Keresés

Részletes keresés

tadadadaaaam Creative Commons License 2024.01.22 0 0 162228

tetszik a gondolatmenet:-)

Előzmény: suta3 (162227)
suta3 Creative Commons License 2024.01.21 -1 2 162227


Azon gondolkoztam, hogy ha perfekt lennék valamelyik idegen nyelvből, és olyan viccet találnék, ami magyarra lefordítva már nem vicces az elvesző szójáték miatt, akkor megosztanám-e a magyar anyanyelvű emberekkel az eredeti nyelven. Arra jutottam, hogy nem. Mert én semmilyen viccet nem osztok meg másokkal. Pedig jobb lenne, mert akkor biztosan többet mosolyognék. És akkor talán mások is visszamosolyognának rám néha. Úgyhogy mégiscsak igen, megtenném, ha megtehetném.

tadadadaaaam Creative Commons License 2024.01.21 -1 0 162226
Előzmény: tadadadaaaam (162216)


tadadadaaaam Creative Commons License 2024.01.20 -3 0 162225

amúgy ma néztem egy dokut

na ez nagyon letört

remélni tudom csak, Európának/európaiaknak nem ilyen jövőt szánnak

 

https://www.youtube.com/watch?v=BTtQJ3-_mYA

America's Broken Dreams

 

gyerekek akik autókban, parkolókban nőnek fel, meg motelekben egy szobában lakva sokadmagukkal

Előzmény: tadadadaaaam (162224)
tadadadaaaam Creative Commons License 2024.01.20 -3 1 162224

na ja

csak óvatosan

a kövi viharfelhők már gyülekeznek

https://www.youtube.com/watch?v=bkTOGqWMv7Q

 

amikor a credit card adósságok fognak bedőlni, amik neverseen csúcson vannak

Előzmény: pákosztos cica (162222)
tadadadaaaam Creative Commons License 2024.01.20 -1 0 162223

azt inkább ne várjuk meg, ha én fogok tombolni

:-DDD

Előzmény: tuktikka (162221)
pákosztos cica Creative Commons License 2024.01.20 -4 0 162222

Majmoljuk Áámerikát. :D 

Előzmény: tuktikka (162221)
tuktikka Creative Commons License 2024.01.20 -1 0 162221

Azon gondolkodtam el, hogy miért nevezik el újabban az európai viharokat is. 

Zoltán után most Irén tombolt.

Hemü Creative Commons License 2024.01.20 -1 0 162220

Én egy Nokia 105-öt használok 7 éve. Van mellette egy Redmi okostelefonom is, amit leginkább nyelvtanuláshoz és netezésre használok otthon, és két éve le van némítva. Azt 2020-ban vettem.

Előzmény: Képvilágosító (162219)
Képvilágosító Creative Commons License 2024.01.20 -1 0 162219

Nokia 3310 - rulez

Előzmény: tadadadaaaam (162218)
tadadadaaaam Creative Commons License 2024.01.20 -1 2 162218

megnyugtatlak

nekem van egy butám és egy okosom

a butára jönnek biz. dolgok..

ja és egy hétig nem kell tölteni ugye-vagyis emergency phone:-))

nem vagy kiöregedve-csak ragaszkodsz olyan dolgokhoz, amik bizonyítottan beváltak

Előzmény: suta3 (162217)
suta3 Creative Commons License 2024.01.20 -1 1 162217


Tegnap, a temetés után, beszélgettem egy gyerekkori barátommal. Amikor meglátta a butatelefont a kezemben, akkor azt mondta, hogy kiöregedtem a korosztályomból. Nem tudtam rá semmit sem mondani, de lehet, hogy nem is akartam. Hazafelé tekerve a hóesésben azon gondolkoztam, hogy igaza volt e. Arra jutottam, hogy bizonyára vannak olyan emberek, akik már a születésükkor is öregek.

tadadadaaaam Creative Commons License 2024.01.18 -2 0 162216
Rendszer.hiba Creative Commons License 2024.01.18 -2 1 162215

Egyetlen egyszer "vettem hasznát" az orosz nyelvtanulásnak. Olaszországban ... :))  Ukrán pecásokkal egy asztalhoz kerültünk egy olasz horgászcikkgyártó szülinapi buliján.

Hiába fenszi étterem, és rengeteg nemes bor, meg egyebek, ezek az amúgy nagyon barátságos laza emberkék valahonnét elővarázsoltak egy üveg ukrán vodkát.. aztán amikor elfogyott, mégegyet... Már az elsőnél is mindannyiunknak előjött az elfeledett nyelvtudás ... :)  Nem csak nekünk, de még más nációbélieknek is... :)  Sőt, még tanultuk is, hogy mit hogyan mondanak az oroszok, s hogyan az ukránok ... :) 

Előzmény: suta3 (162212)
suta3 Creative Commons License 2024.01.18 -3 1 162214


Szia, ez olyasmi lehet, mint a Római Katolikus Anyaszentegyház búcsúcédulái. Persze azóta eltelt 500 év. De talán az embereket újra és újra be lehet csapni ugyanazzal a módszerrel, csak meg kell várni, hogy kihaljanak azok, akik még emlékeztek rá. Ezt a mintát követve igen érdekesek a pénzügyi válságok ismétlődései is, amiknek mindig az a következménye, hogy a bankárok tulajdonába kerülnek az átlagemberek ingatlanjai. De ezért senki nem büntetheti meg őket, hiszen törvény felettiek.

Előzmény: Képvilágosító (162213)
Képvilágosító Creative Commons License 2024.01.17 -1 0 162213

Azon gondolkodtam el, hogy egy "webáruházban" 43 USD befizetésével hogyan lehet megváltani a havi karbonlábnyomát az illetőnek?  

Íme:

 

 

 

 

suta3 Creative Commons License 2024.01.17 -1 0 162212
Előzmény: pákosztos cica (162210)
mustármaggombolyító Creative Commons License 2024.01.17 -4 2 162211

Azon gondolkodtam, hogy hogyan lehetséges az, hogy a hosszabb időkre visszamenően végzett időjárási, hőmérsékleti mérések eredményei ellenére van, aki kételkedik a globális felmelegedés tényében, kamunak nevezve azt. A felmelegedés globális mértékkel mérve, kétségtelen, még akkor is, ha lokálisan esetenként az aktuális hőmérsékleti adatok ennek ellentmondani látszanak.

Ami a globális felmelegedés okát, kiváltóját illeti, ott talán még elképzelhető más ok is az emberi tevékenység okozta, légköri szén-dioxid koncentráció növekedésén kívül. A földtörténet során számtalan klímaváltozás következett be az embertől függetlenül, és a hőmérséklet illetve a szén-dioxid koncentráció is sokszor egymástól teljesen függetlenül változott.  

Sok tanulmány készült már erről. Egy magyar kutatók által írt cikket itt ajánlok az érdeklődőknek: http://www.matud.iif.hu/08jun/03.html

Ti mit gondoltok: korunkban van globális felmelegedés, vagy nincs?

pákosztos cica Creative Commons License 2024.01.17 -5 1 162210

Szia! 

 

Mikor voltál középiskolás? 

Előzmény: suta3 (162209)
suta3 Creative Commons License 2024.01.17 -1 0 162209


A felhozott téma középiskolás éveimen gondolkoztatott el. Nehezen ment a magyar és az orosz. Nem volt erősségem a magolás ott sem. Megesett, hogy buktattak is belőlük félévkor, de év végére a szülői engedékenység elfogyott, és a természet helyett ideiglenesen betűk szerepeltek az álmaimban. Az orosztanár jólelkű volt, látta az akarást, és átengedett.

A magyartanárom érdekesebb személyiség volt. Szinte minden órán előfordult, hogy az osztálynaplót lélektani kínzóeszközként használta. Az órák elején lassan lapozta a felelőket keresve, miközben szúrós pillantásokkal vizslatott bennünket. És ha olyan nap volt, hogy két-három diák is készületlen volt, akkor kezdődött az igazi regulázás. Ilyenkor becsukta a naplót a tanárnő, és azt mondta: "Az egész osztály lefelel." És a napló újra kinyílt. Betűrend szerint sorolta a neveket. Aki készült, az állva maradt, aki nem, az leülhetett egy egyesért. Hazudni felesleges volt, mert véletlenszerű kérdésekkel minden állva maradtat számonkért. Ilyenkor sokszor a kicsengetés vetett véget a kínzókamrának, és mindenki kapott egy jegyet. Én általában hamar megmenekültem egy egyessel, de sokáig még felnőttkoromban is voltak olyan nyomasztó álmaim, hogy az irodalomórára nem készültem, és a naplóban mindjárt a nevemhez érkezünk.

Rendszer.hiba Creative Commons License 2024.01.17 -1 0 162208

.... azon, hogy egy megírt háeszt hogy megváltoztat egy véletlen érintés a mobilon a küldés előtt...  :)))

Rendszer.hiba Creative Commons License 2024.01.16 -1 0 162207

Egy ételmérgezés, netán előtte pár héttel egy epeműtét igen szépen segít kicsit helyretenni az egyszerű halandót, s segíteni a diétájában ... :) 

Előzmény: szuri kata (162206)
szuri kata Creative Commons License 2024.01.16 -1 0 162206

kevesebb lesz az apanázs..

de talán nem is baj, mert az elmúlt évek alatt feljebb szaladt a mérleg mutatója alattam, van mit leadni.

hiába, a sok literszám elnyalt jégkrém, és a 3-4 kilós zsíros tömbsajtok gyakori fogyasztása megtette a hatását.

mit csináljak , ha imádom. 

ha egy olyan 4 kilós tömböt fölszelném , mondjuk szaloncukor méretűre, lehet egy ültőhelyemben elnassolnám

az egészet.

vérnyomást is lejjebb kéne vennem, doktorok mondják, bizony, a magasabb testsúly is ludas benne.

tadadadaaaam Creative Commons License 2024.01.16 -1 0 162205

ezek már kevésbé pozitív gondolatokat ébresztenek..

https://wmn.hu/wmn-suli/61752-versenyistalloba-jartam-ahol-a-felelem-magasan-tartotta-az-osztalyatlagot-?fbclid=IwAR3x3spajJHEk-oCJVPlJfFawuYU4FcJRJ8QjQkPDSRQDK3fNWgNvUNMVmo

hogy miért kell fásult, kiégett, kocka 18 éveseket nevelni, ez nem életre nevelés..

tadadadaaaam Creative Commons License 2024.01.15 -1 2 162204

azon hogy ez egy jó hír

burgonyahamisító Creative Commons License 2024.01.12 -1 0 162203

Abban biztos, hogy nem ováznak. Vagyis nyilván azt írnak bele, amit az illető kér, de kétlem, hogy lenne olyan magyar, aki önként és örömmel ováztatja magát, illetve ha mégis, az nemigen hiszem, hogy magyar igazolványra vágyna. Állítólag már maguk a szlovákok is egyre inkább azon vannak, hogy el kéne törölniük ezt a hülyeséget. Gondolj bele, pl. Sharon Stone meg Angelina Jolie náluk Sharon Stoneová és Angelina Jolieová. :) Agyrém.

Az ember hajlamos azon mosolyogni, ahogy a ruszkik a cirill betűikkel írják le az idegen neveket (pl. Sharon Stone = Шэрон Стоун), közben mi meg az ő neveiket írjuk át. De ez kényszer, szóval nincs ezzel semmi gond, ez össze sem mérhető az idegen nevek idióta ovázós megváltoztatásával.

Előzmény: Csalitszeráf (162202)
Csalitszeráf Creative Commons License 2024.01.11 -2 0 162202

Most meg az jutott eszembe, hogy vajon a magyar igazolványba mit írnak a szlovákiai magyar nőknek? Tartja magát a magyar állam a szlovák szokáshoz vagy a magyar útlevélben állhat a magyaros használatú név a szláv -ova végű változat helyett?

Előzmény: burgonyahamisító (162200)
Csalitszeráf Creative Commons License 2024.01.11 -2 1 162201

Ezt tudtam, mert egy szlovákiai magyar barátnőm már elmagyarázta (pont így hívták). De valóban pongyolán fogalmaztam, köszönöm szépen a javítást.

Előzmény: burgonyahamisító (162200)
burgonyahamisító Creative Commons License 2024.01.10 0 1 162200

A szlovákoknál (meg cseheknél) az "ová" egyáltalán nem a "né" megfelelője. Náluk minden nő vezetékneve (a nem férjezetteké is) ová. Tehát egy Boriska, akinek az apja Kovács János, náluk Boriska Kovácsová.

Előzmény: Csalitszeráf (162199)
Csalitszeráf Creative Commons License 2024.01.10 -1 0 162199

Ma tanultam valamit a lengyel nevekről. Van jó pár lengyel származású beteg a praxisban, és az egyikük a felesége laborleletét akarta elkérni. És mondta nekem, hogy a felesége vezetékneve szintén *mássalhangzótorlódás*-i, mint az övé, csak -a van a végén, nem -i. És aztán eldumálgattunk róla, hogy nem is tudtam ezt, csak a szlovákok Kovacsováját. Aztán leesett, hogy ez Magyarországon is így van, csak itt nem -ova vagy -a kerül a név végére, hanem -né.

 

Mondjuk, ennek az egész agymenésemnek nem sok értelme van, de valamiért nagyon érdekesnek találtam, hogy dacára a lengyel-magyar barátságnak, nem sokat tudok a lengyelekről úgy általában, csak amivel a hírekbe kerülnek.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!