Keresés

Részletes keresés

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2000.11.23 0 0 1269
Helyesebben bakanccsal. Bocs, de marha álmos vagyok, megyek is aludni.
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (1268)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2000.11.23 0 0 1268
De, nyáron lehet, a Piroson is abban voltam okt. végén. Kicsit vallási kérdés is, hogy ki melyiket választja, én bakancssal kezdtem, aztán áttértem a futócipőre, de most télen gondban leszek vele. :-)

Kár, hogy csak ilyen elméletben gondolkodsz rajta! De mindjárt itt a tavasz.

Előzmény: Hiver (1267)
Hiver Creative Commons License 2000.11.23 0 0 1267
Juteszembe: Ti milyen bakiban túráztok? A múltkor voltam bakancsot nézni, elég riasztó árak voltak. A használhatónak tűnők 30e-nél kezdődtek. Hát nekem erre nincs ennyi pénzem. Sportcipőben meg mégse lehet, nem? Ötletek?
Hiver Creative Commons License 2000.11.23 0 0 1266
SK! 160cm, már ha a magasságomra gondoltál...
Kösz a tippeket, de asszem csak tavasszal fogom kipróbálni a dolgot, addig eléggé el vagyok havazva a dolgaimmal. Mindenesetre kíváncsian várom a jövő évi naptárt! Egyébként egyenlőre nem futva gondoltam a teljesítést - először örülök, ha gyalog sikerül. Hátizsákilag azért aggódom, mert ált. a barátom szokta hozni a cuccom nehezebbik felét (mindig mindenhova nagy rakás ruhát viszek, mert nagyon fázós vagyok), csak valszeg a ttúrázást önállóan kell majd kipróbálnom, mert ő nem nagyon fog ráérni ilyenekre jövőre. Szóval majd szívesen csatlakozom hozzátok.

pataporc!
Futni nem szoktál véletlenül? Ezzel a súllyal érdemes, erre többen bizonyíték vagyunk :o)

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2000.11.23 0 0 1265
A statisztika olyan, mint a miniszoknya!

(Sok mindent megmutat, de a lényeget eltakarja. :-))

Előzmény: pataporc (1258)
Ermak Creative Commons License 2000.11.23 0 0 1264

:-)))))))

Mit kapsz te még ezért IRL...

Előzmény: larzen (1263)
larzen Creative Commons License 2000.11.23 0 0 1263
... ha van mellettük valaki, aki a 109. kilométernél, a sokadik eltévedés után nem engedi, hogy összeomoljanak idegileg.
:)
Előzmény: pataporc (1254)
pataporc Creative Commons License 2000.11.23 0 0 1262
Nanananana! Meg tobb, mint fel evem van erre a heroikus feladatra, amugy is most gyakorolok (karikaturakat keszitek egy konyv hirdetesehez). Meglasd, popec lesz!
Előzmény: Gödény (1261)
Gödény Creative Commons License 2000.11.23 0 0 1261
> van benne energia.

És ötlet meg munkakedv ?
Valaki ígért nekem rajzokat / címlapot a jövő évi füzetbe. Még van sok idő, de jó munkához ugye ... (lassúhoz még több).

Előzmény: atiir (1256)
Gödény Creative Commons License 2000.11.23 0 0 1260
Ez az állítás helytelen.

Az idei Kinizsit nem nyerte meg Nagy Zoltánné - mert nem volt verseny, így senki sem nyerhette meg. Maximum ő ért be a leghamarabb. (Erre mindig harapok. Mrrrrr :-)

De: az idei alkalommel több helyen is felborult a megszokott arány, ebből a Budapestiek - vidékiek viszony már néhány évvel ezelőtt elkezdett változni.

Teljesítők százaléka
év, férfiak, nők, Budapestiek, vidékiek

2000: 53.2%, 54.2%, 54.4%, 52.3%
1999: 53.9%, 39.3%, 48.4%, 55.9%
1998: 67.8%, 50.0%, 66.9%, 65.6%
1997: 62.5%, 31.0%, 61.5%, 59.2%
1996: 55.7%, 41.7%, 52.0%, 54.8%
1995: 56.4%, 49.5%, 54.9%, 56.3%
1994: 68.7%, 45.7%, 65.5%, 66.5%
1993: 69.3%, 40.5%, 63.7%, 68.0%
1992: 65.8%, 56.6%, 60.4%, 68.3%
1991: 64.5%, 46.5%, 58.7%, 65.1%

Előzmény: Juergen Prochnow (1257)
Ermak Creative Commons License 2000.11.23 0 0 1259
Ismerek egy lányt, aki ott jött össze a (volt) barátjával, de nem hinném, hogy ezért csinálta végig.

Ismerek egy másik lányt is, akivel (már írtam) a Mátrabércet csináltam végig, ő nagyon bizonyítani akart valakinek (nem jött össze).

A volt barátnőm kétszer megcsinálta velem a Budai 50-et (egyszer 7 óra alatt!), pedig tkp. utálta, a kapcsolat közepén tartottunk, úgyhogy bizonyítási kényszerről szó sem volt; talán a Százasra is eljött volna, ha a vízhólyagok (a Budai 50 a K100 előtti héten van) nem marasztalják otthon.

Én is voltam már 'maszek' ttúrán bizonyítási céllal, kocogtam téli, fagyos éjjel 34 km-t szerelmeslevél-szállítási célból - sikertelenül.

Szóval: a teljeítéshez adhat motivációt az érzelem, de eredményt nem garantál...

Előzmény: Gödény (1255)
pataporc Creative Commons License 2000.11.23 0 0 1258
Statisztika, ahh! Barmit bebizonyit, amit csak akarsz... ertelmezes kerdese az egesz (lasd Benda es tarsai).
Előzmény: Juergen Prochnow (1257)
Juergen Prochnow Creative Commons License 2000.11.23 0 0 1257
> Az átlag egyébként nem ezt támasztja alá - tehát rosszabb a lányok statisztikája mint a fiúké.

Itt egy kis disszonanciat erzek pont a 2000 evi Kinizsi kapcsan, amit egy nö, Nagy Zoltanne nyert meg összesitesben (a ferfiakat is beleszamitva) 11 ora körüli idövel.

Előzmény: Gödény (1255)
atiir Creative Commons License 2000.11.23 0 0 1256
Na de pataporc nem is átlagos! :-))
Hogyúgymondjam: van benne energia.
(ez most tényközlés)
Előzmény: Gödény (1255)
Gödény Creative Commons License 2000.11.23 0 0 1255
Az átlag egyébként nem ezt támasztja alá - tehát rosszabb a lányok statisztikája mint a fiúké.

1. Az átlag az egyénre nem mond semmit.
2. Vajon minden lánynak, aki elindult a Kinizsin, valóban ez volt a saját leghőbb vágya, vagy voltak-e többen, akik valakivel / valakiért próbálkoztak ?

Előzmény: pataporc (1254)
pataporc Creative Commons License 2000.11.23 0 0 1254
Szia Hiver! En is lany vagyok, 43 kilo korul, megis altalaban jobban birom a Kinizsiket, mint sok kokemeny, kigyurt legeny... van egy olyan mondas, hogy a lanyok szivosabbak :)).
Előzmény: Hiver (1248)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2000.11.23 0 0 1253
Ermak és AV: én bizony nagyon szomjas voltam a Kinizsin! Igaz, a betegség volt az oka a nagy meleg mellett, de vittem magammal a másfél litert, mégse volt elég. És nem lehetett se hozzájutni, se venni. Ragacsos leveket árultak, mikor víz kellett volna. De ezt annak idején kitárgyaltuk.
Előzmény: altvizsla (1246)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2000.11.23 0 0 1252
Ja, és még annyit, hogy a ttúra kifejezetten uniszex sport, a lányok nem szoktak kevesebbet bírni a fiúknál.
Előzmény: Hiver (1248)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2000.11.23 0 0 1251
Hiver, a paramétereid szimpatikusak. :-) Mekkora vagy ehhez a 40 kg-hoz?

Az emelkedő hozzátartozik a túrához, én már kezdem értékelni is, bár kezdetben nagyon prüszköltem. Szoktasd magad a gondolathoz, és menet közben egyre jobban fogod bírni és szeretni. Ha nem megy, akkor abba kell hagyni a ttúrázást, de azért előbb próbálgasd egy darabig. :-) Aki elég mazochista a futáshoz, az nem fogja az emelkedők miatt feladni. :-)

Mivel éppen holtszezon van, szerintem ne a méretek alapján válogass, hanem kezdd azzal, ami van. Nézz körül itt. Ez csak az idei, a jövő évi naptár még sajnos hadititok, de ha elkészül, bízunk benne, hogy Gödény tatotútá jóvoltából mi fogunk itt a topicban elsőként értesülni róla. Február második felétől számíthatunk gazdagabb kínálatra.

A 100 futva elsőnek vicc, de ha 30-40-eket futottál, akkor az 50-et gyalog röhögve fogod megcsinálni. Én minden edzettség nélkül, hosszas tespedés után 32-vel indítottam, egy hónappal később simán ment a 43. Ma már ötvenesre csak felkapom a zsákot és megyek, a 60 felettiekre lelkileg is rá kell készülnöm.

A futás egyébként hátizsák ellen is jó, a futók általában csak egy méretes övtáskával túráznak, benne két kulacs meg egy szendvics vagy ilyesmi. Van, aki még azzal sem. Viszont ha nem akarsz futni, akkor van esélyed a társaságunkat élvezni. :-) A hátizsák mérete, súlya egyénre szabott, van, aki alig-cuccal szeret elindulni, én a biztonságra megyek, azaz minden nálam van, amire szükségem lehet. Ez egészen odáig terjed, hogy ha bármilyen ok, mondjuk baleset vagy eltévedés miatt bennmaradok éjszakára az erdőben, akkor is legyen meleg ruhám és kajám meg vizem. De azért nem kell megijedni. Nem vagyok izompacsirta, de nehéznek csak egyszer éreztem a zsákot, amikor egy kétkilós bakancsot vittem tartaléknak majdnem 70 km-n keresztül pluszban a szokásos cucc felett, és rossz elhelyezés miatt még a hátamat is verte.
A hátizsák nem központi kérdés egy túrán, emiatt ne aggódj.

A most hétvégi Tanúhegyek: 38.6 km 1570 m. Ez egy kicsit sok szintnek számít a 38 km-re, de te ezzel az edzettséggel lazán megcsinálod, inkább összehasonlításul mondom, hogy általában mire számíts. A húszasra ne menj, az gyerekeknek és teljesen edzetlen kezdőknek való.

Utána héten Bakonyi Mikulás: 39.8 km 921 m. Ez már szolídnak számít, ahol ennél kevesebb a szint, oda nem is érdemes menni, mert unalmas lesz. Habár léteznek 0 szintűek is. :-) Szerintem használd ki ezeket most, örüljünk, hogy van még valami, és utána már magad is látni fogod, mire vagy képes.

A tanúhegyekre sajnos csak magam helyett tudlak küldeni egy másik rendezvény miatt, de a másikra egyelőre tervezem az indulást, ha félsz a tájékozódástól, mehetünk együtt.

A tájékozódás meg menet közben fejlődni fog. Ezek nem tájékozódási versenyek, tehát többnyire jelzett úton, ritkábban szalagozáson mennek, a jelzések minősége változó (Larzen pl. pár hónapja csúnya megjegyzéseket tett a Zemplénre, de a Pesthez közelebbiek elég jók). Ahol nem jó, ott a rendesebb szervezők segítenek. Gyakran 40-50 km-t mehetsz térkép nélkül, de azért mindig legyen nálad. És lesznek körülötted mások is, soha nem vagy egész egyedül, csak ha nagyon lemaradtál a mezőny mögött. A ttúrán mindig segítik egymást az emberek, mert nincs okuk konkurálni, hiszen ez nem verseny és minden beérkező nyertes. Ez az egyik szépsége ennek a sportnak.

Most már hagyok helyet a további kérdéseidnek is. :-) Lehet, hogy nyitok majd egy kezdő ttúrázó FAQ-t, és akkor legközelebb csak linkelni kell. :-)))

Előzmény: Hiver (1248)
Hiver Creative Commons License 2000.11.23 0 0 1250
Ja, még vmi: a tájékozódókám se túl jó. Az nem baj?

Kivi! Akkor ezentúl több topicban is összeFUTUNK majd! (Mingyá megyek is, és megnézem a kedvenceidet)

kivi Creative Commons License 2000.11.22 0 0 1249
Én gyakran írok ide (meg a többi TT topicba) mert szoktam teljesítménytúrázni. Igaz, gyalogos túrán csak akkor indulok, ha kerékpárral nem lehet az adott túrát teljesíteni. Egyébkén eddig 50km-nél hosszabb TT-n nem voltam (gyalog). Így a K100-at sem próbáltam még meg.
Előzmény: Hiver (1248)
Hiver Creative Commons License 2000.11.22 0 0 1248
Szia Kivi hát _TE_ hogy kerülsz ide? :o)

Többiek!
Azért azt még hozzátenném a kis bemutatkozásomhoz, hogy lány vagyok, kb. 40 kiló, és nemszeretem az emelkedőket, a nehéz hátizsákokat meg kifejezetten utálom! Akkor is az 50-et ajánljátok kezdésnek? /Meg a 100-at futva?!?!? :o)/

kivi Creative Commons License 2000.11.22 0 0 1247
Szia Hiver! :)

Hát te hogy kerülsz ide? :)))))

Előzmény: Hiver (1238)
altvizsla Creative Commons License 2000.11.22 0 0 1246
A zsíros kenyér meg egyebek más túrákon vannak, nem a Kinizsin, és ilyenektől többen "rosszul" lettünk. Vagy pl. van olyan túra ahol hashajtós ásványvizet adnak... A Kinizsin ilyen sincs. Ne adjanak semmit, de pénzért lehessen vásárolni. A Kinizsi ebbe is tökéletes !!!
Ermak Creative Commons License 2000.11.22 0 0 1245
ZSÍROS KENYÉR?! Volt ZSÍROS KENYÉR?! Hol???
Pucros Mackónak azt ígérte a gaz Mbányai kocsmáros, hogy lesz, de mégsem. Pilis-nyeregben csak margarinosat láttam, az ehetetlen.
Így kénytelen voltam debrecenit enni, bánatomat pedig dupla adag sörbe fojtottam... :-)))
Előzmény: altvizsla (1244)
altvizsla Creative Commons License 2000.11.22 0 0 1244
Engem nem érdekel mit adnak, vagy nem adnak a rendezők útközben vagy út végén. Már csak azért sem mert ezzel meg is lehet szívni. Pl. nem esett jól a zsíros kenyér, és emiatt majdnem fel kellett adni a túrát. A Kinizsi útvonala ragyogó, lehetne jobb is de ilyen csak elméletben létezik. Ennek a túrának a hangulata, társasága, tömegvonzása, precizitása, hagyománya olyan amely egyedülálló. Hiába terveznénk egy más túrát szuper rendezéssel, a társaság, hagyomány kialakulásához kell mondjuk 10 év. Ez ellen nincs mit tenni. Ezt érezni kell. Eddig egyetlen túrán éreztem ilyet, az eddig megtett 50-ből: a Kinizsi Százason ! És még egy: egy 50-es és egy százas túra hangulata egészen más, vagyis egy 50-esen akármilyen rendezéssel sem lehet azt a hangulatot produkálni mint egy százason.
Előzmény: Andrási Gábor (1241)
Ermak Creative Commons License 2000.11.22 0 0 1243
Engem pl. a szolgáltatások különösebben nem érdekelnek, igazán csak a víz fontos, az van elég a Százason - legfeljebb fizetős. Az útközbeni kaja sem olyan fontos (nekem) - minimális mennyiséget tudok enni teljesítménytúra közben.

Az 'istenítés' szerintem túl erős kifejezés - annyi biztos, hogy az ide írogatók ilyen vagy olyan okból érzelmileg kötődnek a túrához; akkor is, ha voltak már jobb ellátást nyújtó vagy nehezebb túrán.

Továbbá: ízlések és pofonok..., nem erőszak a disznótor... stb.; egyszer azért érdemes "rendesen" megpróbálni.

Előzmény: Andrási Gábor (1241)
pataporc Creative Commons License 2000.11.22 0 0 1242
Vigyazz, mert ha itt igy beszelsz, akkor kollektivan leharapjuk a fejedet... mi is voltunk Piros 85-on, es korantsem volt olyan hangulatos/frenetikus/lenyugozo satobbi, mint a Kinizsi. Elfogodottak vagyunk, de ez van. Ha belelapozol a topic korai eletebe, ott talahtsz monologokat arrol, hogy ki miert valt Kinizsi-fuggove. PP, 25 ev alatti nok legtobbet teljesitoje (jaj! A majam!)
Előzmény: Andrási Gábor (1241)
Andrási Gábor Creative Commons License 2000.11.22 0 0 1241
Először is szeretném megköszönni az illetékeseknek ezt a kedves fogadtatást!

Másodszor pedig a Kinizsiről még annyit, hogy én az ellenérvek mellett is szívesebben teljesíteném a Kinizsi 100 útvonalát ellenkező irányból, mert úgy legalább egyszer az évben (a Gerecse 50-től eltekintve, amin még nem voltam, de majd elmegyek) láthatnám is a Gerecse csodálatos tájait - vakoskodás helyett.

Mellesleg a célban adott levesbe is bele lehet még kötni, mert az kb. annyit ér, mint "halottnak a csók". Nem mintha nem esne ott jól, de csak össze kell hasonlítani a Piros 85 - enyhén szólva színvonalasabb - teljesítménytúrával, ahol út közben is kétszer adnak hideg, és egyszer meleg kaját, ami egy célbeli virslizéssel fejeződikbe.

Szóval csak ennyit az istenített Kinizsi 100-ról!

Előzmény: Gödény (1236)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2000.11.22 0 0 1240
Futva teljesíteni a Kinizsit -- kb. két és fél maraton + majdnem 3000 m szintemelkedés. Csinálják egy páran, a rekord 10 órán belül van. :-)
Előzmény: Hiver (1238)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!