Keresés

Részletes keresés

Pigo Creative Commons License 2005.01.04 0 0 98
A bánattal telt szívű emberek életében az idő nagy szerepet játszik………….
nettomazsola Creative Commons License 2005.01.04 0 0 97
"Kérdezem: mennyi idő kell, míg egy anya fel tudja dolgozni a gyermeke elvesztetését? Nincs válasz... , vagy soha?.... Vagy tudja valaki...? Okos emberek válaszoljatok!!"

nem tudok valaszolni ...

voltak nekem "potnagyszuleim" (semmi rokoni kapcsolat nem volt, csak sokat vigyaztak ram)
4-5 eves koromtol 12ig kb heti tobb delutant, estet toltottem naluk.
volt egy lanyuk aki akkor elkerult a haztol Egerbe foiskolara es azutan ferjhez ment, igy en voltam a gyerekpotlo "unoka".
nagyon bekes, kedves, csupa szeretet sot vidam csalad volt.
nem tudom hany eves voltam mikor megtudtam, h a neninek 3 fia, a bacsinak egy kislanya es terhes felesege pusztult el Auschwitzban ...
sose ertettem meg , hogy tudtak letezni, epesszel gondolkodni, sot szerelmesnek lenni ... egy ujabb gyereket eletre hozni (nagyon idosen!)
nem tudom, a mai napig nem tudom.
erre szoktak mondani
"az elet el, es elni akar!"
Előzmény: Nashira (94)
nettomazsola Creative Commons License 2005.01.04 0 0 96
ertem amit mondasz ... es nekem se esett volna jol, de mindenkeppen segitettel valakin aki raszorult.

de pl Ausztriaban volt abbol botrany, h a "world vision" a Habsburg gyerek valasztasi kampanyat penzelte a befizetett adomanyokbol ... (ajoedesanyjat neki!)
Előzmény: Nashira (94)
nettomazsola Creative Commons License 2005.01.04 0 0 95
hello!

mogorva nekem nagyon jo baratom volt ... nagyon nagyon jo, es borzasztoan szerettem. a mai napig nem birom megemeszteni a halalat, h ilyen ertelmetlenul, (mikor van a halalnak ertelme?)

tudod mikor meghalt, egy baratnom haldoklott rakban (orvosok akkor mar feladtak, de meg elt masfel evet) vele beszelgettunk, h mi a "jobb" igy, varatlanul, szenvedes nelkul, DE bucsu nelkul.
v
ugy mint o ... lassan, szenvedve ... fajdalmakkal, DE elbuszuzva a csaladtol, "lerendezve" a dolgait.

hat nem szeretnek valasztani ...

nem tudom egy szulo, hogyan viseli el, szerintem en megorulnek. tuti megpattanna az agyamban vmi ...

ha van idod akkor ezt olvasd el;

Fórum » Általános társalgási fórumcsoport » A Törzsasztal »
két kis ember

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9015567

az elso!!! beirastol.

na a ket kis ember szuleirol peldat lehet venni ... en csodalom oket ... en erre sosem lennek kepes...
Előzmény: Nashira (94)
Nashira Creative Commons License 2005.01.03 0 0 94

Szia Mazsola,

Anno, mi ugyanezt tettük két áttelepült magyar családdal. Adtunk bútort, ruhát, élelmet, - mikor mi kellett, önzetlenül.

Aztán egy-két év elteltével gyarapodtak. Már barátoknak tekintettük őket...  Apró szivességet kértem/tünk tőlük.  A meglepetés akkor ért bennünket, amikor megkérdeztük mivel tartozunk.., akkor megmondták.. Olcsóbb lett volna, ha szakembert hívunk....  Szíven ütött bennünket,  tanultunk  belőle..., (a vélt barátság a múltté, sajnáljuk, hogy így alakult..)  Nekem az adakozásról ez jutott eszembe, de erről nem vonok le általános következtetést, és ha lehetőségem/ünk van rá, megtesszük ismét. 

Rövid ideje írok, így itt csak mogorvamamája írásait ismerem, ahogyan visszaolvastam.  Minden tiszteletem, ahogyan őrzi szeretett Fia emlékét.  Kérdezem: mennyi idő kell,  míg egy anya fel tudja dolgozni a gyermeke elvesztetését?  Nincs válasz... ,  vagy soha?.... Vagy tudja valaki...?  Okos emberek válaszoljatok!!

 

Elkanyarodtam az írásodtól, de remélem nem baj.., biztosan megérted a soraim lényegét..

Momentán nem tudom, hogy kinek segíthetnék, itthon is annyi a rászoruló..., a segítségem/ünk pedig csak egy csepp a tengerben...

Kedves Mazsola, nem ismerlek, de azt a következtetést vonom  le írásaidból, hogy nagy "szíved, lelked" van. A  " rossz" topicban olvaslak, a rövid jeleidből próbálok következtetni...:))

Nem tudom, hogy írásomnak itt volt-e a helye, vagy másutt. Ha off voltam bocsánat, van még mit tanulnom. N

(a Párom mindjárt "elzavar" a gépétől..:)) 

 

 

Előzmény: nettomazsola (91)
mogorvamamája Creative Commons License 2004.12.31 0 0 92
Én azt tervezem, hogy örökbefogadok egy árvát,"csak képletesen" Havi háromezer  forintot kell elküldeni egy évren át, és az biztos,  hogy azt csak arra a gyerekre költik.  Állitólag még fényképet is küldenek, Majd többet, ha sikerül. Mindenkinek Boldog Újévet Kivánok Mogorva édesanyja.
Előzmény: nettomazsola (91)
nettomazsola Creative Commons License 2004.12.31 0 0 91
hat tudod en a roman "forradalom" utan lehuztam a 3 gyerek labarol a csizmat (szo szerint) es elkuldtem ...
iszonyu csorok voltunk, de a karacsonyi ajandekba kapott dolgokat ( a helyi kozertes osszeallitott egy naaaagy dobozt nekunk csoro "menekulteknek") mind elkuldtem ... es aztan hallottam mi lett a kuldemenyekkel...

kuldtem Leningradba is ... azzal is hallottam mi tortent ... akinek valojaban kellett sose latott belole egy fillert se!

ha kapok egy csaladnak a nevet-cimet akkor nekik a kezukbe boldogan es szivesen, de soha tobbet semmilyen szervezetnek, semmilyen bankszamlara semmit!
Előzmény: Törölt nick (89)
Pigo Creative Commons License 2004.12.31 0 0 90
…….és akik még maradtak velük mi lesz???
Előzmény: mogorvamamája (87)
nettomazsola Creative Commons License 2004.12.30 0 0 88
nezegetem a hiradoban az azsiai foldrenges kepeit es elszegyellem magam ...

tudom, h ott rajtuk nem segit, ha en nem veszek magamnak egy LCD TV-t ...
de hogy az embernek az legyen a legnagyobb baja, h milyen a TVje, computere ... ruhaja, es h hany kg-t bir megzabalni karacsonykor.... ez azert ilyenkor egeszen elkepeszto.
jo neha leszallni a foldre!

vegulis nem szamit semmi csak az elet, az egeszseg, a szeretet, a nyugalom...
Előzmény: mogorvamamája (87)
mogorvamamája Creative Commons License 2004.12.30 0 0 87
Köszönöm, az jó lenne . Majd  ott mellette meglesz.
Előzmény: Pigo (85)
nettomazsola Creative Commons License 2004.12.30 0 0 86
neked is!!!
Előzmény: Pigo (85)
Pigo Creative Commons License 2004.12.30 0 0 85
Lelki nyugalmat, és boldogabb újévet kívánok!
Előzmény: nettomazsola (84)
nettomazsola Creative Commons License 2004.12.30 0 0 84
.

BUEK!
Előzmény: mogorvamamája (82)
mogorvamamája Creative Commons License 2004.12.30 0 0 82
Megint 3O-adika van, ugy látszik, ide már csak én irogatok.
Előzmény: mogorvamamája (81)
mogorvamamája Creative Commons License 2004.12.23 0 0 81
Békés Boldog Karácsonyt kívánok mindenkinek.
Előzmény: mogorvamamája (80)
mogorvamamája Creative Commons License 2004.12.22 0 0 80
x
Előzmény: Pigo (79)
Pigo Creative Commons License 2004.12.21 0 0 79
xx
mogorvamamája Creative Commons License 2004.12.16 0 0 78
...
Előzmény: Pigo (77)
Pigo Creative Commons License 2004.12.16 0 0 77
..
ZöPö Creative Commons License 2004.12.13 0 0 76
.
mogorvamamája Creative Commons License 2004.12.06 0 0 75
xxxxx
Előzmény: Krúdy (73)
mogorvamamája Creative Commons License 2004.12.06 0 0 74
Nem felejtünk drága legnagyobb kisfiam.
Előzmény: Krúdy (73)
Krúdy Creative Commons License 2004.12.02 0 0 73

Én is.

Előzmény: nettomazsola (72)
nettomazsola Creative Commons License 2004.12.01 0 0 72
nagyon szerettem ... nagyon.
Előzmény: mogorvamamája (71)
mogorvamamája Creative Commons License 2004.12.01 0 0 71
Szeretlek, meret szeretted....
Előzmény: nettomazsola (70)
nettomazsola Creative Commons License 2004.11.30 0 0 70
26
Előzmény: mogorvamamája (62)
kismogorva Creative Commons License 2004.11.29 0 0 69

....

 

velorex0 Creative Commons License 2004.11.28 0 0 68
..
mogorvamamája Creative Commons License 2004.11.28 0 0 67
Nem felejtünk soha.....
Előzmény: vadi87 (66)
vadi87 Creative Commons License 2004.11.17 0 0 66
szegény

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!