Keresés

Részletes keresés

Andrási Gábor Creative Commons License 2000.11.22 0 0 1241
Először is szeretném megköszönni az illetékeseknek ezt a kedves fogadtatást!

Másodszor pedig a Kinizsiről még annyit, hogy én az ellenérvek mellett is szívesebben teljesíteném a Kinizsi 100 útvonalát ellenkező irányból, mert úgy legalább egyszer az évben (a Gerecse 50-től eltekintve, amin még nem voltam, de majd elmegyek) láthatnám is a Gerecse csodálatos tájait - vakoskodás helyett.

Mellesleg a célban adott levesbe is bele lehet még kötni, mert az kb. annyit ér, mint "halottnak a csók". Nem mintha nem esne ott jól, de csak össze kell hasonlítani a Piros 85 - enyhén szólva színvonalasabb - teljesítménytúrával, ahol út közben is kétszer adnak hideg, és egyszer meleg kaját, ami egy célbeli virslizéssel fejeződikbe.

Szóval csak ennyit az istenített Kinizsi 100-ról!

Előzmény: Gödény (1236)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2000.11.22 0 0 1240
Futva teljesíteni a Kinizsit -- kb. két és fél maraton + majdnem 3000 m szintemelkedés. Csinálják egy páran, a rekord 10 órán belül van. :-)
Előzmény: Hiver (1238)
Ermak Creative Commons License 2000.11.22 0 0 1239
Ilyen edzettséggel kb. a topic legedzettebb lakója vagy, akármivel kezdhetsz! (A februári Dögöljmeget azért elsőre nem ajánlom :-)))

A fő korlát az esetleges vízhólyag lehet, bár ami egy maratonon nem jön elő, az valszeg nagyobb távon sem. Az emelkedőkön érdemes spórolni az erővel, ha sík terephez vagy szokva.

Praktikusan egy 50-es legyen az első.

Előzmény: Hiver (1238)
Hiver Creative Commons License 2000.11.22 0 0 1238
Szijjasztok Kinizsisek!
1 ideje olvasgatalak titeket, mert érlelődik bennem a gondolat, hogy teljesítménytúrázni kéne. Még soha nem voltam ilyenen, sőt, sajnos már kirándulni is elég régen. Erdőt-mezőt az utóbbi évben csak futás közben láttam itt Bp-en és környékén. Ebből kitalálható, hogy alapvetően futó vagyok - főleg a hosszabb távokat (1/2maratonok, meg van már 1 egész is...) szeretem. Szóval keresztedzésnek se lehet utolsó egy ilyen túra, és mégiscsak nyugisabb, mint futni. (Vagy nem?)
Az lenne az alapvető kérdésem, hogy milyen távval érdemes kezdeni, meg milyen terepen? Mi az, ami ilyen 20-30-40 km-es futások után már elég megerőltető, de teljesíthető - hogy ne menjen el mindjárt a kedvem a zegésztől.
Ermak Creative Commons License 2000.11.21 0 0 1237
Visszajöttem.

Gödény mester mindent leírt, amit érdemes, egy megjegyzésem van:

>.i.: És tényleg nem kellene az újoncokat ijesztgetni! - Remélem most már nem számítok annak!

De! 2001. május 27-ig! :-)))))))


Előzmény: Andrási Gábor (1234)
Gödény Creative Commons License 2000.11.21 0 0 1236
Amennyire könnyű hazautazni Csillaghegyről (bár aki hajnali 4 előtt beér, annak az se könnyű), annyira nehéz 800 embert a rajt idejére eljuttatni Szárligetre vagy Tatára. A rajt csak későbbi időpontban lehetne - ami elhúzná másnap az egészet, és álmosabbak lennének a beérkezők (nem mondtam fáradtat, mert a fizikai fáradtság ugye hasonló).

Kellően nyitott a terep Nagyegyházától Kisirtáspusztáig, Vértestolna fölött,és a hosszú kerítésdörzsölős szakaszon (Pusztamarót - Bika völgy) is rendesen meg tud állni a forró levegő.

50 alatt kiszállásra nem lenne értelmes lehetőség (érdemes megnézni a statisztikákat, hogy milyen sokan gondolják meg magukat Dorogon), különbusz kellene Mogyorósbányára még este 9 utánra is.

Fáradtan éjszaka a nagyobb szintemelkedés nem szerencsés dolog - mint ahogy sötétedés után hátulról a Getére való felmászás sem a legkívánatosabb dolgok közé tartozik.

Dorog a kiszállókon keveset segítene - maximum a rendezőkön valamit, mert mire ott ki akarnának szállni a delikvensek, már nincs közlekedés; legfeljebb a buszváróban tudnának szenderegni az emberek.

A találékonyságot nem feltétlenül a gyakori jelzésváltás fémjelzi, az csak nehezíti a résztvevők tájékozódását.

Előzmény: Andrási Gábor (1234)
Ermak Creative Commons License 2000.11.21 0 0 1235
>Nem tudom, hogy miért vagytok abban olyan biztosak, hogy rendezésen kívül nem tudnám teljesíteni a Kinizsi 100 útvonalát (mondjuk úgy 26-27 óra alatt)?

Nem kell a többesszám, AV kollégát kérdezd, miért. :-)

>És hogy mit értek egy út (a Kinizsi 100) "fantáziátlanságán", hát a következőket :

A felvetések egy részét, pro és kontra, már végigrágtuk a korábbiakban, úgyhogy csak röviden:

>1. Nagyrészt végig egyszínű jelzésen - az Országos Kéken - halad a túra útvonala, ami már magában se valami nagy találékonyságra utaló tény.

Ellenkezőleg, fáradtan kifejezetten jobb, mint a különböző színű kereszteken és négyzeteken cikcakkozni.

(Folyt. köv. holnap)

Előzmény: Andrási Gábor (1234)
Andrási Gábor Creative Commons License 2000.11.21 0 0 1234
Helló!

Nem tudom, hogy miért vagytok abban olyan biztosak, hogy rendezésen kívül nem tudnám teljesíteni a Kinizsi 100 útvonalát (mondjuk úgy 26-27 óra alatt)? Én biztos vagyok benne, hogy nem okozna különösebb problémát nekem. És nem is lenne nehezebb, mint rendezésben teljesítve. Na mindegy. És hogy mit értek egy út (a Kinizsi 100) "fantáziátlanságán", hát a következőket :
1. Nagyrészt végig egyszínű jelzésen - az Országos Kéken - halad a túra útvonala, ami már magában se valami nagy találékonyságra utaló tény.
2. De ha már ragaszkodunk az útvonalhoz, akkor is inkább ellenkező irányból kellene a túrát megrendezni több okból is. Egyrészt azért, mert a Kinizsin résztvevők többsége inkább ismeri a Pilis-hegységet, mint a Gerecsét, ami nem csupán - a nem rohanók számára - az éjszakai tájékozódást könnyítené meg, hanem az amúgy ritkábban látott Gerecséből is láthatna valamit a kíváncsi túrista, mivel ez esetben az a nappali szakasz lenne.
3. Másrészt pedig jó - napsütéses - időjárás esetén van a túrának egy rendkívül kritikus szakasza, mégpedig a Nagy-Gete és Mogyorósbánya között, ahol is nagyrészt nyílt - fátlan - terepen kell haladni, és bizony a normális tempóban haladók számára ez a kb. 42. és 52. km-ek közé eső szakasz az egyik legmelegebb (14,5ó-16,5ó.) napszakra esik, amikor is kialakul a jelentős energiákat felemésztő "Majd meg főlök"-stádium. Ha viszont ellenkező irányban vezetnék a Kinizsi már ismert útvonalát, akkor bizony gyenge matematikai készséggel is igen hamar kiszámítható, hogy ez a szakasz kb. 2 órával későbbi időszakra esne (16,5ó-18,5ó.), amikor azért már jóval nehezebb lenne megsülni, és könnyebben legyűrhető lenne ez a szakasz. Ezek mellett már egészen elhanyagolható tényező az az aprócska "rendellenesség", hogy így bizony a túra második felére esne a szintemelkedés nagyobb része, ami viszont nem is jelent olyan nagy különbséget - a Nagy-Getétől eltekintve, ami a másik irányból kétségtelenül jóbban "megfogná" a Kinizsi 100 teljesítésére törekvő edzett túristákat.
4. No és a Csillaghegyről a - jórészt pesti - teljesítők ("megszenvedettek") számára a fárasztó hazautazás is jelentős mértékben lerövidülne ily módon!
5. Én azt hiszem, hogy most nem tudnám, és nem is szükséges ezt az érvelési sorozatot tovább folytatnom.

De ha valaki nem így gondolja, hát szívesen "meghallgatom"!

u.i.: És tényleg nem kellene az újoncokat ijesztgetni! - Remélem most már nem számítok annak!

Előzmény: Ermak (1231)
Ermak Creative Commons License 2000.11.17 0 0 1233
No-no, ne ijesztegessük má' a lelkes újoncokat!
Előzmény: altvizsla (1232)
altvizsla Creative Commons License 2000.11.16 0 0 1232
Szerintem kegyetlen jó a Kinizsi útvonala, és nem tudnád bejárni !!!
Előzmény: Andrási Gábor (1230)
Ermak Creative Commons License 2000.11.15 0 0 1231
Ha!

Új versenyző a pályán!

Első keresztkérdésem: mitől 'fantáziadús' egy útvonal? Nem kötekedés, csak kíváncsi vagyok, mit értesz ez alatt.

Előzmény: Andrási Gábor (1230)
Andrási Gábor Creative Commons License 2000.11.15 0 0 1230
Helló!

Érdekes a felvetésed, de alaptalan! Szerintem én rendezésen kívül még könnyebben is be tudnám járni a Kinizsi Százas amúgy nem túl fanáziadús útvonalát. Mondjuk az már más kérdés, hogy valószínűleg 24 helyett úgy 26-27 órába is beletelne.

Előzmény: altvizsla (1175)
altvizsla Creative Commons License 2000.11.13 0 0 1229
dehogynem...
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (1227)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2000.11.10 0 0 1228
Amúgy kösz a reklámot... :-)
Előzmény: altvizsla (1225)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2000.11.10 0 0 1227
Nicsak...
Csak nem olvasod netán a többi topicot is? :-))))))))
Előzmény: altvizsla (1225)
altvizsla Creative Commons License 2000.11.10 0 0 1226
Hol vagytok ? Szóljatok hozzá ! Yahooooooooooooooooooooooo........
altvizsla Creative Commons License 2000.11.08 0 0 1225
Szavazzunk !!!
Szerintem a LEGAKTÍVABB INDEX-es címet Sánta Kutya (SK) érdemli ki, a kimagaslóan sok, humorban gazdag, teljesítménytúrázásra buzdító hozzászólásaival.
altvizsla Creative Commons License 2000.11.07 0 0 1224
200 NAP MÚLVA KINIZSI SZÁZAS !!!
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2000.10.31 0 0 1223
Mennyit fizetnek?
Előzmény: pataporc (1222)
pataporc Creative Commons License 2000.10.31 0 0 1222
Irtam egy kis cikkecsket a Kinizsirol a Sportforum nevu sportportalra. Most atnezik a sasszemu ujsagirok, aztan, ha megutom a normat, akkor felpakolhatom a netre. Nem akar meg valaki irni egy kis szosszenetet melle? Pucros (Eltunt) Macko? Neked olyan jo a stilusod :)). Igy meg egy kicsit tul szubjektiv...
Gödény Creative Commons License 2000.10.30 0 0 1221
Idén is lakodalmi gárda segített be a főzésbe - és hozott eszközöket, mert az iskola kapacitása kevés volt. De volt olyan asszony ,akinek azt mondta a férje: megkapod tőlem, amit ott keresnél, csak ne maradj itthon! Idén mégis eljött.
Előzmény: Ermak (1219)
Gödény Creative Commons License 2000.10.30 0 0 1220
A rendezők pont azokat az adatokat tudják a legkesőbb szolgáltatni, amik a legfontosabbak - a pontos dátum, meg az útvonal. Az, hogy zsömle lesz és kitűző, az előző évihez kepest ritkan valtozik.
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (1218)
Ermak Creative Commons License 2000.10.30 0 0 1219
A korábban megvitatott gulyáságyús megoldás mellett van még egy lehetőség: keríteni egy pár lakodalmi főzőembert/asszonyt (felszereléssel), biztos van a környéken.

Konkrét tippem sajnos nincs, de társadalmi munkában szívesen felhívom pl. a bicskei esküvői ruha-kölcsönzőket, hogy mondjanak erre vállalkozókat.

(A magam részéről, ha Koldusszállásnál mindkét irányba tovább lehetne menni, és a tatai célban gulyás várna, Szárligeten meg semmi, akkor is az utóbbit választanám.)

Előzmény: Gödény (1217)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2000.10.27 0 0 1218
És nem lehetne megszerezni egy félkész anyagot? Mondjuk olyant, amiben nincs benne, hogy hány zsömlét adnak mennyi a szállásköltség, csak a túra neve, esetleg helyszíne és távja, meg a dátum? Egy addikt túrázónak igen nehéz így terveznie a programját. :-( (Nem arra gondolok, ami most van kint tervezett 2001-es túrák címén, mert az nagyon kevés, hanem egy annál frissebbre. Egyébként ha nem lenne gond egy kis script, akkor azon a táblázaton is sokat lendítene, ha időben rendezve is megvolna.)
Köszi!
Előzmény: Gödény (1217)
Gödény Creative Commons License 2000.10.27 0 0 1217
Túranaptár: az eddigi években mindig későn, januárban jelent meg (általában a Margitán, vagy a Téli teljesítménytúrán lehetett először kapni a nyomtatott példányt), a januári túrákról kis cédulát köröztek.

Hallottam pletykákat, hogy a Sportturisztikai Szöveteség megint egyezkedik a TTT-vel a naptár közös kiadásáról. Ha lesz belőle valami (majd rákérdezek az Illetékesre), akkor várható némi javulás - a határidő betartatásában Mészárosék jobbak voltak, mint Sztancsik Gyuri.

Én akkor kapom meg az anyagot, amikor a nyomdába megy - és nekem is kell néhány nap. Szóval sokkal korábban nem tud a honlapon megjelenni, mint a füzet árusításra kerül.

Százas célja: egyenlőre felhős a dolog. Szárligeten megszűnt az iskolában a helyben főzés, most már Tatabányáról hozzák a gyerekeknek a kaját. Az iskolaigazgatóval békében váltunk el májusban - a rendezvény lement minden probléma nélkül -, tehát hajlandók fogadni minket jövőre is, de a konyha kapacitása is kevés, meg most már személyzet se maradt. Szóval még dolgozunk rajta - szeretnénk Szárligeten hagyni a célt, de olyan áron nem megy, hogy a célban csak egy sportszeletet meg egy pohár vizet tudjunk adni, némi meleg lé - gulyás meg tea - hozzátartozik a célhoz.

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (1216)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2000.10.26 0 0 1216
Gödény, mikor várható a 2001-es túranaptár megjelenése? Jobb híján a papíros is jó lenne.
Azt lehetne, hogy a TTT honlapon legalább a januáriak megjelenjenek még decemberben? A helyzet az, hogy már most szervezni kellene a jövő évi programokat, lehet, hogy heteken belül be kell osztani egy tanfolyam időpontjait. Szóval nagyon kellene tudni a tavaszi menetrendet.
altvizsla Creative Commons License 2000.10.24 0 0 1215
A szavazatomat Szárligetre adom !!!
Még 214 nap !
larzen Creative Commons License 2000.10.24 0 0 1214
Ha lehet választani, akkor Szárliget. Bár nem tudom, mi a másik alternatíva, de ha 60 km-et megy a Kéken, akkor menjen végig a 11. sz. túrán. Tudom, éppen én fejtegettem, hogy nem jó a kettő együtt, de ha választani lehet egy egész és egy majdnem egész Kéktúra szakasz közül, akkor legyen egész.
Mondom én, aki még soha nem indult Kinizsin( - bár van egy sikeres BEAC-a). :)))
Ermak Creative Commons License 2000.10.24 0 0 1213
No, legyen itt is egy kis forgalom:

Múlt héten beszéltem egy ismerősömmel, aki idén is volt a Százason, tavaly is, és a szárligeti változat jobban tetszett neki.

Úgyhogy - ha számít valamit - még egy szavazat Szárligetre, sőt, ha hozzávesszük, hogy a srác megcsinálta a Szent István Emléktúrát is, akár egy és negyed szavazatnak is vehetjük. :-)

Ermak Creative Commons License 2000.10.14 0 0 1212
OFF
Udvozlet a topicnak a parizsi reptčr (CDG) internet-terminaljarol!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!