Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2015.02.03 0 0 11410

Nem tudok olyanról, hogy kifolyik a csatornába.

Olyan van, hogy a belsö kocsonyás magból kizárodott darabka elhagyva a porckorongot a gerinccsatornában landol.
Előzmény: MBman (11406)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.03 0 0 11409
Nem tudom hol olvatad, de ne a gyártónál tedd ezt, mert hihetetlen hülyeségeket tudnak írni.
Én a Benénél nem láttam az ellenjavallatok között, pedig ö ténylwg odafigyel mindenre. Majd megnézem, kiváncsivá tettél.
Előzmény: zlota (11405)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.03 0 0 11408
Szia!
A lordózisnak vannak fokozatai:
-kiegyenesedett
-elsimúlt
-fokozott
Ebböl a legenyhébb az elsimúlt.
Kezdödö megnyúlások: meszesedés
Üdv.
Előzmény: MBman (11407)
MBman Creative Commons License 2015.02.03 0 0 11407

"A lordósisod (normál gerincgörbület) pedig nem kiegyenesedett, hanem enyhén elsímúlt."

 

A hozzászólásában nincs szó arról, hogy enyhén elsimult. Enyhe gerincferdülésről van szó. Olvasd vissza:

Röntgen:

Lumbalis gerinc, kétirányú felvétel.

Elsimult lumbalis lordosis.

Enyhe balra convex finoman torsios scolliosis.

A ventalis peremeken kezdődő megnyúlások.

A porcrések megtartottak.

Az L-S rés dorsal felé ék alakban szűkül.

 

Elsimult=kiegyenesedett

Előzmény: Törölt nick (11401)
MBman Creative Commons License 2015.02.03 0 0 11406

Az melyik, hogyha kifolyik a kocsonyás rész a gerinc csatornába?

Előzmény: Törölt nick (11404)
zlota Creative Commons License 2015.02.03 0 0 11405

Ez érdekes, mert nekem kiszakadt van, és nagyon jó volt a pad rá.

A fene sem érti, hogy miért nem ajánlják akkor...

Előzmény: Törölt nick (11404)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.03 0 0 11404
Kizáródott vagy kiszakadt u.az.
A kocsonyás részböl egy picike darabka elvesziti a kapcsolatát a nagyobbik résztöl.Nem egybefüggö vele.

Előzmény: zlota (11402)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.03 0 0 11403
Ha jól értelek, így visszaolvasva, a neurológus nem írta le a beutalóra a csípöt, csak szóban arra helyezte a hangsúlyt. (Mert ugye a csípö nem az ö szakterülete).
Üdv.
Előzmény: Törölt nick (11401)
zlota Creative Commons License 2015.02.03 0 0 11402

Ez mit jelent:

  • kizáródott porckorongsérv

Ez a kiszakadt lenne?

Most vettem észre, hogy a gerincnyújtó padnál ezt írják kizáró oknak.

Törölt nick Creative Commons License 2015.02.03 0 0 11401
Megjöttem a szecskából! Sikerült megértenem ez a szövevényt. Csak, hogy értsd: a gerincet -kicsit leegyszerüsítve -négy részre osztják. Cervicalis(nyaki) ,dorsalis (háti), lumbalis (ágyéki),sacralis (keresztcsonti) részekre. És van az átmenet. Az L-S (lumbosacralis) is ez.Neked az ágyék és a keresztcsonti átmenetnél kisebb a rés. Minimális a gerincferdülésed és nem oldalra konvex. Azt írja torsiós, azaz enyhén balra csavarodó.A lordósisod (normál gerincgörbület) pedig nem kiegyenesedett, hanem enyhén elsímúlt. Óriási különbség! Tornával, jógával orvosolható. Ha nem teszel érte, a porckorong , mivel nagyobb terhelésnek van kiitéve, elkopik. Mivel mindkét szakorvos azonos véleményen van, ezért hallgass rájuk, indítsd az az mr.-t a véleményük alapján. Mindkét csipöt együtt nézik.Nem vagy te operát beteg, nincs hegszöveted stb., hogy ne lenne elég a natív. Nekem sosem volt kontrasztos. Olyan mr-t nem láttam,hogy lumbosacralis, csak olyat, hogy ágyéki, illt. keresztcsonti.De ettöl még lehet, hogy a köztes területet egy "szeletként" kezelik. A Budai Egészségközp.az Orsz.Gerincgyógy.Kp."magán ága" , így ott minden nagyon drága. Annyit tudok a gépekröl, hogy a zárt jobb, mint a nyitott. A dokik véleménye alapján raditecnél egy natív csípö, a Péterfyben pedig egy L-S mr kéne. Azt nem igazán èrtem, hogy a második doki miért állított ki u.arra beutalót. Akkor most rajtad a sor! Üdv.
Előzmény: ex-petike23 (11397)
MBman Creative Commons License 2015.02.03 0 0 11400
Erdeklodni kell, hogy konkrétan melyik helyen adott árért kapott vizsgalat mit fed le. A kontasztanyagos vizsgalat plusz felár.
Èn személy szerint a lumbalis gerinc vizsgalatot tartanam a legfontosabbnak. Ne legyen igazam,de kiegyenesedett lumbális görbülettel, szukulő L-S réssel, lábba sugárzó fájdalommal valoszinű a kiboltosulás, vagy sérv az L5 alatt. Ehhez amugy kontraszt anyag nem kell, igy semmiféle káros hatása nincs a szervezetre.
Előzmény: ex-petike23 (11397)
GeriSoft07 Creative Commons License 2015.02.03 0 0 11399

de, sikerült, csak mindkettő a jobb oldalon volt, most a bal combom zsibbad, és a bal csípőm fáj, ott kicsi protrúzió van.

temérdek schmorl hernia, ez van

állítólag szokjam meg, mert ezen a csavarozás se fog sokat segíteni.

 

Előzmény: csupa6os (11398)
csupa6os Creative Commons License 2015.02.03 0 0 11398

Gondolom a sima mellett döntöttél. Az sem sikerült? Nem ismerem a történeted,de ugy rémlik túl vagy már szinte mindenen ebben a témában. 

Előzmény: GeriSoft07 (11396)
ex-petike23 Creative Commons License 2015.02.03 0 0 11397

Köszönöm, jó fürdőzést !

 

Hülye kérdés, de létezik valami minőségbeli különbség az MR vizsgálatok között ?

 

A Budai Egészségközpontban a kétoldali csípőt 2 db-nak vették, 2x35e Ft.

A Raditecnél mindkét csípő kerül 22e Ft-ba. (Legalábbis se a honlapon, se telefonban nem mondták, hogy x2.)

 

Létezik, hogy ugyanazt kapom az egyik helyen 70e Ft-ért, mint a másikon 22-ért ?

 

A Péterfyben is egynek vették a csípőt, és egy másiknak a lumbosacralist.

Előzmény: Törölt nick (11395)
GeriSoft07 Creative Commons License 2015.02.03 0 0 11396

nem, azt mondták, 2 még belefér, meg amúgy is implantstop volt, ha fixálás, akkor 1 év minimum, ha síma eltévolítás, 1 hét, válasszak.

Előzmény: csupa6os (11394)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.03 0 0 11395
Széchenyiben vagyok, cak keveset tudok írni.
Kezdem kapisgálni ezt a szövevényt.
A lumbosacralis azért kettö, mert valoószinüleg külön mr készül a lumbális(ágyéki) és külön a keresztcsonti (sacralis) részröl.
Lemerülök!
Előzmény: ex-petike23 (11392)
csupa6os Creative Commons License 2015.02.03 0 0 11394

És másodikra nem stabilizálnak? Sok értelmét nem látom egy sima mütétnek,lásd 3 éve. Akkor egy csigolya volt érintett,most négy...

Előzmény: GeriSoft07 (11391)
csupa6os Creative Commons License 2015.02.03 0 0 11393

Aham, értem. Gyanús, hogy az lesz a vége...köszönöm Geri

Előzmény: GeriSoft07 (11391)
ex-petike23 Creative Commons License 2015.02.03 0 0 11392

Szia!

 

"Azt irod, hogy a neurológus a csipöt tartja fontosabbnak. De közben azt is irod, hogy a beutalonján az áll: lumbosacralis."

 

Igen!

Mutattam a neurológusnak a már meglévő MR beutalót (amit az ortopéd szakorvos adott: mindkét csípő és L-S gerinc MR), és ő is írt egyet: Lumbosacraslis gerinc MR, hozzátéve azt, hogy a csípő MR-t fontosabb megcsináltatni.

 

"Na most ugyanakkor az ortopédus beutalóján, legalább is ezt írod, ott a csipö, a keresztcsont, és az ágyék, mint mr-rel vizsgálandó."

 

Az ortopéd doki ezt írta: mindkét csípő és L-S gerinc MR.

 

Ez nem csak kettő? A csípő(1), és L-S gerinc(2).

 

A neurológus adott még egy beutalót: "Lumbosacraslis gerinc MR", ez nem ugyanaz, mint az ortopéd dokinál a második, az "L-S gerinc" ?

 

Előzmény: Törölt nick (11390)
GeriSoft07 Creative Commons License 2015.02.03 0 0 11391

L2 határeset, l3-4 rossz, l5 sérv

kb lemásoltad az én leletem a második műtét előttről :(

torna, kezelések, hátha...

Előzmény: csupa6os (11388)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.03 0 0 11390
Azt irod, hogy a neurológus a csipöt tartja fontosabbnak. De közben azt is irod, hogy a beutalonján az áll: lumbosacralis. A lumbosacralis azt jelenti ágyéki keresztcsonti, a csipö pedig coxa. Az elözö írásaidbóll számomra az sem derült i, hogy mindkét szakorvos beutalt mr vizsgálatra. Na most ugyanakkor az ortopédus beutalóján, legalább is ezt írod, ott a csipö, a keresztcsont, és az ágyék, mint mr-rel vizsgálandó. Ha van rá pénzed mindhárom. Én a lumbosacralist csináltatnám zsebböl. Hangsúlyozom, én. Mert az legalább a sérvet kizárja. Kérdezd meg öket, hogy ezt cs ak szeletenként lehet-e (ágyéki, keresztcsonti). Azt hiszem igen.
Előzmény: ex-petike23 (11385)
csupa6os Creative Commons License 2015.02.03 0 0 11389

csupa6os Creative Commons License 2015.02.03 0 0 11388

Hát akkor nekem iszonyat szerencsém volt. Hamar bejutottam MR-re, ma kaptam kézhez a leletet...Nagyjából tisztában vagyok vele mi micsoda, mondjuk ez a Schmorl benyomat új. 

Értelmezné nekem ezeket valaki és vajon mire számíthatok? Egy LIV-es műtéten már túlvagyok 3 éve.  köszi

 

GeriSoft07 Creative Commons License 2015.02.03 0 0 11387

Szerintem 50mg a milgamma és 300mg a benfogamma =6x

Előzmény: ex-petike23 (11385)
ex-petike23 Creative Commons License 2015.02.03 0 0 11386

Közben felhívtam a Péterfyt is.

Áprilisra tudnak időpontot adni, de ha fizetős, akkor kb. másnapra.

30e Ft a natív, 70e a kontrasztanyagos. Ez csak menet közben derül ki.

Viszont egyben nem tudják megcsinálni, két időpont kell. (csípő, LS gerinc)

 

Érdekes, hogy ők kérnek vesefunkció labort előtte.

Előzmény: ex-petike23 (11385)
ex-petike23 Creative Commons License 2015.02.03 0 0 11385

Az ortopéd doki ezt írta: mindkét csípő és L-S gerinc MR.

A neurológus: Lumbosacraslis gerinc MR.

 

A neurológus azt mondta, hogy a csípő lenne fontosabb, a gerinc ráér.

 

Csináltassam meg 22e-ért a csípőt, és a gerincet majd TB-re ha sorra kerülök a Péterfyben ?

 

Amióta szedem a Benfogammát is, jobban vagyok.

Nem bízom el magam, mert volt már többször ilyen javulás, ami aztán visszaromlott.

Néztem ezt a Benfogammát, sima zsíroldhatóvá tett B1 vitamin. Mint a Milgamma, csak 3x dózisban.

Ez ennyit számítana ?

Izomlazítót (Mydeton), és gyulladáscsökkentőt (Aflamin) szedek mellette, meg a Salonpas tapaszt használom, naponta 2x.

Előzmény: Törölt nick (11384)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.03 0 0 11384
Iszonyú drága!

Azt írtad korábban a doki adott beutalót.
Nem tudom azon mi áll, mire szól.Ez lényeges!
Én csináltatnék az ágyéki szakaszról zsebböl, ez kiszürné a sérvet, de bejelentkeznék a Péterfybe is, ha az a beutaló kirerjedtebb, mint az ágyéki.Legfelfebb késöbb lemondod, ha az elsö megmutatja az eredményt.

Másik lehetöség, hogy zsebböl fedezed azt amit a doki leírt a beutalón. Mit kért?



Előzmény: ex-petike23 (11383)
ex-petike23 Creative Commons License 2015.02.03 0 0 11383

Szia,

 

felhívtam a Raditecet, fizetősen két két múlvára van MR időpont (TB-re 100+ nap a várólista), 22e Ft. a csípő MR.

Felhívtam a Budai Egészségközpontot, ott jövő hétre van időpont; a két csípő 2x35e Ft, plusz a Lumbalis-sacralis rész 35e Ft, összesen 105e Ft, és háromszor fél óra(?) hosszat kell mozdulatlanul feküdni.

 

Elég a csípő? Vagy kell a LS rész ?

 

Előzmény: Törölt nick (11381)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.02 0 0 11382
De a legegyszerübb az összes leleteddel a háziorvost megkereni, ö majd eligazít a szakorvosok között.
Előzmény: ex-petike23 (11379)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.02 0 0 11381
Én a Raditecnél csináltattam. Az ára még mindig 22 ezer. Idöpontot telefonon kértem. Mikor bementem ki kellett töltenem egy kérdöívet. Egy külön váró van a magán pacienseknek, tv-vel, fürdövel.Amikor lezajlott az mr, ebbe a szobába kísértek vissza, itt vártam kicsit a cd-re. Kérni nem kellett a lemezt A radiológus véleményét postán küldték ki. Gondolom, ahhoz kéne visszamenni, aki piriformisra gyanakszik, de ha mindkettö megnézi a radiológusi véleményt, az még jobb.Èn bizalmatlan voltam és három különbözö szakterület dokijával megnézettem. Èn érdeklödnék az ortopédustól,hogy milyen segèdeszközt ajánl a sarkad bedölésère.Cipö, vagy valami a cipöbe.....egyéb. Mert meg kéne elözni az esetleges elváltozásokat. Fiatal vagy,úgy gondolom, hogy az idöben elkapott degeneráció megállítható, karbantartható.Erre egy gyógytornász jobban ismeri a választ. Még az ortopésust is megkérdezheted, hátha tud ajánlani gyógytornászt. De elsö a helyes diagnózis. Nem érdemes találgatni, hogy mi okozza az ideggyulladást A doki szerint beszükült az izület mozgása, erre utal az is, hogy nem tudod levágni a körmöd. Gyógyulást!
Előzmény: ex-petike23 (11379)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!