Keresés

Részletes keresés

cakkcakk Creative Commons License 2008.07.02 0 0 7409
Durva ez a praktikeres ár. Én 2 hete vettem 2 tekercset (3mm, 27 nm/tekercs) potom 4800-ért.
Előzmény: porker (7400)
LamaLama Creative Commons License 2008.07.02 0 0 7408
akkor nem hezitálok tovább :)
Előzmény: Blue_Sky_007 (7407)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2008.07.02 0 0 7407

Nekem is van olyan, a legnagyobb melegben a medece felszínének 80%-át befedi. Tényleg nagyon jó!

 

 

Lásd alsó kép

Előzmény: LamaLama (7405)
chelloboy Creative Commons License 2008.07.02 0 0 7406
Szia Kuff!

Homokszerű anyag az esővel is jöhet.. nálunk Dunaújvárosban sincs semmi homokkal kapcsolatos dolog.
Előzmény: kuff (7396)
LamaLama Creative Commons License 2008.07.02 0 0 7405

Nyárimádó!

 

Ez a naptej téma az én csőröm is piszkálja. most azon agyalok, hogy beszerzek egy 3m átmérőjű napernyőt. Azt a fajtát, ami egy ilyen gémeskút szerű tartón van és ha belemegy a gyerek, akkor oda fordítom a medence fölé az ernyőt. Így akár a legnagyobb napsütésben is árnyékban tud pancsolni a kislegény. :)

Előzmény: nyárimádó (7389)
LamaLama Creative Commons License 2008.07.02 0 0 7404
óvatosan, az csak tartály!
Előzmény: motinka (7397)
Xetni Creative Commons License 2008.07.02 0 0 7403
sziasztok
eza medi alávalós dolog. a polifomot írtátok itt. én arra lennék kíváncsi hogy szőnyeg + mg-i fólia nem jó alá?
Előzmény: porker (7400)
utóember Creative Commons License 2008.07.02 0 0 7402
Szuper, nagyon köszönöm!
Előzmény: porker (7400)
Henker Creative Commons License 2008.07.02 0 0 7401
Sziasztok! Csak azért irok, hogy tegnap előtt lett feltötve a medink. Tettem bele klórt és algagátlót. Fehér, átlátszó fóliával lett letakarva a feltöltés után. Azóta nem nyúltunk hozzá. A vizet ma néztem, jó langyi. A kérdésem:
Holnap elutazunk. Vasárnap jövünk vissza. A viznek lesz valami baja, ha az átlátszó fólia marad rajta? Tegyek-e még bele valami vegyszert?
Vagy maradhat úgy ahogyan tegnap előtt hagytuk.
Köszi
porker Creative Commons License 2008.07.02 0 0 7400
Vízforgatóból ugye több fajta van: a "gyári" papírszűrős vízforgatók vagy az olcsó homokszűrő ami azonnal elérhető (és elérhető áron, persze nem top minőség). Új medencét akkor vegyél ha szükséges, a vízforgatód többet is kiszolgálhat!

Alátétnek fűre először egy vastagabb, fekete mezőgazdasági fóliát raknék le és utána pl. ilyen polifoam alátétfólia. Sajna nincs csak 150-es vagy 120-as szélességben, én is csíkokból vágtam össze.
Előzmény: utóember (7395)
motinka Creative Commons License 2008.07.02 0 0 7399
Igaz kicsit drágán árulja ha a villámárat nézzük 19 e HUF, ha a 35 ezres zsír újból levesszük az árat 16 körül kapsz már szivattyút ( igaz nem medencére való pontosan) Akkor az új komplett jobban megéri. Tehát nem éri meg az árát!! Max 10-12 ezret.
Előzmény: motinka (7397)
Li-Em Creative Commons License 2008.07.02 0 0 7398

Szia!

Ez a naptejes szituáció:) engem is érdekelne,2 hét és vége az ovinak,bölcsinek,úgyhogy délelőtt is fognak a csajok fürdeni benne akkor meg kell a naptej

Előzmény: nyárimádó (7389)
motinka Creative Commons License 2008.07.02 0 0 7397
kuff Creative Commons License 2008.07.02 0 0 7396
chelloboy,

az a 'vicc',hogy a kornyeken sehol nincs homok, erdos/fuves kertvarosi resz es furdes utan max 1-2 oraval le is takarom a medencet. na holnap meglatjuk mit pelyhesit :)
Előzmény: chelloboy (7394)
utóember Creative Commons License 2008.07.02 0 0 7395
Segítséget kérek. Vízforgatót szeretnék venni külön, Bestway 366 cm * 76 cm-es medencéhez (vagy valahogy így voltak a méretek). Próbáltam visszaolvasni...

Láttam a Wetro honlapját, de jobban örülnék, ha lenne Pesten olyan hely, ahova bemehetek és megvehetem azonnal. (Már pár napja benne van a víz a medencében forgatás nélkül.) A barkácsáruházakban szokott lenni?

Egy kicsit azon hezitálok, hogy ne vegyek-e inkább újat forgatóval együtt. A feleségem rátette a medencét fűnyírás után egy vékony nejlonra, tehát most csak az van alatta, és tartok tőle, hogy tele lesz apró lyukakkal az egész alja. :(

Alátétnek polifoamot ekkora méretben lehet kapni, vagy darabokból kell összerakni? Köszönöm, és bocs a hülye kérdésekért.
chelloboy Creative Commons License 2008.07.02 0 0 7394
Szia!

Nálam is ugyanez van- a pelyhesítés után majd sárgásbarna homok fog leülepedni az aljára. Ezzel sajnos nemigazán lehet sokmindet csinálni- talán az a csodazsák segít amit itt a fórumon írtak már többször is. Engem már annyira nem zavar - csak esztétikailag csúnyácska, de nem vészes. Még mindig tisztább, higiénikusabb mint egy szabadstrand, aki meg kifogástalan minőségre vágyik, annak sajnos kicsit jobban ki kell nyitni a pénztárcáját és nem ilyen intex/bestway medencékkel bajlódnia.
Előzmény: kuff (7393)
kuff Creative Commons License 2008.07.02 0 0 7393
Sziasztok medencés barátaim :)

Tavaly kezdtem egy 3.5m3-es puhafalúval, végigszenvedtem az évet, de reméltem,h az 1 év alatt tanultam. Eljött az idei szezon, még februárban vettem egy 80wattos papírszűrős szivattyút + skimmert a gyári (Blue) 12voltos szivattyű helyett, klór/algaöl/phminusz/pelyhesítő/teszter maradt tavalyról.

Idén kb 1 hónapja van kint a medence, 99%-ban csak én fürödtem benne, nem úgy mint tavaly, ezek is max mártózások voltak idén. Kb 2 héttel ezelöttig tökéletesen tiszta volt a víz, klór/ph rendben, mértem folyamatosan. (bár a teszterben már kezdek nem bízni, pl magas Ph-t se idén,se tavaly nem mutatott még.)

Szóval kb 2 hete egy esti fürdőzésem után másnapra beopálosodott a víz. Klór/Ph mérés szerint rendben, szinte 2naponta porszívózok, ha fürdök benne, ha nem, este letakarva a medi. A szivattyú hosszú órákat megy a szűrőt takarítom.

A vízben nincsenek látható szennyeződések, pl tavaly ha lenéztem a vizen keresztül a lábfejemre, láttam egy rakat "porcicát" a vízben, idén nincs ilyen.. viszont a víz opálos.

Úgy tudnám leírni,hogyha benne ül az ember, a medence alján a lábától kb 10cm-re körvonalban sárgás színű a víz, ha nap süti a vizet.

Tanácstalan vagyok, idén tényleg mindent megtettem a víz tisztántartásáért.
Most próbálok pelyhesíteni, holnapra meglátjuk..

A mérőm 2 kis kémcsőből áll, hozzá kell csepegtetni 5-5 csepp indikátort, esszerint a klór rendben, vagy néha kicsit magas, de tablettát mondjuk kap rendesen a medence, a Ph pedig végig a normális értéket mutatja. Ha vmilyen multiban járok, mostmár próbaképp veszek tesztcsíkot is, mert nekem a Ph gyanús, de egyébként minden ötletet szívesen veszek.

Ja, ami kimaradt, kb 3 hete újra lett töltve vízzel a medence, akkor körbe kikentem algaölővel a medence szélét, alját, nem is érződik algásnak.

üdv,
kuf
medimami Creative Commons License 2008.07.02 0 0 7392
Bocsi a szomszédra vonatkozó részt magamra vettem de már értem,kicsit kapkodva olvasok írok, mert még munkaidőben vok:))
Előzmény: nyárimádó (7388)
nyárimádó Creative Commons License 2008.07.02 0 0 7391

Félreértettél! A szomszédom vizére gondoltam ( kémiai tiszaság), a lyukakat pedig az oldalára égettem csikkel, hogy a szél ne tudjon alákapni. A tetejére nem tettem. Próbáld meg takaró nélkül, mert úgy könnyebben melegszik a víz. Nem jó takaró alatt.

Nem rád értettem, amiket írtam.

Na megyek hazafelé:)))) FÜRDÉS!!!!!!!!

Előzmény: medimami (7390)
medimami Creative Commons License 2008.07.02 0 0 7390
Szia,szerintem kémiailag is tiszta mert már a klórt is tudom mérni, remélem ha minden érték megfelelő és kellemes selymes, a szemünk se vörösödik,nagyon csak annyira mint a zuhany alatt, akkor oké,nem? ne legyél negatív! A hőfok az egyetlen, amivel nem teljesen vok megelégedve 27-28 fok között mozog, egyszer 2 napig volt 33fok, pedig a gyári takarója rajta van ha nem fürdünk, szerintem ne tegyél lyukakat a fóliára, ha veszel, mert én csak szenvedek a lyukas fóliával sok eső belenyomja a vízbe,457cm átmérőn 10 cm vastag vízréteget képtelenség megemelni,leszivattyúzni megint nem lehet mert a lyukakon keresztül szívja a szivattyú a medi vizét is az egyetlen megoldás belemeríteni a fólia egyik felét a vízbe és így kihúzni, ha nem lenn e likas legalább szivattyúzni lehetne. lehet azért olyan szép a vizem mert a fele már kb égi áldás:))
Előzmény: nyárimádó (7388)
nyárimádó Creative Commons License 2008.07.02 0 0 7389

Sziasztok!

Egy kérdésem volna azokhoz, akik naptejet használnak saját vagy a gyerekek védelmére. Mi a fenét lehet kezdeni az olaj foltos vízzel? Most tiszta, mert du 17,30 körül engedem be a gyereket, és akkor már nem pirul meg?

Most nincs bajom vele, de több fürdés alkalmával láttam a víz tetején a foltokat, amik végül a medence peremén zsíros kosszá alakulnak át? Pedig vízálló meg minden.....

nyárimádó Creative Commons License 2008.07.02 0 0 7388

Szia medimami!
Gratulálok! Én mindig elcseszem valahol, de már kb két hete szép tiszta.

Képzeld, a szomszéddal beszélgetek, azt mondja, hogy ők csak algaölőt tesznek bele, és már három hete azt a vizet használják. Majdnem megőrültem, mert én meg kínlódok össze-vissza. Na de csak látszólag tiszta, de kémiailag....?. Azaz, már csak kínlódtam, mert kezdek rájönni a csínjára. 

 

Sokan emlegetik a fehér áttetsző nylon fóliát. Vettem én is, cigicsikkel lyukakat égettem rá, belehúztam madzagot, reggel rákötöttem. Úgyhogy, ma vízhőfokot mérek. Ha nem lesz 31-33'C-os ebben a melegben, akkor annyi. Előveszem a fekete hordóm, és rotyogtatok benne.) 

Előzmény: medimami (7387)
medimami Creative Commons License 2008.07.02 0 0 7387
sziasztok, csak azért írok, az örömömet megosszam veletek, 33 napja van feltöltve a medencénk,és semmi extra csak a gyári tartozékok: papírszűrős vízforgató,takarófólia, slagos porszívó, házi készítésű úszó vegyszeradagoló,csapvíz a mediben és a vizem a VIZEM az olyan mint a hegyi forrás! ragyogóan tiszta. 3 naponként foglalkozom konkrétan a vízzel, porszívózás, ph mérés, naponta 4 órát megy a vízforgató,ez szerény számításaim szerint átforgatja az egészet,és minennap fürdünk min. 1 órát. hát röviden ennyi,mindenkinek ilyen csodás medit kívánok és strandidőt!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2008.07.02 0 0 7386
Ja kérem, így könnyű!  Nem tudom, függ a csomagolástól is a súlya.
Előzmény: Li-Em (7385)
Li-Em Creative Commons License 2008.07.02 0 0 7385

Szia!

Elvileg igazad van:))),de van kint egy barátnőm és hozzá szoktak menni a cuccaim,így jóval olcsóbb,és Ő ált.1 hónapban 1-szer futárral hazaküldi a cumókat,és mivel többen vagyunk elaprózódik a díj:DDD

Súlyra kb milyen nehéz egy ilyen?

Előzmény: Blue_Sky_007 (7366)
Xetni Creative Commons License 2008.07.02 0 0 7384
:D
Előzmény: Blue_Sky_007 (7382)
hzolee Creative Commons License 2008.07.02 0 0 7383
én alátámasztottam, már csak azért is, hogy a medence oldalfalát ne feszítse lefelé a csőcsatlakozó körüli megerősített perem. Kicsit így is felfelé lő, ez szerintem jó.
Előzmény: Nesty (7381)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2008.07.02 0 0 7382
Előzmény: Xetni (7378)
Nesty Creative Commons License 2008.07.02 0 0 7381
Jól megfogalmaztad. És szerinted egy medencénél hogyan lehet ellenőrizni, hogy az egészet mozgatja-e vagy csak egy részét? De nem az algásodással! :)
Pl ha nem támasztom alá a csöveket, akkor a súlyuk miatt kissé felfelé "lőnek". Nem tudom, hogy érdemes-e evvel foglalkozni, vagy apróság és ezen már nem múlik? Én az utóbbira tippelek, vannak fontosabb dolgok is, szkimmer, szűrő, (vegy)szerezés, tisztítás, stb.
Előzmény: hzolee (7367)
Nesty Creative Commons License 2008.07.02 0 0 7380
Fóto bricoban vettem 4-5 napja. Ha van a közeledben ilyen, hívd fel őket, hátha van.
90cm-es és 8000Ft.
Előzmény: Henker (7376)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!