Keresés

Részletes keresés

Töck Jenő Creative Commons License 2014.09.23 0 0 20400

Nem tudom, hogy ehhez (22cmÖ mekkora lehajlás tartözik. Itt főleg az önsúly és a fedélszék számit.

Előzmény: KömKel (20396)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.23 0 0 20399

Ez nettó...én most fizettem ki a 3x16 A-ért 74.000-ret, és csak kártyáról engednek fizetni!! Cash nem játszik.....

Előzmény: Törölt nick (20397)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.23 0 0 20398

Teljesítmény >> kW

Fogyasztás= Teljesítmény* működési_idő >> kWh

 

Ezek összekutyulásáért már 8.-ban  is ...egyes jár.

Előzmény: Forráskód 2013 (20390)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.23 0 0 20397

azt se tom mennyi amper kell ehez, eon csak 2*16 vagy mennyit ad alap...  

 

 

Mindegy... amúgy szumma 32A van ingyen.

Manapság 3x16 Ampert érdemes kérni új házhoz.

Ami 16*3600=57600 Ft (asszem) felár... megéri, szerintem.

 

A napelemes kis erőmű >> HMKE telepítése esetén 3x63 Amperig ingyen bővít a szolgáltató :-)

(ha az utcai drót is bírja)

Előzmény: tamas1000 (20384)
KömKel Creative Commons License 2014.09.22 0 0 20396

Nem akarok épp egy statikussal vitatkozni, de 9 méteres fesztávra szokott az én statikusom 22 cm-es födémet tervezni, terheletlen zárófödémnek meg néha még 18 is elég, bár a tető székoszlopai miatt biztosan kell a 20 cm.

Előzmény: Töck Jenő (20395)
Töck Jenő Creative Commons License 2014.09.22 0 0 20395

7m fesztávra, a túl nagy lehajlások elkerülésére kb 22-24cm vastag födém kell. Ha nem kell az L/300 lehajlás akkor teherbirásra lehet, hogy elég a 20 cm is. 

Előzmény: KömKel (20391)
KömKel Creative Commons License 2014.09.22 0 0 20394

Takaritani kell, és akkor nincs por :P

 

De egyébként rendes, <35 fokos vizzel fűtött padlónál nincs porlebegtetés. Ez a tévhit a 70-es, 80-as években épitett padlófűtésekből ered, amikor még nem tudtak kellően szabályozott hőmérsékletű vizet keringetni, hanem ahogy esett, úgy puffant.

Előzmény: Forráskód 2013 (20393)
Forráskód 2013 Creative Commons License 2014.09.22 0 0 20393

Sajnálom nem tudtam hogy ilyen gond van nálad :-(

 

Egyre jobban a betonfödém tűnik nekem jobbnak az ár miatt :-)

 

Ez a fűtőfilm nem tudom mi de megnézem bár a padlóba nem teszek többet fűtést sajnos nekem rossz tapasztalatom van a por miatt nekem nem jött be. A villany radiátor akkor nem annyira hatékony ezekszerint

Előzmény: KömKel (20392)
KömKel Creative Commons License 2014.09.22 0 0 20392

(hetekig alig pörög a fórum, amikor meg csak egy kézzel tudok gépelni, ezer a kérdés :D)

 

Az 50 W/m2 a fajlagos fűtési igény, tehát 70 m2-re 3.5 kW a maximális hőigény -15 fokban.

Ez nagyon durván becsülve ~7000 kWh/év a fűtésre.

 

Az elekrtomos fűtésnél fűtőfilmet érdemes használni, padlóba betonozva, vagy csemperagasztóba ágyazva, vagy álmennyezet fölé rakva.

Előzmény: Forráskód 2013 (20390)
KömKel Creative Commons License 2014.09.22 0 0 20391

Monolitban ~20 cm elég lenne zárófödémként, és ebbe kell 110-130 kg/m3 vas, valamint 220e Ft/tonna vasszerelési árral kell számolni kb (plusz zsalubérlés 30 napra)

 

Azt kell elsősorban megnézni, hogy adott részre kell-e településképi véleményezés/főépitészi egyeztetés. Ha igen, akkor majd ott megmondják, hogy milyen stilust, mekkora hajlásszöget, stb engednek, ami illeszkedik a szomszédokhoz.

HA nincs ilyen, akkor mázli.

Előzmény: Forráskód 2013 (20385)
Forráskód 2013 Creative Commons License 2014.09.22 0 0 20390

Egy kérdés mert ez a villany dolog nekem távoli nem vágom a témát.

 

50 W/nm ez mit jelent? egy 70 nm-es ház akkor mondjuk 3,5 KW de ez óránként vagy hogy kell gondolni? Egy KW áram kb 40 forint azt hiszem.

 

modern villanyradiátorok is jók vagy amiket említettél azok kellenek?

 

Bocs a sok kérdésért :-)

Előzmény: KömKel (20387)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.22 0 0 20389

Hülye vagyok, storno az egész, összekevertem a hozzászólásokat :)

Előzmény: Törölt nick (20386)
Forráskód 2013 Creative Commons License 2014.09.22 0 0 20388

Még a fürdő ablak elrakható szerintem a falon jobbra a kád vonalában 60 x 60 centi vagy ez így gond lenne? Na meg persze kell egy lapos villany bojler talán már láttam valahol mert a henger alakú nem nagyon tetszik :-)

Előzmény: Forráskód 2013 (20385)
KömKel Creative Commons License 2014.09.22 0 0 20387

Terveztem olyan házat, ahol csak elektromos a fűtés. Padló és fűtőfilm az álmennyezet felett, de az is 50W/m2 környékén alakult fűtésileg.

 

A kandalló azért hülyeség, mert a legkisebb teljesitményű is 2-3 kW-os, ami a fentiekből kiindulva a fél ház maximális hőigénye. MAgyarul szaunát csinál a nappaliból.

De persze megértem, ha valaki szereti, csak ebből a szempontból értelmetlen rákölteni százezreket.

 

A Schiedelnek van valami új kéménye, ami hőhidmegszakitásos, direkt AE házakba szánják.

Előzmény: tamas1000 (20384)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.22 0 0 20386

"Akkor egy elektromos futes, meg egy zart tuzteru kandallo (schiedel absolut kemennyel) a nappali-konyha-etkezoben elhelyezve nem egy elvadult őrült ötlet ? :)"

 

Nem, de érdemes akkor rátenni azt a pár tízezret (vagy többet), és Supra folytonégő betétben gondolkodni (a burkolat már ízlés kérdése). Astra vagy Orea, M58, ezek alapján már tudsz keresgetni a neten.

Előzmény: tamas1000 (20384)
Forráskód 2013 Creative Commons License 2014.09.22 0 0 20385

Köszönöm a gyors válasz!

 

Ami érdekel a külön wc megoldható úgyis hogy a fürdőn belül elválasztva fallal ajtóval?

 

A nappali megvan 17 nm bár valahol húzni kell egy képzeletbeli vonalat gondolom meddig konyha mettől nappali ugye?

 

A fesztáv valóban 7 méternél több,de van itt egy cég aki a fafödém kérdést a következő kép oldja meg: A házon hosszában felfektet egy HEA gerendát valahol mondjuk középen és két helyen még beton oszlopokkal támasztja alá és erre építi a fa födémet / Renovart ház / persze ez megint dob a költségeken.

 

A padlás nincs is tervezve használatra.

 

A betonfödém kb milyen vastag beton kell hogy legyen? Gondolom annak nem kell alátámasztani ekkora fesztávon? Na betonban viszont sokat tudok nyerni mert elég jó ismeretséggel rendelkezem ezen a téren meg sok minden beszerzésével mert teherfuvarozó vagyok :-) Sok tüzépre szállítok!

 

Vasban megint sokat tudok spórolni családon belül van kereskedő :-)

 

A tetőszerkezetben fém rácsos tartóban gondolkozom lehet nekem olcsóbb mint a fa de ez még csak elmélet. Nem sátortetőben hanem nyeregtetőben gondolkozom kis szöggel

Előzmény: KömKel (20383)
tamas1000 Creative Commons License 2014.09.22 0 0 20384

Latom Te nagyon kepben vagy. :)

 

meg csak most lesz tervezes, ma kertem tervezesre ajanlatokat.

 

passzivhazban nem gondolkodok, de azert szerintem 50 alatt lesz az az ertek.

 

Akkor egy elektromos futes, meg egy zart tuzteru kandallo (schiedel absolut kemennyel) a nappali-konyha-etkezoben elhelyezve nem egy elvadult őrült ötlet ? :)

ehhez akkor egy min. 8 panelos azaz 2 kw-os napelem rendszer betaplalos.

 

valami jo villanyos szaki is kell, azt se tom mennyi amper kell ehez, eon csak 2*16 vagy mennyit ad alap...  

 

kandallot szeretnenk, mert nagyon szeretjuk most is, de ez ami van egy sima, szerintem nem jo hatasfoku nyilt egesteru, a 20-as kemenyen futjuk vele a kornyeket.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: KömKel (20382)
KömKel Creative Commons License 2014.09.22 0 0 20383

Tervhez:

1. Két szoba fölött kötelező a külön wc (nappali is szobának számit)

2. Nappalinak önmagában 17 m2 fölött kell lennie (rajzilag)

3. Nincs sehol középfőfal, ezért 7 méteres minimum fesztávod van, amire fafödém csak úgy rakható, ha a tetőszerkezethez van függesztve, ami használhatatlanná teszi a padlásteret.

Olcsóság szempontból:

- fafödém

- gerenda+béléstest (ekkora fesztávnál már nem sokkal olcsóbb, mint a monolit)

- monolit

 

(4. mosdó ablak alatt? hová rakod a tükröt?)

5. Papirmunka:

 

Engedélyezési terv:

- épitész (településképi véleményezés, engedélyezés)

- statikus (fesztáv miatt kell)

- talajmechanika (van ahol előirják)

- kertészeti terv (van ahol előirják)

 

Kiviteli terv:

- statika (kötelező ekkora fesztávnál)

- épitész (erősen ajánlott, ha rendesen hőszigetelt házat akarsz)

- gépész (viz, csatorna, fűtés): a szolgáltatók mostanában kérik a használatbavételihez (sokszor felesleges)

- elektromos: a szolgáltatók mostanában kérik a használatbavételihez (egyébként felesleges)

 

Kivitelezés:

Ha nem generál kivitelező csinálja, akkor kell egy műszaki ellenőr részetekről.

 

Sajnos a fentiek összegszerűen 1.2-2 millába fájhatnak összesen, attól függően mit kérnek kötelezően.

 

MAgad a segédmunkákat csinálhatod, illetve a vakolás-burkolás, befejező munkáknál már nem ugatnak bele az épitésfelyügyelettől.

Előzmény: Forráskód 2013 (20379)
KömKel Creative Commons License 2014.09.22 0 0 20382

Ne azt mond, hogy a+, mert manapság 30 cm téglára rakott 10 cm dryvittal is az egy lakóház...

 

A fajlagos fűtési hőigény kell, hány W/m2.

Ha 50 alatt, akkor érdemes már pusztán villany fűtésben gondolkodni, napelemes visszatáplálással.

 

A vizteres kandalló hülyeség, mert pufferral együtt nem áll meg 800e alatt, és az még csak a kandalló+kémény+puffer, sehol a hőleadók.

Előzmény: tamas1000 (20378)
Forráskód 2013 Creative Commons License 2014.09.22 0 0 20381

.

Előzmény: Forráskód 2013 (20379)
Forráskód 2013 Creative Commons License 2014.09.22 0 0 20380

.

Előzmény: Forráskód 2013 (20379)
Forráskód 2013 Creative Commons License 2014.09.22 0 0 20379

Jó estét uraim! Már régebben kaptam itt néhány kérdésemre választ amit köszönök.

 

Tömören leírom a mondókám :-)

Lassan 40 évesek leszünk a párommal, gyerek már nincs velünk. Egy modern belvárosi / Kecskemét / társasházban élünk,de egyre jobban foglalkoztat a gondolat minket hogy kicsit távolabb költözünk a város zajától. Semmi extrára nem vágyunk már csak nyugodtan szeretnénk élni :-)

Van egy terv egy kis házikóról tudjuk szinte nem való semmire,de nekünk ennyi elég lenne. Gáz kilőve kandalló a nappaliban és elektromos fűtés, elméletileg mindig lesz otthon valaki. Valami egyszerű tető azt még nem tudom fa vagy beton födém melyik olcsóbb valaki biztos tudja.

Tehát ha van valakinek hozzászólása a tervhez vagy javaslata megköszönjük. Nem akarjuk az összes vagyonunkat ebbe ölni és majd próbálok okosságokat én is kitalálni. Gondolom egy halom pénz a papír munka amit nem lehet kikerülni de tudja valaki kb mik kellenek és kb mennyibe fáj? Mi az a munkafázis amit már mi is csinálhatunk magunk? Gondolom falazni,villanyt,vizet nem csinálhatok mert nem a szakmám és ács sem vagyok :-)

 

Pl burkolás festés meg ilyeneket végezhetek én is?

tamas1000 Creative Commons License 2014.09.22 0 0 20378

Udv!

 

egy erős a+ besorolasu kb. 155 m2-es foldszintes hazba milyen futest ajanlanatok.

a gazt nagyon utalom, lehetoleg szeretnem elkerulni.

tovabba a hocserelos bonyolult, izgo mozgo 1000 alkatreszes, garantaltan idovel tonkremeno dolgokat sem biztos hgy szeretnem.

 

napelemes rendszerrel megtamogatott elektromos (panelos adax neo stb.) futes, es valami zart tuzteru (kulso levegovel taplalt) kandallo? 

Valami aktiv szellozorendszer is kell az biztos, mert kozel legtomor lesz a haz.

 

vagy az elektromos rendszert kihagyva egy vizteres kandallo padlofutessel es radiatorral??

 

olyat szeretnek ami tartos, nem kell 10 evente cserelni, vagy ha kell ne vagyonokert...

( mint pl. Gázkazán..) meg ne hazajarjon hozzank a szerelo karbatartani/javitani (szinten gázkazán)

 

NEMTOM!!!

 

HELP!  :)

 

udv

t

 

LandCruiser Creative Commons License 2014.09.22 0 0 20377

Kösz.

Előzmény: KömKel (20376)
KömKel Creative Commons License 2014.09.22 0 0 20376

Igen, csak fel kell tölteni az enaploba a bizonyitványt.

Előzmény: LandCruiser (20375)
LandCruiser Creative Commons License 2014.09.22 0 0 20375

Egy olyan kérdésem lenne még, hogy én, mint mezei OKJ-s kőműves vizsgával építhetem-e a saját házam SZERKEZETÉT ? 

Tehát födém, főfalak, stb...... ?

LandCruiser Creative Commons License 2014.09.22 0 0 20374

Lakótér lesz felette. A pince födémjéig lesz 5 cm, a lakótér lábazata (födém) már 5+10 cm. a lakótér pedig 10 cm.

Előzmény: Törölt nick (20373)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.21 0 0 20373

A terepszint feletti pincefal nagy részét ezért szeretném 5 cm. szigetelt 30 NF-ből.

 

....a terepszint fölötti pincefal fölött fűtött/lakó tér lesz ?

Mert akkor: 10(8) cm hőszigetelést szeretnél arra a lábazatra, igazából...

Előzmény: LandCruiser (20372)
LandCruiser Creative Commons License 2014.09.21 0 0 20372

Így már értem. A pince járósíkja kb. 110 cm.-re lesz a terepszint alatt, a teljes pincemagasságból 40 cm lesz a lábazat, és a maradék 1 méter pedig 30 NF tégla, (hőszigetelve) ahol nyílászárók lesznek a természetes fény miatt. Így lesz 2,5 m a belmagasság. Fűtve nem lesz, de szerintem a talajhőmérséklet miatt sem lesz fagy a pinyóba. A terepszint feletti pincefal nagy részét ezért szeretném 5 cm. szigetelt 30 NF-ből. 

Előzmény: Töck Jenő (20371)
Töck Jenő Creative Commons License 2014.09.21 0 0 20371

Nehéz ilyen kis helyen röviden és érthetően megfogalmazni. Ha például a pince garázs is lesz és a pincefenék járósikja az udvar szintje alatt van 2m-el és a pince hőmérséklete nem megy le fagypont alá akkor a pince alatt nem kell még további nyolcvan centi. Ha viszont a pincén pl. nincs ajtó és a kinti hőmérséklet van a pincében akkor a fagyhatárt a pincepadlótól kell mérni. Ha a pincében nem megy a hőmérséklet -3 - -4 fok alá akkor azért nem létkérdés a fagyhatár betartása. Annyit azért hozzátennék, hogy ilyen néhány ezer vagy tizezer forintos tételeken spórolni nem biztos hogy érdemes ha nem muszáj. Amikor a házamat épitettük akkor a kőműves jóindulatúan ajánlott olcsóbb megoldásokat vagy fölöslegesnek tartott dolgokat. (pl. kétsoros vasalás a földszinti beton padlóba, vagy a padlásfödémnél a Porotherm fölötti vasháló stb.)

A 15 milliós háznál összesen kb 120-150e Ft-ot meg lehetett volna takaritani. Miután a fődémet bebetonozták asszony kitalálta, hogy mégis csak be legyen épitve a tetőtér. Miután a terasz alapozásánál sem spóroltam (ugyan olyan alapozása van mint egy főfalnak) a fentiek miatt a tetőtér beépitésnek nem volt akadálya. Az más kérdés, hogy tornázhattam a feljárás megoldásával. Úgyhogy a takarékossággal -ha nem muszáj- csak módjával.

Előzmény: LandCruiser (20370)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!