Keresés

Részletes keresés

Sri. Gergő Creative Commons License 2008.07.03 0 0 7478
értem, most néztem körülbelül 4 cm az eltérés, leszedném én szintezni csak nagy meló meg nem tudom jobban megcsinálni igazából. és marad pár cm. sajna ez van nem tom jobban megcsinálni...
Előzmény: aja aja (7475)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2008.07.03 0 0 7477
Valamikor leírtam. A keresés funkcióval megtalálod.
Előzmény: Sri. Gergő (7471)
hzolee Creative Commons License 2008.07.03 0 0 7476
most már nálunk is kötelező lesz az átlátszó fólia.
a gyári takarófólia szerintem a kékesszürke szinével túl sok fényt ver vissza.
semmit se melegszik alatta, 24 fokos a víz, kb arra jó, hogy a szétrugott lábamat hűtsem vele :-))))
csontig hatol.
Előzmény: medimami (7472)
aja aja Creative Commons License 2008.07.03 0 0 7475

Most kicsit, aztán kicsit jobban, aztán nagyon csámpás lesz :(.

Ha szerencsés vagy sem a vihar, sem az ugráló gyerek nem boritja ki.

Vagy kiborul, és vagy elszakad, vagy nem! Ezek a lehetőségek.

Viszont utánna már hiába teszed teljesen vízszintes terepre, csámpás marad. Ronda!!!:(

Használni ugyan tudod, de mondjuk a kiegyenesedett felén ne nagyon támaszkodj a peremre, mert lehet kivisz a víz.

Előzmény: Sri. Gergő (7468)
kuff Creative Commons License 2008.07.03 0 0 7474

Nekem ilyen teszterem van, tavaly vettem Bricoba, Taylor markaju. Az ertekek nem latszanak nagyon,de normalisak. Klor 0.5-1 kozott, ph 7.2

 

taylor teszter

 

Tegnap helyhesitettem, mara semmi eredmenye, kosz nincs az aljan, a viz viszont maradt opalos. ma egesznap menni fog a szivattyu, meglatjuk.


Ilyen volt,amikor kristalytiszta volt az elso 2-3 heten:

http://igeny.hu/medence/medence_tiszta.jpg

Ilyen lett egyik naprol a masikra kb 1 hete. Csak en furodtem benne, 2-3 naponta takaritottam, klor ok, alga nincs, ennek ellenere:

http://igeny.hu/medence/medence_koszos.jpg

 

Nagyobb kep a teszterrol:

http://igeny.hu/medence/mero1.jpg

 

 

nyárimádó Creative Commons License 2008.07.03 0 0 7473

Hmm..

Igen, buszozok, téritik a 80%-át, így csak 3 ezresbe kerül.

Nekem intex takaróm van, de nem melegszik a medence vize alatta. Én éjszakára letakarom, annál jobban tartja éjjel a meleget ( nem hül ki annyira).

Reggel 6,30-kor leveszem az éjszakait, felteszem az áttetszőt. Egész nap süti a nap,  megfogja a meleget, és a bogarak sem ugranak fejest. Amikor hazaérek pedig leveszem, és tessék. Amúgy, mint már többször is írtam 1200-1300 liter vízről van szó nálunk. Ha nem melegszik fel egy nap alatt a vized, akkor nehogy azt hidd, hogy lódítok. Mára többre számítok:))

Ja, eddig max 33'C volt a rekordom, de nem volt ennyire meleg.

 

Amit csinálj:

- ha most nincs fóliád, a szabad napsütés is jobb (volt nálunk), napközben kutyuld meg ( keverd az alsó hideg réteggel) kezeddel vagy a forgatóval

 

-éjszakára tedd fel a takarófóliát

 

A gyári takaró nem volt jó nekünk, lehet az intexen lévő lyukak miatt ?!?

 

Sok sikert, majd beszámolok holnap is.

Előzmény: medimami (7472)
medimami Creative Commons License 2008.07.03 0 0 7472

Szia,akkor már azt is tudjuk nem autóval jársz dolgozni:)))

Azt a fóliát én is kipróbálom,mert én is akarok 35 fokos vizet!!!!!!!!!!!

Ma elég jó idő van egész nap nem volt rajta  a gyári takaró már este levettük és fürdés után se raktuk vissza kiváncsi leszek milyen lesz 5kor , mert én úgy emlékszem fizika órán azt mondták a párolgás hőelvonással jár,tehát ha nincs letakarva, süti ugyan a nap,de párolog is ami hűti a felületét. ma kiderül! az időjárás a tegnapival kb megeggyezik, összehasonlítom a gyári takós és a takarás nélküli állapotot. a jövő héten meg az átlátszó fóliás akció jön.

Előzmény: nyárimádó (7443)
Sri. Gergő Creative Commons License 2008.07.03 0 0 7471
hmm, értem te hogy szoktad szintezni? én slagvizmérték meg madzag... pontosan kiszintezem csak ugye a homok van ahol jobban van ahol kevésbé tömörödik és annyi az eltérés... max 3-4 cm sztem.
kasanya Creative Commons License 2008.07.03 0 0 7470
Sziasztok!

Segítségeteket kérném. Olyan probléménk van, hogy nincs olyan füves területünk, ahova telepíteni tudnánk a 3m - es Bestway medencénket. A betonozott rész lejtős, ezért egy 8szögletű keretet csináltunk. Döngölt agyagos homokkal teljesen vizszintbe hoztuk. A homok és a medence között 2 réteg fólia volt, vizet nem engedett át. A rátelepített medencét a 4. napon leengedtük, mert az egyik oldalra eldeformálódott. Mit javasoltok? Mit nem csinálunk jól? Köszi
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2008.07.03 0 0 7469

Azt takarja, hogy ha nincsen kiszintezve, akkor nagyobb az esélye annak, hogy a medence olyan mértékben deformálódik, hogy megállíthatatlanul eldől, elszakad, kiborul. Olvass vissza, jártak már így egy páran.

 

Ha idáig Veled nem történt meg, akkor "mázlid" volt.

 

Nem riogatlak, csak követem már kis ideje a fórumot, és vannak tapasztalatok.

Ettől függetlenül lehet, hogy 3 évig gond nélkül fogod használni egy 20%-os lejtőn. :-)) (bár ezt kétlem)

Előzmény: Sri. Gergő (7468)
Sri. Gergő Creative Commons License 2008.07.03 0 0 7468

az hogy tönkremenni az mit takar?

a másik két év alatt nem ment tönkre ettől, és első évbe a másiknak az a fehér alja is kilátszott annyira ferde volt... ez meg csak kicsit ferde alig látszik, és csak abban mutatkozik meg hogy picit nagyobb a hasa egyik oldalt...

 

ja69 Creative Commons License 2008.07.03 0 0 7467
Szia.

Én használtam öt cseppet tettem mindig, Nagyon szerettem jól be tudtam állítani a vizet vele csak a clór -hoz való indikátor elfogyott és most külön nem kaptam hozzá.
Előzmény: BPuma (7459)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2008.07.03 0 0 7466

Nekem nem:-)

A te medencéd fog tönkre menni!

Előzmény: Sri. Gergő (7464)
hzolee Creative Commons License 2008.07.03 0 0 7465
ez pénzkérdés, ennyi :-(
Előzmény: Luca_41 (7453)
Sri. Gergő Creative Commons License 2008.07.03 0 0 7464
amennyire tudtam megycsináltam a szintezést de sose sikerül tökéletesen kiszintezni... homokos az egész kert nálunk, a homokot elsimitom kiszintezem ahogy tudom, fólia, rá hungroceltáblák, utána megint fólia és arra a medence, gondoltam énis hogy a szintezésel van a gond, dehát így sikerül, valami ötlet? vagy baj hogy így van?
Előzmény: Blue_Sky_007 (7463)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2008.07.03 0 0 7463

"Kisiparos! A szintezése rendben van????"

Előzmény: Sri. Gergő (7462)
Sri. Gergő Creative Commons License 2008.07.03 0 0 7462

sziasztok!

nekem olyan problémám van, hogy van egy 3.66m*76cm-es best way puhafalú medencém és kicsit féloldalasan áll tehát az egyik oldalt nagyobb a hasa másikon meg nem, az előző ugyenilyenem, egyik nyáron olyan szinten így állt hogy a fehér alja is kilátszott, annak nem lett baja, most kellet két év után lecserélni mert a felfujható rész eleresztett az összeresztésnél és kiengette magából a levegőt... visszatérve a kérdéshez gond hogyha így áll a mednce? a másik kérdés hogy egy kicsit mintha ez a felső karika tágulna és egyer vastagabb lenne, a másiknál két év alatt látható volt ez a nyúlás...ehez képest, mitől lehet ez? előre is köszi a segítséget,

Nesty Creative Commons License 2008.07.03 0 0 7461
Garázsnyitó motorra kb 50cm-es madzagot raktak és akár hivatalos szerelő szereli be, akár nem, ha megbontom akkor elvész a garancia. Megoldás: oda kellett vinni a konnektort a plafonra.
Előzmény: Blue_Sky_007 (7455)
BPuma Creative Commons License 2008.07.03 0 0 7460
kuff! Neked ilyen tesztelőd van, mint az előző képemen?
Előzmény: kuff (7393)
BPuma Creative Commons License 2008.07.03 0 0 7459

 

Ilyet használ valaki? 3-5-10? Hány csepp kell a kis csövekbe?

Előzmény: BPuma (7444)
Luca_41 Creative Commons License 2008.07.03 0 0 7458
Ja, igen. A munkavédelmi tótumfaktumok minden szarra figyelnek.
Előzmény: Luca_41 (7457)
Luca_41 Creative Commons License 2008.07.03 0 0 7457
Én is összebarkácsoltam tavaly egy hosszabbítást, de dühít, hogy ilyenre nem gondol senki.
motinka Creative Commons License 2008.07.03 0 0 7456
az időkapcsolót és/vagy a Fí relét a hosszabbító elé dugjátok amit meg már egy vízmentes helyre érdemes bedugni ( garázs, terasz,stb....) Így nyugodtan ott lehet hagyni bármeddig a cuccot.
Előzmény: motinka (7454)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2008.07.03 0 0 7455

Nem!

 

Akkor miből gazdagodna a tőkés?

 

A kávédarálóm zsinórja 35 cm hosszú!!!

 

Egyébként örüljetek, hogy kaptok hozzá hálózati kábelt egyébként. :-)

Előzmény: Luca_41 (7453)
motinka Creative Commons License 2008.07.03 0 0 7454
A papírszűrő vízforgatója egészen a 240 V-os dugvilláig "vízmentes". Tehát kint lehet hagyni esőben is. A hosszabbító aljzat + dugvilla vízmentesítése a leg1xübben úgy történik, hogy egy rövid karót leversz a földbe, rákötözöd az összedugás helyén a karóra a kábeleket és egy műanyag zacsit ráhúzol. Erre meg egy duntsztos üveg gumit az aljára, vagy kösd össze egy madzaggal . De ha nagyon precíz akar valaki lenni kapható szaküzletbe direkt ilyen szerelvény műanyagból, ami szerintem nem annyira jó.
Előzmény: Luca_41 (7450)
Luca_41 Creative Commons License 2008.07.03 0 0 7453
Most komolyan! Minden praktika nélkül nem lenne jobb, ha hosszabb lenne a zsinór?
Előzmény: hzolee (7451)
nyárimádó Creative Commons License 2008.07.03 0 0 7452

Meg az a bizonyos relé, aminek a nevét is utáljátok hallani. Butaság nem áldozni rá 2500 Ft-ot, mikor minden hülyeségre elvrjük a pénzt. Vegyél, ha nincs

Előzmény: Luca_41 (7450)
hzolee Creative Commons License 2008.07.03 0 0 7451
Az eső az csak eső, nem többórás víz alá merítésről van szó, hanem vízcseppekről. Ha rendesen be van csomagolva ("csővé" alakított zacskó, a vezetékeknél nem cukorspárgával, hanem szigetelőszalaggal körbetekerve), nem lesz semmi baj. Csak es irtó ronda. Esetleg el lehet rejteni egy szerelődobozba, a falra rögzítve. A másik megoldás, ha az ember "feláldoz" egy párezer forintos, 20m-es "narancssárga" hosszabbítót, és szétvágja a hosszabbítót meg az eredeti vezetéket is, és ezeket összeforrasztja, hőzsugorcsővel szigeteli külön a vezetékeket és egyben az egész kábelt is. Vagy megkér rá valakit, aki ért hozzá...
Előzmény: Luca_41 (7450)
Luca_41 Creative Commons License 2008.07.03 0 0 7450
Egyébként nem értem, hogy a víztisztító kábelét miért nem csinálják minimum 5-6 méteresre. Szerintem baromi életveszélyes ez a durván 2 méteres kábel. Hiába csomogolod be a hosszabbítónál, jön az eső...stb.

Le merem fogadni, hogy asz ideírók minimum 50 %-ának meg kell toldania, hogy eljusson az általában ház külső oldalára felszerelt konnektorig.
Előzmény: nyárimádó (7446)
hzolee Creative Commons License 2008.07.03 0 0 7449
nálunk teraszon van a cucc. (4.em.)

konnektor: sima fehér, földelt, kültéri, vízálló konnektor. Legnagyobb esőben, viharban sincs vele semmi. Persze ilyenkor nincs bedugva semmi, a (rugós) fedele le van zárva.

szűrő: kint van. esőben is. persze ilyenkor nem járatjuk. Amíg a topicban nem olvastam, h bekapcsolt szűrő mellett ne menjünk a vízbe, addig mi simán belementünk. Megintcsak teknősös példa: azoknak is egész nap megy a 230V-os vízforgatójuk, és még senkitől sem hallottam, hogy teknőslevessé változott volna az akvárium vize... olyan szűrő is van, ami teljes egészében a vízbe merül, lóg bele a 230V vezeték a vízbe. Párezer forintos vacakokról beszélünk. Nem tudok olyan esetről, hogy baj lett volna.

időkapcsoló: a szűrőt egyelőre csak ki-be dugdossuk a konnektorba. Arra mondjuk figyelek, h a medence mellett összevizezett dugót lehetőleg ne vizesen, mezitláb a pocsolyában állva dugjam be az aljzatba :-))). Időkapcsolót viszont használtam már a karácsonyi fényekhez: párszáz forintért vettem mechanikusat, beltérit. Bedugtam a kültéri konnektorba. Az egészre egy nylonzacskót húztam, víz nem folyhatott be, a párával nem foglalkoztam. Egész telet kibírta, nem volt semmi. Digitális időkapcsolónk is van, de azt csak beltérben használjuk (a teknősök lámpájához). Lehet, hogy a mechanikusat beüzemelem a medi vízforgatójához, nem rossz ötlet.

más. valaki kérdezte a medence alá rakható cuccokat. Én műfüvet vettem, arra pedig tófóliát. A tófólia a reviczkigáboros barkácsáruházban :) 6m szélességben volt vásárolható, gyors fejszámolás után másfél métert vettem, félbevágva egymás mellé rakva 3x3 méter a 2,44-es medinek. műfű csak a ténylegesen kihasznált része alatt van, 2x2m. (ilyen szélességben volt, és drága is). Az oldalanként 22 centis túlnyúlással nem foglalkozok (a tófólia kilóg alóla, csak a műfű nem).

Nem kell ám a dolgokat túlprecízkedni :-) (...mondom én LOL)
Előzmény: nyárimádó (7446)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!