Keresés

Részletes keresés

motinka Creative Commons License 2008.07.03 0 0 7456
az időkapcsolót és/vagy a Fí relét a hosszabbító elé dugjátok amit meg már egy vízmentes helyre érdemes bedugni ( garázs, terasz,stb....) Így nyugodtan ott lehet hagyni bármeddig a cuccot.
Előzmény: motinka (7454)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2008.07.03 0 0 7455

Nem!

 

Akkor miből gazdagodna a tőkés?

 

A kávédarálóm zsinórja 35 cm hosszú!!!

 

Egyébként örüljetek, hogy kaptok hozzá hálózati kábelt egyébként. :-)

Előzmény: Luca_41 (7453)
motinka Creative Commons License 2008.07.03 0 0 7454
A papírszűrő vízforgatója egészen a 240 V-os dugvilláig "vízmentes". Tehát kint lehet hagyni esőben is. A hosszabbító aljzat + dugvilla vízmentesítése a leg1xübben úgy történik, hogy egy rövid karót leversz a földbe, rákötözöd az összedugás helyén a karóra a kábeleket és egy műanyag zacsit ráhúzol. Erre meg egy duntsztos üveg gumit az aljára, vagy kösd össze egy madzaggal . De ha nagyon precíz akar valaki lenni kapható szaküzletbe direkt ilyen szerelvény műanyagból, ami szerintem nem annyira jó.
Előzmény: Luca_41 (7450)
Luca_41 Creative Commons License 2008.07.03 0 0 7453
Most komolyan! Minden praktika nélkül nem lenne jobb, ha hosszabb lenne a zsinór?
Előzmény: hzolee (7451)
nyárimádó Creative Commons License 2008.07.03 0 0 7452

Meg az a bizonyos relé, aminek a nevét is utáljátok hallani. Butaság nem áldozni rá 2500 Ft-ot, mikor minden hülyeségre elvrjük a pénzt. Vegyél, ha nincs

Előzmény: Luca_41 (7450)
hzolee Creative Commons License 2008.07.03 0 0 7451
Az eső az csak eső, nem többórás víz alá merítésről van szó, hanem vízcseppekről. Ha rendesen be van csomagolva ("csővé" alakított zacskó, a vezetékeknél nem cukorspárgával, hanem szigetelőszalaggal körbetekerve), nem lesz semmi baj. Csak es irtó ronda. Esetleg el lehet rejteni egy szerelődobozba, a falra rögzítve. A másik megoldás, ha az ember "feláldoz" egy párezer forintos, 20m-es "narancssárga" hosszabbítót, és szétvágja a hosszabbítót meg az eredeti vezetéket is, és ezeket összeforrasztja, hőzsugorcsővel szigeteli külön a vezetékeket és egyben az egész kábelt is. Vagy megkér rá valakit, aki ért hozzá...
Előzmény: Luca_41 (7450)
Luca_41 Creative Commons License 2008.07.03 0 0 7450
Egyébként nem értem, hogy a víztisztító kábelét miért nem csinálják minimum 5-6 méteresre. Szerintem baromi életveszélyes ez a durván 2 méteres kábel. Hiába csomogolod be a hosszabbítónál, jön az eső...stb.

Le merem fogadni, hogy asz ideírók minimum 50 %-ának meg kell toldania, hogy eljusson az általában ház külső oldalára felszerelt konnektorig.
Előzmény: nyárimádó (7446)
hzolee Creative Commons License 2008.07.03 0 0 7449
nálunk teraszon van a cucc. (4.em.)

konnektor: sima fehér, földelt, kültéri, vízálló konnektor. Legnagyobb esőben, viharban sincs vele semmi. Persze ilyenkor nincs bedugva semmi, a (rugós) fedele le van zárva.

szűrő: kint van. esőben is. persze ilyenkor nem járatjuk. Amíg a topicban nem olvastam, h bekapcsolt szűrő mellett ne menjünk a vízbe, addig mi simán belementünk. Megintcsak teknősös példa: azoknak is egész nap megy a 230V-os vízforgatójuk, és még senkitől sem hallottam, hogy teknőslevessé változott volna az akvárium vize... olyan szűrő is van, ami teljes egészében a vízbe merül, lóg bele a 230V vezeték a vízbe. Párezer forintos vacakokról beszélünk. Nem tudok olyan esetről, hogy baj lett volna.

időkapcsoló: a szűrőt egyelőre csak ki-be dugdossuk a konnektorba. Arra mondjuk figyelek, h a medence mellett összevizezett dugót lehetőleg ne vizesen, mezitláb a pocsolyában állva dugjam be az aljzatba :-))). Időkapcsolót viszont használtam már a karácsonyi fényekhez: párszáz forintért vettem mechanikusat, beltérit. Bedugtam a kültéri konnektorba. Az egészre egy nylonzacskót húztam, víz nem folyhatott be, a párával nem foglalkoztam. Egész telet kibírta, nem volt semmi. Digitális időkapcsolónk is van, de azt csak beltérben használjuk (a teknősök lámpájához). Lehet, hogy a mechanikusat beüzemelem a medi vízforgatójához, nem rossz ötlet.

más. valaki kérdezte a medence alá rakható cuccokat. Én műfüvet vettem, arra pedig tófóliát. A tófólia a reviczkigáboros barkácsáruházban :) 6m szélességben volt vásárolható, gyors fejszámolás után másfél métert vettem, félbevágva egymás mellé rakva 3x3 méter a 2,44-es medinek. műfű csak a ténylegesen kihasznált része alatt van, 2x2m. (ilyen szélességben volt, és drága is). Az oldalanként 22 centis túlnyúlással nem foglalkozok (a tófólia kilóg alóla, csak a műfű nem).

Nem kell ám a dolgokat túlprecízkedni :-) (...mondom én LOL)
Előzmény: nyárimádó (7446)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2008.07.03 0 0 7448

 

Valami ilyesmi!

Előzmény: Li-Em (7442)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2008.07.03 0 0 7447

Az attól függ milyet veszel.

A sima analóg tárcsás, az napi programos, 15 perces lépésekben lehet programozni. (nekünk ez tökéletes)

A digitálisak, már heti (havi) és 1 perces intervallumokat is tud kapcsolni.

Előzmény: Li-Em (7442)
nyárimádó Creative Commons License 2008.07.03 0 0 7446

Még jó hogy le kell védeni a konektort, a vízforgatót szerintem nem, mert eléggé tömített. De azért ne mártsd vízbe, ill. a medencétől ha teheted, tedd távol.

Előzmény: Xetni (7445)
Xetni Creative Commons License 2008.07.03 0 0 7445
sziasztok
az lenne a nagy kérdésem hogy a fröccsenő víz ellen a vízforgatót vagy a konektort kell védeni??
BPuma Creative Commons License 2008.07.03 0 0 7444
Technypools, csepegtetős, 2 csöves Ph és Cl tesztelőm van a medencéhez. Sajnos a használati utasítását elhagytam, és persze elfelejtettem, hogy hány cseppel kell tesztelni a vizet. Tudnátok segíteni?

nyárimádó Creative Commons License 2008.07.03 0 0 7443

Hali Mindenkinek!

Mint igértem, beszámolok az áttetsző nylon fóliáról.

Tegnap két hideg sör elfogyasztása után rohantam haza, hogy megmérjem a medence hőfokát.

Eredmény: 35 'C !!!  Nagyon jóóó!!

 

Aki küzd még az esők utáni visszahűléssel, az vegyen ilyet. Én ( igaz nem UV álló) 500 Ft-ért kaptam 4,2m x 1m -es csíkot, azaz 1500 Ft-ot fizettem a 4,2 x 3m-ért. Majd, ha megeszi a nap, akkor jövőre veszek másikat.

 

A naptejjel pedig az a gondom, hogy mocskosul felragad a medence falára, nem a nappal van gond (ernyő, stb). De az ernyő sem rossz, de alatta is le lehet pirulni.

Li-Em Creative Commons License 2008.07.03 0 0 7442

Köszi,akkor megnézem:)

Akkor ha beállítom mondjuk de 11-re hogy kapcsoljon be és mondjuk du 3-ra hogy kapcsoljon ki akkor minden nap ebben az időpontban bekapcsol majd kikapcsol?

Vagy külön kell a napokat beállítani?

Bocs de műszaki analfabéta vagyok:))))

Előzmény: Blue_Sky_007 (7441)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2008.07.03 0 0 7441

Szia!

A barkácsáruházak, én a hódosban szoktam venni legutóbb 599 ft volt az analóg, 1399 a digitális.

Ide nekünk az analóg tökéletesen megfelel.

A vízforgatónak nem árt az eső (csak a csatlakozójának, vagyis a konnektor amibe dugod, védett legyen a fröccsenő víztől).

Előzmény: Li-Em (7430)
LamaLama Creative Commons License 2008.07.03 0 0 7440
"olyan nincs, hogy "PH-oké, klór-oké, algaölőt is oké, szűrve is van" aztán mégis zöld meg zavaros a vized. Vagy ha mégis így van, akkor publikálhatod valamilyen biológiai szaklapban, hogy sikerült vegyszer rezisztens algát kitenyésztened... :)

A posztod végén meg azt írod, lehet, hogy elmászott a PH, meg porszívozni is kéne. Ez nekem ellentmondásos :P

Figy! Mérd meg a PH-t és állítsd be mondjuk PHminusszal! Ha zöld a vized, meg zavaros, akkor nyugodtan csinálj egy sokkoló klórozást, meg tegyél bele algaölőt és forgasd a vizet szorgalmasan. (doboz hátulja leírja mit jelent a sokkolás, de a nyitó hozzászólás és a kereső is felvilágosít)
Ha letisztult a vized és már "csak" opálos, akkor pelyhesíts, egy éjszakai pihenés után pedig óvatosan porszívózd le az alját. Ettől letisztul a medence.
Innentől már csak pancsolni kell benne és szorgalmasan forgatni a vizet. Vigyázni, hogy ne szennyezd a vizet és megadni neki rendszeresen az előírt mennyiségű szereket. Talán a legegyszerűbb egy úszó adagolóban a kombi tabletta.
Előzmény: pagemada (7437)
melcsike7706 Creative Commons License 2008.07.03 0 0 7439
Nem nem te voltál, a férjem egyik munkatársa mondta ezt :-)
Előzmény: Nesty (7379)
pagemada Creative Commons License 2008.07.03 0 0 7438
bocs, a legfontosabbat nem írtam. A "szenvedek" konkréten azt jelent, hogy zöldes, tiszta a víz kb a feléig, onnan zavaros. Annyire persze nem zavar sem engem, sem a gyerekeket, csak szebb lenne, ha tiszta kék lenne.
pagemada Creative Commons License 2008.07.03 0 0 7437

Kedves Mindenki!

 

Nekünk most a nyáron van először kerti medencénk (kb 10 m3) és szenvedek a vízzel. Nagyon sokat olvastam a hozzászólások közül és már van is pár új ötletem, hogyan lehetne rendbe tenni.

 

Azt szeretném tőletek kérni, hogyha esetleg találtok bármi olyat az alábbiakban, amit rosszul csinálok – vagy esetleg nem találtok – írjatok.

 

Egy pár adat, ami fontos lehet:

papírszűrős a vízforgatónk, de nagyobb fajta, megy napi 5-6 órát – rendszeresen tisztítom slaggal ph ok, klór tartalom ok - megmértem algaölő van benne eredetileg kútból töltöttem fel, de akkor két hétig tiszta volt –olvastam, hogy sokan szenvednek vasas vízzel vagy kútból jövő vízzel, de akkor eredetileg miért volt kristály tiszta.

Amire eddig gyanakodtam:

homokszűrős vízforgató kéne. Beleöntöttem már kb 15 e ft-nyi vegyszert, tehát lehet, hogy hamar behozza az árát, bár tudom, hogy teljesen nem helyettesíti a kútvíz miatt van az egész, de akkor kezdetben miért tiszta az algaölő csak optimális ph mellet hat, tehát hiába rakok bele sokat, ha a ph időközben elmászott lehet, hogy az elhalt algákat másnap reggel fel kell porszívózni.

Előre is köszönöm.

 

cserella Creative Commons License 2008.07.03 0 0 7436
:))
Előzmény: lac1 (7428)
cserella Creative Commons License 2008.07.02 0 0 7435
a padlószőnyeg is jó.
Előzmény: Xetni (7403)
cserella Creative Commons License 2008.07.02 0 0 7434
a leszedőhálóba tegyél papírtörlőkendőt azzal össze tudod szedni a vízen úszó foltokat.
Előzmény: nyárimádó (7389)
Tyuntyulka Creative Commons License 2008.07.02 0 0 7433
KOmolyan mondom,érdekes látvány volt. De egyben szomorú is..
Henker Creative Commons License 2008.07.02 0 0 7432
Köszi a választ Blue!
Előzmény: Blue_Sky_007 (7422)
motinka Creative Commons License 2008.07.02 0 0 7431
nem rossz, majd legközelebb :o) átgondolom ezt a lehetőséget is.
Előzmény: lac1 (7429)
Li-Em Creative Commons License 2008.07.02 0 0 7430

Szia!

Ilyen időzítő órát hol lehet venni és mennyiért?

Ja és mi van akkor ha esik az eső,mert nekem nincs fedett helyen a vízforgatóm.

Esőben is lehet?

Bocs ha hülye a kérdés

Előzmény: Blue_Sky_007 (7422)
lac1 Creative Commons License 2008.07.02 0 0 7429
Nem dísz, hanem direkt medencecsempe. Amúgy a vízzárást a Mapei termékcsalád biztosítja. A fugázó? A Keropaxy-t sokallottam, ez is a Mapei valamije - már nemtom a nevét - de azt mondták, hogy tökéletes medencébe, csak savas közegben ne használjam. Ha kopik, akkor legfeljebb 5-7 évente - mai áron - 5000 HUF-ért átfugáztatom.
Előzmény: motinka (7426)
lac1 Creative Commons License 2008.07.02 0 0 7428
Egyszer, amikor milliomos leszek, lesz rajta polikarbonát tető. és akkor májustól szeptemberig locsi-pocsi. És annak a tartója. Meg most majd nemsokára törölköző tartó, aztán mostanában valami merev összekötőt akarok a tetejére, és arra meg 2-3-4 LED-es lámpatestet, hogy éjszakai is locsi-pocsi.
vagyis multifunkciós a dolog.
Előzmény: motinka (7425)
lac1 Creative Commons License 2008.07.02 0 0 7427
Hát, ha van rajta leeresztőfunkció is, akkor lehet úgy is, hogy a pelyhesítő trutyiját a leeresztőn keresztül ki a francba.
Előzmény: motinka (7424)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!