Keresés

Részletes keresés

Nearr Creative Commons License 2008.01.17 0 0 3218
Sziasztok ,v.ki meg tudná mondani, milyen a víz ilyenkor Liszabon környékén?
Dollus Creative Commons License 2008.01.17 0 0 3217

Fornalha, kedves! Lőttem emilt.

Előzmény: Törölt nick (3215)
quilla Creative Commons License 2008.01.17 0 0 3216
errol az inforol eddig lemaradtam :) de nem latom tulkepp akadalyat a dolognak :)
Előzmény: Törölt nick (3215)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.17 0 0 3215
Hanykor jottok es mikor? Ha az segitseg, kimehetunk eletek (gyalog, kocsink az nincs sajna), irj e-mailt :-)

A repulojeggyel ingyen lehet utazni amugy az AeroBus-on, ami bevisz a belvarosba (es amugy igen draga de kenyelmes, meg videot is vetitenek benne, hehe). Persze csak 1x, a beszallokartyat bemutatva lehet amikor az ember megerkezik.

A "Saldanha" az nem kerulet hanem egy tér (es metromegallo). Inkabb akkor azt mondjuk hogy a Saldanha kozeleben van.

Err, februar 9-en lesz magyar talalkozo es vacsora magyar kajakkal a Roma-Areeironal. Quilla... mar meg se merem kerdezni... :))) Hoeleje!!! :-D
Előzmény: Dollus (3212)
papa_maci Creative Commons License 2008.01.17 0 0 3214

Itt nézd meg ez tuti friss:www.askmelisboa.com.

 

Előzmény: Dollus (3213)
Dollus Creative Commons License 2008.01.17 0 0 3213

Lehet, hogy hülyeséget írtam a metróval, mert egy viszonylagosan sem friss útikönyv van nálam kölcsön, most néztem meg, 98-as kiadás. =:o

Beszerzek egy frissebbet.

Előzmény: Törölt nick (3207)
Dollus Creative Commons License 2008.01.17 0 0 3212

Szia Fornalha!

Köszi az infot az utcanevek "használhatatlanságáról" és a WC helyzetről is. Fontos mindkettő. A pozitív wc helyzetre én Londonban csodálkoztam rá először.

Szóval a szállodánk a Saldanha kerületben(?) van. Metro szempontjából ahogy nézem a Saldanha-Picoas-Arroios háromszög által körülvett területen.

A reptérről gondolom ide is taxival lesz célszerű becuccolni este.

Köszi!

Előzmény: Törölt nick (3207)
auray1 Creative Commons License 2008.01.17 -2 0 3211

Sziasztok,

elneztem, nem aprilisban, hanem marciusban utazom. Meg tavaly vettem a repulojegyet 63 euroert. Az indulas es erkezes idopontja nem veszes, busszal megoldhato. Az Easyjet oldalan talaltam szallast:

Hotel Suíço Atlantico 2 STARS RA DA GLÓRIA 3 1250-114 LISBOA Tel.00351213461713

En jobban szeretek a belvarosban lakni. Sokat gyalogolok, igy konnyen elerheto sok minden. A Zapping kartyat azert ki fogom valtani. Orulok, hogy a taxinak elfogadhato ara van, es jo hir a WCk gyakorisaga es tisztasaga is. Koszonom a sok infot.

quilla Creative Commons License 2008.01.17 0 0 3210

jeee, ez az utcaneves dolog mennyire nem tudatosult bennem! de mpst, hogy emlitetted valoban, meh a taxisok sem szoktak tudni a mi utcankat, pedig abszolut a telepules egyik foutvonala es a taxisok is helyiek, de megsem. Be kell oket tajolni itt korabban mukodott gyar es letezo kavezo megnevezesevel es akkor felragyog a szemuk :) Es pl a butorszallitok es egyeb hazhoz hivott iparosok sem szoktak tudni, csak ha a mar bezart gyarat emlegetjuk nekik :)

(de vajon a nemletezo hazszamokat pl hova sumakoltak el????)

Előzmény: Törölt nick (3207)
quilla Creative Commons License 2008.01.17 0 0 3209
Enyim emberem elso sokkja es azota felemlegetett, portugalokat borzolo anekdotaja Magyarorszagrol, hogy fizetosek a vecek, ha egyaltalan vannak :) Ezen anno ugy kiakadt, hogy evek ota felemlegeti :))
Előzmény: Törölt nick (3206)
papa_maci Creative Commons License 2008.01.17 0 0 3208

Sziasztok!

Egyet értek az elöttem szólóval.

És még a mekibe sem kell fogyasztani és számlát mutogatnihogy elmehess wc-re.

Egyébbként Portugália, szerte még a legkissebb településen, is ahol van esély arra hogy külföldiek vetődnek oda nagyon tiszták a wc-k.

Hát nem Spanyolország. Ugye Kathy?:)))

A múzeummal azért óvatosan.Mi a Belémbe alig bírtunk bemenni akkora sor lett 20-30 perc alatt.Bár ez nyáron volt.

Előzmény: Törölt nick (3206)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.17 0 0 3207
ize :) Nem tudom kinek mennyire van fogalma Lisszabonrol, meret szempontjabol. Namost, Lisszabon maga a 2007-es Europa atlasz szerint egy 800.000 fos kicsi fovaros (Budapest 2millios) es annyira nagy tavolsagok nincsenek. Maximum 2-3 tomegkozlekedesi eszkoz valtasaval gyakorlatilag barmi megkozelitheto (most nem Lisboa Grande-rol beszelek, ott ugy sincs latnivalo), es 1 jeggyel 1 oran belul barmennyit lehet valtani. Tehat, mondjuk lehuzom a kartyat 16:00-kor a 767-es buszon, atvaltok a 745-osre es meg a 44-esre is, es ha ezek egy oran belul jonnek mind, tehat odaerek a celomhoz (es alt. boven oda lehet erni napkozben) 17:00-re, akkor 1 jeggyel utaztam. Felettebb gazdasagos.

Ja az utcanev nekem nem mond semmit (de ezzel a portugalok is igy vannak, sosem nezik az utcaneveket, felesleges is egy portugalnak utcanevet mondani mert nem fogja tudni nagy valoszinuseggel hogy hol van :-)) ), azt mondd meg milyen terhez vagy metrohoz van kozel.
Előzmény: Dollus (3204)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.17 0 0 3206
eee nem erdemes Lisszabon kartyat venni a tomegkozlekedes miatt... a muzeumok vasarnap delutan 2ig ingyen vannak (persze az oceanarium nem, oda ki kell csengetni a penzt) es boven belefer mondjuk egy vasarnapba egy Belem - Jeronimos - varlatogatas... Amit erdemes kivaltani az a diakoknak a nemzetkozi diakigazolvany es az EURO26 kartya, mar ha az ember nagy muzeumlatogato... :-P Mert amugy pl. a kolostorokban is fizetni kell (Batalha, Jeronimos, Evora) es nem sok a latnivalo...

Amit meg nem irtam le szerintem es marhara tetszik Portugaliaban, meg ugyis ha itt elek, az az hogyha WC-re kell mennem, kb. 5 percen belul talalok egy WC-t, ami tiszta es INGYENES... vegre egy orszag ahol nem hasznaljak ki az ember (veg)szuksegleteit 100%-ban es nem olyanok a budik hogy utana rohanhat az ember teljes ver-es vizeletkepet csinaltatni... :D
Előzmény: primatti (3205)
primatti Creative Commons License 2008.01.16 0 0 3205

Köszi Kathy, ISTENNŐ vagy!!!

 

A 6 Euro tényleg olcsó, de én azt hallottam, hogy hétvégén, és 22 óra után felár van, de ezekszerint ha a duplája is, az is csak 12 úniós pénz. Taxiscápák ferihegyről kőbányára legutóbb 3600 ért hoztek haza, NAPPAL, visszakértem a 400 rupót, majdnem meggyilkolt a szemével.  

Érdemes Lisszabon kártyát venni? ezt úgy láttam 3 napra 31 Euró korlátlan közlekedés plusz vagy 20 múzeum ingyen, de példáúl az ócenánirumba (ami érdekel) csak 10% kedvezményt ad a kártya, ez röhely. Szerintem jó lesz nekünk az a 13 eurós is. Ez jó az összes zónába? mert olvastam, hogy itt is zónák vannak mint például Londonba.

   

Dollus Creative Commons License 2008.01.16 0 0 3204

Bocsi, hogy én is infoért zargatlak, de hát helyzeti előnyben vagy, ahogy érzékelem.

Szóval a szállásunk Lisboaban a Rua Pascoal de Melon lesz, név szerint a Sao Pedro Residencial.

Városnézés szp-ból milyen helyen van ez? Közel, távol a látnivalók?

Köszi!

Előzmény: Törölt nick (3203)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.16 0 0 3203
Ez jol hangzik, lehet hogy majd kiprobaljuk osszel a parommal ezt a SkyEurope-osat. Ha addig nem talalnak ki ide is vmi okosabbat. Mi mar voltunk otthon ezzel a RyanAires megoldassal, de nagyon faraszto a dolog sajnos. 300 eurobol jottunk ki ketten, ez volt a(z egyetlen) jo oldala.

Nyugi, a taxi nem draga!!! En elegge messze lakom a reptertol es 12 euro szokott lenni a taxi. Neked a repter - Saldanha olyan 6 euro lesz, nem kell aggodnod. :-)
Utana meg majd megbeszeljuk es talalkozunk, adunk neked tanacsokat hogy hol egyel olcson, hol vasarolj olcson, ilyesmiket. Illetve ha a tomegkozlekedessel kapcsolatban lenne kerdesed, azt is tedd fel.
En tudok neked szolgalni egy Zapping kartyaval peldaul :-) amit lehet hasznalni heti feltoltesre is. 5 nap amugy 13,5 euro, ez busz, villamos, metrora jo.
Előzmény: primatti (3202)
primatti Creative Commons License 2008.01.16 0 0 3202

Naszóval!

 

Repülőjegytémában akinek segítség akkor leírom. Én is sokat kerestem repjegyet. Legolcsóbban a bécsből induló Skyeuropeal juthatsz el Lisszabonba, ez a legbarátibb árú. Késői az érkezés, de nincs átszállás, ami ugye főleg téli időszakban rizikós, hisz le is késheted a milánói, frankfurti, egyéb átszállást (én már megjártam 1X). Szóval az én Sky jegyem tokkal vonóval 35 000.-Ft volt, mindehhez a Bp-Bécs Eurolines buszjegy, amit interneten vettem úgyszint, 3900 magyar pénz, ha 60 nappal az indulás előtt megveszed. Az Eurolines ( Volánbusz ) bemegy a bécsi reptérre, és naponta 4X megy, úgyhogy szerintem ennél jobbat, olcsóbbat nem találtok.  Ha Portóba akarsz menni, akkor Bp-Frankfurt Hahn a Ryanair-rel, onnan pedig fillérekért eljutsz Portóba szintén a Ryanair-rel tokkal vonóval a két jegy kb. 120-160 Euro , ha időben foglalsz. Üdv mindenkinek   

primatti Creative Commons License 2008.01.16 0 0 3201

Helló!

 

Én február végén megyek, Bécsből a "szkájjal" ha gondolod, és adsz egy e-mail címet, megírom oda vagy ide a fórumra, hogy mi újság volt taxiügyben, ugyanis én is úgy láttam más megoldás nincs!!! Egyébként a szállásválasztáskor (már megvan ) szempont volt, hogy viszonylag közel legyen a reptérhez, ne költsem taxira a költőpénzem már az első éjszaka. Szállásod van már?     

Dollus Creative Commons License 2008.01.16 0 0 3200

Sziasztok!

 

A fórum régebbi hozzászólásainak olvasgatása közben egy kicsit én is elbizonytalanodtam az autóbérlést illetően, de nálam is a kötetlenség ami mellette szól. Szerintetek?

Cégként az Auto Jardimot néztem ki, egy hétre 92 EUR. Tud vki róla vmit? Erre nem hivatkozott korábban senki, csak más kölcsönzőkre.

 

D

auray1 Creative Commons License 2008.01.16 -2 0 3199

Sziasztok,

en is aprilisban megyek Liszabonba, Sky Becsbol. Nezegettem a tomegkozlekedesi oldalakat, s tenyleg csak taxi van ejjel. Merthogy akkor erkezik es indul majd a gepem. Remelem, ejjel nincs dugo, igy nem lesz a taxi szamla tul sok.

quilla Creative Commons License 2008.01.16 0 0 3198
hat valoban, tegnap mikor irtam meg omlott es szakadt es zuhogott. ejjel is. reggel csak ocsmany volt, most meg itt Portoban hetagra sut a nap. A radio szerint Porto maximum mara 14 Lisboa 16 fok.
Előzmény: rebcsicsek (3192)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.16 0 0 3197
Na, gratula mindenkinek :-)
Szoval az aprilisi idojarasra szeretnek reagalni: jo lesz az ido valoszinuleg, de esore lehet szamitani, sot nagyon is. Azt tudni kell hogy Portugaliaban az esos evszakok a tavasz es az osz (ez Mo-n is igy van, nem mondhatok vele ujat)... es ha itt esik akkor nem csak esik hanem szakad, omlik, elont hazakat, viszi a kukakat, csatornafedelet, autokat, mindent. Es mivel szel is van az ernyo nem sokat segit de azert valamennyire... ha jol magadra huzod. :-))))

Ha vkinek segitseg kellene lisszaboni itt tartozkodasa soran, nyugodtan irjon az emailemre, valaszolok szivesen!
papa_maci Creative Commons License 2008.01.16 0 0 3196

Dobtam maileket "minden hová"

Valamelyik csak megmarad.:)))

Előzmény: Törölt nick (3189)
papa_maci Creative Commons License 2008.01.16 0 0 3195

Bocs azt elfelejtettem irni,hogy ez Lisszabonra érvényes.

 / Ferihegy-Lisszabon-Ferihegy/

A "max egyhónap" az a kinttartózkodás időtattama. :)))

Dollus Creative Commons License 2008.01.16 0 0 3194

Szia Rebcsicsek!

Mi a TAP AIR társasággal megyünk, ez az egyetlen közvetlen járat. Fapadost én sem találtam.

A repjegy 115.000.- Ft volt kettőnknek oda vissza illetékkel stb. együtt.  A foglalás kicsit idegölő volt, mert én a Budavártours oldalán lévő online repjegykeresőben tevékenykedtem, ahol szinte percenként változik egy adott járat ára is. Tudtunk volna menni 1 nap különbséggel 99 ezerért is, meg 104, meg 114, de volt 224 is!!!

Itt szemfülesnek kell lenni, és ha találsz vmi jó variációt, akkor azonnal lecsapni rá (lefoglalni), mert lecsúszhatsz róla. Egyébként az átlag a többi társaságnál, ahol 1 átszállás is van kb. 130 ezer körül és efölött mozgott.

De biztosan van más okosság is.

 

A HRS!! Az egy szuper dolog! www.hrs.com. Egy német alapítású cég, ami az egész világra kiterjedő szálloda foglalási rendszert működtet,a honlapon 38 !!! nyelven, köztük magyarul is.

Frankón lehet benne keresni, nagyon jó árakat ad (pl. Párizsban mi pont a felét fizettük, mint ha közvetlenül a szállodában foglaltunk volna.)

8 éjszaka szállást Portugáliában kettőnknek 355 EUR-ért foglaltam. Nem néztem meg a szállodák egyébkénti árait (tehát nem tudom, hogy mennyivel kedvezőbb), de a kb. 90 ezer Ft-ot két főre 8 éjszakára elfogadhatónak találtam.

 

Ennyi a tapasztalatom eddig.

üdv, D

Előzmény: rebcsicsek (3192)
papa_maci Creative Commons License 2008.01.16 0 0 3193

Sziasztok.

Én úgy tudom hogy fapados nincs Portugáliába!!!!

A repjegy árát meg elsőkézből mondom.

A  Go.hu-n  51000.- egy főre oda -vissza illetékkel meg mindennel.Feltétel minimum 3 éjszaka vagy egy hétvége kint tartozkodás. Maximum egy hónap. Az akció érvényes 2008.05.31.

Ha erre már nem kapsz jegyet akkor a következő ár 61000.- de ez már nem akciós.

Ezt személyesen kérdeztük meg mikor Fornalhát kivittük e reptérre. / 08.01.14/

És ez júliusi indulással. 

 

Előzmény: rebcsicsek (3192)
rebcsicsek Creative Commons License 2008.01.16 0 0 3192

Szia Dollus! Mi is szeretnénk, de csak áprilisban,  két kérdésem lenne? Fapadossal mentek, vagy milyen társasággal, mennyi volt a jegy, meg mi az a HRS? Az egy hét , de még a 10 nap is kevés lehet, de azért biztos sok mindent lehet látni ennyi idő alatt is.

 

Amúgy aki kinn él, biztos meg tudja mondani, h. ez az áprilisi időpont jó? Milyen akkor ott az idő, most olvasom, h. szakad, gondolom akkor már nem. KB hány fok van?

 

 

Előzmény: Dollus (3191)
Dollus Creative Commons License 2008.01.15 0 0 3191

Hát, a 2007. évi fórumozást kezdtem el olvasgatni és én is kezdek attól félni, hogy ez a bő hét nagyon kevés lesz! De imádjuk a portugálokat (egyelőre Madeirából kiindulva), legfeljebb majd mi is visszatérünk.

üdv mindenkinek!

Dollus Creative Commons License 2008.01.15 0 0 3190

Sziasztok!

 

Mi március 19-27 között megyünk (ha az égiek is úgy akarják) az általatok már oly imádott Portugáliába.

A szállásokat HRS-en foglaltam, első és utolsó éjszaka Lisszabon, és közte 3 éj Setúbal, és 3 éj Peso da Reguaban. Autót szeretnénk bérelni és erről a 2 helyről csillagtúrázni, barangolni.

Várok minden jó tanácsot, és ötletet!

Törölt nick Creative Commons License 2008.01.15 0 0 3189
Egyedul tok jo?? Na szep :D De o mindig panaszkodott a telefonban meg neten, vagy azt csak azert hogy fenntartsuk a latszatot?? :-))) Kozben meg itthon bulizott a macskakkal? :-))
Dobj nekem egy mailt mert megint elvesztek a mailjeim... meghozza a katalin1981[kukac]gmail.com -ra, ott nem veszik el. :-))

Tomi: Nem felejtettem el amit igertem, rajta leszek az ugyon! Sok szerencset a bacalhau-hoz (kohm, kohm) :-)))
Előzmény: papa_maci (3187)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!