Keresés

Részletes keresés

manhattani Creative Commons License 2012.08.17 0 0 6838

Üdv,

mint >10 éve itt lakó, úgy érzem, életem egyik legjobb húzása volt, hogy ide költöztem.

Fűtés: nyílászáró cserével, most egész télen koppra lezárt radiátorokkal éltem, más lakótelepekhez képest szuperolcsón. Igaz, hogy ehhez kellett az is, hogy a házunk be lett paplanozva, ez úgy felére vitte le a fűtés- és melegvíz díjat.

 

Ha saroklakás, kicsit több fűtés kell, mintha nem. A miénken átfúj a szél, nyáron kellemesen hűvös. A legfelső lakások rettenetesek ilyen szemontból, az elsőn lévőkben meg lehet népszámlálni a kapu csukódásokból.

 

Azt hallottam, hogy a lakótelep két fele között van különbség, az alsóról több rosszat hallottam.

Zajszigetelés: az egyik falunk a szomszéd ház felé áll, ott dupla panel van, kettő között légrés, onnan még egy árva hangot nem hallottam, de más oldalról és alulról-felülről is csak ha ütvefúrnak, vagy fém esik kőre. Ennyi.

 

Közös költség házfüggő, kommunális díjak fogyasztásfüggőek :-) Érdeklődj abban a házban, ahol lakást keresel. Ha rám hallgatsz, paplanozott házat nézel :-)

 

Tömegközlekedés nagyon jó, éjszaka is, még Cinkotáról is elérsz ide közvetlen busszal :-) Olyan hírek járnak, hogy a 4-es metrónak is lesz egyszer itt megállója.

 

Nem lesz kicsi a másfél szobás két gyermekkel? Nem növik ki hamar? :-)

 

Ebben a házban és a környéken normális a közösség, a lakók önszorgalomból szép kerteket rittyentenek a ház köré, és a lépcsőházban a virágtálcákról sem tűnt még el semmink :-) Lehet hogy szerencsém van a házzal, nem tudom hogy a többi milyen, de nagyon rossz az sem lehet.

Előzmény: Lucky09 (6836)
manhattani Creative Commons License 2012.08.17 0 0 6837

Jelenleg ismeretlen helyen tartózkodik, de napokon belül megkeresem, nekem is kell, jövő nyáron velük akarom felújíttatni a vizesblokkot, van burkolójuk is.

Előzmény: drakulálok (6835)
Lucky09 Creative Commons License 2012.08.16 0 0 6836

Üdv!

 

Most még csak látogatóba jöttem, de ősszel költöznénk párommal és két aprósággal, szívünk szerint Gazdagrétre. Régóta idevágyunk, szigetre a szigetek közt, de ettől eltekintve teljesen tanácstalanok volnánk, így hazai segítségért folyamodnék. :)

 

Riogattak a panellel, hogy pénznyelő fajta, de nemrég jöttünk el a bérelt házrészünkből, és azt felülmúlni ilyen téren nehéz lesz. Mit tanácsoltok, merre érdemes keresgélni, különös tekintettel a távfűtésre, mert az ilyesfajta meglepetésekre nem vágyunk, esetleg panelprogram, cserélt nyílászárók, mi az, aminek befolyásolnia kell a választást leginkább?

 

Amikor a dolog aktuális lesz, egy majdnem kétéves és egy majdnem féléves kisördöggel leszünk felszerelkezve, ilyen téren - gyermekzaj-tolerancia :) - mik a tapasztalatok?

 

Merre keresgéljünk és milyet? Másfél szobásra gondoltunk, ennyi legalábbis kell, a nagyobb meg nem mindegy, mennyi-annyi. :)

 

Egyáltalán nagyjából mire számítsunk rezsi terén? Úgy általában mi szokott kijönni fűtésre, vízre, villanyra - ha jól tudom, gáz nincsen a térségben :) -, közös költségre, kutyafülére egy négytagú családot számolva?

 

Nagyon köszönöm, ha válaszoltok, sokat számítana. :)

 

 

drakulálok Creative Commons License 2012.08.16 0 0 6835

Szia,

 

meg tudnád adni a vízvezetékszerelő elérhetőségét?

 

Köszi:
bobbentyu

Előzmény: manhattani (6391)
Sinbiciklis1 Creative Commons License 2012.08.11 0 0 6834

Biciklivel, kétszeri mérés alapján, a hozzátartozó buszvégállmással együtt, 3360 méter.

Előzmény: Kismajom75 (6821)
syrius Creative Commons License 2012.08.06 0 0 6833

Hát ma egy másik Isten (az Olümposz tetejéról) "asott jelet": Majd leestem délután a székról akkorát durrant, először ágyúdörrenésnak véltem. És az volt a fura, hogy mikozben zuhogott az eső, végig sütött a hegyek felől a Nap. Sajnos szivárványt nem lláttam, lehet, hogy dél felé volt(?)

Előzmény: manhattani (6832)
manhattani Creative Commons License 2012.08.04 0 0 6832

Neeeeem, csak a furcsa alakú felhőre gondoltam, mint az Istenitélet jelére!

Ilyenben szokott jönni a végitélet angyala, nem emléxel az utolsóra? :-)

Előzmény: syrius (6825)
judit56 Creative Commons License 2012.08.03 0 0 6831

nem vesztettünk vele semmit, elég vacak volt. Sokkal jobb az ALDI, felvágotakkal pedig a Spar (volt Kasisers).

Előzmény: lildiko (6829)
syrius Creative Commons License 2012.08.03 0 0 6830

Csalás, levágtad a buszvégállomás feletti részt, amit én fárasztó módon beleszámítottam :-)

Előzmény: Rlaci (6828)
lildiko Creative Commons License 2012.08.02 0 0 6829

Igen. Várható volt.

Előzmény: judit56 (6827)
Rlaci Creative Commons License 2012.08.02 0 0 6828

Ha a buszmegállót nem vesszük bele, akkoe csak 3100 m a lakótelep kör:

http://www.gmap-pedometer.com/?r=5591348

 

Előzmény: syrius (6822)
judit56 Creative Commons License 2012.08.02 0 0 6827

miért, megszünik?

Előzmény: Kismajom75 (6821)
Tom Ace Creative Commons License 2012.08.01 0 0 6826

Sziasztok, szintén gazdagréti lakosként régóta olvasom a topikot, most viszont a kedves olvtársak segítségét kérném - a lakótelep környékén nem tudtok véletlenül megbízhatóan és jól dolgozó tetováló[szalon]t? Hasonlót keresek, mint a Black&White a Budafoki útnál, csak közelebb.:)

Előre is köszönöm szépen!

syrius Creative Commons License 2012.08.01 0 0 6825

Te sötétben bújkáló, rémhírterjesztű! REszkess! :-)

Nem is olvastam, hogy Pesten atombomba robbant.

Lassan az egész Grét egyirányú lesz, Grétin fel, Rétközön le, vagy fordítva. És parkolni mindenki csak a saját... erkélyén, vagy fizetősön.

Előzmény: manhattani (6824)
manhattani Creative Commons License 2012.08.01 0 0 6824

Ezt láttátok tegnap?

 

 

Istenitélet várható Gazdagréten... (Parkolási rend változás, egyirányúsítás, ilyenek)

Kriszten35 Creative Commons License 2012.07.31 0 0 6823

Rossz tapasztalatai vannak? A takarítónő megbízhatatlan? Kárt okoz? Nem érkezik meg a megbeszélt időpontban? 

A vállalkozásom célja, hogy minőségi szolgáltatást nyújtsak az Ön otthonában.

Tudom, hogy Önnél dolgozni nagy megtiszteltetés és óriási felelősség. 
Nekem az a legfontosabb, hogy munkánkat tényleg a XXI. század elvárásai szerint teljesítsük; gyorsan, pontosan, profi háttérrel. 
Nem takarítónőket közvetítek, hanem csapatban dolgozom, akik pontosak, megbízhatóak, jól gazdálkodnak az idővel, és figyelembe veszik az Ön igényeit.

Állandó kérdés: Rendszeresen ugyanaz a hölgy végzi majd az otthonomban a munkát?’ A válaszom: ha Ön is elégedett, akkor természetesen IGEN!

Célom, hogy munkánkat magas színvonalon, a lehető legjobb ár/érték arányban végezzük.

Üdvözlettel:

papp Krisztina

+3670/779-1434

 

syrius Creative Commons License 2012.07.31 0 0 6822

3200 m (és 54 cm)

Utóbbi kérdésedre nem találtam választ a GoogleEarth-on :-)

Előzmény: Kismajom75 (6821)
Kismajom75 Creative Commons License 2012.07.31 0 0 6821

Sziasztok!

Nem tudja valaki véletlenül, hogy hány km a lakótelep körben? Illetve mi lesz a kis Spar helyén?

Köszi a válaszokat!

lildiko Creative Commons License 2012.07.29 0 0 6820

Áááá, annyira nem ... a lényeg amúgyis a kikövezett átjárón van.

Előzmény: manhattani (6819)
manhattani Creative Commons License 2012.07.29 0 0 6819

Ha ennyire zavar, tudod töröltetni az egész beírásod a moderátorral, és újraírhatod.

Előzmény: lildiko (6818)
lildiko Creative Commons License 2012.07.13 0 0 6818

Kár, hogy itt nem lehet javítani utólag. 

Helyesen: illetékes is olvassa ... (eredetileg illetékes elvtársakat :-) írtam, csak aztán még inkább kihagytam, de maradt a többesszám)

Előzmény: lildiko (6817)
lildiko Creative Commons License 2012.07.13 0 0 6817

Napok óta szeretném már írni, most meg is teszem :-) Lehet, hogy illetékes is olvassák a fórumot? :D Kiköveztek néhány ösvényt az Alditól a Rétköz utcai házak irányába. Hurrá! Talán körülötte lesz majd zöld is.

manhattani Creative Commons License 2012.07.09 0 0 6816

Max szűkítés, ha nincs sötét éccaka, szürkeszűrő. Akkor lehet nyitva a zár akár több percig is, a villám túlvilágítja a háttér fényeket.

Digit géppel meg be kell lőni a villámot a 30"-es időkeretbe :-))

Előzmény: syrius (6815)
syrius Creative Commons License 2012.07.08 0 0 6815

Hát azon sem lehet 20-30 sec-nál többet exponálni, hacsak nincs majdnem tökéletes sötét (mint mostanában a Gréti úton :-)

Persze egy tisztessége zivatar ennyi időnként produkál egy villámot.

Előzmény: manhattani (6814)
manhattani Creative Commons License 2012.07.08 0 0 6814

Negatívos gépeken szok lenni B idő, ott minden kockára el tudsz kapni villámot. Vagy arra gondolsz, hogy nem minden kép lesz szép, még ha van is rajta villám?

Előzmény: syrius (6813)
syrius Creative Commons License 2012.07.08 0 0 6813

Hát ez az, a jó képek aránya kb. 1:100, szóval azért 3 tekercs film kicsit húzós erre a hobbira. Na majd meglátjuk mit hoz a következő időszak.

Előzmény: manhattani (6812)
manhattani Creative Commons License 2012.07.08 0 0 6812

Az analóg világban nem volt gond a villámfényképezés, azokon a gépeken még volt B idő (addig volt nyitva a zár, míg az ember nyomta a gombot, vagy rögzítette a távkioldóval). Aztán villám után bezárta a blendét.

 

Megnéztem, a digit gépemen nincs is B idő! :-) Az enyémen van 30", úgy saccra 5x30 mp alatt el lehet kapni egy villámot jó kis viharban. A 4 villámtalan képet meg le lehet törölni :-)

syrius Creative Commons License 2012.07.06 0 0 6811

Én se tudom (csak sejtem, hogy többnyire az után, hogy exponáltam) A trükk egy állvány, egy hosszabb expozíciós idővel rendelkező gép, egy zivataros este. Gép a villámlás (várható) irányába állítva, exponálás és fohászkodás, hogy a beállított 10-15 másodpercen beül a látómezőben lecsapjon. Szerencsés esetben minden 10-20. képen lesz valami és egy zivataros estén össze lehet hozni 1-2 használható képet.

Előzmény: judit56 (6810)
judit56 Creative Commons License 2012.07.06 0 0 6810

nagyon klasszak.

Nekem sosem sikerül, nem tudom mikor "jön" a villám:-))))

Előzmény: syrius (6809)
syrius Creative Commons License 2012.07.05 0 0 6809

Itt a villámszezon. Villámgyorsan csináltam pár fotót (mint tavaly ilyenkor)

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!