Keresés

Részletes keresés

zolika1981 Creative Commons License 2010.06.05 0 0 274
Nos mostanában sajnos eléggé képzem magam ezen a téren nemrég műtöttek lágyéksérvel és ahogy lenniszokott megkérdezték altatás vagy helyi érzéstelenítés természetesen a kérdés után mindjárt közölték hogy nem ajánlatos az altatás mert vannak veszélyei leáll a légzés vagy megáll a szív meg mit tudom én még mi ... ezért választottam a helyi érzéstelenítést és úgynevezett bódításban történ egész a műtőasztalig nem féltem mikor aztán táttettek remegtem mint a nyárfalevél aztán a következő kép hogy ki vagyok kötözve és még műtenek mikor meg akartam szólalni a fejemre nyomták a légzőmaszkot akármennyire is mozgattam a fejem hogy nem kérem rámnyomták és onnantól már fennvoltam. Nekem ez elég rossz élmény volt. Mikor hazajöttem kezdtem olvasgatni itt a fórumokon és az utókezelésekről aztán találtam egy klinikát és ezt találtam műtét helyi érzéstelenítéssel 0 ft altatással 40.000-ft És itt elgondolkodtam vajon az állami kórházakban miért rémítenek el valójában attól hogy az altatást válasszam ez még mindig nagy dilemma számomra.    
Előzmény: szaguldo kacaj (273)
szaguldo kacaj Creative Commons License 2010.06.05 0 0 273
Azt pontosan nem tudom, de szerintem az altatásnál mindig ott a veszély, hogy nem tudnak felkelteni...
Hidd el, a mai fogászati eljárások, technikák mellett 5 fog lecsiszolása sokkal-sokkal kisebb trauma (nem is az), mint az altatás magában. Max. fél óra alatt megvan az egész és már mehetsz is. Altatás után meg még kába vagy egy darabig...
Előzmény: zolika1981 (272)
zolika1981 Creative Commons License 2010.06.05 0 0 272

Hát köszönöma választ valami hasonlóra számítottam alaphangon fél millió :-)

Miért kockázatos az altatás?

Előzmény: szaguldo kacaj (271)
szaguldo kacaj Creative Commons License 2010.06.05 0 0 271
Ez nagyon sok mindentől függ (melyek a pótlandó fogak, milyen eljárást választasz, stb.) és látva a konkrét esetet, az orvos személyreszabottan tudna árakat, időt mondani.
3-5 fog pótlása a legegyszerűbb esetben (híd) egy hét alatt megvan. Az ára ahány fog, annyiszor 13.000-16.000 Ft-tól.
A beültetés már bonyolultabb egy kicsit, több idő is. Kb. 150.000 Ft/fog-nál kezdődik az ára. És ez csak az implantátum, erre jön még a fog koronai része.

Szerintem altatást nem érdemes kérni. Kockázatos, drága.
Előzmény: zolika1981 (270)
zolika1981 Creative Commons License 2010.06.05 0 0 270

Sziasztok

 

Sajnos én is eléggé elhanyagoltam a fogaimat és hát van pár elég ronda fogam amit rendbe kéne tenni viszont a hideg kiráz a fogorvos hallatán talán ezért is fajult idáig a dolog viszont szeretnék továbblépni tudja esetleg valaki hogy ha fogpótlásról lenne szó mondjuk 3-5 fog között mennyi idelyig tart az elejétől a beépítésig? És hány kezelést jelent és esetlegesen mennyibe kerül ha altatásban kérné az ember?

 

 

Carrie5 Creative Commons License 2010.05.19 0 0 269
Köszi a válaszodat.
Közben túl vagyok rajta, végül csak a fedőtömést cserélte ki,az amalgám helyett fehér tömést tett abba is.
Előzmény: TuRneRb (268)
TuRneRb Creative Commons License 2010.05.19 0 0 268
Attólfügg milyen régi, de valószínű nemcsak a fedő amalgámot cseréli ki. Sokmindentől függ ez, mennyire van alászuvasodva, milyen régi a tömés, stb. Maga a beavatkozás nem túl problémás mert az a fogad nem él már úgyh annyira nem fog fájni. A satu meg amibe befogta valószinü h egy kapocs volt vagy matrica ami leizolálja körbeveszi a fogat is segít h könnyebben építhesse fel.
Üdv
Előzmény: Carrie5 (266)
ellinorn Creative Commons License 2010.05.04 0 0 267
Szia!

Örülök, hogy jókat olvasok a dokiról, mivel jövő héten ő fogja kiműteni az egyik bölcsességfogamat, ami biztosan nem lesz kellemes, de így azért nyugodtabb vagyok, hogy jó kezekben leszek :)
Előzmény: micike44 (257)
Carrie5 Creative Commons License 2010.04.28 0 0 266

Szóval hétfőn megvolt a gyökértömés, és ma voltam a fedőtömést csinálta, de tett be egy gyári csapot mert a fogból kevés volt, és a csap köré épitette fel tömőanyagból a fogamat, ami nagyon klassz lett.
De keményet nem merek majd rágni vele,mert félek hogy letörik.
Több mint fél órát bent voltam, az inyem annyira fájt és vérzett, mert valami satu szerűségbe fogta be a fogat, azt hittem kitörik a fogam.
De a végeredmény nagyon szép lett.
Van még egy gyökértömött fogam amit megkell csináltatnom, mert amalgám van benne és alá szuvasodott kissé.
Nem tudom ilyenkor csak a fedőtömést cseréli le?
Elfelejtettem megkérdezni a nagy izgalomban,pedig megakartam kérdezni mire számitsak.Ez kb. 6-7 éve volt gyökérkezelve.A hideg levegőre érzékeny, az nem tudom mitől lehet.
Előzmény: szaguldo kacaj (265)
szaguldo kacaj Creative Commons License 2010.04.26 0 0 265
Azért majd számolja be, mi lett veled. :)
Előzmény: Carrie5 (264)
Carrie5 Creative Commons License 2010.04.25 0 0 264
Értem, és köszönöm a választ.
Előzmény: szaguldo kacaj (263)
szaguldo kacaj Creative Commons License 2010.04.25 0 0 263
A gyökér letömése nem fájdalmas. Azért csinálják külön, mert esetleg még a gyökércsúcsnál baci, ami miatt a letömés után újra megfájdulhat a fog. Ebben az esetben így, hogy a fedőtömés nincs rajta, könnyebb kiszedni a gyökértömést és újrakezdeni az átmosásokat.
Előzmény: Carrie5 (262)
Carrie5 Creative Commons License 2010.04.23 0 0 262
Sziasztok!
A gyökértöméssel kapcsolatba n szeretnék érdeklődni, hogy maga a gyökér letömése fájdalmas?
Nekem azt mondta a fogorvos először letömi a gyökeret és 2 nap múlva késziti el a fedőtömést.
Én azt hittem ezt egyszerre kell megcsinálni,és azt sem tudom milyen lesz, mire számithatok ezért kérdezem ha valakinek volt már ebben része.
Előre is köszönöm.
hopepe61 Creative Commons License 2010.04.13 0 0 261
Már bocs, hogy most reagálok samu123.   az UJ megoldásról /klipsz/ annyit, hogy már 1968- ban /igen akkor / készitettünk  "klipsz"-eket. Igaz akkor még csak acryl- ból. De a lényeg az ugyanaz . Szóval semmi sincs Uj a nap alatt. Egy ujszülöttnek munden vicc uj . pepe
Előzmény: samu_123 (246)
hopepe61 Creative Commons License 2010.04.11 0 0 260
Heló DeeN. Keress  orthodonciával /fogszabályzás/ is foglalkozó fogtechnikust.  Annak van orvosa akivel együtt dolgozik.                                              és Egyáltalán!: Ha fogpótlásról van szó  Fogtechnikust keress előbb, akinek már láttad a munkáit., s a fogtechnikus is látta a saját munkáját, szájban.
Előzmény: DeeN.CaT (258)
hopepe61 Creative Commons License 2010.04.11 0 0 259
Üdv Yina,. És mostanra már elkészűlt a fogpótlásod:? üdv pepe?
Előzmény: yina (71)
DeeN.CaT Creative Commons License 2010.03.18 0 0 258
Sziasztok!

Engem az a beavatkozás érdekelne ami abból áll (tudtommal), hogy felmetszik a fogínyt és úgymond helyére húzzák, helyre rakják a fogakat. Nekem elöl felvannak egymás elé-mögé torlódva (egyenesen állnak, nem görbék, szépek csak egyszerűen nem férnek el egy sorban) azt kéne valahogy kijavítani.
A kérdésem az hogy ennek mi a neve, ki tud olyat aki ilyennel foglalkozik és bármi hasznos info.

Előre is Köszi: DeeN
micike44 Creative Commons License 2010.01.20 0 0 257
Sziasztok!!!
Egy nagyon jo orvost szeretnek a figyelmetekbe ajanlani, s ez nem csak szemelyes velemeny, tobb ismerosomet is o kezelte. Ez a doki Dr. Keszeg Janos, dolgozik a Maria utca szajseb klinikan is. Nagyon turelmes es alapos. nem az a lenyeg neki, h neki jo legyen, gondolom eritek, h irom, hanem az a lenyeg neki, h a pacienssenek jo legyen. Azon az elven van, h amelyik fogat lehet azt mentsuk meg, s nem azon, h huzzuk is es hidat vagy implantatumot a helyebe, pedig neki az erne meg jobban. Sot en fogfeheritest is szerettem volna csinaltatni, mert tetszenek a filmekben a szatrok B1 szinu fogai, de elmondta a privat velemenyet, h o meg maganak sem csinaltatna, mert erzekeny lehet utana a foam, vannak akiknel ez24 ora mulva megszunik, de vannak akiknek nem, s roncsolja a zomanct nagyon. vagyis felvilagositott a mellekhatasokrol, pedig neki ez anyagilag nem erte meg:)). ez is jo pl, h rendes nagyon es a beteget tartja szem elott. vagyis en csak ajanlani tudom mindenkinek, hidjetek el nem fogtok csalodni benne.0036703244844 a doki telszama.
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.06 0 0 256
Szia! (ez megint egy újabb nick, bizonyos okokból)


köszi az érdeklődést, rendes tőled:)

Egyelőre úgy tűnik megúsztam, nem kellett gyökérkezelni, betömte. Ez nem volt fájdalmas, de valamiért elég kellemetlen és ez volt életem leghosszabb ideig tartó tömése.
Ugyanakkor nem tudom, végülis van olyan érzékenység még, ami a többi tömött fogamnál nem, meg néha fáj is, de nem világos, hogy mi okozza, lehet hogy az ínyvisszahúzódás...
de néha mintha a fog fájna kicsit.
Mindenesetre majd kiderül mi lesz, nagyon nem szeretném, ha a nem olcsó "esztétikus" tömést újra ki kellene venni és jönne egy kellemetlen gyökérkezelés...

köszi mégegyszer az érdeklődést!
Előzmény: szaguldo kacaj (255)
szaguldo kacaj Creative Commons License 2009.12.05 0 0 255
Szia! Na, mi volt csütörtökön? Remélem, jól alakulnak a dolgok. :)
Előzmény: Hederiform (253)
samu_123 Creative Commons License 2009.12.04 0 0 254

Szia Róbert 3!

Ha biztosra akarsz menni, hogy jó tömések készüljenek nézd meg ezt a honlapot: www.kiegyensulyozottember.hu

Hederiform Creative Commons License 2009.12.01 0 0 253
köszi a biztatást. majd csütörtökön derül ki mi lesz, egy tömésen már túl vagyok. lehet hogy a másikat sem kell gyökérkezelni.
a fertőzés, hát azt még nem tudom. jaj.
Előzmény: szaguldo kacaj (251)
szaguldo kacaj Creative Commons License 2009.12.01 0 0 252
Miért félsz? Nagy lyukak? Mert ha nem annyira, akkor "sima" töméssel megúszhatod az egészet. Menj minél hamarabb, amíg még bonyolultabb módszerekhez kell a dokinak folyamodnia!
Genetika ide, genetika oda, járj félévente ellenőrzésre!
Előzmény: Róbert3 (250)
szaguldo kacaj Creative Commons License 2009.12.01 0 0 251
Szívesen. Ne legyél ideges! Főleg olyanok miatt, amik nem is biztos, hogy bekövetkeznek. Bátran menj el a dokihoz és meglátod, megoldódik minden. A fertőzésveszélytől meg szerintem nem kell jobban tartanod, mint mondjuk munkahelyen vagy iskolában vagy akár az utcán.
Előzmény: Hederiform (249)
Róbert3 Creative Commons License 2009.11.30 0 0 250
Üdv.

Nekem is lenne egy kis gondom a fogaimmal.
Van egy pár rossz fogam, de nem azért mert nem ápolom őket hanem sajnos a szüleimnek is rossz fogai vannak.Genetika...
Szám szerint 6 lyukas fogam van.

Dokihoz már kicsit félek elmenni emiatt...
Mit tegyek?
Hederiform Creative Commons License 2009.11.30 0 0 249
szia!

köszönöm a válaszod, ha tudok, megyek, csak rettenetesen ideges vagyok miatta, nem is annyira a fájdalomtól, hanem az egész helyzettől (meg a fertőzésveszélytől).
Előzmény: szaguldo kacaj (248)
szaguldo kacaj Creative Commons License 2009.11.29 0 0 248
Szerintem, ha már problémáid vannak, akkor menj el a dokihoz. Egyáltalán nem biztos, hogy gyökérkezelni kell, ezt egyelőre felejtsd el! Elmondod a panaszaidat, az orvos megvizsgál és megbeszélitek a teendőket.

Az influenza ellet pedig védekezz te is maszkkal! :))
Előzmény: Törölt nick (247)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.29 0 0 247
Üdv mindenkinek a topicban!

Dilemmám. Fogamban régóta nem zár jól a tömés, valszeg gyökérkezelés lesz. nem tudom, bele merjek-e kezdeni ilyen influenzás időszakban, én még nem kaptam el, beoltva sem vagyok. a fog fáj néha, de nem csak az az egy, általános fájdalmaim vannak.
nem tudom mit tegyek, mi van, ha közben leszek influenzás, mármint folyamatban lévő gyökérkezelés közben.
samu_123 Creative Commons License 2009.11.27 0 0 246

Üdv!

Ha már a fogpótlások anyagáról van szó......

Foghiányra szeretnék egy új megoldást mutatni. www.klipsz.hu

Szívesen fogadok véleményt, vagy kérdéseket.

 

ÜGYI2 Creative Commons License 2009.10.25 0 0 245
Hát sajnos átvertek. Ugyanis a nem nemes fémekből álló rögzített fogpótlások (koronák, hidak) a következőkből készülhetnek:
nikkel-króm ötvözet,
kobalt-króm ötvözet,
TITÁN (tiszta fém, nem ötvözet),
ezüst-palládium ötvözet,
és csak a legvégén:
aranyötvözet.
Téged "elfelejtettek" tájékoztatni a titánról, mert az lényegesen olcsóbb megoldás az aranynál.

ÜGYI
Előzmény: kertvarosi (244)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!