 2014.04.22 0 0 4036

 

Hát ez az, ha mást nem tudnak, az IBS mindenre ráhúzható. Az ÁBSZ-szel meg egyáltalán alig foglalkoznak.

Előzmény: Evicke (4029)
tyúkanyó48 Creative Commons License 2014.04.22 0 0 4035

 

Szegénykém, az a baj, hogy nálad nagyon sokféle irányba el lehet(ett) indulni, többféle érzékenységed már van, vagy volt, ezért nehéz kideríteni, és erre írta azt, hogy IBS. Tulajdonképpen arra gyanakszok, hogy nekem is az van, ezért is kérdeztem, hogy mi alapján diagnosztizálta ezt. Akkor szokták persze, amikor már semmit nem tudnak mondani.

"rendben vagyok..."  hát azért ez enyhe túlzás, ha rendben volnál, nem volna a fájás, szúrás meg ez a többféle intolerancia.

És tükrözésre elmész? :(

Előzmény: sz332 (4028)
tyúkanyó48 Creative Commons License 2014.04.22 0 0 4034

Igen, csak ez lehet, különben biztos híznom kéne. Ezért nem izgatom magam a magasabb CH arány miatt. Vagy kéne?

Előzmény: Evicke (4027)
tyúkanyó48 Creative Commons License 2014.04.22 0 0 4033

 

Hát ez van, ráadásul a pasast én nem tudom lebeszélni, még az édességről sem, lekvár, fánk, süti megy neki, tesz magasról még a hivatalos cukros diétára is, nemhogy paleózna. Á, reménytelen.

Előzmény: Evicke (4026)
sz332 Creative Commons License 2014.04.22 0 0 4032

Az IBSZ szindrómát akkor veszik elő, amikor már minden végig van járva, nálam pedig lényegében (a tükrözésen kívül) szinte mindent kimerítettük. Van egyébként az IBSZ-szel

kapcsolatban egy nagyon jó kis könyv, egy hölgy a blogjában hasonló problémákkal küzd, paleo szempontból is érdekes lehet:

 

http://www.taplaloka.hu/

Előzmény: Evicke (4029)
sz332 Creative Commons License 2014.04.22 0 0 4031

Az ellaposodott bélbolyhok illetve biopszia után megállapítják, hogy a páciens glutén érzékeny (ennek már elég jól fejlett tudománya van) és lényegében gluténmentes étrendet

írnak elő, majd évenkénti vérvétellel ellenőrzik, hogy megfelelően tartja-e az étrendet. Vicces módon egyébként az emésztésem rendben van, eltekintve ezektől a problémáktól,

amit felsoroltam.

Egyébként annyira nem írnám le ezeket az orvosokat, ők főleg olyan emberekkel találkoznak, akik hasonló panaszokkal küzdenek, mint én, viszont ugye nem lehet kapásból egy adott étrendet ajánlani, mert

végig kell vizsgálni, hogy mi az, amivel nem szabad etetni a pácienst. Hiába mondja a paleo, hogy együnk tojást, amikor én pl. 3 órával tojásevés után hasi görcsölök, mert intoleráns vagyok rá. Ezért mondjuk

nagyon jó, hogy létezik ételintolerancia vizsgálat, de először legyenek meg a vizsgálatok, és utána ajánljunk egy fix étrendet a betegnek, amikor már tudjuk, mit ne egyen. A végeredmény egyébként szerintem

jórészt egy módosított paleo lesz...

Előzmény: Evicke (4030)
Evicke Creative Commons License 2014.04.22 0 0 4030

kíváncsi lennék azért, hogy ha az derülne ki, az ellaposodott bélbolyhokra vajon mit kínálna a nagytekintélyű orvostudomány...? :-/

erre mondtak vmit?

amúgy az emésztésed rendben van? különös tekintettel a végtermék állagára, gyakoriságára...? :-)

Előzmény: sz332 (4028)
Evicke Creative Commons License 2014.04.22 0 0 4029

Sztem mindenre rámondják, hogy IBS, pedig annyi más oka lehet a hasgörcsnek, hasmenésnek stb.

A legtöbb fajta intolerancia ilyen panaszokat okoz. Csakhát egyszerűbb kijelenteni, mint macerás vizsgálatokkal utánajárni. Na meg a betegnek se olyan egyszerű eliminációs diétával rájönni, pontosan miktől van panasza. De a tesztek azért sokat segítenének.

Nem beszélve róla, hogy abból kéne kiindulni, amit már írtam, hogy ezeknek az ÁBSZ az oka. Egyáltalán, azt se tudom, hogy létezik-e a hivatalos orvoslás fogalomtárában, szakirodalmában, pláne a gyakorló orvosok fejében az áteresztő bél fogalma.

Miközben tudjuk, hogy ilyet okoz számos gyógyszer (nemszteroid  gyulacsökkentők, de maga glutén, a kazein is, a szaponinok (krumplifélék), egyes emulgeálószerek stb.)

Előzmény: tyúkanyó48 (4025)
sz332 Creative Commons License 2014.04.22 0 0 4028

Szia,

 

Ugye az egész úgy kezdődött, hogy sokat fájt a hasam. Az első tipp a laktóz intolerancia volt, elmentem genetikai vizsgálatra, kimutatta. De ettől még nem lettem jobban, sokszor fájt a hasam.

Ezután volt egy ételintolerancia vizsgálat, ott kijött a búza és a tojás. Ezeket elhagyva megint jobban lettem. De januárban beszedtem ezt a szemét vírust, kb. 5 hétig gyógyultam, folyamatosan

szúrt a hasam - Előtte voltam gluténérzékenység genetikai vizsgálaton, azt még csinálják, iszonyatosan lassan haladnak vele, gondolom eléggé túlterheltek az állami laborban, ez meg azért kell, mert lehet, hogy gluténérzékeny is vagyok, viszont az orvossal való találkozás előtt már több, mint fél éve gluténmentesen étkeztem, szóval sima vérvizsgálat nem mutat ki semmit - A probiotikum volt az, ami lényegében javított, de utána megint kijött. Voltam laktulóz kilégzéses teszten, ott bejelzett, erre kaptam 1 hete antibiotikumot, azt szedtem végig, illetve most 3 hónapig probiotikumot kell szednem. Voltam ultrahangon, csináltattam teljes vérképet, volt céges egészségügyi felmérés is, gyakorlatilag minden értékem tökéletes, határértéken

belüli, még a D-vitamin is rendben van, pajzsmirigy is jó.

Az orvossal még nem beszéltem a fruktóz-intoleranciáról, ez most a hétvégén jött ki. Az orvos a papírra az IBS-t írta, és azt mondta, hogy ő szerinte az orvostechnika jelenlegi állása szerint rendben

vagyok, a tükrözés (gyomor+vastagbél) azért kellene, hogy kiderüljön, hogy nincs-e fizikai elváltozás (polip, ellaposodott bélbolyhok, stb.)  Én boritékolom, hogy nincs, viszont ezzel nagyjából meg is

áll az orvostudomány... hát, ez most a helyzet...

Előzmény: tyúkanyó48 (4025)
Evicke Creative Commons License 2014.04.22 0 0 4027

akkor meg egyszerűen a több CH-val, zsírral, mindennel együtt kevés kalóriát viszel be a mozgásmennyiséghez képest.

Előzmény: tyúkanyó48 (4023)
Evicke Creative Commons License 2014.04.22 0 0 4026

paleóban a felső, természetesen.

jaj, ezt mondom én is, hogy összehasonlításul a hiv. dietetikusok szerint 160-200 a mininmum cukrosaknak is, és persze még véletlenül se jó CH-ból, hanem zsemle, teljes kiőrlésű vackok stb., dehát ezt tudjuk... :-P

Előzmény: tyúkanyó48 (4021)
tyúkanyó48 Creative Commons License 2014.04.22 0 0 4025

 

Egyetértek Evickével, lehet, hogy fruktóz intoleranciád van, ha már a sütitől ilyen tüneteid voltak. A nádcukor brutál édes, tényleg a  fele fruktóz, és én a helyedbe sem azt, tömény fruktózt meg pláne nem vennék.

Inkább a teszt, vagy ha mindenáron magad akarod tesztelni, próbálj magas fruktóztartalmú gyümölcsöt először (jó édes körte, édes érett alma, mazsola, talán még a datolya is...).

 

Tényleg, és az IBS-t minek alapján döntötte el a doktornő? Csak a  hasfájás, szúrás alapján?

Milyen tükrözés, vastagbél? Abból hogy látja, hogy IBS?

Előzmény: sz332 (4015)
tyúkanyó48 Creative Commons License 2014.04.22 0 0 4024

Ja, de sose számolgatom, csak eszek addig, amíg jól nem lakok, meg ami jól esik. Ha már nem esik jól a hús, zsíros cucc, zöldség, akkor inkább eszek lepényt vagy gyümölcsöt.

Előzmény: tyúkanyó48 (4022)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!