Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

v__tibor Creative Commons License 2005.10.28 0 0 2777

Estleg nézd meg itt - nem volt időm átlapozni, sietek :-)

 

http://www.meganeklub.hu/uj/index.php?id=7,562,0,0,1,0

Előzmény: ŰTH (2776)
ŰTH Creative Commons License 2005.10.28 0 0 2776

Beszámoló a VDO CHM604 és a TunerList-es szimpla CDs fejegység illesztési kísérletéről:

 

A fejegység látja és meghajtja a CD váltót, az pedig lejátsza az MP3-as fájlokat, DE a kijelzőn nem jelennek meg sem a könyvtárak (mappák), sem a számok címe. Ebből következően arra sincs lehetőség, hogy az ember kultúrált módon kiválassza a lejátszani kívánt könyvtárat/zeneszámot. A CD váltó egyszerűen elkezdeni lejátszani a fájlokat szépen sorban egymás után. A kezelőszervekkel lehet előre-hátra lépkedni a track-ek között (minden fájl egy külön track-ként jejelnik meg), de se keresni, se könyvtárak közt lépkedni nem lehet. Szóval tök béna. Nem is vettem meg.

 

Az UpdateList-es fejegységgel megálldott (illetőleg inkább megvert) kolléknak még rosszabb a helyzete, ugyanis az a fejegység még csak nem is látja ezt a CD váltót...

 

Tudja valaki, hogy a rönó kereskedésekben forgalmazott, és a TunerList-es fejegységgel állítólag teljesen kompatibilis Sony Xplode MP3-as CD váltónak mi a pontos típusa? (Többféle Xplode nevű CD váltó van. A Sony honlapján csak 10 lemezest találtam, a rönónál meg 6 lemezest árulnak...) A kereskedésben kaphatóval csak az a baj, hogy nagyon drága (140eFt). Ha tudnám a pontos típusát, akkor talán fel lehetne hajtani neten valami olcsóbb forrást.

 

cs_gaborka Creative Commons License 2005.10.28 0 0 2775

tatrafan, Topka, atis37, ŰTH, v__tibor, minigigant: Nagyon szépen köszönöm a magam és családom nevében jókívánságaitok, igazán jól esik ;-) Én is szeretném, ha mind időben, mind km-ben egyaránt hosszú távon családtagunk lenne Ödönke ;-) Ugyanis így hívják, hívjuk. Este adtuk neki a nevet. Igaz gyerkőc először rosszul érthette, mert Bödönkét ismételgetett, de aztán maradtunk az első verziónál. Hazafelé Celldömölkről Szombathelyre én követtem a családot hátul, és megmondom őszintén, és ahogyan úgy elnézegettem, még a Bödönke is illene rá, az (űr)tehén viszont telitalálat, tökéletes :-) Ha valaki látott már tehenet hátúlról, úgy értem nem oldalról ;-) kissé molett gömbölyded vonalaival úgy elképzeltem a mezőn, amint legel ;-))) Na azért én is beleültem ám, és egy közeli faluba (10km) egy ismerőshöz vezethettem is. Hazafelé viszont már hátul ültem, igaz a gyerkőc kérésére, amit feleségem nem ellenzett egy cseppet sem :-) Ma kollégáim kérdezték, milyen pl. a motorhangja, mármint vezetés közben, én azonban erre nem tudtam válaszolni. Megmondom őszintén, az a 10km vezetés annyira elvonta a figyelmem minden mástól. Állandóan a fordulatszámmérőt lestem (bejáratás), és próbáltam az úton maradni, amit nagyban nehezített azon tény, hogy úgy éreztem magam, mintha egy IFA-ban ülnék, olyan magasról volt a kilátás és akkora szögben :-) Ezt is meg kell szokni, mint a Porschéval a 250-et, na az mondjuk durvább, azt nem kívánom senkinek ;-))) Igazából nem volt semmi gond, indulás előtt elmutogattak szépen mindent, egy órát biztosan eltöltöttünk vele, de a kéziféket akkor sem "fogtam" és a könyvet átlapozva sem tiszta még most sem. Tegnap este is, mikor az ismerőstől elindultunk (végre) haza néhány száz méter után meg kellett állnunk, és egy jó darabig nyomkodta és huzogatta a kallantyút és gombot feleségem, mire elaludtak a lámpák. Na majd ha lesz rá időm kitapasztalom.

 

atis37: Nem kevés energiát kellett fektetnem a győzködésbe, hogy most már menjünk fel, és nem kellene feleségemnek az autóban aludni, ő ugyanis felvetette ezen lehetőséget ;-)

 

ŰTH: Én azt hiszem nem szerencsések vagyunk, legfeljebb abban, hogy Celldömölk mellett döntöttünk, ott egyszerűen ilyen a szemlélet, fontos a vevő...

 

minigigant: Szervíz tapasztalat nincs, tehát még garanciálison sem voltál?

 

v__tibor: Igen, ez igaz, minden új autó szép, és nem utolsó sorban ÚJ. Azt mondod hátul szaladgálni is tud a gyermek, hazafelé a kistálcán játszott az új autójával :-) és lepottyant, természetesen a túloldalra. Amikor megálltunk, én vettem ki (a gyermekülésből) kiszált, majd eszébe jutott a kisautó, felugrott és úgy átsétált, mintha buszon közlekedne... Na ekkor lepőftem meg először, gyorsan szóltam feleségemnek, és a "visszautat" már ketten kísértük figyelemmel, és leesett állakkal :-))

 

 

 

 

 

y42 Creative Commons License 2005.10.28 0 0 2774
Szerintem is az elfogyasztott mennyiséget méri rosszul.
Előzmény: v__tibor (2773)
v__tibor Creative Commons License 2005.10.28 0 0 2773

FC: nekem is, sőt még egy kicsit többet is :-((((

 

Most (is) benne vagyok egy mérési sorozat kísérletben (írom otthon az FC adatait egy tankoláson belül), s ha lesznek konklúzióim, megpróbálom eljuttatni a franciákhoz, hátha ők tudnak rá valamit bökni, mert az itthoni szervizesek nem biztos, hogy értik a lemmát ... :-)

 

Az átlagos fogyinál 1-2 deci eltérés nem izgatna, de a 6-7 már igen !!!

Szerintem az elfogyasztottat méri rosszul, mert az összes többit abból számítja ( kivéve a megtett km-t, azt talán mondhatjuk relevánsnak).

Előzmény: y42 (2772)
y42 Creative Commons License 2005.10.28 0 0 2772

Az 1:1 arányúval nincs semmi probléma. (kopp,kopp..:-)))

 

A makett csillógó ezüst színü, és egy szép kis dobozban van.

 

Én tegnap Hajdúszoboszlón voltam, a hétvégén Miskolcon leszek, szerdán viszont Siófokon:-))

Egy ilyen jó autóval persze ez a sok autózás csak örömöt jelent.

 

A FC viszont a fogyasztásban még mindig olyan 10%-ot csal. Ez azért bosszant.

Előzmény: v__tibor (2771)
v__tibor Creative Commons License 2005.10.28 0 0 2771

Legutóbb, amikor végiglapoztam a helyi m.ker-ben a katalógust, nem vettem észre ... :-(

Bár az nem is mostanában volt ... majd bekanyarodok megint valamikor :-)

 

Adhattak volna olyat a kollegának is a Megane Coupe helyett! Vagy csak a színe számított? :-)

 

Neked "patinás" a makett? ;-)

És az 1:1 arányú jól muzsikál?

Egyszer jónéhány hete felétek tekeregtem, csak nagyon sietőben voltam ... :-(

Előzmény: y42 (2769)
Topka Creative Commons License 2005.10.28 0 0 2770

Azért az a textilszőnyeg a minimum, amit ingyér' odaadhattak volna...

 

 

Én hétfőn megyek Szombathelyre, de csak ez az egy alkalom van évente, hogy odajárunk :(. Sajnos. Mondjuk nem vagyok ismerős, szoktam is jókat kerülni, mire megtalálom a temetőt... Mindig máshonnan, mindig máshogyan, de meg szokott kerülni...

 

T.

 

 

Előzmény: y42 (2769)
y42 Creative Commons License 2005.10.28 0 0 2769

Persze.

Sőt a fiamnak már vásároltam is. (Renault butik!)

Előzmény: v__tibor (2767)
minigigant Creative Commons License 2005.10.28 0 0 2768
Gratulálok a tehénhez! Tegnap mentem szombathelyre, elhajtottam volna a tehenet hozzátok. ;) Én is náluk vettem a gépet. Szerencsére szervíz tapasztalat még nincs.
Előzmény: cs_gaborka (2758)
v__tibor Creative Commons License 2005.10.28 0 0 2767

Minden új autó szép :-)

Meg az élmény, amikor először kihajt vele az átadás után ...

 

A gyerkőc biztos szertni fogja mindkettőt, meg hogy hátul annyi helye lesz, hogy szinte szaladgálni is tud majd ... :-)

 

ui: ha jól látom, a makett az Megane-II háromajtós. Látott már valaki Scenic-II makettet?

Előzmény: cs_gaborka (2758)
ŰTH Creative Commons License 2005.10.28 0 0 2766

GRATULA! Nagyon sok örömet kívánok Neked/Nektek az új géppel!

 

Szóval pezsgőt, virágcsokrot és kisautót is kaptatok??? Hát akkor igazán szerencsésnek és megbecsült ügyfélnek érezheted magadat. Hasonlítsd össze a saját élményedet az enyémmel:

1) Elfelejtették beszerelni az autómba a riasztót, a pénteki átvétel után csak hétfő délután szerelték be.

2) Elfelejtették, hogy én 4 éves garanciát kértem, átvétekor csak a standard 2 éves gariról volt dokument.

3) Elrontották a forgalmimat, 1.6 döci volt (és van) benne 1.9 döci helyett, persze a teljesítmény és lökettérfogat adatok az 1.9 döciről szólnak. Majd amikor meglesz a szintén rossz törzskönyv, akkor mehetek az okmányirodára a csere ügyében.

4) A risztó beszerelésekor összezsírozták valamilyen szilikonzsírral az egyik hátsó ülést.

 

És persze nem kaptam pezsgőt...

Egyetlen fájdalomdíjként vehettem olcsóbban textilszőnyeget. Jó mi?

 

Az igazsághoz hozzátartozik, hogy kb 3 nap és 250 km utánajárással be lett szerelve a riasztó, meglett a 4 év gari, és kitisztították a hátsó ülést is. Úgyhogy most már csak a forgalmi és törzskönyv csere van hátra... De amúgy élvezem a rönós fílinget...

 

Szóval Te tényleg szerencsésnek érezheted magad.

 

Előzmény: cs_gaborka (2758)
VDaNi Creative Commons License 2005.10.28 0 0 2765
NAMONDD! :)
Előzmény: Topka (2731)
VDaNi Creative Commons License 2005.10.28 0 0 2764
Hát ilyen nincs...
Akkor cseréljenek sínt, vagy cseréljék ki a komplett tetőt, de NEM ZÖRÖGHETT!

DAni
Előzmény: tatrafan (2753)
atis37 Creative Commons License 2005.10.28 0 0 2763

Előfordulnak ok nélkül kivillanó jelzőfények, rosszul működő ventilátorok és ablakmotorok, és volt olyan eset is, amikor az elektromos ablak gombjának megnyomására a duda és az ablaktörlő kelt életre.
 

Na ez az autó gyártás fellegvárának (Anglia) utolsó lehellete.

 

Azért bulis lehet:)))

atis37 Creative Commons License 2005.10.28 0 0 2762

Gratulálok, olyan sok szerencsét a tehénhez, mint amennyire vártad.

SZÉP.

Ja és a harmadik este illik már a saját ágyban nyugovóra térni;)))).

Előzmény: cs_gaborka (2758)
Topka Creative Commons License 2005.10.27 0 0 2761

Na végre! Eljött ez a nap is.

 

Szerintem az első pár nap rendkívüli élmény, ahogy a tulaj a kézikönyvet olvassa boldogan és mindent kipróbálhat az autóján is... Gratula és sokezer balesetmentes kilométert!

 

T.

 

 

Előzmény: cs_gaborka (2758)
tatrafan Creative Commons License 2005.10.27 0 0 2760

Gratuláció!    Nagyon csilivili a gép!   :-)))))

 

Sok kellemes kilómétert kívánok Nektek és mindig lassan siessetek!  :-)))))))

Előzmény: cs_gaborka (2758)
Emzé Creative Commons License 2005.10.27 0 0 2759
Nem tapasztaltam ilyesmit...
Előzmény: petyaaa (2757)
cs_gaborka Creative Commons License 2005.10.27 0 0 2758

Sziasztok :-))) Tegnap olyan jól sikerült a lefekvés, hogy kettőt (!) aludtam :-)))

És két autót kaptunk ! A felsőt közös, az alsó képen láthatót pedig kisfiúnk kizárólagos használatra :-))) Mindez mellé én egy üveg pezsgőt, feleségem pedig egy nagyon szép csokor virágot, a képen egy kicsit látszik is :-)))

Megmondom őszintén, eddig is sok jót hallottunk a kereskedésről, de ezt nem gondoltam volna. Egy kis figyelmesség, és az ember úgy távozhat, hogy jó volt ott lenni :-) Nem reklámnak szánom, mert ahhoz amúgy is kevés az ide látogatók száma, és többségük már vagy rendelkezik autóval, vagy esetleg túl van a rendelésen, de meg kell említenem e felejthetetlen délutánt Celdömölkön élhettük át a Molnár & Molnár Kft jóvoltából. Köszönet érte !

 

petyaaa Creative Commons License 2005.10.27 0 0 2757

hamár zajok...

sokkal kevesebb tulajdonostársat érintő kérdés: automata váltó

nekem sebességben zúg, halkan sípol. nem tudom, milyen hangutánzó szó jó még ide.

tapasztalat?

 

ŰTH Creative Commons License 2005.10.27 0 0 2756

Logikusan hangzik ez a teória. Hasonlót mondott nekem a kereskedő is. Szerinte is az új apdétlisztes fejegységekkel nem megy a CD tár.

 

Nekem viszont (bár 2005 szeptemberi gyártású a gépem) még mindig a régi (?) tunerlisztes fejegységem van. Ezek szerint lehet hogy szerencsém van és mindenféle machinálás nélkül menni fog a CD tár???

 

Holnap meglátjuk. Bejelentkeztem a VDO egyik boltjába/műhelyébe egy kísérletre. Majd tudósítok az eredményről.

Előzmény: v__tibor (2754)
ŰTH Creative Commons License 2005.10.27 0 0 2755

Sajna az enyém csukott állapotban cicereg/nyöszörög. Ha kinyitom, akkor (egyelőre) nem ad semmi abnormális zajt, egyszerűen csak hangos lesz úgy kb 80 km/h-tól. Visszacsukás után egy darabig csendben van, aztán meging elkezdődik a cicergés. Elképzelhetőnbek tartom, hogy nem is maga az üvegtető adja ezt a hangot, hanem a takaró rolója. Majd ha elkezd idegesíteni, akkor kip*csölöm, hogy honnan jön a hang...

 

Előzmény: tatrafan (2753)
v__tibor Creative Commons License 2005.10.27 0 0 2754

Meg kéne nézni egy ilyen fejegységen, hogy ON és OFF állásban mit csinál egy CD tárral.

 

 

Összeállt fejemben egy feltételezett logika:

 

  • a TunerList feliratú gyári fejnél (2000-2005 közötti, ilyen van nekem is) automatice látja a CD tárat, de direkt menüből nem választható ki az AUX ON/OFF lehetősége
  • az UpdateList (ha jól látom) és Expert feliratú (2005 év elejétől) nem látja automatice a VDO CD tárat, de van direkt menüből kiválasztható AUX ON/OFF lehetősége (kérdés még, hogy ezzel látja-e a tárat). DE !!! Az ilyen típushoz ezzel már biztosítható egy külső bemeneti forrás, amire akár MP3 lejátszó is kapcsolható.

Ennek igazolása akkor lehetséges, ha megesszük a pudingot ...

Előzmény: soft1 (2750)
tatrafan Creative Commons License 2005.10.27 0 0 2753
Asszem az üvegtető örökké zizegni fog de csak kinyitott állapotban. Viszont úgy mindig. Hiába cseréltek kart, nekem a sín főleg az egyik oldalon tágabb mint a csúszka ami benne megy, tehát lötyög. Becsukva viszont sosem, csak ha vmi szemét alámegy. Vagy jég. Ilyenkor nem tud szorosra záródni. Annyira zörög, hogy nyitva nem is használom. Azt mondták egy cég csinálja az összes márkának (Webasto) és ez van a Mérciben is... Hát nem tudom, kizártnak tartom, hogy abban is zörögjön!
Előzmény: ŰTH (2742)
v__tibor Creative Commons License 2005.10.27 0 0 2752

Még egy kérdés eszembe jutott:

 

Ez az AUX funkció a loudness, speed, rear, stb funciós menüvel egy "körben" jön fel, vagy ez az expert csak ezt jeníti meg?

Előzmény: soft1 (2750)
v__tibor Creative Commons License 2005.10.27 0 0 2751

Köszi a képeket!

 

Most lementem, megnéztem, de nálam nem jön fel az AUX ON/OFF ... :-(((

De sejtem, hogy miért. Talán azért, mert a Tied már valószínű, hogy az újabb 2005-től kiadott járgányokhoz szállítják. Ekkortájt volt egy ilyen változtatás. Erre év elején panaszkodtak is, hogy helyből nem kezeli a VDO CD tárat, holott a korábbira csak rá kellet dugni, és már pörgette is. Elképzelhető, hogy ezzel a Te módszereddel már látná ...

Előzmény: soft1 (2750)
soft1 Creative Commons License 2005.10.27 0 0 2750
Síma mezei egy cd-s fejegységem van, az expert gomb tulajdonképp a hangszínszabályzó funkció gombja, csak hosszan nyomva.
ŰTH Creative Commons License 2005.10.27 0 0 2749

Hát akkor nem marad más, meg kell keresnünk a "lamer" gombot...

Előzmény: v__tibor (2748)
v__tibor Creative Commons License 2005.10.27 0 0 2748
Ott emlékeim szerint nincs ilyen AUX ON/OFF lehetőség, csak loudness, sebességfüggő hangosítási mérték, stb ... de még megnézem majd.
Előzmény: ŰTH (2746)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!