Keresés

Részletes keresés

kaktusz.22 Creative Commons License 2024.02.12 0 0 36220

A halakat simán ki lehet fogni egy jó horgászfelszereléssel

laabdi Creative Commons License 2024.02.11 0 0 36219

Gratulálok, ilyen legyen az egész év! 👍🙂

 

 

Előzmény: bbfeco (36212)
bbfeco Creative Commons License 2024.02.10 0 1 36218

Kösz! Match bot , giliszta.Tdképp a lellei molo közepén. Probáltam pickerrel fenéken, de egy vélhetöen "alvo" kötél miatt szakitás lett.

Előzmény: Rendszer.hiba (36216)
Hooti Creative Commons License 2024.02.10 0 0 36217

jajajaja, ez nem járja február 10-én. Mondjuk június 10-én se :D

Előzmény: L_áma (36214)
Rendszer.hiba Creative Commons License 2024.02.10 0 0 36216

Gratula!!! :) Jó kezdés! :)

 

Úszóval, feederrel jöttek?

Előzmény: bbfeco (36212)
Rendszer.hiba Creative Commons License 2024.02.10 0 0 36215

Igaz... Ez sem lenne jó megoldás... :( Nehéz ügy. Eszembe sem jutna a szabályosan, békésen horgászó, egy-egy peca idejére a partra letelepedni vágyó sporttársakkal kiszúrni...

Hátha az okosok kitalálnak valami olyan megoldást, ami lehetővé teszi kvázi mindenkinek a partról való horgászatot, és ezzel egyidejűleg az illegális helyfoglalások ellenében is hatékonyan fel léphetnek.

Ne kelljen már senkinek attól rettegnie, hogy megverik, vagy netán elvágják a nyakát álmában... A horgászatnak a nyugalomról, a feltöltődésről, a természet élvezetéről kéne, hogy szóljon. No és azért a halfogásról is .... :) A vízpart mindenkié!

 

Napjainkban a nagyon megszaporodott nagyhajók is problémát okoznak. Ezek néha jó méteres hullámokat is kitolnak a partra, ettől viszont még a sátrak sem mindenhol vannak biztonságban... :(

 

 

Előzmény: Mekegér (36209)
L_áma Creative Commons License 2024.02.10 0 0 36214

Holnap ráérsz? Megkeressük..... 

 

 

:))

Előzmény: Hooti (36213)
Hooti Creative Commons License 2024.02.10 0 0 36213

Most, azonnal, rögtön alkalmazom ezt :D

 

 

(sárgaírígység smiley)

Előzmény: bbfeco (36212)
bbfeco Creative Commons License 2024.02.10 0 1 36212

Lehet, hogy rosszul emléxem, a méretkorlátozottat nem illik betenni ?:).

Ma váltottam ki és ez az elsö napom. Balton déli part,,

L_áma Creative Commons License 2024.02.10 0 0 36211

Legnagyobb megdöbbenésemre, volt két bizonytalan, de nyilván valóan hal okozta akció. Annyi nem, hogy reakció is legyen belőle.... 

Előzmény: Hooti (36210)
Hooti Creative Commons License 2024.02.10 0 0 36210

Naaa, én is néztem, 8fokos a Zagyva, de nem ültem ki.

10foknál már ki szoktam ülni, 12fok vízhőnél meg fogok is.

 

Nálad mi lett? Görbült-eeee? Gyütt-e?

 

Előzmény: L_áma (36206)
Mekegér Creative Commons License 2024.02.10 0 0 36209

Ez sem lenne korrekt. Vannak olyan horgászok nem is kevesen,( nem mindenkinek van Sangria-ja🙂) akik nem tudnak csónakból horgászni mert mondjuk vannak 3-4 en  vagy csak nem alkalmas a csónak horgászatra a kialakítása miatt és szeretnének pár napot eltölteni ilyen helyeken. Akkor ugye sátor kell aludni, asztal, szék, stb. 

 

Én az utóbbiak közé tartozom, egy félkajütös tengeri öreg motorcsónakkal, amivel utazni lehet szép lassan, de belőle horgászni már nagyon kényelmetlen a helyszűke miatt. Simán ki szoktam kötni az említett helyeken ha nincs ott senki, ha épp van otthagyott sátor vagy eszkábált házikó ilyesmi, természetesen nem nyúlok hozzá, felállítom a saját sátramat, horgászok. Volt rá példa, hogy megérkezett a hely "gazdája" aki szerette volna, ha összepakolok és elhúzok onnan. Mivel elég nagy volt a hely, mondtam neki, nagyszerűen elférünk többen is a parton, ha itt akár horgászni, sátorozni, én csak akkor megyek innen amikor elindulok haza, illetve ha nem tetszik neki, hívjon rendőrt és az utasítson engem a hely elhagyására. Lehet azt hitte, hogy kemény vagyok vagy hülye te tény, hogy határozottságomat látván továbbcsónakázott. 

 

Régebben nagyon sok stég is volt ezen a szakaszon. Egyszer megjelent egy nagyarcú köcsög, teniszpálya nagyságú stéget épített. Ugye ez is tilos, szerintem nem szúrt volna senkinek sem szemét, ha ugyanolyan kicsit épít mint mások de neki naaaagy kellett. A hatóság felszólította, hogy bontsa el. Megtette, de a rossz nyelvek szerint egy szép napon láncfűrésszel nagyon sok másik stéget tönkretett. Dögöljön meg a szomszéd tehene is. Nem hallottam róla, hogy mi lett az emberrel, megfogták-e már vagy azóta a környékre sem ment.?

Előzmény: Rendszer.hiba (36207)
Rendszer.hiba Creative Commons License 2024.02.10 0 0 36208

Az egy jó megoldás ... Ideje volt!!!  Sok olyan dolog van, amit sajnos csak totális tiltással lehet kezelni, mert visszaélnek minden kiskapu adta lehetőséggel ... ahogyan a halászok is tették ... Bár még mindig ott van a "rekreációs" halászat nevezetű furcsaság ...

Előzmény: L_áma (36204)
Rendszer.hiba Creative Commons License 2024.02.10 0 0 36207

Nem mernék megtenni... nem fogják megkockáztatni a börtönt egy pecavita miatt ... A többségük csak csupán agresszív kismalac... a határozott/erősebb emberekkel szemben nyuszik lesznek. Erre több példa is akadt... :)

 

Amúgy az is megoldás lenne a helyfoglalók-helykisajátítók ellen, ha pár évre totál megtiltanák a csak vízen megközelíthető részeken a partra való kilépést-sátrazást-táborozást... Valamint bármit,  csónakot-hajót üresen otthagyni akár csak fél órára is tilos lenne... A karókról-bójákról már leírtam, mit lenne érdemes ... :)

Előzmény: öreg_néne_b (36205)
L_áma Creative Commons License 2024.02.10 0 0 36206

:))

öreg_néne_b Creative Commons License 2024.02.10 0 0 36205

Csak félő, hogy mire azok kijönnek, késsel a hátadban úszol Kisköre felé... :(

Előzmény: Mekegér (36201)
L_áma Creative Commons License 2024.02.10 0 0 36204

Mikor még szabadon lopták a halat a picipöcsű /kisszerszámos/ halászok, fel kellett névtáblázniuk a varsakarókat. 10 volt a limit.

Letűzgéltek 60-80 varsát. Karó vége akkurátusan kifúrva, drót belefűzve, fogóval megtekerve, majd tábla nélkül kihelyezve.

Mindíg az a 10 volt az övé, amelyik mellett számon kérték. A névtábla meg:

 

-Nézze biztos úr, itt a drót maradéka, de ismeretlenek az éjjel lecsípték róla a táblámat!-

 

Ez ügyben tökéletes megoldás született....... 

Előzmény: Rendszer.hiba (36203)
Rendszer.hiba Creative Commons License 2024.02.10 0 1 36203

Jogos... de sajnos minden szabály annyit ér, amennyit be tudnak tartatni belőle. 

Sokan palackra kötött féltéglát hasznalnak bójaként. Azt hagyják ott hosszabb-rövidebb időre, s csesznek kiszedni... Ha ellenőrzést kapnak, csak széttarják a kezeiket, hogy nem az övék... Ha szigorúan nézzük a szabályokat, szemetes horgászhelyen tilos megkezdeni a horgászatot... ergo a bent lévő palackbojás helyen sem... 

Egyszerű módositás kéne csak... pl csak névvel -telefonszámmal ellátott bóját lehessen használni... s pl csak gyáriakat, nem mindenféle szemetet...

Csak könnyen eltávolitható leszúrókhoz lehessen kikötni, random levert cövekekhez nem. 

 

A helyfoglalás tiltása abszolút egyértelmű. Viszont nehéz érvenyesíttetnie az igazságát egy békés, jóravaló, tán nem is fiatal horgásznak...  :( 

De jól írod, telefonálni kell rendőrnek, halőrnek... bár sajnos ezek sem biztosítékok a békességre és az igazságos megoldásokra... sajnos ... 

Előzmény: Mekegér (36201)
Rendszer.hiba Creative Commons License 2024.02.10 0 0 36202

Még nem érkezett meg... az engedèlyt már valamikor január elején kiváltottam. 

Előzmény: lapar (36197)
Mekegér Creative Commons License 2024.02.09 0 2 36201
  1. "kifogott (megtartott) halat a halgazdálkodási vízterületen, illetve annak partján elajándékozni és elfogadni tilos.
  2. A Tisza-tavon foglalt horgászhely nincs, a horgászhelyet érkezési sorrendben lehet elfoglalni. A csónak rögzítésére szolgáló karókat, kiszúrókat, az etetés helyét jelző bójákat a horgászat befejeztével a horgász köteles kiszedni és elvinni. A horgászhelyeket a növényzeten elhelyezett idegen anyagokkal megjelölni tilos."

   Egész nyugodtan horgászhatsz, jogod van hozzá. Ha ezt valamelyik "sporttárs" nehezményezi, netán fenyeget, hívj rendőrt vagy halőrt vagy mindkettőt, azoknak magyarázza el a kifogásait! 

Előzmény: tacsi69 (36193)
Abumatic2 Creative Commons License 2024.02.08 0 0 36200

tudsz   :-)

 

Előzmény: lapar (36197)
aamen Creative Commons License 2024.02.08 0 1 36199

a horgászkártyának az összes funkciója annyi hogy rá van írva az azonosítód
a lejárata csak annyit jelent hogy valakik valahol úgy döntöttek hogy ennyi idő után kell újra fizetned egy kisebb összeget a semmiért
mert az a felirat a számmal nem kopott el, pont ugyanúgy olvasható
és nem, nem kell az új kártya az idei jegyhez, a horgászboltos ahol kiváltod abból a szempontból vizsgálja csak a kártyádat hogy ha még nem tejeltél volna és az esedékes ott helyben behajtsa rajtad az esedékes sápot

Előzmény: lapar (36197)
L_áma Creative Commons License 2024.02.07 0 0 36198

Elvileg igen, mert a kártya státusza: 

 

 

 

Elvileg..... gyakorlatilag én azt írtam januárban, hogy gyorsan-gyorsan állami, míg érvényes a plasztik. mert utána a fassetuggya. 

Előzmény: lapar (36197)
lapar Creative Commons License 2024.02.07 0 0 36197

Urak, érdeklődnék:

Valaki megkapta már az új horgász kártyáját?

Én jan 7-én rendeltem, fizettem, és még semmi.

Anélkül tudok venni államit, meg területit?

L_áma Creative Commons License 2024.02.07 0 0 36196

Beszélnek ilyeneket itt a Duna környékén is......

Előzmény: Rendszer.hiba (36195)
Rendszer.hiba Creative Commons License 2024.02.07 0 0 36195

Hallani ilyesmiről... de olyanról is, hogy az így fenyegetőzőkből a sz@rt is kiverték ... rossz embert fenyegettek meg... 

Előzmény: tacsi69 (36193)
tacsi69 Creative Commons License 2024.02.07 0 0 36194

"a poroszloi obolhoz vezeto uton" ezt elirtam bocsanat, az "Abadszaloki beömlőt" akartam irni, szal a kiskorei eromuhoz lefele.

Előzmény: tacsi69 (36193)
tacsi69 Creative Commons License 2024.02.07 0 0 36193

Esetleg valaki tudja, h mostanaban mi a buntetese, illetve, az ott kikoto buta horgaszt mennyire verik/olik meg a Tiszanana / dinnyeshat tulso oldalan es a poroszloi obolhoz vezeto uton levo sajat teruleteket kisajatito horgaszok / vallalkozok ? En 1x kikotottem ilyennel, es javasoltak, h elvagjak ejjel a satramba a torkomat, ha maradok ott.. Viszont egyre kevesebb azon a reszen a partrol behorgaszhato terulet. 80e helyett mamar 95 volt nekem a horgaszjegyem, csak kerdezem ezeket a mocskokat miert hagyjak meg ott hamar ennyit bezsebelnek tolem?

Az meg tenyleg felhaborito, h van folyamkilometer, ahol a 70cm korlatozas sincsen, hanem rogton 6 kg a pontybol :-( Rohadjanak meg!

Vosseler Creative Commons License 2024.02.05 0 0 36192

Nagy csali, nagy hal. ;D

Előzmény: L_áma (36191)
L_áma Creative Commons License 2024.02.05 0 0 36191

Van csalim. 5 centitől 40 dekáig.... 

Előzmény: Vosseler (36190)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!