Keresés

Részletes keresés

neofrix baszmacs Creative Commons License 2000.10.24 0 0 4231
Vasárnap a korán érkezőkkel bejártuk Budaörs repülőterét. Sokat bámultuk a Moravát, és találgattuk, miért olyan furcsa az orrfutóján a gumiköpeny: két futófelület a két szélén, közte meg egy árok.

A következőket sikerült megtudnom a kérdésről. Az orrfutó hajlamos arra, hogy egyenes futkározás helyett ökördiagram-szerű mozgást végezzen, némely bevásárlókocsik kerekéhez hasonlóan. Ezt a mozgást (simmizést) csillapíthatják asszimmetrikus beépítéssel és hidraulikusan, de ez a furcsa kialakítású gumiköpeny is erre szolgál. Az orrfutó így nem pont a kormány tengelyének meghosszabbításán támaszkodik, hanem mellette két oldalt, így kevésbé nyeklik-nyaklik.
(Javítsatok ki, ha hülyeséget írtam!)

zolibá Creative Commons License 2000.10.24 0 0 4230
Sziasztok!

Köszönöm a kellemes vasárnap estét a topictársaknak.
A találkozások gyakoribbá tételével (ez nem lesz nehéz az eddigi 1 talákozó miatt :-))) ) én is egyetértek. Jobbítási javaslatként felvetném, hogy a kezdési időpontot - főleg a műintézményből történő kényszrű távozás miatt - korábbra tehetnénk. Jó idő esetén (értsd: tavasztól őszig) szabadtéri helyszínt is választhatnánk. Esetleg egy-egy vendéglátó kapacitással, vagy piknikezési lehetőséggel rendelkező repteret is. És persze ilyen rendezvényekre nem kizárólag budapest-környéki helyszín pályázhatna. Ennek előnye lenne, hogy több repteret és az ottani repülő és repülést kedvelő embereket is megismerhetnénk. És ők is tudomást szerezhetnének kicsiny társaságunk létéről.
Várom a véleményeket.

Ballonosok:
Bombázzatok minket a hétvégi versenyről szóló élménybeszámolókkal!

Újlaki:
Köszönjük az életjelt. Az ígéreted pedig behajtjuk. :-)))

bado Creative Commons License 2000.10.23 0 0 4229
Tényleg, Te hol voltál?
Előzmény: székkutas (4226)
KuBa Creative Commons License 2000.10.23 0 0 4228
Tiszteletem!

Most már csak az elkészült fényképekre vagyok kíváncsi...;-)

A legközelebbi valós viszontlátásig maradok:
KuBa

intairest Creative Commons License 2000.10.23 0 0 4227
Húha, ezer éve volt, hogy utoljára ebbe a topicba írtam... azóta csak olvasgattam :-)

Köszönöm mindenkinek a landolós vendéglátást, jó volt megismerkedni Veletek!

(MATÁV Rk.)

székkutas Creative Commons License 2000.10.23 0 0 4226
Remélhetőleg.
Előzmény: bado (4225)
bado Creative Commons License 2000.10.23 0 0 4225
Dettó én is.
Úgy havi egy alkalommal a valóságban is le kéne ülni a törzsasztalhoz.
Remélhetőleg legközelebb a most hiányzók is el tudnak jönni. Na meg egyéb vendégek is.

Badó

Előzmény: VNorka (4222)
kakukkmadár Creative Commons License 2000.10.23 0 0 4224
nah,

a tali jo volt, szerintem rendszeresen kellene utemezni ilyen IRL talikat...

Ma viszont igazi repulos elmenyem volt! FUHUR baratunk tegnap megigerte, h elvisz sarkanyozni, es ma mar be is hajtottam rajta ;-))

Szal, 2 felszalas, osszesen ~25 perc, fent a levegoben... olyan volt, mint robogon 1 csovazas hatizsakkal nekiindulni a belvarosnak :-)))

Rovid - kb. 2 perces foldi oktatas :-) utan a levegoben meg is kaptam a kormanyrudat (helyes +fogalmazas ez?), oszt had menjen... mivel most roitt gepelek, azert annyira sszul megsem ment... mindezt hatulrol persze a kiegeszito konyok segitsegevel (Fuhur: ha parszor lefejeltelek volna, azt csak az igyekezetemnek tudjad be:-).

Koszonom, h repulhettem!
:-))

@kakukk

/ez a repules nem johetett volna letre, ha nincs a index es 1 onzetlen topiclako/ :-))

tovabba:
/ez a hozzaszolas nem johetett volna letre, kicsit nagyobb sebesseggel landolunk/ :-PPP

Előzmény: VNorka (4222)
lborli Creative Commons License 2000.10.23 0 0 4223
Én is örülök, hogy veletek lehettem s remélem a folytatást.

Üdv, egy nem kevésbé lelkes, ki is? (Ifjonc már bizosan nem, bár az idős(ödő) külső gyermeki lelket takar.)

Előzmény: VNorka (4222)
VNorka Creative Commons License 2000.10.23 0 0 4222
Szia mindenkinek!

Köszönöm a tegnap estét, nagyon jól éreztem magam - gondolom, ezzel nem voltam egyedül. Remélem, ezek a találkozók folytatódnak, és egyre jobban megismerjük egymást a való életben is.

Üdvözlettel egy lelkes ifjonc :-)

Norka

fuhur1 Creative Commons License 2000.10.22 0 0 4221
Kedves LadyBird!

Ne haragudj, ha a levelem egy kicsit durvan lett megfogalmazva. Mentsegeim:
- Igencsak rossz napom volt, ezert feldult voltam,
- Nem azer nem irtam azota, hanem mert kulfoldn voltam,

Pusztan annyit szerettem volna kerni, hogy ne ird meg a tortenetet. Nem azert, mert nem lenne igaz. De igaz, csak ugy erzem, hogy ez egy "szuk" barati korre, es nem a nagy nyilvanossagra tartozik.

Ha tudsz, gyere le most (ma) vaszarnap a Landoloba. En ugyan e pillanatban is dolgozom, de igyekszem 6-7 korul odaerni. Persze csak kocsival. Szivesen beszelgetek veled akar errol az esetrol is.

Ja! Akit esetleg erdekel, 5-6 kozott Pesterol a Nyugatitol indulok a Landoloba. Van harom szabad helyem. 16 oraig meg elolvasom a topic fejlemenyeit. Ha addig jelzitek, segitek kijutni.

Udv,
Fuhur

Előzmény: LadyBird (4163)
Jago_ Creative Commons License 2000.10.21 0 0 4220
Hali!

No, en elozetes terveim szerint ugy 17-18 ora kozott fogok valamikor beesni. Hamster, gyere ircre, vagy dobj egy emilt, hogy mikor mesz, esetleg osszefuthatunk a Kosztolanyin. Vagy barki mas is megteheti ugyanezt... :))
Ki mikorra megy? Mikortol lesz nyitva a Landolo?

Mézga Creative Commons License 2000.10.21 0 0 4219
Halihó Landolók!

A Tower felrakva, működik, holnap akár ki is próbálható. Már ha valaki meg tudja mondani, hogy hol van a "/" jel a billentyűzeten a játékban. Ennélkül ugyanis nem lehet parancsot adni.

Én már átéltem egy reptéri "zendülést"

Mézga

Újlaki Creative Commons License 2000.10.20 0 0 4218
Kedves téma-, (l)égi- és Landoló-társak!

Mélységes alázattal kérem midnannyiótok bocsánatát, hogy ennyire elhanyagoltalak benneteket és a kedvenc témánkat, de sajnos, rettenetesen sokat dolgozom mostanában. Miután mind e-mailben, mind telefonon megkerestetek - amit külön köszönök -, nem tehettem meg, hogyne ugorjak be ide, ha csak egy pillanatra is, de csak azért, hogy megmondjam: sajnos, nem tudok veletek lenni vasárnap.

Hacsak Hamster nem tudja úgy szervezni a következő fényképező útját, hogy előtte egy órával beugrana értem Mátraszentistvánra - a 45-50 fokos sípályán szerintem egy ügyes pilóta le tud szállni -, és utána vissza is visz. Ott meg, a helyszínen, ugye, van reptér...

Azért mindenkit üdvözlök, és érezzétek nagyon jól magatokat. A következőn mindenképpen ott leszek!

Laci

Előzmény: neofrix baszmacs (4185)
mcwatt Creative Commons License 2000.10.20 0 0 4217
Üdv a topiclakóknak!
A szívem szakad szét,de nem tudok elmenni találkozóra.Az ok roppant prózai.De Néktek kívánok nagyon-nagyon kellemes beszélgetést,jó szórakozást.
Mcwatt,aki valőjában rali
Előzmény: zolibá (4215)
HA-VARIA Creative Commons License 2000.10.20 0 0 4216
Sziasztok, akkor vasárnap este én is landolok.
zolibá Creative Commons License 2000.10.20 0 0 4215
Ma szabin voltam és csakis azért ugrottam be, hogy meglessem, hogy is állnak dolgaink. :-)))
Akkor a megbeszélt helyen és időben találkozunk.
Viszlát! Addig is kellemes hétvégét!
Mézga Creative Commons License 2000.10.20 0 0 4214
Köszi Jago!

A Tower le, ill. feljött, megnézhető, ill próbálható lesz.

A neofrix baszmacs (de jó, hogy van ctrl c,v)kéri, hogy valaki hozzon valami tisztességes kéjrudat a repszimulátorhoz :))))) (csak ahhoz kell!!!).

Mézga

neofrix baszmacs Creative Commons License 2000.10.20 0 0 4213
Kitűzőnek én egyszerű etikettre gondoltam azt hozok is (néhány vastag filctollal), hacsak valaki nem hoz valami komolyabbat.
Jago_ Creative Commons License 2000.10.20 0 0 4212
Mezga: aaaz igen. Nem kispalya :))

Madarember: kituzo jo 5let :) Mindenki keressen valami cedulat magara, dizajn nem tema, csak olvashato legyen. En valszinuleg tollal fogom kiirni valami papirdarabra jobb hijan :)

Madárember Creative Commons License 2000.10.20 0 0 4211
Hűha, ez egyre komolyabb programnak ígérkezik! Akkor elhozom a duxford-i repülömúzeumban készült képeimet. Meg a digi fényképezögépemet is, természetesen. Jó?

Egy másik kérdés (lehet, hogy hülyeség, nem tudom): nem kellene kitüzöt viselni a nick-névvel? Szerintem nagyban megkönnyítené az ismerkedést és a kommunikáció beindulását. Mi a véleményetek?

Előzmény: neofrix baszmacs (4206)
neofrix baszmacs Creative Commons License 2000.10.20 0 0 4210
Mézga, felhívnál?
Mézga Creative Commons License 2000.10.20 0 0 4209
Hali Jago!

1024x768 és 64 mega az édes.:)))) Egyébként meg Casió névre hallgat. Meg van még egy 8 megás (cca. 60 kép) pótja is. Remélem, hogy elég lesz:)))

Mézga

Előzmény: Jago_ (4208)
Jago_ Creative Commons License 2000.10.20 0 0 4208
Digicamera? Mekkora Smartmedia van abban?: 364 kep az meg 640*480*24 ben is legalabb 24 mega...
Előzmény: Mézga (4205)
kakukkmadár Creative Commons License 2000.10.20 0 0 4207
> (Ha pedig többet iszunk a kelleténél, akkor célraszállási versenyt rendezünk a Flight Simulatorral:-)

ha meg mégtöbbet, akkor meg reszkessen Börs népe? ;-))

%kakukk

Előzmény: neofrix baszmacs (4206)
neofrix baszmacs Creative Commons License 2000.10.20 0 0 4206
Tudjátok, mit csinálnak a repülőbu**zik a kocsmában? Hát vetítenek!

Hogy a Landolóban jól lehessen vetíteni, hozok egy számítógép-kivetítőt, Mézga pedig ígért egy laptopot. Így aztán, ha valakinek csodajó repülős képei vannak, akkor csak a CD-t kell hoznia, vagy a videokamerát, és máris kezdődhet az előadás.

(Ha pedig többet iszunk a kelleténél, akkor célraszállási versenyt rendezünk a Flight Simulatorral:-)

Mézga Creative Commons License 2000.10.20 0 0 4205
Re. hamster!

Digicamera csomagolva, aksik feltöltve, 364 képhely szabad.

Mézga

kakukkmadár Creative Commons License 2000.10.20 0 0 4204
> Egér: Csak hogy legyen egy lelkes total kezdo
> is, aki tud butakat kerdezni.

Egér: nem leszel egyedül... :-)))

szal:

2000. október 22. Vasárnap, Landoló

Jago + 1-2 egyeb vitorlazo meg avi. egyen
Madárember
LMS
Badó
natlose2
Hamster
zolibá + egy gyermek
Mézga
neofrix baszmacs+ 1-2 repülőember
kakukk+kedvese (- aki mar tud rola, ezert nem opcionalis:-)
3color (?)
luc72 +2fő
KuBa
manhattani
beluking
Eger A. Marson (60%, hogy megyek.

Előzmény: Eger A. Marson (4203)
Eger A. Marson Creative Commons License 2000.10.20 0 0 4203
2000. október 22. Vasárnap, Landoló
Jago + 1-2 egyeb vitorlazo meg avi. egyen
Madárember
LMS
Badó
natlose2
Hamster
zolibá + egy gyermek
Mézga
neofrix baszmacs+ 1-2 repülőember
kakukk (+kedvese - opcionalis, meg nem tud rola, de szinten zenesz:-)
3color (?)
luc72 +2fő
KuBa
manhattani
beluking
Eger A. Marson (60%, hogy megyek. Csak hogy legyen egy lelkes total kezdo is, aki tud butakat kerdezni. :-)) )
Előzmény: beluking (4202)
beluking Creative Commons License 2000.10.20 0 0 4202
2000. október 22. Vasárnap, Landoló
Jago + 1-2 egyeb vitorlazo meg avi. egyen
Madárember
LMS
Badó
natlose2
Hamster
zolibá + egy gyermek
Mézga
neofrix baszmacs+ 1-2 repülőember
kakukk (+kedvese - opcionalis, meg nem tud rola, de szinten zenesz:-)
3color (?)
luc72 +2fő
KuBa
manhattani
beluking (aki ma tudta meg, hogy otthon lesz, de mégsem ejtőernyővel jön)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!