Keresés

Részletes keresés

Li-Em Creative Commons License 2008.07.02 0 0 7398

Szia!

Ez a naptejes szituáció:) engem is érdekelne,2 hét és vége az ovinak,bölcsinek,úgyhogy délelőtt is fognak a csajok fürdeni benne akkor meg kell a naptej

Előzmény: nyárimádó (7389)
motinka Creative Commons License 2008.07.02 0 0 7397
kuff Creative Commons License 2008.07.02 0 0 7396
chelloboy,

az a 'vicc',hogy a kornyeken sehol nincs homok, erdos/fuves kertvarosi resz es furdes utan max 1-2 oraval le is takarom a medencet. na holnap meglatjuk mit pelyhesit :)
Előzmény: chelloboy (7394)
utóember Creative Commons License 2008.07.02 0 0 7395
Segítséget kérek. Vízforgatót szeretnék venni külön, Bestway 366 cm * 76 cm-es medencéhez (vagy valahogy így voltak a méretek). Próbáltam visszaolvasni...

Láttam a Wetro honlapját, de jobban örülnék, ha lenne Pesten olyan hely, ahova bemehetek és megvehetem azonnal. (Már pár napja benne van a víz a medencében forgatás nélkül.) A barkácsáruházakban szokott lenni?

Egy kicsit azon hezitálok, hogy ne vegyek-e inkább újat forgatóval együtt. A feleségem rátette a medencét fűnyírás után egy vékony nejlonra, tehát most csak az van alatta, és tartok tőle, hogy tele lesz apró lyukakkal az egész alja. :(

Alátétnek polifoamot ekkora méretben lehet kapni, vagy darabokból kell összerakni? Köszönöm, és bocs a hülye kérdésekért.
chelloboy Creative Commons License 2008.07.02 0 0 7394
Szia!

Nálam is ugyanez van- a pelyhesítés után majd sárgásbarna homok fog leülepedni az aljára. Ezzel sajnos nemigazán lehet sokmindet csinálni- talán az a csodazsák segít amit itt a fórumon írtak már többször is. Engem már annyira nem zavar - csak esztétikailag csúnyácska, de nem vészes. Még mindig tisztább, higiénikusabb mint egy szabadstrand, aki meg kifogástalan minőségre vágyik, annak sajnos kicsit jobban ki kell nyitni a pénztárcáját és nem ilyen intex/bestway medencékkel bajlódnia.
Előzmény: kuff (7393)
kuff Creative Commons License 2008.07.02 0 0 7393
Sziasztok medencés barátaim :)

Tavaly kezdtem egy 3.5m3-es puhafalúval, végigszenvedtem az évet, de reméltem,h az 1 év alatt tanultam. Eljött az idei szezon, még februárban vettem egy 80wattos papírszűrős szivattyút + skimmert a gyári (Blue) 12voltos szivattyű helyett, klór/algaöl/phminusz/pelyhesítő/teszter maradt tavalyról.

Idén kb 1 hónapja van kint a medence, 99%-ban csak én fürödtem benne, nem úgy mint tavaly, ezek is max mártózások voltak idén. Kb 2 héttel ezelöttig tökéletesen tiszta volt a víz, klór/ph rendben, mértem folyamatosan. (bár a teszterben már kezdek nem bízni, pl magas Ph-t se idén,se tavaly nem mutatott még.)

Szóval kb 2 hete egy esti fürdőzésem után másnapra beopálosodott a víz. Klór/Ph mérés szerint rendben, szinte 2naponta porszívózok, ha fürdök benne, ha nem, este letakarva a medi. A szivattyú hosszú órákat megy a szűrőt takarítom.

A vízben nincsenek látható szennyeződések, pl tavaly ha lenéztem a vizen keresztül a lábfejemre, láttam egy rakat "porcicát" a vízben, idén nincs ilyen.. viszont a víz opálos.

Úgy tudnám leírni,hogyha benne ül az ember, a medence alján a lábától kb 10cm-re körvonalban sárgás színű a víz, ha nap süti a vizet.

Tanácstalan vagyok, idén tényleg mindent megtettem a víz tisztántartásáért.
Most próbálok pelyhesíteni, holnapra meglátjuk..

A mérőm 2 kis kémcsőből áll, hozzá kell csepegtetni 5-5 csepp indikátort, esszerint a klór rendben, vagy néha kicsit magas, de tablettát mondjuk kap rendesen a medence, a Ph pedig végig a normális értéket mutatja. Ha vmilyen multiban járok, mostmár próbaképp veszek tesztcsíkot is, mert nekem a Ph gyanús, de egyébként minden ötletet szívesen veszek.

Ja, ami kimaradt, kb 3 hete újra lett töltve vízzel a medence, akkor körbe kikentem algaölővel a medence szélét, alját, nem is érződik algásnak.

üdv,
kuf
medimami Creative Commons License 2008.07.02 0 0 7392
Bocsi a szomszédra vonatkozó részt magamra vettem de már értem,kicsit kapkodva olvasok írok, mert még munkaidőben vok:))
Előzmény: nyárimádó (7388)
nyárimádó Creative Commons License 2008.07.02 0 0 7391

Félreértettél! A szomszédom vizére gondoltam ( kémiai tiszaság), a lyukakat pedig az oldalára égettem csikkel, hogy a szél ne tudjon alákapni. A tetejére nem tettem. Próbáld meg takaró nélkül, mert úgy könnyebben melegszik a víz. Nem jó takaró alatt.

Nem rád értettem, amiket írtam.

Na megyek hazafelé:)))) FÜRDÉS!!!!!!!!

Előzmény: medimami (7390)
medimami Creative Commons License 2008.07.02 0 0 7390
Szia,szerintem kémiailag is tiszta mert már a klórt is tudom mérni, remélem ha minden érték megfelelő és kellemes selymes, a szemünk se vörösödik,nagyon csak annyira mint a zuhany alatt, akkor oké,nem? ne legyél negatív! A hőfok az egyetlen, amivel nem teljesen vok megelégedve 27-28 fok között mozog, egyszer 2 napig volt 33fok, pedig a gyári takarója rajta van ha nem fürdünk, szerintem ne tegyél lyukakat a fóliára, ha veszel, mert én csak szenvedek a lyukas fóliával sok eső belenyomja a vízbe,457cm átmérőn 10 cm vastag vízréteget képtelenség megemelni,leszivattyúzni megint nem lehet mert a lyukakon keresztül szívja a szivattyú a medi vizét is az egyetlen megoldás belemeríteni a fólia egyik felét a vízbe és így kihúzni, ha nem lenn e likas legalább szivattyúzni lehetne. lehet azért olyan szép a vizem mert a fele már kb égi áldás:))
Előzmény: nyárimádó (7388)
nyárimádó Creative Commons License 2008.07.02 0 0 7389

Sziasztok!

Egy kérdésem volna azokhoz, akik naptejet használnak saját vagy a gyerekek védelmére. Mi a fenét lehet kezdeni az olaj foltos vízzel? Most tiszta, mert du 17,30 körül engedem be a gyereket, és akkor már nem pirul meg?

Most nincs bajom vele, de több fürdés alkalmával láttam a víz tetején a foltokat, amik végül a medence peremén zsíros kosszá alakulnak át? Pedig vízálló meg minden.....

nyárimádó Creative Commons License 2008.07.02 0 0 7388

Szia medimami!
Gratulálok! Én mindig elcseszem valahol, de már kb két hete szép tiszta.

Képzeld, a szomszéddal beszélgetek, azt mondja, hogy ők csak algaölőt tesznek bele, és már három hete azt a vizet használják. Majdnem megőrültem, mert én meg kínlódok össze-vissza. Na de csak látszólag tiszta, de kémiailag....?. Azaz, már csak kínlódtam, mert kezdek rájönni a csínjára. 

 

Sokan emlegetik a fehér áttetsző nylon fóliát. Vettem én is, cigicsikkel lyukakat égettem rá, belehúztam madzagot, reggel rákötöttem. Úgyhogy, ma vízhőfokot mérek. Ha nem lesz 31-33'C-os ebben a melegben, akkor annyi. Előveszem a fekete hordóm, és rotyogtatok benne.) 

Előzmény: medimami (7387)
medimami Creative Commons License 2008.07.02 0 0 7387
sziasztok, csak azért írok, az örömömet megosszam veletek, 33 napja van feltöltve a medencénk,és semmi extra csak a gyári tartozékok: papírszűrős vízforgató,takarófólia, slagos porszívó, házi készítésű úszó vegyszeradagoló,csapvíz a mediben és a vizem a VIZEM az olyan mint a hegyi forrás! ragyogóan tiszta. 3 naponként foglalkozom konkrétan a vízzel, porszívózás, ph mérés, naponta 4 órát megy a vízforgató,ez szerény számításaim szerint átforgatja az egészet,és minennap fürdünk min. 1 órát. hát röviden ennyi,mindenkinek ilyen csodás medit kívánok és strandidőt!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2008.07.02 0 0 7386
Ja kérem, így könnyű!  Nem tudom, függ a csomagolástól is a súlya.
Előzmény: Li-Em (7385)
Li-Em Creative Commons License 2008.07.02 0 0 7385

Szia!

Elvileg igazad van:))),de van kint egy barátnőm és hozzá szoktak menni a cuccaim,így jóval olcsóbb,és Ő ált.1 hónapban 1-szer futárral hazaküldi a cumókat,és mivel többen vagyunk elaprózódik a díj:DDD

Súlyra kb milyen nehéz egy ilyen?

Előzmény: Blue_Sky_007 (7366)
Xetni Creative Commons License 2008.07.02 0 0 7384
:D
Előzmény: Blue_Sky_007 (7382)
hzolee Creative Commons License 2008.07.02 0 0 7383
én alátámasztottam, már csak azért is, hogy a medence oldalfalát ne feszítse lefelé a csőcsatlakozó körüli megerősített perem. Kicsit így is felfelé lő, ez szerintem jó.
Előzmény: Nesty (7381)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2008.07.02 0 0 7382
Előzmény: Xetni (7378)
Nesty Creative Commons License 2008.07.02 0 0 7381
Jól megfogalmaztad. És szerinted egy medencénél hogyan lehet ellenőrizni, hogy az egészet mozgatja-e vagy csak egy részét? De nem az algásodással! :)
Pl ha nem támasztom alá a csöveket, akkor a súlyuk miatt kissé felfelé "lőnek". Nem tudom, hogy érdemes-e evvel foglalkozni, vagy apróság és ezen már nem múlik? Én az utóbbira tippelek, vannak fontosabb dolgok is, szkimmer, szűrő, (vegy)szerezés, tisztítás, stb.
Előzmény: hzolee (7367)
Nesty Creative Commons License 2008.07.02 0 0 7380
Fóto bricoban vettem 4-5 napja. Ha van a közeledben ilyen, hívd fel őket, hátha van.
90cm-es és 8000Ft.
Előzmény: Henker (7376)
Nesty Creative Commons License 2008.07.02 0 0 7379
Igen az intex leirás egyértelmű, de ma egy nagyokos állitotta hgy ugy kell csatlakoztatni ...
Ha ez én voltam akkor csak leírtam, hogy nálam melyik melyik. Amúgy valóban kicsit lentebb és kicsit fentebb van, de a lényeg, hogy a szkimmer a szívóágon legyen.
Én különbséget nem látok, hogy melyik-melyik legyen, valaki írt a turbulenciáról és evvel kapcsolatban nem véletlenül hívták fel a figyelmemet, hogy inkább egy pvc könyököt célszerű betenni.
Előzmény: melcsike7706 (7351)
Xetni Creative Commons License 2008.07.02 0 0 7378
nézz szét a vaterán és a tesz-veszen, bár én nem találtam, de majd hátha lesz!! :)
Előzmény: Henker (7376)
Xetni Creative Commons License 2008.07.02 0 0 7377
szia!
én úgy tudom hogy a brikónak a kertkatalógusában volt 90cm es létra!! nem tudom hogy most s vane! csak egy tipp volt
Előzmény: Henker (7376)
Henker Creative Commons License 2008.07.02 0 0 7376
Megirnátok nekem, hogy hol kapok a medencémhez létrát? A korábban beirt kérdésemre senki sem válaszolt!
Köszi
mr.Baker Creative Commons License 2008.07.02 0 0 7375
köszi!
Előzmény: Blue_Sky_007 (7374)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2008.07.02 0 0 7374

Beírod a keresőbe amit szeretnél keresni, kiválasztod a "Hozzászólások között" és amikor megjelenik, azon számra kattintassz, ami az omnózus topik mellett van.

Ott láthatod is, hogy melyik topikban hány hozzászólás tartalmazza a keresett kifejezést.

Előzmény: mr.Baker (7373)
mr.Baker Creative Commons License 2008.07.02 0 0 7373
Hogy tudsz igy keresni, hogy csak azokat a hozzászólásokat dobja ki??
Előzmény: Blue_Sky_007 (7372)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2008.07.02 0 0 7372

Ha tényleg kerestél volna:

 

 

skimmer

 

 

szkimmer

 

 

fölöző
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2008.07.02 0 0 7371

Ennek a neve: skimmer, szkimmer, fölöző, márkája intex vagy bestway, forrás, ahol megveheted a hipermarketek, barkácsáruházak.

Előzmény: szucsr (7369)
szucsr Creative Commons License 2008.07.02 0 0 7370
Már úgy értem, hogy egy félmondatnyit találtam :-)
Előzmény: szucsr (7369)
szucsr Creative Commons License 2008.07.02 0 0 7369
Szia, kösz, sejtettem, hogy van erre vmi megoldás, főleg, hogy vki itt utalt rá egy félmondattal.

Visszaolvastam, nem is picit, kerestem is, de erre nem leltem rá. Már csak az a kérdésem, mi ennek a neve és hol lehet ilyet beszerezni?

Üdv, Robi
Előzmény: Blue_Sky_007 (7361)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!