Keresés

Részletes keresés

Rockmenyét Creative Commons License 2009.04.26 0 0 658
Amúgy a wackeni buli Uli Roth-féle része nekem kicsit csalódás volt.... mondjuk a Tokio Tapes-hez képest :-))
Előzmény: Rockmenyét (656)
Jabs Creative Commons License 2009.04.26 0 0 657
Attól függ, hogy honnan nézzük: én önmagukhoz képest értékelem a produkciójukat.
Előzmény: Törölt nick (653)
Rockmenyét Creative Commons License 2009.04.26 0 0 656
Ne bántsátok már annyit szegény Elefántot....
Mint sokan mások, én is szívesebben hallgatom a régi Omega számokat az Ő egyszerű gitárjátékával mint Szekeres eszetlen (és szerintem kicsit üres, lelketlen) tekerését...
Előzmény: purpendicular (655)
purpendicular Creative Commons License 2009.04.26 0 0 655
Igen. Még jó, hogy az MSG nem Molnár Schenker Group volt. :)
Előzmény: Törölt nick (653)
altos Creative Commons License 2009.04.26 0 0 654
Akkor erről lemaradtam...
Előzmény: supertzar (652)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.26 0 0 653
Hát ugye Schenker szét volt csúszva a Wacken bulin, elvégre pont az ő szereplésével készült nóták közül kellett többet kivágni. Persze a Molnár-Schenker összehasonlítás valóban vicces.
Előzmény: altos (649)
supertzar Creative Commons License 2009.04.26 0 0 652
Párszor megpróbálkoztak vele a Lovedrive turné legelején, Matthias akkor még otthon várt, de Misi problémá miatt gyorsan kiderült, hogy ez nem fog menni.
Előzmény: altos (649)
marcsi1001 Creative Commons License 2009.04.26 0 0 651
Először is köszi a beszámolót! :)
Nem én voltam, bár mi is Matthias-szal szemben álltunk, a lányommal, (25 éves :P ) háta mögött a kedvese, lányom mellett én a 150 cm alacsonyságommal, ;) mellettem, meg egy ősemberforma, Ő a párom. Azt hiszem ránk is kiakadtak néhányan, mert nekünk mindannyiunknak sikerült dobverőt szerezni, :S persze az enyém lett az utolsó, emiatt kicsit durci voltam, viszont így ami nekem jutott, azt James hajította felénk, :D és mégiscsak Ő a dobos ! ;) Imádom az egész bandát, amiket leírtál róluk, nem ismétlem, mert nem nagyon tudnék újat mondani, talán annyit, hogy lehet hogy Pawel fáradtnak tűnt, de amikor a mi oldalunkon volt, igen sokat mosolygott! (azt hiszem rám... vagy mégsem? hehehe) Ha valaki megkérdezné, hogy ki a kedvencem a zenekarból, nehezen tudnék válaszolni... (talán Törpicur, de csak hangyányival előzi meg a többieket) Számomra így jó a zenekar, ahogy van! Száz szónak is egy a vége, én fantasztikusan éreztem magam! Talán írtam már, de alig várom hogy újra jöjjenek hozzánk! OTT LESZEK!!! :)
Előzmény: kistutu (641)
kistutu Creative Commons License 2009.04.26 0 0 650
:)))
Előzmény: altos (648)
altos Creative Commons License 2009.04.26 0 0 649
Elántot Michael Schenkerrel említeni egy lapon azért elégé megkérdőjelezhető vállalkozás... Nem hogy nála, de a Rudolf-nál és Matthias-nál együttvéve is jobb gitáros. (Az más kérdés, hogy ezt az életmódjával sokszor sikerült anulálnia...) Egyébként túl sokszor nem játszotta Lovedrive-os számokat, az eredeti túrnén már nem vett részt, csak a reunion bulikon vette elő őket.
Előzmény: Jabs (633)
altos Creative Commons License 2009.04.26 0 0 648
Az hogy Elefánt hogy néz ki ennyi idősen az szerintem belefér. Viszont most már megtudtam ennyi év után, hogy kiről mintázta az Iron Maiden Eddie-t, csak tudnám honnan tudták előre...
Előzmény: BahnScorper (577)
altos Creative Commons License 2009.04.26 0 0 647
Matos nagyon jó volt, de tényleg pocsékul szólt. Viszont ahol én álltam (kb. 10. sor), ott úgy tűnt, hogy így is eléggé bejött a közönségnek.
Előzmény: BahnScorper (579)
altos Creative Commons License 2009.04.26 0 0 646
Dehogy döglött meg Dio, sokkal jobban énekelte a régi dalokat is mint Ozzy, csak a rajongók nem ahhoz a stílushoz voltak szokva.

Vannak olyan nóták ami valóban nem fekszenek egy énekesnek, de nem ezek a Scorp nóták voltak azok. Ezt egy átlagosan jó énekesnek simán kellett volna hoznia.
Előzmény: Caorle (607)
kistutu Creative Commons License 2009.04.26 0 0 645
Azt hiszem igen! :)
Előzmény: NICK (644)
NICK Creative Commons License 2009.04.26 0 0 644
akkor majdnem egymás mellett álltunk.
asszem egy helyes szőke lány állt közöttünk.
Előzmény: kistutu (643)
kistutu Creative Commons License 2009.04.26 0 0 643
Nem furakodtam, mivel már a soundcheck-en is bent voltunk, úgyhogy eleve ott áltunk. Viszont az tényleg idegesítő volt, ahogy a csóka a két lányt arrébb tessékelte! Azt hittem, hogy adok neki egy kokit! :)
Borostásnak viszont borostás vagyok! :))))
Előzmény: NICK (642)
NICK Creative Commons License 2009.04.26 0 0 642
nem te voltál akire az ott álló csajok kiakadtak a legelején mert előre furakodott és később szerzett egy dobverőt is? :)
esetleg a borostás srác?
Előzmény: kistutu (641)
kistutu Creative Commons License 2009.04.26 0 0 641
Na akkor én is itt vagyok. Nem is tudom, hogy hol kezdjem...
Hétfőn sajtótájékoztató volt a Sofitelben, ahol - Pawel kivételével - mindenkitől lehetett kérdezni. A szokásos bárgyú kérdések után egy kis fényképezkedés, meg aláírás kérés után már mentek is vacsorázni egy elegáns étterembe.
Másnap megkaptuk a pass-okat - köszi B! - és bementünk a soundcheckre. Hát már ott lehetett érezni, hogy valami nagy gebasz lesz a White Dove-val, meg a Big City Nights-szal, mert csak nem akart úgy összejönni, ahogy szerették volna.
(Egyébként nem értem az egészet. Szerintem nem lehet arra fogni, hogy nem volt idejük gyakorolni. Könyörgöm...ez nem egy Miles Davis, vagy Key Jarrett szösszenet! Ez egy négy akkordos szám, amit - ha valaki életében játszott már zenekarban - egy hét alatt megtanul, és akkor még sokat mindtam.)
Szóval sejtettük, hogy az Omega rész nem a legjobb periódus lesz majd a bulin. De igazából nem nagyon foglalkoztunk vele. Az elején nagyon megnyomták az első 4-5 számot. Szinte felkonf nélkül ledarálták. Örültem, hogy megint az Hour 1-nal kezdtek. Egy kicsit féltem - látva a három héttel ezelőtti francia koncert szetjét - hogy nem játszák, de szerencsére visszaállt az eredeti program. Aztán a szokásos blokk, amit nagyon feldobott a Lovedrive, meg az Is There Anybody There. Két lassú (Send Me An Angel, Holiday)és meég egy, a You And I. Ekkor már Klaus is többet beszélt a közönséghez. És itt jött az egyik nagy kedvenc, amit már a90-91.es Crazy World turné óta nem játszottak, a Rhythm Of Love. Amit a végén egy gitárszóló kombinációval átvezettek a Bad Boys Running Wild-ba. Nagyot ütött!!! Jött a Hit Between The Eyes is és aztán James ismét kihozta magából az állatot. Jó választás volt az Alien Nation is. Az első húsz szám nagyon zúzósra sikeredett (kivéve persze a lassú részt) úgyhogy lehetett tudni, hogy a vége egy kicsit be fog lassunli. Na itt jött az Omega. Az eredeti terv az volt, hogy A Big City mellett a Hurricane-ben is nyomják majd. Aztán mivel a próbán nem játszották, gondoltuk hogy Kóborék ki fognak belőle maradni. Így is lett. Összességében egy nagyon ütős kis buli volt. Az egyik legjobb koncert, ahol voltam eddig. 26 szám, 2 óra 15 perc. Olyan nyomtak a színpadon, hogy tényleg el tudták hitetni az emberekkel, hogy ezt most csak nektek, csak itt, csak most. Hihetetlen energiával rohanták, ugrálták, játszották végig a show-t. James egy állat, Matthias végigröhögte a bulit. Pawel egy kicsit fáradtnak tűnt, valószínűleg az előző napi kaotikus utazás tette. (lekéste a repülőt és csak jóval a sajtótájékoztató után érkezett meg) A két nagy öreg meg egyszerűen lenyűgöző volt. Rudy hihetetlen milyen átszellemülten pörögte végig a több mint két órát. Megállás nélkül ugrált és rohant egyik oldalról a másikra. Klaus pedig fantasztikus. Nem is értem, hogy lehet ilyen tökéletesen, hiba nélkül (itt most nem a szövegekre gondolok, mert ott volt ám egy-két furcsa mondat :) ) lehozni a bulit. Pedig voltak nem egyszerű számok is, mint a You And I vagy a Send Me An Angel. Óriási volt a kontraszt köztük, meg Elefánték között. Olyan volt, mintha a Real Madridba betettél volna két amatőt NB-III-as labdarúgót. :) Nem nagyon találták a helyüket a színpadon. És ez a Scorps profizmusa mellett mégjobban kiütközött.
Összességéban nagyon jó buli volt. Tényleg az egyik legjobb Scorpions koncert, amin voltam (pedig voltam mág egy páron). Gyorsan vettem is egy turnépólót, amin rajta van a budapesti és a kassai dátum is, hogy még csak véletlenül se fejeltsem el a bulit. :)

ui: egyébként én is a második sorban álltam közvetlenül Matthias-szal szemben. Marcsi, csak nem te voltál az, aki előre kéreckedett a kisfiúval? :)
marcsi1001 Creative Commons License 2009.04.26 0 0 640
Hát nekem ez volt életem első Scorpions koncertje, (pedig nem vagyok már fiatal :S ) /de minden CD-DVD amit itthon, be lehetett szerezni, megvan Tőlük!/ ;) Úgy indultam a koncertnek, hogy ha nem lehetek első sorban, akkor hazamegyek! :D ;) De szerencsére a gyerekeim gyorsak voltak! :D
Ja, és igen, mi észleltük a gitárcserét! :)
/Közben már végignéztem az összes kassai videót/ :)
Mindenesetre, remélem még lesz alkalmam Őket látni, hallani, MINÉL ELŐBB ANNÁL JOBB! :)
Előzmény: Jabs (638)
Jabs Creative Commons License 2009.04.26 0 0 639
Ja és köszi a linkeket!
Előzmény: marcsi1001 (637)
Jabs Creative Commons License 2009.04.26 0 0 638
Irigyellek az első sor miatt!
Pozsonyban voltam eddig a legelőrébb, de ott is csak kb. a 10-12. sorig tudtunk furakodni. Ott már kissé kötekedtek is velünk. Talán egyszer még nekem is megadatik egy "pole position".
Szerintem Mecky egyszerűen ritmust tévesztett, majdnem egy egész traktust. Elefánt szemmel láthatóan segített neki visszazökkenni.
Kassán is odapattant mellé, de ott már minden rendben volt. Nekem legalábbis ez az érzésem, ahogy visszanézem a felvételeket.
Amúgy észleltétek Rudi gitárcseréjét a Rock You Like A Hurricane közepén? Mert négyünk közül kettő nem is vett észre semmit.
Előzmény: marcsi1001 (634)
marcsi1001 Creative Commons License 2009.04.25 0 0 637
csak nem akar összejönni, bénázok itt... :S
http://www.youtube.com/watch?v=hBhwHGLjCQ4&feature=related
Előzmény: marcsi1001 (636)
marcsi1001 Creative Commons License 2009.04.25 0 0 636
ááá, ráadásul nem is ezt akartam... tehát:
marcsi1001 Creative Commons License 2009.04.25 0 0 635
hmm, talán a linket nem így kellett volna, de már mindegy... :S
Előzmény: marcsi1001 (634)
marcsi1001 Creative Commons License 2009.04.25 0 0 634
Sziasztok!
Én imádtam az egész koncertet úgy ahogy volt, (az első sorból, igaz már du. 5-től sorban álltunk) elKóborolt hangokkal együtt! ;) Amúgy én úgy láttam, hogy Mecky olyan megilletődött volt, mint egy kisgyerek Karácsonykor: :) Sajnálom, hogy Kassára nem tudtunk eljutni! :(
Találtam egy ilyet, azt hiszem még nem volt fent:
http://www.youtube.com/watch?v=MEL92V8FR7k
Jabs Creative Commons License 2009.04.25 0 0 633
Viszont Kassán jól ment nekik, úgy látszik, még másfél nap kellett a gyakorláshoz.
Ez rendkívül bosszantó nekem is, pláne azoknak, akik idehaza szerették volna átélni azt, amit mi Kassán.
Bár Elefántnak sikerült egy kicsit "agyonütnie" Rudi szólóját a Big City Nights-ban.
Erről a dologról Michael wackeni "maszatolása" jut eszembe, ő ugyanis nem akkor játszotta először a Lovedrive-ot, vagy a Coast To Coast-ot, de komolyan mondom, Molnár Gyuri se volt rosszabb.
Előzmény: Ripper (632)
Ripper Creative Commons License 2009.04.25 0 0 632
Teljes mértékben egyetértek. Inkább mondták volna azt, h bocs, ez nem fog menni.
Előzmény: Törölt nick (628)
ikivop Creative Commons License 2009.04.25 0 0 631

Én középtájon.

Előzmény: NICK (630)
NICK Creative Commons License 2009.04.25 0 0 630
2. sor?
én is ott voltam. te melyik oldalon?
én mathias-szal pont szemben.
Előzmény: ikivop (629)
ikivop Creative Commons License 2009.04.25 0 0 629

huh! Érdemes volt a második soban végig küzdeni a koncertet. :D

Egy életre szóló élmény volt!!!

 

Jaj, nem tudjátok véletlen, hol lehet képes beszámolókat találni a koncertről??

 

Előre is köszi ;D

 

Szép napot mindenkinek!

Előzmény: skywriter (620)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!