Keresés

Részletes keresés

juhizs Creative Commons License 2008.07.08 0 0 3231

ja... és a dinnyét csak ettétek, vagy egyéb felhasználás is történt vele? Violini blogjában olvasottak alapján már minden nő gyanús,

akár hússzelet van a kezetekben, akár valamilyen zöldség... ;-)

Tényleg a marhahúslevesből olyan bumpszli csontvéggel is lehetne valamit kezdeni festésnél ... (mármint, hogy nem zsíros állapotban gondoltam).

Meg lábfestés, leteríteni a földre az anyagot és végigrohangálni különböző lábméretű egyedeknek - pl. Julcsi családja erre tökéletesen bevethető lenne - no, meg b Ildikóé is... még agyalok egy kicsit ezen... :-)

vagy mégse, nem tenne jót a bőrüknek, pedig nem rossz az ötlet.

Behajtanánk őket, mint a kukoricásba. :-) 

juhizs Creative Commons License 2008.07.08 0 0 3230

Megint nagyon szépeket csináltatok! :-)

Kriszta, viszont a negyedik fotón lévőt, ha nem tudod, hogy mire használd fel, akkor szólj nyugodtan nekem, segítek a gondjaidon, csak foglalni fogja a helyet nálad ;-) oh, olyan, mint egy tengeri virág...

az első fotón lévő meg baromi izgalmas, hogy a "toszba" készült?

Az utolsónál csak sóhajtoznék, le se írjátok, úgy sem érteném meg :-(

Előzmény: Czkriszta (3227)
kustrae Creative Commons License 2008.07.08 0 0 3229
Állatiak ezek a sablonosak a végén!Hogyan készültek?
Előzmény: nana56 (3226)
36évi Creative Commons License 2008.07.08 0 0 3228
Bakker, a Vörös bolygót mégiscsak le kellett volna valahogy nyúlni... :) hozd el Tbányára, hogy növeld az esélyeimet. :D
Kimosva még szebb, mint bárhogy.

Csodásak, és még te voltál kezdő??? Csaláááás! :DDD
Előzmény: Czkriszta (3227)
Czkriszta Creative Commons License 2008.07.08 0 0 3227

Végre gép elé kerültem,és megköszönhetek mindenkinek mindent! Nagyon jól éreztem magam és nagyon tetszik ez az egész festős "élvezkedés"!

Csak a családom sajnálom,mert látom rajtuk,hogy nem igazán értik,hogy hogy lehet ennyire örülni egy darab foltosra festett anyagnak. De azért olyan jó fejek,mert úgy tesznek mintha. Na de nem baj.Majd belejönnek!

Megmutatom miknek örültem annyira:

nana56 Creative Commons License 2008.07.08 0 0 3226

Igen a szárító az enyém, vittem és hoztam is :-))

Viszont akinek esetleg került a holmija közé egy plusz kék színű rajztáblás keményítős, amin 3-4 kis pöttyön kívül nincs más, arra jelentkeznék.

A shibori fotóm vacak lett, mert megint elborult, azt majd mégegyszer megpróbálom jobban lefotózni.

Nagyon jól éreztem magam Veletek, jól el is fáradtam.

 

elena2 Creative Commons License 2008.07.08 0 0 3225
Sziasztok!
Én is megérkeztem szerencsésen. Köszönöm Nektek a szép,de fárasztó hétvégét! Nagyon jó volt Veletek, jó kis csapat gyűlt össze!
Anyagaim mosásban vannak, majd mutatom, ha készen lesznek.
Nem nagyon használtam gumikesztyűt, melóhelyen már két napja az asztal alatt tartom a kezeimet. (Még jó, hogy nyár van, nincs sok munka.)

Bruer, én megyek a Meseboltba szalaghímezni!
bruer Creative Commons License 2008.07.08 0 0 3224

Hujujuj! This is very-very English!

Meghaladni enyém angol tudás :(

 

Előzmény: ezkriszti2 (3223)
ezkriszti2 Creative Commons License 2008.07.08 0 0 3223
Angolul olvasóknak nagyon jó link festős témában. Itt lehet kalandozni.

http://www.pburch.net/dyeing/faq.shtml

borcsamama Creative Commons License 2008.07.08 0 0 3222
Semmi baj, neked is köszönöm. :-))))
Előzmény: pipoci (3221)
pipoci Creative Commons License 2008.07.08 0 0 3221

Köszi Évi!

 

bocsi Borcsa, de gályázom, és most értem vissza a helyemre.

Előzmény: borcsamama (3220)
borcsamama Creative Commons License 2008.07.08 0 0 3220
Nem csalódtam benned! :-)))) Köszönöm szépen az infót.
Előzmény: 36évi (3219)
36évi Creative Commons License 2008.07.08 0 0 3219
A cím: www.youtube.com

A fejléc alatt van a keresőmező, oda írjad be, hogy shibori. Aztán klatty a keresésre, és alant kihozza a talált videókat.
Előzmény: borcsamama (3218)
borcsamama Creative Commons License 2008.07.08 0 0 3218
a gyengébbek /azaz én/ kedvéért leírnátok ezt egy kicsit pontosabban is hogy holl kell keresni és nézelődni?
Előzmény: pipoci (3216)
36évi Creative Commons License 2008.07.08 0 0 3217
Na, azt emlegettük katafával, hogy miket művelnek. :)
Előzmény: pipoci (3216)
pipoci Creative Commons License 2008.07.08 0 0 3216

Sziasztok!

Olga nevében is írhatom, (tegnap de. felhívtam éppen a maradék festékeket pancsolta, :-)) köszönjük a tartalmas, ámde fárasztó hétvégét, nagyon jól éreztük magunkat,  és nagyon jó társaságban lehettünk.

mariann

 

a yutubon  üssétek be a shibori szót, csodákat láthattok, pasik kötözgetnek egész közelről mutatják a technikát.

 

 

 

Laurendilla Creative Commons License 2008.07.08 0 0 3215
mindjárt nézem :) ok, szerintem ügyesen le tudod te irni mit hogy kell, de hivlak ha túl bonyolult lenne :))))))
Előzmény: 36évi (3214)
36évi Creative Commons License 2008.07.08 0 0 3214
Laukám, küttem mélt, megkaptad?
Ha nem vili, hívjál nyugodtan, a tábori swilabuszban benne van a számom.
Előzmény: Laurendilla (3213)
Laurendilla Creative Commons License 2008.07.08 0 0 3213
Nemakertész!
Én most nem a kiscsapattal festettem (és az igazi nevem Maya topikosoknak általában Lau) de gondoltam rátok! Ezért csak úúúgy otthon egyedül, megint belefogtam a festésbe, szóval van már rutin - lefóliáz (kétszer-mindent) igaz Katafa? :D (többieknek info- az első festésemen ugyanis egy kisebb mennyiségű festéket kilöttyintettem a földre :) hehe, abból lettek a legszebb kékeim, amelyik anyagokkal a földről töröltem fel a festéket) aztán előkészül, fest, vár, mos, vár, vasal fotóz :) és most valami nagyon lilásban töröm a fejem, pedig szinte még el sem pakoltam.

ezkriszti2!
valahogy egy húron pendülünk türkizileg... most sem akartam és az első volt amit sűritményként kikevertem.
Előzmény: Némakertész:) (3212)
Némakertész:) Creative Commons License 2008.07.08 0 0 3212
wow, lean, te aztán gyors vagy..... tegnap sikeresen túlestem a nagyobbik felén, ma jönnek a sárgák-pirosak-barnák-meg a gyönyörű "csokibarna csipke"....
B diszkréten megkérdezte, hogy a holnapután kezdődő utazásra viszünk- e magunkkal ruhát is, vagy csavarja magára a shiborit :D
(szóval ma rendeset is kéne mosnom...:) )
Előzmény: lean (3210)
nakati Creative Commons License 2008.07.07 0 0 3211
Sziasztok! Csak most tudtam gép elé ülni, mivel tegnap mire hazaértem a fejfájásom migrénbe ment át és rövid kipakolás után lefeküdtem, kialudni a fejfájást. Az anyagok mosását nemrég fejezte be a gép. Vasalni majd valamikor tudok és képeket utána teszek fel. Jól éreztem magam, szerintem festettem jókat is, a siborim tetszik a legjobban. Köszönöm a segítséget Áginak,Szilvinek és... .
lean Creative Commons License 2008.07.07 0 0 3210

Én már tűzöm is az egyik "festményemet". A címe: Rácalmási búzamező

Megérte annyit gyalogolnom a búzamező mellett:)))

kállószilvi Creative Commons License 2008.07.07 0 0 3209
Sziasztok!Tudom kié volt,van a szárító!A Nana hozta magával otthonról.
Borcsika köszönöm a fotót már nem is emlékeztem rá,hogy a dinnyével is lefotózkodtam-Köszönet Cz Krisztának
Előzmény: 36évi (3200)
katafa Creative Commons License 2008.07.07 0 0 3208

Hát, kedveseim, Évi áldásos fuvarjának köszönhetően, persze én is hazaértem. Nem bírtam magammal, még az este kimostam mindent. Igaz, nem is festettem olyan sokat: csak (?) 7 méter anyagot vittem, meg három kisebbet átfesteni. Ma reggel meg 5-től 6-ig bevasaltam. Fotózni nem tudok, most értem haza és nálam éppen esti sötétséges vihar van.

Mindenkinek köszönöm a finom kajákat, Áginak a szuper szervezést, Borcsának a képeket. Örülök, hogy mások is imádnak festeni - nem csak én.

Némakertész:) Creative Commons License 2008.07.07 0 0 3207
hháháháhááhááá, remélem, akkor nem megint én vagyok bénakertész (erősen zárójelben jegyzem meg, hogy így is maradtak még fekete foltok...)

kimostam a felét (kékzöldek) és persze elfelejtettem gumikesztyűt húzni.... (most úgy látom, ez nálam a "slágerbénaság", B diszkréten arrébbhúzódott, mikor megpróbáltam megölelni és meglátta a 2napos vizihulla színű kezeimet....
ezkriszti2 Creative Commons License 2008.07.07 0 0 3206
Jó kis festést csaptál otthon. (Segítség Némának) Fura mód türkiz nekem is mindig kerül a festéseimbe.
Előzmény: Laurendilla (3191)
36évi Creative Commons License 2008.07.07 0 0 3205
Jaj, vigyorgok a hsz-eken...
Ez az utcánevés édes volt, és még hányszor fogjuk emlegetni. :DDD

Ágikám, nyugtasd meg az embert, ennél jobban én csak akkor éreztem volna, ha mindkét lábam lecserélték volna félidőben egy újra, és még többet tudok zsezsegni. :D
Hazaértem tegnap, lerogytam a kanapéra és elaludtam ülve. :)
ezkriszti2 Creative Commons License 2008.07.07 0 0 3204
Remek képek. Főleg ahogy esszük a vacsit a lépcsőn ülve, gyakorlatilag az utcafronton. Néztek is a buszról minket, gondolom nem tudták elképzelni, ha itt ez a nagy ház, miért a földön ülve eszünk, kint. Bent az összes asztal a festésre volt befogva..
Előzmény: borcsamama (3198)
ezkriszti2 Creative Commons License 2008.07.07 0 0 3203
És biztos nem buszos volt, aki hozott. Én nem vittem, és nem hoztam. :-)
Mondjuk elnézve a ház félkész állapotát miért pont szárító lett volna benne.

Előzmény: borcsamama (3202)
borcsamama Creative Commons License 2008.07.07 0 0 3202
Azt nem tudom ki beszélgetett kivel, de az biztos hogy arról volt szó, hogy az egyiket valaki hozta.  Jó kis találóskérdés ugye??  :-))))
Előzmény: 36évi (3200)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!