Keresés

Részletes keresés

habár Creative Commons License 2006.04.26 0 0 952
Nevem Teve
Már meg is látogattam azt a topikot.

Mivel tisztellek, és nagyra tartalak (amúgy hivatásos überstréber vagyok) és azt hiszem, hogy tudsz programozni, meg hogy van elég időd, megkértelek volna, hogy csinálj egy programot a gravitációs gyorsulási tér modellezésére azzal a módszerrel, amelyet én SŰRŰSÉGLÉPTÉKŰ-nek nevezek, és amelyben a gyorsulás lineáris képlettel számítható.
a=K*G*(ró)*r.

Én ezt megcsináltam excelben, és roppant érdekes eredményekre jutottam.
Elküldeném előbb neked, hogy lásd, -megérné a fáradtságot.

Vagy arra lenne jó, hogy kicikiz, ha nem jó!

Nagy lehetőség- ne hagyd ki!

Előzmény: NevemTeve (948)
habár Creative Commons License 2006.04.26 0 0 951
Csak azért írom mindezt, mert látom- általában csukott szemmel olvassuk az ókor műveit.
Ezt az esetet is, ami pedig elképesztő - igen- én vettem észre talán először.
A Bibliáról is régóta vitatkozok mások szemléletével.
De mióta van módom az ókor klasszikusait olvasni, egyik csodából a másikba esek.
Előzmény: habár (950)
habár Creative Commons License 2006.04.26 0 0 950
Izé, elfeledtem...
Üdv mindenkinek.

Kik azok az "istenek", akik ilyesmit fabrikáltak.
Mert szinte vitathatatlan, hogy Homérosz létező, látott dologról ír.
Homéroszt Strabon, a földrajztudós majd ezer év múlva is a legnagyobb földrajztudósnak, és etnográfnak tartotta. Amit Homérosz írt, az alapján Schliemann megtalálhatta Tróját, és készülhetett egy jó film is.

Mekkora lehetett a "vívmány", amely gépjárművet épített?
Ki volt Héphaisztosz, a sánta kovács-isten?
Ezek létezőek voltak..
Amúgy- éredemes elolvasni....
Előzmény: AugustvonMackensen (949)
AugustvonMackensen Creative Commons License 2006.04.26 0 0 949

 

Üdv Habár!

 

Kié az a "kultúra", akiről Homérosz ír?

végül is ez a topic címe: egy korábbi civilizációé...

 

szerintem ezek az ókori "anomáliák" nem egyedi fellángolások, hanem korábbi vívmányok morzsái...

 

von mackensen

Előzmény: habár (946)
NevemTeve Creative Commons License 2006.04.26 0 0 948
Egyebek között, hogy az ilyenben elhelyezett borotvát élesedik.
Ugye az egyiptomiaknál nagyon ciki lett volna egy borostás fáraó, úgyhogy máris világos hogy mire kellett nekik a piramis... bővebben itt:
Piramisenergia (91.304-es szabadalom)
Előzmény: habár (947)
habár Creative Commons License 2006.04.26 0 0 947
Bosnyák piramis...
Egy topikban azt vizsgálom, hogyan változhat alatta a gravitációs gyorsulás?
Vagy akár egy hegy alatt?
Egy ekkora hegy talpa középen számottevő a tömege hatása.
Van különben egy elmélet a PIRAMIS hatásról.
Egyebek között, hogy az ilyenben elhelyezett borotvát élesedik.
Előzmény: AugustvonMackensen (945)
habár Creative Commons License 2006.04.26 0 0 946
Most ugyan nem aktuális, de a topik témája:
Homérosz: Iliász. XVIII -ének
(Akhilleusz pajzsa) írodhatott 3000 éve:

"Őt a fuvók mellett izzadva találta, amint épp
sürgött: húsz háromlábast készítve a tűznél,
hogy palotájának fala mellett rakja ki sorban.
Aztán mindje alá aranyos kereket helyezett el,
hogy gyűlésbe gurulhasson valamennyi magától,
és onnan hazafuthasson: bámult, aki látta."

A háromlábas (tripod) üst- amely éppen kazán is lehetett...
Ezek tehát végül is "gépkocsik" voltak, ráadásul automata távirányításúak?
Homérosz ugyan a legnagyobb bölcsek közé tartozik, de ezt nem ő találta ki, hanem szerinte Hephaisztosz, az Istenek sánta kovácsa.

Akinek kovácsműhelyében jól szabályozható fúvók voltak, mindenféle ércet olvasztott.

Kié az a "kultúra", akiről Homérosz ír?

AugustvonMackensen Creative Commons License 2006.04.26 0 0 945

Talán már volt róla szó, az állítólagos bosnyák piramis:

 

http://index.hu/tech/tudomany/eupiram0425/

AugustvonMackensen Creative Commons License 2006.03.27 0 0 943

 

nem akarok ebben is kötözködni, inkább csak pontosítanák, hogy van inkább csak 2 éve vehetted, mert valamikor kölcsön akartad kérni az enyémet...(én adtam volna, de aztán nem lett belőle semmi)

 

von mackensen

Előzmény: Törölt nick (942)
AugustvonMackensen Creative Commons License 2006.03.14 0 0 941

 

nálunk nem adták ki, de az interneten -angolul- könnyen beszerezhető tizenvalahány dollárért.

 

von mackensen

Előzmény: webvándor (940)
webvándor Creative Commons License 2006.03.14 0 0 940

Felszívódott :)

De régebben mintha mondta volna, h megvan neki, idézett is belőle. Némileg más világításba tette a dolgokat mint a ezós idézetek.

Előzmény: Mr.Q. (939)
Mr.Q. Creative Commons License 2006.02.25 0 0 939

Részleteket olvastam tőle én is. Mackensen csak szeretné, hogy olyan legyen mint Jani2 látja, az egyedüli írástudó személy. De neked meg is van a könyv? Nálunk nem adták ki.

Előzmény: Törölt nick (938)
AugustvonMackensen Creative Commons License 2006.02.09 0 0 937

mondod ezt természetesen úgy, hogy nem olvastad hapgood egyetlen könyvét sem! hapgoodnak nincs hivatalos honlapja, menziesnek van, így aki azt olvassa gyakorlatilag menzies up-to-date véleményét és bizonyítékait olvassa, szemben azokkal, akik hapgoodot valamilyen szinten jól-vagy rosszul megpróbálják ismertetni.

 

 

 

 

Előzmény: Mr.Q. (934)
AugustvonMackensen Creative Commons License 2006.02.09 0 0 936

 

A térképek nem honlapokon léteznek, hanem múzeumokban, ha a honlapot megnézed, akkor megtalálod, hogy melyikben, illetve a térkép "történetét" is...

 

von mackensen

Előzmény: Mr.Q. (933)
Daily Telegraph Creative Commons License 2006.02.09 0 0 935
Mindenestre gondolom, aki szereti a történelmet, annak érdekes olvasmány.
Előzmény: Mr.Q. (934)
Mr.Q. Creative Commons License 2006.02.09 0 0 934

Daily Telegraph

Minden könyv rohadt drága, a tartalom kérdéses. :) Én sem vettem meg Menziest, kiran adta kölcsön. Lehet, neked is odaadja.

Bizonyítékok. Ahogy vesszük. Mackensen könyveinek és honlapjainak bizonyítékaihoz képest legalább van egy kis bizonyíték szaga és bőséges kulturális, történelmi alátámasztás. Bő irodalomjegyzék.

Előzmény: Daily Telegraph (930)
Mr.Q. Creative Commons License 2006.02.09 0 0 933

Imádod a honlapokat, azok egyenlők a szentírással. Mármint azok amiket te hitelesnek tartasz, a többiek hiteltelenek. Ez megy már régen itt. :)

Van amikor egy évszám ott van egy iraton, térképen és kiderül hogy évekkel később javításokat tettek rajta. De én a tartalmi hitelességére is rákérdeztem.

Előzmény: AugustvonMackensen (932)
AugustvonMackensen Creative Commons License 2006.02.08 0 0 932

 

Igen, az ide bedobált térképek nagy valószínűséggel hitelesek, mindegyiknek megvan a szerzője, többé kevésbé a leírása is, hogy hol mikor és kinek a megbízásából készült. a térképek rajzolói valamennyien létező személyek, a legtöbb kora ismert geográfusa vagy térképésze. a térképe java múzeumok vagy gyűjtemények része már jó ideje, tahát alaposan vizsgálták őket.

 

az általam többször betett térképes honlapon el is olvashatóak mindezek. amelyik térkép nincs meg ott, annak is meg tudom adni a forrását, hogy hol található.

 

emiatt tehát nem kell aggódnod...

 

von mackensen

Előzmény: Mr.Q. (927)
AugustvonMackensen Creative Commons License 2006.02.08 0 0 931

Üdv!

csak költségtakarékosságból először nézd mega  honlapját! ott az elmélet és a bizanyítékok jelentős része le van írva, sőt még újabb bizonyítékok is! aztán még mindíg megveheted a könyvet.

von mackensen

Előzmény: Daily Telegraph (930)
Daily Telegraph Creative Commons License 2006.02.08 0 0 930
Nem, de szívesen elolvasom. Gondolom abban további bízonyítékok vannak.
Előzmény: Mr.Q. (929)
Mr.Q. Creative Commons License 2006.02.07 0 0 929
Olvastad a Menzies könyvet?
Előzmény: Daily Telegraph (928)
Daily Telegraph Creative Commons License 2006.02.07 0 0 928
Engem az is zavar, ha egy ilyen világraszóló felfedezésnek/eredménynek, hogy a kínaiak körülhajózták a Földet semmilyen más bizonyítéka nincs, mint 1 db térkép. Ez olyan, mintha Kolombusz útját semmi más nem bizonyítaná, mint egy darab térkép. Azért a kínaiak sem voltak ennyire diszkrétek.
Előzmény: Mr.Q. (927)
Mr.Q. Creative Commons License 2006.02.07 0 0 927

Mondjuk közelebb járna a hitelességhez, de semmi sem bizonyos.

Menjünk tovább, az ide bedobált térképek mind hitelesek? Erről soha nem beszél senki. Ha rá van írva egy évszám az is hiteles? :)

Előzmény: Daily Telegraph (925)
Kenus Creative Commons License 2006.02.07 0 0 926

Szia!

 

Ha emlékeim nem csalnak, Hatsepszut fáraónő indított - talán nem is elsőként - expedíciót Punt országának felkutatására. Punt országát nem tudjuk azonosítani, Afrika keleti partjainál lehetett. Valószínúsíthető viszont, hogy hajósai megkerülték az afrikai földrészt. Útjuk három évig tartot, út közben kétszer is töltöttek hosszabb időt a parton, hogy gabonát vessenek és arassanak. Útjukról feljegyezték, hogy a hajósok Északról sütő Napról számoltak be. A beszámolót olvasó ókori emberek csak röhögtek ezen a "koholmányon", mi viszont innen tudjuk, hogy valóban jártak a déli földtekén.

 

Üdv

 

Előzmény: Jani2 (909)
Daily Telegraph Creative Commons License 2006.02.06 0 0 925
Ok, belemegyek a játékba. Tegyük fel bebizonyosodik, hogy 18. századi a másolat. Akkor elfogadnád, hogy úgymond 15. századi eredetiről készült, azért, mert nem valószínű/életszerű/indokolatlan stb. a hamisítás ?
Előzmény: Mr.Q. (923)
AugustvonMackensen Creative Commons License 2006.02.06 0 0 924

 

angolok és amerikaiak!

Előzmény: Mr.Q. (922)
Mr.Q. Creative Commons License 2006.02.03 0 0 923
igen, de ha a 18.szban hamisították és nem került forgalomba akkor, akkor mi értelme volt? Nem hiszem hogy 250 év utánra spekuláltak hogy majd akkor egy távoli leszármazott profitál belőle. :)
Előzmény: Daily Telegraph (921)
Mr.Q. Creative Commons License 2006.02.03 0 0 922
Tényleg, kik is fújják föl a piri  térképet? :)
Előzmény: AugustvonMackensen (919)
Daily Telegraph Creative Commons License 2006.02.03 0 0 921
Én úgy gondolom, hogy hamisításra mindig van ok, elsősorban az anyagi haszonszerzés.
Előzmény: Mr.Q. (920)
Mr.Q. Creative Commons License 2006.02.03 0 0 920
Másolat, de a másolás h jól emlékszem a 18.szban történt a 15.sz-i eredetiről. Kérdés, volt-e ok abban az időben hamisításra, én úgy gondolom, nem. Állítólag folyik a vizsgálat ennek a mostani másolatnak a kor-meghatározására.
Előzmény: Daily Telegraph (918)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!