Keresés

Részletes keresés

Mézga Creative Commons License 2000.10.18 0 0 4171
Győzelem!

Beszéltem a Landoló vezetőnőjével és sikeresen megállapodtunk abban, hogy vasnap. 22-én kinyitnak a kedvünkért és max 1/2-ed 10 - 10-ig nyitva lészen 16h-tól.

Lesznek készételek, aznap készül a jövő heti menü, és egy pár frissensült, name sör.

Szóval ne maradjak szavahihetetlen, mostan már gyertek elfele minél többen.

Mézga

neofrix baszmacs Creative Commons License 2000.10.18 0 0 4170
SOS
Nem tud valaki Bp. környékén Piper Cherokee-t, ami időnként bérbe vehető?
Mézga Creative Commons License 2000.10.18 0 0 4169
Csak épp a kocsmáros nem akar telefonálni, úgyhogy kénytelen leszek megzaklatni egy picinyt.

Egyébként ha a reptéren megtudják, hogy az itató nyitva, akkor onnan is átlibbennek néhányan.

Mézga

kakukkmadár Creative Commons License 2000.10.18 0 0 4168
a 20 kicsit csusztatas, de 1 kocsmarosnal ez a lelektani hatar, ugyhoty szerintem is 20...
:-)))

:kakukk

Előzmény: trikó (4167)
trikó Creative Commons License 2000.10.18 0 0 4167
10teletem mindenkinek!

Végül akkó meddig lehetünk a Landolóban benne?
Sajna nekem is csak estefelé lenne yoo. Egyelőre feltételes módban jelentkeznék be a tisztelt Társaság elhajlására:

2000. október 22. Vasárnap, Landoló
Jago + 1-2 egyeb vitorlazo meg avi. egyen
Madárember
LMS
Badó
natlose2
Hamster
zolibá + egy gyermek
Mézga
neofrix baszmacs+ 1-2 repülőember
kakukk (+kedvese - opcionalis, meg nem tud rola, de szinten zenesz:-)
3color (?)

Ez már kvázi 15-20 körüli létszám - ha még tudok számolni :)))

Előzmény: Jago_ (4164)
neofrix baszmacs Creative Commons License 2000.10.18 0 0 4166
Hamster:
A múlt hónapban még megjelen az Aviator, az októberit még nem láttam.

Jago_:
Én lehet, hogy Farkashegyről megyek, de ez csak egy kicsit később derül ki. Majd szólok, ha biztosat tudok.

Előzmény: Hamster (4165)
Hamster Creative Commons License 2000.10.18 0 0 4165
Hát hátha akad egy éppen átrepülésre váró gép, nem? Az lenne ám az igazi, lihegve beesel az ajtón, és szabadkozol: elnézést, késve indult a gépem :) A repülőtérbámulás mint fakultatív program adja magát, ezen szervezni se nagyon van mit.

LadyBird: de azért ugye eljössz? :)

Hamster

PS: spontán módon felötlött kérdés: az Aviator c. újság létezik még?

Előzmény: Jago_ (4164)
Jago_ Creative Commons License 2000.10.18 0 0 4164
Nekem az estefele nagysagrendekkel jobb lenne, mert nemigazan szeretik a repteren, ha az ember lelep csak ugy az uzemnap kozepen.Szoval en 17-18 ora elott csak akkor erek oda, ha valami jotet lelek esetleg kijon ertem Fahegyre, mert mire onnan atbuszozok Budaorsre, az ket ora minimum. Nem esik valakinek utba? :)

2000. október 22. Vasárnap, Landoló
Jago + 1-2 egyeb vitorlazo meg avi. egyen
Madárember
LMS
Badó
natlose2
Hamster
zolibá + egy gyermek
Mézga
neofrix baszmacs+ 1-2 repülőember
kakukk (+kedvese - opcionalis, meg nem tud rola, de szinten zenesz:-)

LadyBird Creative Commons License 2000.10.18 0 0 4163
Kedves Fuhur,
mea culpa. Mért haraxol? Légy nyugodt, általam nem fogod egyetlen szavadat sem újságban látni. Hisz pont azért kérdeztem, hogy mondhass nemet is.
Akkor most már el se merek menni a Landolóba... :)
Előzmény: fuhur1 (4144)
Mézga Creative Commons License 2000.10.18 0 0 4162
Landoló becserkészve, papíron hét végén zárva (logikus mi?), de a tulaj esetleg hajlandó lehet kinyitni du-ra, ha leszünk elegen. Ma ez eldől, szóval lehet jelentkezni, hogy minél nagyobb számot mondhassak.

Mézga

neofrix baszmacs Creative Commons License 2000.10.18 0 0 4161
Na, még egyszer, hogy ki ne maradjak:)

2000. október 22. Vasárnap, Landoló

Jago
Madárember
LMS
Badó
natlose2
Hamster
zolibá + egy gyermek
Mézga
kakukk (+kedvese - opcionalis, meg nem tud rola, de szinten zenesz:-)
neofrix baszmacs + 1-2 repülőember

Előzmény: kakukkmadár (4160)
kakukkmadár Creative Commons License 2000.10.18 0 0 4160
2000. október 22. Vasárnap, Landoló

Jago
Madárember
LMS
Badó
natlose2
Hamster
zolibá + egy gyermek
Mézga
kakukk (+kedvese - opcionalis, meg nem tud rola, de szinten zenesz:-)

szerintem is delutan kezdjuk, elotte repterbamulas is belefer, olyan 16.00 fele gondoltam...

byte: kakukk

Előzmény: Mézga (4158)
neofrix baszmacs Creative Commons License 2000.10.18 0 0 4159
2000. október 22. Vasárnap, Landoló
Jago
Madárember
LMS
Badó
natlose2
Hamster
zolibá + egy gyermek
neofrix baszmacs
Előzmény: zolibá (4156)
Mézga Creative Commons License 2000.10.18 0 0 4158
Én is mennék és megpróbálom felvenni a kapcsolatot a műintézettel. A du. lehet jó, esetleg előtte kibámulni B.örsi reptérre?

2000. október 22. Vasárnap, Landoló
Jago
Madárember
LMS
Badó
natlose2
Hamster
zolibá + egy gyermek
Mézga

Mézga

hókuszpók Creative Commons License 2000.10.18 0 0 4157
Hello Fuhur!

Egyszerűsítsünk! merevszárnyú= amit a köztudat repülőnek tart ancsa, góbé, tu154.........aerodinamikai kormányzású

Nem merevszárnyú:= sárkány ,siklóernyő.............súlypontáthelyezéses kormányzású

+ forgószárnyú= helikopter ka 26. pl.

attól ,hogy a szárnya egy utasszállítónak deformálódik fordulóban attól még merevszárnyú.....................de nem vagyok szakmabeli.

Hamster= az a cső nem vízvezetékcső hanam ötvözött alucső, könnyű és erős direkt repülőépítéshez való űgyhogy az nem szokott hunyó lenni............Füreden is az oldalkör szakadása miatt zuhant le a gép.

Felületi terhelés= 21m2 visz 210 kg. ot ha csak a vezető ül a gépben számolj csak milyen kevés.................. a vitorla az sem pongyolavászon hanem direkt erre való anyag.

Hogy estél bele a gödörbe, leállt a német technika? vagy magasan lebegtettél és leestél?

tegnap is repültem....jó volt.

Előzmény: fuhur1 (4137)
zolibá Creative Commons License 2000.10.18 0 0 4156
Ha javasolhaték az összeröffenésre időpontot, én inkább a (megkockáztatom, kora) délutánt díjaznám. Ez közlekedési szempontból is előnyösebb, valamint engem a kiskorú miatt is érintene. Esetleg más is hozhat saját manót. Biztos jól éreznék magukat. Persze, ha más nincs, lehet az este is.
Ezek szerint valaki felvette már a kapcsolatot a műintézménnyel?

2000. október 22. Vasárnap, Landoló
Jago
Madárember
LMS
Badó
natlose2
Hamster
zolibá + egy gyermek

Hamster Creative Commons License 2000.10.17 0 0 4155
2000. október 22. Vasárnap, Landoló
Jago
Madárember
LMS
Badó
natlose2
Hamster
Előzmény: natlose2 (4154)
natlose2 Creative Commons License 2000.10.17 0 0 4154
2000. október 22. Vasárnap, Landoló
Jago
Madárember
LMS
Badó
natlose2

De mikor?

Előzmény: bado (4153)
bado Creative Commons License 2000.10.17 0 0 4153
Jago
Madarember
LMS
Badó
Előzmény: Jago_ (4146)
lms Creative Commons License 2000.10.17 0 0 4152
A kiegeszitett lista:

Jago
Madarember
LMS

(megjegyzem a listat egyszerre tobben is frissithetik, neha valaki ugye majd veszi a faradsagot az osszefesulesre...)

Előzmény: Madárember (4149)
luc72 Creative Commons License 2000.10.17 0 0 4151
Hello mindenkinek

Én is mennék erre a topic találkozóra, de akkor most fix a landoló?

lms Creative Commons License 2000.10.17 0 0 4150
A merev szarny azt jelenti, hogy repulesi alkja (profil, elcsavaras) valtozatlan a foldon es a levegoben

Akkor az A321 hajlekony szarnyunak tekintheto? Amikor legutobb vagy harom hete dublinbol amszterdamba repultem, volt egy szelesebb szakasz, asszem irtam is, hogy a szarnyveg kilengesenek amplitudoja ketszer akkora volt, mint "winglet" merete. Igaz, a profilja talan nem valtozott az aerodinamikai erok hatasara...

A tarsas osszejovetelen szivesen reszt vennek (jago irj fel)

Udv///lms

NB: a Kek Rozsaban egy rantott camembert 250 HUF, ezt arban nehez alulmulni. Igaz repter nincs a kornyeken.

Előzmény: fuhur1 (4142)
Madárember Creative Commons License 2000.10.17 0 0 4149
Egyébként friss hírek Madárember alaszkai kalandjairól itt: Virtuális Világkörüli Csavargás
Madárember Creative Commons License 2000.10.17 0 0 4148
Én is szeretnék résztvenni a vasárnapi találkozón, tehát:

Jagasits Viktor(Jago_)
Madárember

Előzmény: Jago_ (4146)
lms Creative Commons License 2000.10.17 0 0 4147
Hogyaszongya: azert akarnak most nyugdijba menni, mert

    "a tárca tervezete a juttatások rendszerének módosításáról. Ez csökkentené a szolgálati járulékokat és kedvezőtlenebbek lennének a nyugdíjba vonulás feltételei is. Ez utóbbi azért is érinti érzékenyen a pilótákat, mert szolgálati éveik duplán számítanak."

Pedig a szolgalati evek duplan beszamitasa teljesen igazsagos. Hanyan erik meg kozulik a nyugdijat?
Előzmény: dpbymqn (4145)
Jago_ Creative Commons License 2000.10.17 0 0 4146
MINDENKI:

Kerlek benneteket csak a jobb attekinthetoseg vegett csinaljunk egy listat, hogy kik jonnenek vasarnap este a talalkozora. A legjobb talan az lenne, ha mindenki aki jonni akar tenne egy hozzaszolast, bemasolna a lista eddigi tagjait, plusz odairna magat. En elkezdtem:

Jagasits Viktor(Jago_)

Egyebkent ha Landoloba akarunk menni, akkor javasolnam a 87es megallojaban valo talalkozast, akar a Kosztolanyin, akar odakint a Landolo mellettinel.

Natlose2: 80k - jo, tenyleg kicsit keves. 100. Nekem 60 korul volt a vontathatoi meg anno,meg csak 10 volt a vizsgadij ami mar 25 asszem, es azert 30nal tobbet nem koltottem Cvizsga-koszoru kozott asszem.
Motoros vitorla: amikor megy a motor, azt ugye uzemora szamlalo szamloja, ergo azutan fizetsz.Ha meg nem megy a motor, tehat vitorlazol(Falke eseteben kb. mint egy Gobe olyan sikloszama van)akkor 3000Ft/ora dijat fizetsz. Meg a Fejcsinel minden vitorla berleti dija(kiveve az Acrot) 3000Ft/ora.

dpbymqn Creative Commons License 2000.10.17 0 0 4145
Jelentheti ez a hir azt, hogy esetleg nehanyunk legnagyobb repulos elmenye a BUD-LHR jaraton a Tower Bridge alatti atrepules lesz? ;-)
/dobyman
Előzmény: fakezu (4143)
fuhur1 Creative Commons License 2000.10.17 0 0 4144
Szia!

Bocs! Lehet, hogy nem vagyok teljesen tisztaban ennek a forumnak a celjaval. Mindenesetre most itt mindenkinek leirom, hogy hozzaszolasaim kozlesevel nem ertek egyet, es nem is szeretnem viszont olvasni egyik ujsagban sem. Ha a rovat megis errol szol, akkor jelezzetek. Ebben az esetben maradok olvaso, de nem irnek tobbet.

Udv,
Fuhur

Előzmény: LadyBird (4141)
fuhur1 Creative Commons License 2000.10.17 0 0 4142
Nem kotozkodes keppen, pusztan eszrevetel.
Merev szarny, vagy hajlekony szarny. En meg nem hallottam burkolat szerinti kategorizalasrol. A merev szarny azt jelenti, hogy repulesi alkja (profil, elcsavaras) valtozatlan a foldon es a levegoben. A hajlekony szarnyak ezzel szemben a legerok hatasara valtoztatjak alakjukat. Ez utobbi esetben sokkal komplikaltabb a meretezes, mert a szarny profil terhelestol fugg. Pl. egy forduloban siman valtozik a szarny profil. Raadasul aszimetrikusan.

Udv,
Fuhur

Előzmény: kakukkmadár (4139)
LadyBird Creative Commons License 2000.10.17 0 0 4141
hali,
azt a pöcegödrös felszállást igazán leírhatnád nekem közlésre alkalmas formában (emil)
?
Nyilván vannak tanulságai, amik másoknak jó szolgálatot tehetnek...
Előzmény: fuhur1 (4137)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!