Keresés

Részletes keresés

Rózsaromantika Creative Commons License 2015.03.13 0 0 50093

Na,akkor leírom.Tavaly a Csodakert egyik számában jelent meg egy cikk,hogy hogyan tudnál beültetni kétféleképpen egy előkertet.Ebben a növényajánló egyik virága D.A. rózsa volt,kétféle.Beszerzési helyként az Oázis kertészetet adták meg,potom 1380Ft áron,ha jól emlékszem.Megkérdeztem a hozzánk közeleső kertészetüket ahol elutasító választ kaptam.De megkérdeztem a Facen is a hivatalos nagy központi kertészetet ahol szintén azt írták,hogy nem forgalmaznak D.A. rózsákat.Azt mondták nem kifizetendő,mert kevesen keresik./Persze ha horror áron árulják./Pedig biztos vagyok benne,ha elfogadható áron lenne kapható,többen vennének ilyen rózsákat és nem külföldről kéne beszerezni jóval olcsóbban.Még ha megnézitek a BKC-nál,azoktól az áraktól is hanyatt lehet esni.

Előzmény: Rózsácska. (50087)
123agi Creative Commons License 2015.03.12 0 0 50092

A wollertonom szintén ph..-s. A Heritage--t az Auchanban vettem potom 350 Ft-ért tavaly Holiday néven. Mivel nem tudtam ki ő, felhívtam a zacskón szereplő forgalmazót, ő azonosította be. Már hozott virágot, ami nagyon hasonlít a Heritage-ra, de még mérget nem vennék rá, hogy tényleg ő az.

Előzmény: eske3 (50091)
eske3 Creative Commons License 2015.03.12 0 0 50091

Ági! Visszamentem és megnéztem, hogy te mit írtál a Heritageről és a Wollertonról. Te hol  vetted őket?

Rózsácska. Creative Commons License 2015.03.12 0 0 50090
Most néztem a mailemet, képzeld én is kaptam értesitést a szöregiektől. Már csak azt remélem, hogy holnap ideér a pakkom, és nem tölti a hétvégét a postán.......szegény kis rózsácskák!
Előzmény: rózsabölcsis (50078)
eske3 Creative Commons License 2015.03.12 0 0 50089

Tegnap megkaptam a Pharmarosa-s csomagomat (3 db). Két DA rózsát rendeltem: Wollerton old Hall (a képek és leírások alapján egyik nagy kedvencem) és Heritage. Mind a kettőt ezeken a neveken hirdették.A 3-ik Reine des Violettes. Ezt ma el is ültettem ebben a hideg szélben.A tövek tényleg nem túl nagyok, de szépen rügyeznek és a konténer jól be van szőve gyökerekkel. egyelőre előlegezem a bizalmat.Van valakinek Wollerton old Hall-ja? Nagyon örülnék a tapasztalatoknak.Ma Szőregről megérkezett a két futórózsám, amit az ősszel ültetett, elfeketedett vesszőjűek helyett kértem. Megnéztem az ősszel ültetetteket, lebontottam a kupacot és mindegyikben van némi élet. Most itt vagyok a legnagyobb dilemmában, hogy cseréljem e ki őket, vagy hagyjam az ősszel ültetetteket a helyükön és várjak, hogy lesz e belőlük valami. Ha hagyom az őszieket, nem tudom, mihez kezdek az újakkal. A két új tő szép zöld, a gyökerük jó, beáztattam őket. Ha jön egy melegebb idő, nem sokáig tudom tárolni. Mi a véleményetek? 

Rózsácska. Creative Commons License 2015.03.12 0 0 50088
Nekem is pont ezek tetszenek! Még gondolkodom a rendelésen.....

Jah én ezekkel a szinonim nevekkel és a csürcsavarokkal már megjártam. Most már azt sem tudom milyen rózsáim vannak! :D
Előzmény: Rózsáska (50086)
Rózsácska. Creative Commons License 2015.03.12 0 0 50087
Akkor miért van tele a honlapjuk angol rózsákkal! Nagyon félrevezető.... Képzeld mikor februárban voltam náluk semmi kinálat nem volt csak kommersz tearózsák horror áron. ÁllÍtólag áprilisban mindenféle rózsájuk lesz......Na ebben nem lennék biztos!
Előzmény: Rózsaromantika (50084)
Rózsáska Creative Commons License 2015.03.12 0 0 50086

Megrendeltem az első két történelmi rózsámat a PharmaRosa-tól: Baron Girod de l'Ain, és Charles de Mills jön. Azt írták, kedden érkezik. Nagyon várom őket, és nagyon kíváncsi vagyok rájuk, még nem is láttam élőben történelmi rózsát. Még egy Cardinale Richelieu-t szeretnék, de elfogyott úgy látszik sajnos a Tündérkertjénél.

Megyeri Szabolcs kertészeténél láttam több fajta történelmit is, angolokat is, nagyon jó áron. Aki angolt szeretne olcsón, érdemes megnéznie szerintem.

 

A hét elején én is elkezdtem a rózsák metszését. Fagykár csak a tearózsáknál van. A Black Baccara eddig is gyengélkedett, most a vesszói is elfeketedtek, tövig kellett vágnom. Ha így folytatja, hamar le fogom cserélni. A többi teán is voltak fagyott vesszők. Viszont az angoloknál sem, a floribundáknál sem találtam elfeketedett vesszőt.

Nagyon jól vizsgáztak az angolok most is.

Nagy vágyam volt a Rhapsodie is Blue, tavaly tavaszi lottumos rendelés. Csodálatos! Már nyáron folyamatosan virágzott, gyönyörű! Őszre meg is haladta a 120 centis magasságot, amit írtak róla. Semmi fagykárt nem szenvedett, szépek a vesszői, fejlettek a rügyei. Szép kehely formára vissza tudtam metszeni, kb.70-80 cm magasra vágtam. nagyon remélem, idén még szebb lesz.

 

Az Éden metszésével vagyok még bajban, nem vagyok biztos benne, hogy hogy hogyan vágjam. Anyuéktól hoztam el egy évesen, kb. 80 centire vágtam a szárait. Tavaly viszont onnan ágaztak el, 2-4 hajtást nevelt a 3 tőhajtás. Most csak nézegetem, nem tudom, hogyan tovább. Szép, formás bokrot szeretnék belőle, ami az ágyásban a körülötte lévő teák, floribundák fölé magasodik.

Mrs.Austin Creative Commons License 2015.03.12 0 0 50085

Igen, mert a Pharmarosa is fantázianéven árulja, mert nem vette meg a licenc jogot, de attól még Austin fajták, csak a Phnál szaporítják őket, nem Angliában. Így az eredeti nevet nem írhatják ki, de ugyanúgy D. A. rózsák, mint a Lottumnál vagy Petrovicnál.

Előzmény: Rózsaromantika (50084)
Rózsaromantika Creative Commons License 2015.03.12 0 0 50084

A magyarországi Oázis kertészetek nem forgalmaznak D.A. rózsákat.Én ezt az információt kaptam,mikor érdeklődtem.

Előzmény: Rózsácska. (50081)
Rózsácska. Creative Commons License 2015.03.12 0 0 50083
Nem tuom, hogy rendeljek-e vagy még várjak ......és vegyek az oázisban később.....A lutri a küldeménnyel is megvan.....

asszem megpróbálom beszerezni ott, ha nem sikerül tolom őszre a rendelést....
Előzmény: Mrs.Austin (50082)
Mrs.Austin Creative Commons License 2015.03.12 0 0 50082

Vettem, Pharmarosásakat árulnak.

Elég gyengécskék megvételkor, de szépen erősödnek (kivéve az Abraham Darby-t, annak mintha beteg lett volna a gyökere, elpusztult).

Előzmény: Rózsácska. (50081)
Rózsácska. Creative Commons License 2015.03.12 0 0 50081
Új nick nevet váltottam, hogy kifejezzem az idetartozásom.....bjob-ot cseréltem.

Már nagyon izgatottan várom a csomagokat. :D
Gyökércsomagolt angolok megjöttek, bár az idő nálunk most viharosan szeles.Nem éppen ültetési idő. Most benti palackos vetésekkel múlatom az időt. Harangvirágot, kúpvirágot és pázsitszegfűt vetettem.

Oázisban is hirdetik az angol rózsákat, vett már valaki onnan?

Próbálom lebeszélni magam a Lottum-ról.
Előzmény: rózsabölcsis (50080)
rózsabölcsis Creative Commons License 2015.03.12 0 0 50080

Igen, szépek, és jó erős a gyökerük. :-)

Előzmény: bjob (50079)
bjob Creative Commons License 2015.03.12 0 0 50079
remélem, hamar megérkezik....

........és szépek a töveid?
Előzmény: rózsabölcsis (50078)
rózsabölcsis Creative Commons License 2015.03.12 0 0 50078

Tegnap kaptam egy értesítő e-mailt, ma meg is érkezett a rendelésem Szőregről, úgyhogy gondolom, nemsokára a tiéd is érkezik.

Előzmény: bjob (50073)
bjob Creative Commons License 2015.03.12 0 0 50077

Akkor így Graham Thomas-om is van! :D

Előzmény: Mrs.Austin (50075)
rózsakalap Creative Commons License 2015.03.11 0 0 50076

Köszönöm az észrevételt.

 

A kosmos-t majd karózom.

Mrs.Austin Creative Commons License 2015.03.11 0 0 50075

Az Ausmas valójában Graham Thomas (legalábbis ez a név a legelterjedtebb)

Előzmény: bjob (50074)
bjob Creative Commons License 2015.03.11 0 0 50074

Szeretem, hogy a rózsáknak többféle elnevezése van, mert eléggé megkeveri az ember lányát! Abraham Darby-t szerettem volna, de kiderült, hogy olyat már rendeltem is....

 

Rendeltem- remélem jól írtam őket:

 

1 Ausmas= Lemon Parody

3 Auslo= Othello

2 Auscrim= L.D. Braitwait

1 Auscot= Abraham Darby

bjob Creative Commons License 2015.03.11 0 0 50073

A szöregiek annyit írtak, hogy márciusban postázzák......így még várnom kell.......

 

Számolgattam, ha a Petrovic-tól rendelem a növényeket a + 35 E eredetigazolás eléggé megdrágítja a szállítást + posta. A kb. 10 tő esetén ugyanott vagyok, mint a Lottum 10 tő + 20 E rendelés esetén, hiába olcsóbb a Petrovic- a kínálata nem olyan gazdag.

 

Szeretne még valaki rendelni a Lottumtól?

 

Összegezve: a délutánomat megint a rózsákkal töltöttem..........

 

erről jut eszembe, hogy imádom a férjemet...aki elnézi ilyenfajta hóbortjaimat................és pénzköltéseimet! Hála érte!!!!

 

De igencsak megtetszett a Tradesant, Belvedere, Dick Clark, Souvenir du doctor Jamaine-Ametisztnél láttam, csodás!!!, Uetersens Rosenkonigin, Baron G. de Lain, Grafin von Hardenberg, Munstead Wood, Let's Celebrate, Blue River....

 

Nem kapott még valaki rendelési kedvre????

Ametiszt59. Creative Commons License 2015.03.11 0 0 50072

A Kosmos valóban szép. Egyetlen hibája viszont van, hogy nem elég erősek az ágai, ezért támasztékot igényel.

Viszont a csapadékra egyáltalán nem érzékeny, ami a fehér rózsák között külön érdem.

Előzmény: 123agi (50069)
bjob Creative Commons License 2015.03.11 0 0 50071

Köszi a gyors választ, ez elkerülte a figyelmemet. Még 10 rózsa megtetszett........

Előzmény: 123agi (50070)
123agi Creative Commons License 2015.03.11 0 0 50070
Előzmény: bjob (50068)
123agi Creative Commons License 2015.03.11 0 0 50069

Én a Kosmost-t és a Sangerhauser Jubileumsrose-t láttam élőben, mindkettő jó választás.

 

 

Előzmény: rózsakalap (50067)
bjob Creative Commons License 2015.03.11 0 0 50068

Mennyibe kerül a Lottumtól a szállítás?

Előzmény: Ametiszt59. (50061)
rózsakalap Creative Commons License 2015.03.11 0 0 50067

Fráter György-től rendeltem:

- Gebrüder Grimm

- Grafin Diana

- Kosmos

- Queen of Hearts

- Sanger Hauser Jubilaumsrose

- Rosenfaszination

- Alexandra Princesse de luxembourg

- Herkules

- Out of Rosenheim

- Rhapsody in Blue

 

Szerintetek jól választottam?

Törölt nick Creative Commons License 2015.03.11 0 0 50066

Milyen jó érzés, mikor ilyet lát/kap az ember :-)!

Előzmény: Ametiszt59. (50061)
bjob Creative Commons License 2015.03.11 0 0 50065

A szöregieknek én is most írtam, hogy mikor küldik a csomagot....már ültetési lázban vagyok...

:D

 

 

Egypár OFF.....jönnek elő a hagymások...

.

bjob Creative Commons License 2015.03.11 0 0 50064

Nagyon-nagyon szép!!!!!!

 

ÓÓÓÓÓÓó

Előzmény: Ametiszt59. (50059)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!